Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Власенко сообщил, что сотрудники МККК увидели условия, в которых содержатся бойцы. "Мы никогда не разглашаем условия содержания - мы их обсуждаем конфиденциально с представителями того места, где они содержатся", - заявил Власенко и добавил, что такая практика применяется постоянно, а не только в этом случае.

Он пояснил, что сначала происходит разговор "с представителями этого центра, где они содержатся", если есть замечания к условиям, то просим их устранить. "Если эти замечания не устраняются и на это нет воли представителей того места, где они содержатся, то мы уже говорим с их руководством. Но в медиа мы, извините, об этом не говорим", - отметил Власенко.

Он не уточнил, какое количество бойцов посетили, а лишь подчеркнул, что встречи были только с теми, кто дал на это согласие. "Эта наша услуга, можно сказать, не может быть навязана", - подчеркнул представитель МККК в Украине.

Власенко отметил, что на выходе с завода "Азовсталь" часть украинских военнослужащих были зарегистрированы сотрудниками МККК. По его словам, эта процедура происходит только с согласия людей.Он отметил, что обычно представители МККК после таких визитов передают записку родственникам.

https://www.unian.net/war/voyna-v-ukraine-2022-vyvezennyh-iz-mariupolya-azovcev-posetili-predstaviteli-krasnogo-kresta-novosti-vtorzheniya-rossii-na-ukrainu-11833173.html

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Секретарь Совета национальной безопасности и обороны Украины Алексей Даниловвысказался о героизме защитников Мариуполя.

"Мы даже не можем себе представить, как важно было держать на себе Мариуполь, сдерживать 20 тыс. российских военных. Если бы они этого не сделали, наша ситуация на фронте сегодня была бы сверхтяжелой. Подчеркиваю: они герои для нашей страны", - сказал Данилов.

Секретарь СНБО добавил, что, когда была возможность, Украина передавала на "Азовсталь" воздушным путем необходимые вещи, но теперь такой возможности больше нет. Данилов подчеркнул, что Украина сделает все, чтобы вернуть домой защитников Мариуполя.

https://www.unian.net/war/danilov-rasskazal-chto-bylo-by-esli-by-zashchitniki-mariupolya-ne-sderzhali-20-tysyach-soldat-rf-novosti-vtorzheniya-rossii-na-ukrainu-11832945.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Италия предлага план за мирно уреждане на кризата в Украйна. Планът предвижда 4 етапа, разработен е от италианското външно министерство и е представен на генералния секретар на ООН

В първия етап се предлага постигане на прекратяване на огъня, 

Вторият етап включва демилитаризация на фронта и преговори за международния неутрален статут на Украйна. 

В третия етап се предвижда обсъждане на „териториалните въпроси“ на конфликта между Русия и Украйна. Предлага се, Крим и републиките в Донбас да бъдат върнати на Украйна при условията на пълна автономия. Ще им бъдат дадени гаранции за езикова и културна принадлежност, установяване на пълно самоуправление и дори независима сигурност.

Четвъртият етап включва сключването на споразумение за мир и сигурност в Европа, което ще регулира отношенията между Русия и ЕС. „Русия е поканена да изтегли войските си от окупираните територии, което ще бъде свързано с постепенното премахване на санкциите“

Подробности тук: https://www.segabg.com/hot/category-the-war/italiya-vnese-oon-plan-za-mir-ukrayna

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Луганской области российские оккупанты пытаются захватить стратегически важную трассу между населенными пунктами Лисичанск и Бахмут. Главная цель Кремля – предотвратить дальнейшую эвакуацию местного населения, которая и до этого происходила под постоянными обстрелами.

Об этом сообщил глава областной военной администрации Сергей Гайдай."Ситуация, к сожалению, ухудшается, потому что враг сосредоточил все силы на том, чтобы взять Северодонецк или перерезать трассу Лисичанск - Бахмут для того, чтобы полностью сделать невозможным эвакуацию людей. И чтобы мы не могли подвозить гуманитарные грузы", – рассказывает он. Также он отмечает, что российские войска целенаправленно обстреливают инфраструктуру Северодонецка, в частности, больницу, электроподстанции, водоканалы. Несмотря на это, в городе останутся врачи, которые оказывают медицинскую помощь. https://news.obozrevatel.com/vojna-v-ukraine/okkupantyi-hotyat-zahvatit-trassu-lisichansk-bahmut-gajdaj-nazval-motiv-vraga-video.htm

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, новорегистриран2 said:

Руската агентура проникнала в Политико е задействана баш сега, за оправдае американския отказ... Предполагам, че руската агентура в германските медии също бива активирана, когато Германия се отмята от собствените си обещания. Как беше вица за неделята и парите... Наляво и надясно неделя, а там където са парите е четвъртък. Ето това е чудо!

Не следя редовно Политико, така че не мога да коментирам конкретно там дали е задействан някой. Но можеш да си провериш примерно Уошингтън Пост. Преди два-три дни там излезе поредната много забавна статия как Украйна трябвало да взема пример от Германия и Корея. Сиреч, да дадем на гнома половин Украйна, а после да я изчакаме да западне като ГДР и Северна Корея. Докато "добрата" Украйна ще стане рай на земята като ФРГ или Южна Корея и ония зад завесата сами ще пожелаят да се обединят. Стратегическо изчакване май беше наречено. Е, верно, нещо механизмът е позациклил в корейския пример, но няма проблем - просто е нужно още малко да почакаме стратегически и аха-аха Ким сам ще пожелае обединение и после - Нобел за мир.

И те така с медийните крила на демократите.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, sir said:

Не е част от руските медии, но в тези медийни крила на демократите, които далеч не се изчерпват с Политико, е пълно с проруски статии. Агентура има навсякъде и в момента е активирана на макс.

Макарти ти ли си? комуниста с нас в стаята ли е 🤣

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, Atom said:

Италия предлага план за мирно уреждане на кризата в Украйна. Планът предвижда 4 етапа, разработен е от италианското външно министерство и е представен на генералния секретар на ООН

В първия етап се предлага постигане на прекратяване на огъня, 

Вторият етап включва демилитаризация на фронта и преговори за международния неутрален статут на Украйна. 

В третия етап се предвижда обсъждане на „териториалните въпроси“ на конфликта между Русия и Украйна. Предлага се, Крим и републиките в Донбас да бъдат върнати на Украйна при условията на пълна автономия. Ще им бъдат дадени гаранции за езикова и културна принадлежност, установяване на пълно самоуправление и дори независима сигурност.

Четвъртият етап включва сключването на споразумение за мир и сигурност в Европа, което ще регулира отношенията между Русия и ЕС. „Русия е поканена да изтегли войските си от окупираните територии, което ще бъде свързано с постепенното премахване на санкциите“

Подробности тук: https://www.segabg.com/hot/category-the-war/italiya-vnese-oon-plan-za-mir-ukrayna

А дали са питали украинците или и те като Макрон и Шолц искат да "блеснат" пред света с голямата си геополитическа тежест и иновативност?

В първия етап се предлага постигане на прекратяване на огъня, което ще отвори възможности за по-нататъшни мирни преговори. Държави като Франция, Германия, Италия, Турция, САЩ, Китай, Канада, Великобритания, Полша и Израел ще наблюдават изпълнението на етапа.

Крайно любопитно ми е и дали са питали някои от тези държави, най-вече САЩ, Великобритания и Полша. Трябвало да включат и Литва, Латвия и Естония за по-голяма тежест. :)

План, чийто първи етап е нещо различно от "пълно изтегляне на руските окупационни войски", като минимум до състоянието от 23 февруари, има точно нулев шанс да бъде приет от украинците, освен ако не бъдат притиснати и изоставени на произвола на съдбата от абсолютно всички.

  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Италия предлага план за мирно уреждане на кризата в Украйна. Планът предвижда 4 етапа, разработен е от италианското външно министерство и е представен на генералния секретар на ООН

В първия етап се предлага постигане на прекратяване на огъня, 

Вторият етап включва демилитаризация на фронта и преговори за международния неутрален статут на Украйна. 

В третия етап се предвижда обсъждане на „териториалните въпроси“ на конфликта между Русия и Украйна. Предлага се, Крим и републиките в Донбас да бъдат върнати на Украйна при условията на пълна автономия. Ще им бъдат дадени гаранции за езикова и културна принадлежност, установяване на пълно самоуправление и дори независима сигурност.

Четвъртият етап включва сключването на споразумение за мир и сигурност в Европа, което ще регулира отношенията между Русия и ЕС. „Русия е поканена да изтегли войските си от окупираните територии, което ще бъде свързано с постепенното премахване на санкциите“

Подробности тук: https://www.segabg.com/hot/category-the-war/italiya-vnese-oon-plan-za-mir-ukrayna

Въобще , както е отбелязъл Sir - всичкото полезен идиот е задействано - германци , французи и къде без тия мушмороци италианците.

Единственото хубаво е , че де що имаше ,,спящи клетки,, се осветиха и станаха явни.

п.с. пък като толкова са се влюбили в тия ,,пълни автономии,, да дадат една на Соловьов около къщата му на езерото Комо , че да спре да реве.

Редактирано от ДеДо Либен
  • Харесва ми! 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Absurde said:

Макарти ти ли си? комуниста с нас в стаята ли е 🤣

Няма нужда да съм МакКарти (McCarthy). Ето заповядай да си прочетеш сам резюмираната по-горе статия в WaPo. Е, освен ако сега не вземем да твърдим, че там е бастион на републиканците и консерваторите.

https://www.washingtonpost.com/opinions/2022/05/16/best-outcome-ukraine/

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, ДеДо Либен said:

Въобще , както е отбелязъл Sir - всичкото полезен идиот е задействано - германци , французи и къде без тия мушмороци италианците.

Това го потвърдиха и руски дисиденти като Пионтковски и Фейгин.

След 9-ти май всички в един глас ревнаха за мир ... но без да се споменава за изтегляне
на руснаците от окупираните украински територии. 🙄

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, sir said:

Няма нужда да съм МакКарти (McCarthy). Ето заповядай да си прочетеш сам резюмираната по-горе статия в WaPo. Е, освен ако сега не вземем да твърдим, че там е бастион на републиканците и консерваторите.

https://www.washingtonpost.com/opinions/2022/05/16/best-outcome-ukraine/

На Безос вестника.  Имай впредвид че това е Op-ed и там се е поместило цялото им разбиране за социализъм (освен ако не става дума за профсъюзи в Амазон 🤣 ). И да тия са крило на демократите и цялото и колективно мислене и т.н. Ако Байдън прекрати войната лятото и нормализират икономиката, ще е огромен успех за тях, предвид изборите Ноември месец. Където се очертава огромна победа за Републиканците и  Конгреса и Сената може би ще са червени (цвета на републиканците). Тъй че не си мисли че и те го пишат от добротата на сърцето си и любовта им към украинския народ. Всичко си има цена и сега са изборите, инфлацията, икономиката... Dow Jones падна с 1300 пункта за последните 5 дни. Средно статистическия американец ама грам не му пука за Украйна...

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, ДеДо Либен said:

Въобще , както е отбелязъл Sir - всичкото полезен идиот е задействано - германци , французи и къде без тия мушмороци италианците.

Единственото хубаво е , че де що имаше ,,спящи клетки,, се осветиха и станаха явни.

Не знам. Нещо в италианския план ми се губи. Липсват такива страстни миротворци като Радев, Вучич и Лукашенко.  Без присъствието на България, Сърбия и Беларус манджата изглежда постна.  

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Absurde said:

На Безос вестника.  Имай впредвид че това е Op-ed и там се е поместило цялото им разбиране за социализъм (освен ако не става дума за профсъюзи в Амазон 🤣 ). И да тия са крило на демократите и цялото и колективно мислене и т.н. Ако Байдън прекрати войната лятото и нормализират икономиката, ще е огромен успех за тях, предвид изборите Ноември месец. Където се очертава огромна победа за Републиканците и  Конгреса и Сената може би ще са червени (цвета на републиканците). Тъй че не си мисли че и те го пишат от добротата на сърцето си и любовта им към украинския народ. Всичко си има цена и сега са изборите, инфлацията, икономиката... Dow Jones падна с 1300 пункта за последните 5 дни. Средно статистическия американец ама грам не му пука за Украйна...

Никой не пише нищо от добротата на сърцето си или от любов към украинците. Нищо такова не казвам. Казвам чисто и просто, че откровено, стопроцентово проруски статии се публикуват постоянно и в медиите на демократите. Никакъв маккартизъм няма в това ми твърдение, а лесно проверими факти. Толкова по този оффтопик. :)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, sir said:

Никой не пише нищо от добротата на сърцето си или от любов към украинците. Нищо такова не казвам. Казвам чисто и просто, че откровено, стопроцентово проруски статии се публикуват постоянно и в медиите на демократите. Никакъв маккартизъм няма в това ми твърдение, а лесно проверими факти. Толкова по този оффтопик. :)

Странни критерии имаш за "про-руско"

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Италия предлага план за мирно уреждане на кризата в Украйна. Планът предвижда 4 етапа, разработен е от италианското външно министерство и е представен на генералния секретар на ООН

В първия етап се предлага постигане на прекратяване на огъня, 

Вторият етап включва демилитаризация на фронта и преговори за международния неутрален статут на Украйна. 

В третия етап се предвижда обсъждане на „териториалните въпроси“ на конфликта между Русия и Украйна. Предлага се, Крим и републиките в Донбас да бъдат върнати на Украйна при условията на пълна автономия. Ще им бъдат дадени гаранции за езикова и културна принадлежност, установяване на пълно самоуправление и дори независима сигурност.

Четвъртият етап включва сключването на споразумение за мир и сигурност в Европа, което ще регулира отношенията между Русия и ЕС. „Русия е поканена да изтегли войските си от окупираните територии, което ще бъде свързано с постепенното премахване на санкциите“

Подробности тук: https://www.segabg.com/hot/category-the-war/italiya-vnese-oon-plan-za-mir-ukrayna

Путин никога няма да се навие да върне Крим, по скоро ще използва ядрено оръжие, отколкото да го върне. Всичко друго е постижимо.

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Absurde said:

Странни критерии имаш за "про-руско"

Е, прочете ли статията? Германски или корейски сценарий, сиреч разделяне на Украйна, е "про-украински" сценарий, така ли да разбираме?

Преди 47 минути, gmladenov said:

Това го потвърдиха и руски дисиденти като Пионтковски и Фейгин.

Естествено, че ще го потвърдят. То не е някаква тайна. Ето го впрочем Пионтковски.

https://www.kasparov.ru/material.php?id=6280FB32ED7F7&section_id=444F8A447242B&subject_id=212

Как в битве за Донбасс брошены все резервы, сброшены все маски, сожжены все легенды, обнажены все потенциальные агенты влияния (даже не подозревающие, что их используют в этом качестве) — от Папы Римского до либеральных звезд "Washington Post".

Не само за платени агенти става въпрос, разбира се. Полезните идиоти също не са никак малко. :)

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Absurde said:

Странни критерии имаш за "про-руско"

Колега, ето ти италианското предложение за постигане на мир (от постинга на Атом) :

  • В първия етап се предлага постигане на прекратяване на огъня, 
  • Вторият етап включва демилитаризация на фронта и преговори за международния неутрален статут на Украйна. 
  • В третия етап се предвижда обсъждане на „териториалните въпроси“ на конфликта между Русия и Украйна.
    ...

Това е очевАдно про-руско предложение: нека първо да се спрем войната ... пък после ще видим за
„териториалните въпроси“.

За сравнение, про-украинската гледна точка изглежда така:

  • Първо, руснаците безусловно да се изтеглят от цяла Украйна, включително и от Крим.
  • После ще видим дали да санкциите срещу Русия евентуално може да се махнат.

Разликата между двете гледни точки би трябвало да е явна.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Не следя редовно Политико, така че не мога да коментирам конкретно там дали е задействан някой. Но можеш да си провериш примерно Уошингтън Пост. Преди два-три дни там излезе поредната много забавна статия как Украйна трябвало да взема пример от Германия и Корея. Сиреч, да дадем на гнома половин Украйна, а после да я изчакаме да западне като ГДР и Северна Корея. Докато "добрата" Украйна ще стане рай на земята като ФРГ или Южна Корея и ония зад завесата сами ще пожелаят да се обединят. Стратегическо изчакване май беше наречено. Е, верно, нещо механизмът е позациклил в корейския пример, но няма проблем - просто е нужно още малко да почакаме стратегически и аха-аха Ким сам ще пожелае обединение и после - Нобел за мир.

И те така с медийните крила на демократите.

https://en.wikipedia.org/wiki/Op-ed

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, sir said:

Е, прочете ли статията? Германски или корейски сценарий, сиреч разделяне на Украйна, е "про-украински" сценарий, така ли да разбираме?

Не това е про егоистичен сценарии в който сегашните печелят тая статия не е адресиране за източноевроепйския форумописач а за средния Джо и Джейн ;) 

edit: Сега американците като частично свалят санкциите на Куба и Венецуела и спират доставката на MLRS и HIMARS за Украйна, Байдън про-руски ли да го пишем?

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Konche said:

Путин никога няма да се навие да върне Крим, по скоро ще използва ядрено оръжие, отколкото да го върне. Всичко друго е постижимо.

И на мен така ми се струва. Ако украинците са умни, няма да се запъват за Крим,
а ще го използват като разменна монета в евентуални преговори за всичко останало.

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

И на мен така ми се струва. Ако украинците са умни, няма да се запъват за Крим,
а ще го използват като разменна монета в евентуални преговори за всичко останало.

Именно. Но трябва да получат абсолютни гаранции за своята независимост и граници, иначе все едно нищо не е станало. Путин ще си царува/умре и следващият цар отново ще опита да"върне" Украйна.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

И? Разгледай кой пише op-eds в демократските медии. Ще ти подскажа - не са Тръмп и Тед Круз. :)

Напоследък нямам времето и желанието да ги чета, предпочитам сбита информация и набързо.

-----

Та, да се върнем на темата за Политико. Значи ти твърдиш, че руски агенти са проникнали в редакцията на тази медия и са публикували фейк новина. Някой заловен или поне да е отречена от американското правителство?!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...