Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 минути, Р. Теодосиев said:

Т.е. за вас е някак оправдано да се унищожават села, градове, човешки животи само защото някой смята, че не се прави така?!?!

Т.е. ако Путин не беше направил тази крачка някой друг щеше да я направи в Русия и в момента руснаците щяха да се бият за домовете си, а не украинците?

Нещо голямата картинка не излиза...

Войната е много лошо нещо и аз силно съм против това което се случва. Но това че Русия нападна Украйна не зачертава всички предишни събития. Така че не е правилен подходът :Русия нападна Украина и за всичко е виновен Путин. Това е много удобно заявление в момента за прозападна пропаганда, но на всички е ясно че ситуацията не е толкова плоска . И само някой с много плоска гледна точка може да я подкрепя и да я разпространява.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 9 минути, Р. Теодосиев said:

Т.е. за вас е някак оправдано да се унищожават села, градове, човешки животи ...

Не, не е оправдано. Затова казвам, че Путин не си е изпекъл работата.

Ако си я беше изпекъл ... като САЩ при инвазията на Ирак ... войната в Украйна
вече трябваше да е приключила и целите да са постигнати.

А вместо това руснаците сега ще убиват невинни хора и Путин с право ще го
сравняват с Хитлер. 😞

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Т.е. вие подкрепяте Путин и смятате, че той не е имал изобр. 

Т.е. излиза, че това което се случва от няколко дни е резултат на определени събития, които 100% водят до война, няма друг сценарии освен война.

Войната е единственият отговор, които би могъл да има провокацията на запада срещу Путин?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Р. Теодосиев said:

Т.е. вие подкрепяте Путин и смятате, че той не е имал изобр. 

Т.е. излиза, че това което се случва от няколко дни е резултат на определени събития, които 100% водят до война, няма друг сценарии освен война.

Войната е единственият отговор, които би могъл да има провокацията на запада срещу Путин?

Аз лично не подкрепям Путин.

Но смятам че войната беше неизбежна. Всичко вървеше към това. 

Кой печели от тази война ? Нима мислите че Путин е толкова глупав че не разбира колко негативи ще му донесе този конфликт ? Всъщност почти съм убеден че го мислите. 

И все пак задайте си въпроса на кого е изгодна тази война и кой какви проблеми ще решава използвайки този конфликт ?

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Р. Теодосиев said:

Войната е единственият отговор, които би могъл да има провокацията на запада срещу Путин?

Ами да.

Ако теб те предизвикват и шантажират с години ... и никой не те чува като протестираш ... ти
няма ли да си изпуснеш нервите по някое време??

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Не, не е оправдано. Затова казвам, че Путин не си е изпекъл работата.

Ако си я беше изпекъл ... като САЩ при инвазията на Ирак ... войната в Украйна
вече трябваше да е приключила и целите да са постигнати.

А вместо това руснаците сега ще убиват невинни хора и Путин с право ще го
сравняват с Хитлер. 😞

Колко време траеше операциятя в Ирак и как я провеждаха?

Очевидно е че руснаците се опитват да минимизират жертви на мирното население. Все пак за руснаците украинците не са като иракчаните за американците.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Р. Теодосиев said:

Т.е. вие подкрепяте Путин и смятате, че той не е имал изобр. 

Избор винаги има, но само историята може да каже кой път е бил правилен и кой е бил грешен. Пред Путин седи много тежък проблем и той тръгва по пътя на войната. Ако  беше тръгнал по пътя на още отстъпки и в един момент това доведе до много по-тежка война - какво би казала  историята?

Кадиров пуска клипове с много сериозни колони. Няма да се учудя, ако тази нощ видим някаква офанзива.

https://t.me/RKadyrov_95/1282

https://t.me/RKadyrov_95/1283

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Колко време траеше операциятя в Ирак и как я провеждаха?

Нямам точен спомен, но доста бързо хвахана Садам и без много жертви.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Р. Теодосиев said:

Разбираш ли, че не може само защото мислиш, че си прав да набиеш някакъв на улицата. Да, той може да е много крив, грозен и важен, но всичко това не е причина да му скачаш на главата. За това в дъражавите си имаме закони, ако не се спазват си има санкции.

А ти разбираш ли, че не може да няма реакция на приближаване границите на НАТО до Русия? Как щеше да реагира САЩ ако Путя вкара например Куба и Мексико във военен съюз и си прати там войски, бази, ракети? Да седи и да гледа миролюбиво? Те претенции имат за места на хиляди мили от границите си, какво остава за една Куба на 50-тина км. от Флорида. Що се правите, че не разбирате

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Нямам точен спомен, но доста бързо хвахана Садам и без много жертви.

Иракская война 

начало 20 март 2003

9 април - пада столицата 

15 април - Тикрит

Значи 20 март -15 април.

Данните са от уикипедия.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колкото и да драпаме, за "запада" винаги ще си останем прошляците на Европа. Погледнете ни политиците, надминаха тайфичката на тато, която все пак имаше извесно уважение в Кремъл. Сега сме по-саморазрушителни от когато и да е било, но сме и жалки натегачи в очите на всички останали. 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Кухулин said:

Пред Путин седи много тежък проблем и той тръгва по пътя на войната.

За какъв тежък проблем става дума?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Atom said:

За какъв тежък проблем става дума?

Ами по-горе го написах. Проблемът с границите на НАТО. Или хайде да бъда по-конкретен - проблемът с превантивен ядрен удар от страна на САЩ и съпътстващите фактори - ПРО, тактически удари и т. н.  

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Админите, я вземете мерки и изпонаблокирайте малко путинистки тролове, то бива дебелоочие, наглост и простотия, ама подкрепата за един военнопрестъпник идва в повече.

Преди 2 минути, Кухулин said:

Ами по-горе го написах. Проблемът с границите на НАТО. Или хайде да бъда по-конкретен - проблемът с превантивен ядрен удар от страна на САЩ и съпътстващите фактори - ПРО, тактически удари и т. н.  

Ти четеш ли се какви глупости ги пишеш изобщо? Загубил си връзка с кораба-майка, май.

Преди 8 минути, Tomata said:

Колкото и да драпаме, за "запада" винаги ще си останем прошляците на Европа. Погледнете ни политиците, надминаха тайфичката на тато, която все пак имаше извесно уважение в Кремъл. Сега сме по-саморазрушителни от когато и да е било, но сме и жалки натегачи в очите на всички останали. 

Хайде тия пропагандни опорки да ги махнеш, че като ги гледам, ми се драйфа

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, kall said:

Хайде тия пропагандни опорки да ги махнеш, че като ги гледам, ми се драйфа

к'во се хабиш, тука доктор трябва..С испански самолети демокрация ще браним, ще плашим гаргите значи.... ама беше врява беше чудо.. иначе на гол тумбак чифте пищови.....  :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, kall said:

Ти четеш ли се какви глупости ги пишеш изобщо?

Не са глупости, приятел. Просто народът се е поразглезил напоследък и е изгубил усет за нещата. Изгубил е и знания. А без определени знания няма смисъл да се бистри голямата политика. Освен ако не разчитаме на Ксения Собчак, разбира се :D 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кухулин said:

Ами по-горе го написах. Проблемът с границите на НАТО. Или хайде да бъда по-конкретен - проблемът с превантивен ядрен удар от страна на САЩ и съпътстващите фактори - ПРО, тактически удари и т. н.   

Това не е основния проблем на Русия.  Но дори е да е, проблемът не може да се реши  по военен път с инкорпорирането на Украйна в новата съюзна държава, така както е виждането на Путин . Та нали в момента в който тази съюзна държава стане факт, тя автоматично ще започне на граничи с НАТО?   

С други думи това с границите на НАТО е само предлог. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...