Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година.

Recommended Posts

• Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

Петиция про отмену запрета на выезд из Украины мужчин призывного возраста набрала необходимое количество голосов. Теперь её должен рассмотреть президент

м-да-а-а. "Иди нахуй"- Чемодан- аэровокзал- Брюксел.

Тази война не е на живот и смърт. Карнавалът свършва.

Редактирано от Втори след княза
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1

• Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

Нацизмът включва идеята, че някои хора са по- малоценни и трябва да бъдат изтребени, както и сплотеност около някакво "ние", прим. "умните и красивите" и тези трябва да управляват по- неумните и некрасивите от народа. В т.см. образованието, медиите, политиката на съвременна Украйна са пропити от този дух. Денацификацията се състои в недопускане до властта на такива, а съответно в образованието, медиите и политиката да бъдат премахнати и не бъдат толерирани в бъдеще подобни идеи.

Тоест проповядването например на нуждата от образование ти виждаш като проповядване на нацизъм? Изтъкването на някаква характерна черта (като "умните и красивите") - също? Без това да е свързано с необходимостта от изтребване на "противника"? Къде прочете такива определения за нацизъм?  Значи не трябва до властта да се допускат хора, които проповядват нуждата от някакви характерни черти (например да си образван)? Уравниловката за теб значи е пример за балансирано общество, без "нацисти"?

Противоречиш си, не се ли усещаш? Споменаваш темата за "изтребването", и после я забравяш, като се вускаш на лични вкусове някакви...

Преди 11 минути, Втори след княза said:

Нацизмът у нас също смята, че нацията трябва да бъде единна около идеята, че сме "специални", че имаме народи- врагове, народи- изроди. Когато някой смята, че това не е така, че народи- изроди няма, той е заплашван с разправа. Такива не бива да бъдат допускани до властта и у нас.

В момента говорим за Украйна. Кой там говори че нацията им трябва да е единна около някаква идея, че е "специална" и че някаква част трябва да е изтребвана? Ъ? Не се отклонявай от темата.

• Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1

• Потребител
Преди 10 минути, Втори след княза said:

м-да-а-а. "Иди нахуй"- Чемодан- аэровокзал- Брюксел.

Тази война не е на живот и смърт. Карнавалът свършва.

Предполагам, не си ходил войник, и нямаш идея какво е "армия", какво е "военно положение", какво значи "родина" и с какво се яде и защо се защитава. Само това невежество може да оправдае дребнотемието, което те впечатлява.

Просто е. Страната е във военно положение. При тази ситуация има закон за мобилизацията - всички мъже (и жени със съответните специалности) подлежат на мобилизация. Разбира се, част от обществото, като тебе - разглезени от демокрацията, хора за които понятието "патриотизъм" е запълнено с неизвестно какво (много задаваха глупавият въпрос защо просто Украйна не се предаде, не се откаже да защитава териториите си), могат - и имат право - да протестират, да пишат петиции, да ползват всякакви инструменти имащи смисъл когато няма военно положение. Малкият проблем сега е, че такова има. И това именно е част от карнавала. Хора които не се съобразяват с това, подлежат на углавно преследване за измяна. Такива са военновременните закони., ограничаващи демократичните свободи. Нема мърдане и глезотии тука.

• Харесва ми! 4
  • ХаХа 1

• Потребител
Преди 14 минути, scaner said:

Тоест проповядването например на нуждата от образование ти виждаш като проповядване на нацизъм?

Защо пишеш и ми приписваш глупости?

• Харесва ми! 1
  • ХаХа 1

• Потребител
Преди 15 минути, scaner said:

Просто е. Страната е във военно положение. При тази ситуация има закон за мобилизацията - всички мъже (и жени със съответните специалности) подлежат на мобилизация.

а сега предстои да бъде подписано от главнокомандващия разрешение мъже в мобилизационна възраст да напускат Украйна. Чемодан- вокзал- Брюсел.

:) 

...е, ако може да се вярва на сводките, които издават и редовно ни предоставяш

ПП и забравих, първо "Иди нахуй", после е чемодана и пр.

• Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Би ли дефинирал "денацификация"? Щото този термин, обявен в началото, вече не се използва, поради липсата на смисъл в него, което прозряха самите  руснаци.

Не. Вече не се използва, понеже 90% от населението дори не може да го произнесе правилно. 🤣

• Харесва ми! 4
  • ХаХа 3

• Потребител
Преди 43 минути, scaner said:

Казаки и Байден пишут письмо "султану" :)

69f598ac16222fff506ea6070fa0e6d1.jpeg

Доколкото четох тук, атаманът, който подписал писмото после се заклел във вярност пред Московския цар. Не писарят, той е останал незначителен за историята

• Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Няма "what?". Колажът е официално публикуван от американското посолство в Украйна :)

https://t.me/uniannet/56135

Чупи гипса малко, не всичко е спорове ;)

akRjbK7e_700w_0.jpg

• Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 23 минути, sir said:

Би ли дефинирал "денацификация"? Щото този термин, обявен в началото, вече не се използва, поради липсата на смисъл в него, което прозряха самите  руснаци.

Не. Вече не се използва, понеже 90% от населението дори не може да го произнесе правилно. 🤣

Става ли по- ясно?

image

• Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 32 минути, Втори след княза said:

Защо пишеш и ми приписваш глупости?

Просто те цитирам. Ти сам изреждаш образованите и умните като някаквао противопоставяне на част от народа по смисъла на "превъзходството" според твоите представи за нацизма.

Но така и не отговори - кои са нацистите в Украйна, които подлежат на денацификация?

• Харесва ми! 1
  • ХаХа 1

• Потребител

Азовци се предадоха след разговорите между военните министри на САЩ и РФ. Не вярвам, че това е случайно, като се има предвид, че освен украинци, в бункерите на завода е имало и чуждестранни наемници и фашисти.
Съгласно последните съобщения в медиите, от подземията на металургичния завод са излазили и се предали американският генерал Ерик Олсън, британският подполковник Джон Бейли и четирима военни инструктори на НАТО.

Следва, че американците колаборират с нацисти (вж. горната снимка на татуировка) и преговарят за тяхното освобождаване от отговорност.

• Харесва ми! 1
  • ХаХа 2

• Потребител
Преди 8 минути, scaner said:

Просто те цитирам. Ти сам изреждаш образованите и умните като някаквао противопоставяне на част от народа по смисъла на "превъзходството" според твоите представи за нацизма.

Но така и не отговори - кои са нацистите в Украйна, които подлежат на денацификация?

Ако и в науката така "цитираш" е много разочароващо. Карай да върви... :) 

"кои са нацистите в Украйна, които подлежат на денацификация?"

Това за тези, които смятат себе си за особени, а други народи за подлежащи на изтребление не си прочел? А снимката не си видял? Хайде малко да почетеш по- нагоре, преди да питаш като неразбрал. Прояви упоритост. На български е.

• Харесва ми! 1

• Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Става ли по- ясно?

image

Не. Не става по-ясно, напротив.

Значи, всеки който има някаква татуировка, с Хитлер или с пречупен кръст, е нацист? Ти това сам ли го измисли, или някой ти го каза?

Представи си, млад човек, футболен запалянко, попада във футболна агитка. Там хората компенсират ограниченията си търсейки силната ръка, виждайки я в диктаторите, в частност започват да следват и символиката на тези диктатори. Рисуват си татуировки, пречупените кръстове и всичко което си следва. Човекът не е стигнал до "циганите на сапун", просто следва модата на тълпата и се татуира. Нацист ли е такъв човек?

После, след години помъдрява, футболните страсти не го влекат, няма нищо общо с тях и диктаторството му е през тръбопровода,  не го привлича. Но татуировките остават. Правят ли го те нацист?

Според тебе го правят... Та, кой ти подсказа, че татуировките правят хората нацисти? Или си нямаш идея какво все пак е нацизъм и караш по течението на пропагандата?

• Харесва ми! 3
  • ХаХа 2
  • Upvote 1

• Потребител

Ако и в науката така "цитираш" е много разочароващо. Карай да върви... :)

Зададох въпрос. Ако не можеш да отговориш, кажи си го, не се опитвай да клянчиш с подменяне на темата.

• Потребител
Преди 8 минути, Втори след княза said:

Това за тези, които смятат себе си за особени, а други народи за подлежащи на изтребление не си прочел?

Кои са тези? Колко пъти да те питам?

• Потребител
Преди 12 минути, scaner said:

Кои са тези? Колко пъти да те питам?

Продължавай до умора. Като ти се приспи, карай и на сън. 

Руските следствени органи са завели дела и ще те осведомят. 

А- и продължавай да питаш. 

Чудя се, дали ще се явиш като свидетел на защитата по тези дела? Нацизмът включва и оправдаване на нацизма, нацистката символика. Защити хората, докажи невинността им пред съда. А такъв ще има.

• Харесва ми! 1
  • ХаХа 2

• Потребител

Продължавай до умора. Като ти се приспи, карай и на сън. 

Руските следствени органи са завели дела и ще те осведомят.

А- и продължавай да питаш. 

Ти чакаш някаква денацификация. Денацификацията е действие, тя не е срещу дефиниции, а срещу конкретни хора. Попитах те, посочи хора които трябва да се денацифицират. Не знаеш, мълчиш като партизанин, оправдаваш се с картинки с татуировки.

Очакваш руските следствени органи да заведат някакви дела? Органите в Русия, където в момента се потъпкват всякакви закони, и се завеждат дела за плакат с надпис "шестая заповвдь: не убивай!" или "миру мир!"?  Какво очакваш от такива "следствени органи"? Доколко смислена информация ще получиш от тях? Какво общо ще има тя с някакви нацисти?

Човече, ти наред ли си, или пропагандата окончателно те е гушнала?

• Харесва ми! 1
  • ХаХа 1

• Потребител
Преди 8 минути, scaner said:

Попитах те, посочи хора които трябва да се денацифицират. Не знаеш, мълчиш като партизанин, оправдаваш се с картинки с татуировки.

...

Човече, ти наред ли си, или пропагандата окончателно те е гушнала?

А ти наред ли си? Само пропагандата може да сочи хора с пръст, че са виновни. Виновността се определя от съда, а не в политически пристрастни форуми. Запитай се дали пропагандата окончателно не те е гушнала. Не си обективен.

А, интересно ще е, дали чужденците от подземията ще бъдат съдени или приятелските държави няма да го позволят? 

• Благодаря! 1
  • Upvote 1

• Потребител
Преди 22 минути, Втори след княза said:

А ти наред ли си? Само пропагандата може да сочи хора с пръст, че са виновни. Виновността се определя от съда, а не в политически пристрастни форуми. Запитай се дали пропагандата окончателно не те е гушнала. Не си обективен.

За кое не съм обективен? В каква посока те отнесе сега?

Преди 22 минути, Втори след княза said:

А, интересно ще е, дали чужденците от подземията ще бъдат съдени или приятелските държави няма да го позволят? 

А има ли чужденци в подземията? Освен слуховете за тях? :D

• Харесва ми! 1
  • ХаХа 1

• Потребител

А има ли чужденци в подземията? Освен слуховете за тях? :D

Трудно да няма някой чужденец, защото в Азов имаше чуждестранни членове, както украинци и руснаци, така и съвсем други народности, като шведи. Колко нацистко....

Освен тая гадна свастика, дето са я сложили, няма нищо нацистко в 90% от тези момчета.

• Харесва ми! 5
  • ХаХа 1

• Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Добре де. Според теб кои са тези нацисти, които трябва да бъдат денацифицирани?

Всички военни, които се включиха в защита на Донбас от 2014 година насам, когато Русия първо взе Крим с военни без отличителн знаци, а после направи референдум докато там имаш една камара руски военни? А след това опита този номер и в Донбас, но там не мина номера с "руски военни в отпуск отишли с личните си танкове, бтр и оръжие" ? Или нацисти са всички украиснки вонни, които сега се бият срещу Русия на територията на собствената си държава? Или може би нацистите са доброволческите бригади, които подпомагат армията в удържането на агресията в различните райони? Или деца, жени, баби и дядовци, които особено в първите дни снимаха и пращаха снимки и клипове с местоположението на руските военни колони? Или пък зеленски, цялата политическа класа ( без тези, които подкрепят руснаците )? Или може би нацистите са всички мирни жители незанимаващи се с войната, а опитвайки да оцелеят на всяка цена в Украйна по време на военните действия? 
Интерсен ми е твоя отговор, както и дали ти смяташ, че той е защото сам си стигнал до този извод или смяташ така, защото си го прочел в поглед инфо или някой от останалите проводници на руските интереси тук в България.
П.С. От това дали сам си стигнал до извода кои трябва да бъдат денацифицирани или сляпо повтаряш нещо прочетено ще разбереш за себе си дали повтаряш като папагал нещо прочетено или си го осмислил. А от това кои трябва да бъдат денацифицирани (убити според руснаците, понеже не подлежат на поправяне спорд думите им в редица медии от първите дни на войната) ще разбереш пак за себе си какво количество смърт си готов да преглътнеш според своите убеждения за нужда от денацификация. 

• Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 3

• Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Азовци се предадоха след разговорите между военните министри на САЩ и РФ. Не вярвам, че това е случайно, като се има предвид, че освен украинци, в бункерите на завода е имало и чуждестранни наемници и фашисти.
Съгласно последните съобщения в медиите, от подземията на металургичния завод са излазили и се предали американският генерал Ерик Олсън, британският подполковник Джон Бейли и четирима военни инструктори на НАТО.

Следва, че американците колаборират с нацисти (вж. горната снимка на татуировка) и преговарят за тяхното освобождаване от отговорност.

А ти замисли ли се над въпроса дали съобщението за Олсън е фейк? От Мариупол или от Луганск е снимката и изобщо, Олсън ли е на нея? 

Изчака няколко часа и пак завъртя плочата. 

• Харесва ми! 4

За нас

Вече 17 години "Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

За контакти:

• Create New...