Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

  • Потребители

Изгарят еретици или вещици. Но миниатюрата е малка и не се вижда хубаво. Струва ми се, че единия е с обръснато теме, което ще рече, че е монах. Ама кое е точно събитието ми е друдно да кажа - подобни актове на вярата са били често срещано явление през Средновековието. :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Браво, разгада я. :good: Картината е свързана с европейската история. Наистина става въпрос за монаси и за Средновековието. Изобразено е изгаряне на тамплиери.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Та въпросът ми е малко труден и тъп - кой народ е създател на тези рисунки? (powered by Osprey

На оспрейките ли? :laugh: Колкото и да наподобяват на творчеството на народа на Макдоналдс и Коко-Кола културата, са английски.

А на картинката - така както е направена рисунката и трудно може да се разбере кое какво е - де брада, де ацтекски обсидианов меч :laugh: ... Но ако все пак са бради трябва да е от Междуречието - Вавилония, Елам, Ур ....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не питах за издателството :laugh: Наистина не се познава, иначе са пикти. Пак продължавам в този дух, този път от друго издание. Та, коя е битката на картината, впрочем една от малкото, покрай която Osprey се сещат и за нас?

truecolorzd3.th.jpg

П.П. Язък, позамазах малко следата от сканирането, но пак разваля хубавата картинка :crying:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

чалми, набити колове, рицари... Никопол?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кой е този предмет?

kemalbereketaskerimuzeswu9.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че е турско - ясно по името. С развинтената ми фантазия ми прилича на някакъв уред за изтезание, напр. за окачане на хора откъм гърба или за измъкване на черва :crazy: , ама сигурно има съвсем нормално приложение...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хехе, успя да си измъкнеш малък жокер с турското име, но в същото време е и малко подвеждащо. Не е уред за мъчение, има си практическо приложение ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, ще подскажа, че това е точно определен предмет от историята. А турското име на снимката говори за това, че днес се намира в турски музей, но въпреки това не е направен и използван от турци.

Айде стига толкова жокери засега.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Същата :good:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...