Отиди на
Форум "Наука"

Какво ни е създало? От къде идваме?

Какво ни е създало?   

19 потребители са гласували

1. 1. Какво ни е създало? От къде идваме?

• Бог.
      7
    • Някаква намеса на интелигентна цивилизация.
      3
    • Всичко е случайност, не сме планирани, живота се е зародил на земята.
      11
    • Всичко което познаваме е симулация, съществуваме и на друго място, тук сме с някаква цел.
      5
    • От метеорит, носещ "семето на живота".
      3

Recommended Posts

• Потребител
Преди 8 часа, Кухулин said:

Не всеки би се съгласил, че преките ни предтечи са човекоподобните маймуни.

А така! Произлизаме от ихтиозавър. По-скоро сме амфибии, отколкото маймуни, тъй като животът се е зародил във водата 🙂

P. S. Жоро имаше интересен пост относно зараждането на микроорганизми в безкислородна среда.

• Потребител
Преди 8 часа, scaner said:

Преди време говорех с един силно религиозен човек, и той каза буквално следното:

"Аз не искам предците ми да са произлезли от маймуните!"

Като че ли е въпрос до желание :)

Иначе най-вероятно ние и човекоподобните маймуни сме два близки клона, произлезли от общ прародител, както има много други подобни примери.

Доколкото разбирам, възражението на Втори след княза има по-скоро философски характер и е свързано с това, че някои хора включват в определението "Ние" и микроорганизмите. Тоест някаква общност, която обитава Земята. Според него трябвало да включват само човеците. Тук обаче идва въпросът - а кои човеци, щом ще прецизираме толкова. Аз например не чувствам някаква общност с Хомо еректус, тъй както я чувства той, съдейки по мнението му за преките ни предтечи. 

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

Вече 15 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За контакти:

• Create New...