Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

 

Нещо не разбираш: а това е – Събирането на земите руски 

 

И кои са земите руски?Други независими държави?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Администратор
Преди 16 минути, Capitainofmarine said:

Погледни какви са настроенията в руското общество - Путин да не го е таковал луд че да настройва срещу себе си народа си?!

Ами луд е :)

И не знам какво гледаш ти, но това което гледам аз - народа яко се настройва срещу него ;)

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

И кои са земите руски?Други независими държави?

Питай ги тях?! Според тях Украйна е несъстояла се държава, това първо. Второ "режимите" след преврата според тях са неконстиционни и непризнати. Трето това е бивша територия на Руската държава. Така че за себе те са си прави.

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, Capitainofmarine said:

Трето това е бивша територия на Руската държава. Така че за себе те са си прави.

Санкт Петербург е бивша територия на Кралство Швеция.Какво правим?Франция да си иска ли щата Луизиана ? 

  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 8 минути, Capitainofmarine said:

Трето това е бивша територия на Руската държава. Така че за себе те са си прави.

По тази логика трябва да се избиваме по целия свят, защото някакви територии някъде някога са били на нокой си.

Как може да има хора, които смятат, че това може да е вярно ("за себе те са си прави") ?!?!

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Санкт Петербург е бивша територия на Кралство Швеция.Какво правим?Франция да си иска ли щата Луизиана ? 

 

ФАНАГОООООООРИИИИИИИИИИИИИИЯЯЯЯ!!!!!!!!!!!!

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

По тази логика трябва да се избиваме по целия свят, защото някакви територии някъде някога са били на нокой си.

Как може да има хора, които смятат, че това може да е вярно ("за себе те са си прави") ?!?!

empire land GIF

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Capitainofmarine said:

Според тях Украйна е несъстояла се държава, това първо.

Типично за Путинистите е, че не признават Украйна за отделна държава и не признават
украинците за отделен народ.

Броят ги за второ качество руснаци ... без да са питали самите украинци как виждат
себе си и своята държава. 🙄

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 4 минути, gmladenov said:

Типично за Путинистите е, че не признават Украйна за отделна държава и не признават
украинците за отделен народ.

Броят ги за второ качество руснаци ... без да са питали самите украинци как виждат
себе си и своята държава. 🙄

И с тази брутална агресия на практика завършиха процеса на еманципация та украинците от руснаците.Окончателно и безвъзвратно. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Konche said:

Те, ако водеха тотална война, за 20 минути нямаше да я има Украйна, но водят конвенционална война и руснаците се излагат.

Какво разбираш под "тотална война" - ядрен удар?Иначе те си водят тотална конвенционална война - или по точно се опитват да го правят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

Какво разбираш под "тотална война" - ядрен удар?Иначе те си водят тотална конвенционална война - или по точно се опитват да го правят.

Точно ядрени удари. Това което ще стане ако има война между САЩ и Русия. Всичко друго е война с някакво сдържане, защото имаш оръжия, които не използваш, по какви причини си е отделен въпрос, отговора е ясен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

А Зеленски естествено, че така ще каже - 20 пъти ни превъзхождат, стотици хиляди може да умрат бла бла бла. Нали трябва да разчувства аудиторията, за да дадат оръжие. Според наличните анонси изглежда, че му се е получило.

Две неща ми правят впечатление в сутрешната сводка, която Скенер пусна:

  • Попытка силового возвращения Крыма сейчас стоила бы жизни сотням тысяч украинцев,
    - заявил президент Украины Владимир Зеленский.
  • На Донбассе у российских войск сейчас в 20 раз больше техники, чем у украинских,
    - сообщил лидер украинского народа Владимир Зеленский.

Зеленски на практика заявява, че украинците няма да пипат Крим - както и че руснаците имат
огромно бойно-техническо превъзходство в Донбас.

Почвам да се чудя дали наистина не вървят някакви задкулисни преговори за прекратявяне на
войната и Зеленски просто да подготвя обществеността за евентуални украински отстъпки,
които се обсъждат. :read:

  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Две неща ми правят впечатление в сутрешната сводка, която Скенер пусна:

  • Попытка силового возвращения Крыма сейчас стоила бы жизни сотням тысяч украинцев,
    - заявил президент Украины Владимир Зеленский.
  • На Донбассе у российских войск сейчас в 20 раз больше техники, чем у украинских,
    - сообщил лидер украинского народа Владимир Зеленский.

Зеленски на практика заявява, че украинците няма да пипат Крим - както и че руснаците имат
огромно бойно-техническо превъзходство в Донбас.

Почвам да се чудя дали наистина не вървят някакви задкулисни преговори за прекратявяне на
войната и Зеленски просто да подготвя обществеността за евентуални украински отстъпки,
които се обсъждат. :read:

И начина по-който Арестович говори последните дни, все повече звучи, че подготвят населението психически за загуба....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Р. Теодосиев said:

Ами луд е :)

И не знам какво гледаш ти, но това което гледам аз - народа яко се настройва срещу него ;)

Зависи какво гледаш. Аз гледам хората от улицата, после слушам личните си познати. Днес примерно професор доктор Д....... бивш преподавател от МГУ, доктор доктор МН ст н с Олга .... бивш заведущий врач ..... больница, адвокат .... Виктор Р........ , Виктор Ч........ писател бивш капитан далено плаване, в последните години скандално известен        ...

Виктор Р е украински националист например, проф Д.... е руски националист който ненавижда Путин. Въбоще различни хора с различни убеждения Даже бивш компартиен деятел имам, допреди две години и един от съветниците на Z по определени въпроси и даже - не мога публично да кажа ще я компрометирам...

Та това ми убеждение ми го създадоха всички те. При това са хора които са навън от РФ и даже тсрадат от руските мерки срещу невъзвращенците задграничники. професор му спряха пенсията и не му плащат хонорарите за учебниците които издава и е написал примерно, адвоката освен пенсията не може да си вземе рентата от недвижимостите в Москва, нотариуската О също. Не са само пенсинери. Съпругата ми настоя да не работим само физически а да осъществяваме и платена интелектуална работа и водим и двамата определени часове в едно руско училище, аз повече от два часа седмично не се съгласих. Та руско говорящите деца а там са от целият бивш съюз са настроени така подкрепят Z и водената война. Например 9 клас бойкотира  жена ми заради проукраинско изказване, тя си е украинка, всъщност като съдя как се е казвал дядо й, като знам кой е дядото на дядо й, и като съдя по фамилията им те са потомци на шляхта полско-литовско-украинска. Наложи се лично да се намеся а мен хлапетата ме обичат - обясних им позицията на някои украинци така.

Праснал съм ти един шамар на тебе ти е обидно и те боли, може и прав може и неправ да съм, не става въпрос за това кой е прав и въобще може ли да е прав човек в тази ситуация, така и немалко украинци. Та хлапетата зацениха моето обяснения или сред тях имам много висок авторитет но отидоха при директора обясниха че са неправи и после помолиха за извънреден час след часовете при ......

Значи пенсионери хлапета и работническата класа. Знаеш че аз съм си работещ менажер в собствената фирма, тоест кога сака работя, кога сакам чета лекции, а кога сака пия бира ме кефтедес окса лефко краси ме кефало тири...

Та ралотническата класа сто процента е за ... рускоговоращата, руски поданнници с двоъно гражданство са почти всички. Днес ме питат по колко зареждам нафта и бензин, газта въпреки че е американска защо се вдигнала, къде е строитерният лес и защо го няма на Кипър, почему нет строителное железо, почему все строительные компании сокращают работы и работники и казват пуст сосет вся Америка и Европа у ..... 

Байдън видимо стар и израза след мен и потоп не му е чужда , все пак "мертвые срама не имут"... 

Младите да му мислят! 

Направо до социалистическа революция ще ни докарат наш постсоцилистическите. Останалите малко ще поолевеят но нищо няма да си се измени, робската психология си е клинична патология. 😜

Прощавай пиша бързо, защото губя време вече 3 часа пропилях в сайта. Вече ми отвориха канал в интернета и свободно си общувам и ползвам руските сайтове, то е и ползотворно, времето е пари! Повече на никого нма да отговарям и обяснявам! Когото уважавам го уважих. Мислете бе хора! 

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 4 минути, Absurde said:

И начина по-който Арестович говори последните дни, все повече звучи, че подготвят населението психически за загуба....

По скоро за тактическо отстъпление в Донбас.Войната е още далеч от губене.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Absurde said:

Санкт Петербург е бивша територия на Кралство Швеция.Какво правим?Франция да си иска ли щата Луизиана ? 

ФАНАГОООООООРИИИИИИИИИИИИИИЯЯЯЯ!!!!!!!!!!!!

@gmladenov Троля. Няма само Швеция да си искат стари територии и ние трябва да намажем :D

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, resavsky said:

По скоро за тактическо отстъпление в Донбас.Войната е още далеч от губене.

Пак загуба. Войната ще има и продължение - после помирение... Началото на 20ти век е видял повече кръв ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди два дни се появи информация че в украинският Павлодар са се появили две полски военни формирования. Сега руснаците са ударили по Павлодар ракет удар от черноморският флот...

Очаквам реакцията на Полша...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, resavsky said:

По скоро за тактическо отстъпление в Донбас.Войната е още далеч от губене.

И аз така мисля. Голямото предимство на Украйна е високият морал и не трябва да го губят. Едно откровено поражение на изток от Славянск може да е пагубно за бойния дух и затова подготвят обществото и армията за такова.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 6 минути, Absurde said:

 Войната ще има и продължение - после помирение... 

Абсурд. Всичко друго да но не и помирение.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, Absurde said:

ФАНАГОООООООРИИИИИИИИИИИИИИЯЯЯЯ!!!!!!!!!!!!

Айде-е-е признай се надяваш на шестнадесетата република нали?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, gmladenov said:

Две неща ми правят впечатление в сутрешната сводка, която Скенер пусна:

  • Попытка силового возвращения Крыма сейчас стоила бы жизни сотням тысяч украинцев,
    - заявил президент Украины Владимир Зеленский.
  • На Донбассе у российских войск сейчас в 20 раз больше техники, чем у украинских,
    - сообщил лидер украинского народа Владимир Зеленский.

Зеленски на практика заявява, че украинците няма да пипат Крим - както и че руснаците имат
огромно бойно-техническо превъзходство в Донбас.

Почвам да се чудя дали наистина не вървят някакви задкулисни преговори за прекратявяне на
войната и Зеленски просто да подготвя обществеността за евентуални украински отстъпки,
които се обсъждат. :read:

Ами вече си казах мнението, че някои работи на бойното поле ми изглеждат като стопроцентова политическа намеса. Тъй че нищо не би ме учудило. :)

Но пък от друга страна постоянно се показват новосформираните части, не ги знам вече колко нови механизирани бригади събраха. Какъв е смисълът от това, ако планираш капитулация, била тя и условна?

Сега реално чакат според мен три неща - реактивна артилерия (надяват се на HIMARS), ПВО (надяват се на Пейтриът - има дори някакъв слух, че вече тайно течало обучение на украинци в САЩ), противокорабни ракети. И авиация искат, но това според мен няма как да се случи, то не става от днес за утре да се обучиш на натовски самолети. Най-много да успеят да договорят още с някоя и друга източноевропейска държава да им предостави съветските си такива. Аз обаче съм твърдо убеден, че и без авиация могат да се справят.

Ако ги отрежат и не им доставят изброените оръжия, тогава вече ще е доста по-трудно. Всичко това реално зависи от САЩ и до известна степен от Великобритания. Ще си покаже много скоро според мен.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 23.05.2022 г. at 6:25, Втори след княза said:
Предалите се нацисти (хвалените до небесата украински псевдогерои) започнаха да припяват на съвсем друг гласец, сменяйки набързо възгледите си за случващото се.
 
"Аз съм за това Украйна да е извънблокова държава. Войната до последния украинец, разбира се, не е изгодна", това заключение, доста балансирано и разумно заключение, в никакъв случай не принадлежи на украински опозиционер, който дълги години открито се противопоставя на избрания от ръководството на страната курс. Тази фраза беше напълно доброволно и съзнателно произнесена от Владимир Баранюк, полковник от въоръжените сили на Украйна и Герой на Украйна.

Командирът на 36-та отделна бригада на морската пехота Владимир Анатолиевич Баранюк, герой на "отбраната" на Мариупол, според официалната версия, е загинал в нощта на 11 срещу 12 април, докато се опитва да пробие от обсадения завод “Илич”. Заедно с него "героичната смърт" прие началникът на щаба на бригадата полковник Дмитрий Кормянков. Вярно е, че след почти четири седмици и двамата офицери от ВСУ неочаквано възкръснаха, само че не в Киев, а в руски плен. Те възкръснаха и започнаха да говорят за това, че винаги са се противопоставяли както на войната, така и на нацистите, за които, разбира се, са чували, но с които нямат нищо общо. Както каза Кормянков по този повод: „Видяхме татуировки: черепи, букви „СС“, мълнии. Всякакъв вид странна символика, която не разбирам." Нова приказка, на която е трудно да се вярва.

Баранюк и шефът на щаба му Кормянков разказаха много за членовете на “Азов”, с които доскоро се биеха рамо до рамо по улиците на Мариупол. Според него националистите много често напускат позициите си без разрешение, като по този начин разкриват тила на частите на ВСУ. Изненадващо, съвсем наскоро, на 19 март, името на Баранюк застана до името на командира на “Азов” Денис Прокопенко в указа на Владимир Зеленски за присъждане на званието “Герой на Украйна” на командирите на двете части, които защитаваха Мариупол.

След като Баранюк „героично падна“, мястото му в медийното пространство зае майор Сергей Волински, известен още като „Волин“, който се нарече „временен командир на 36-та отделна бригада на морската пехота“. Заедно с последния останал в мухлясалите катакомби на “Азов” Герой на Украйна, фашистът Денис Прокопенко, той заклейми "страхливците, които се предават" и обеща, че ще изпълни мисията, поверена на неговата част.

Никой не знае как е воювал Волин, защото затворените в “Азовстал” бойци, както казват в нашите провинции, са били предимно “размазвани“, но в медийното пространство той изглеждаше като истински герой. През краткия период на своето „командване“ той успя да се обърне за помощ към Джо Байдън, Реджеп Тайип Ердоган, папата, Борис Джонсън, Владимир Зеленски, лидерите на страните от ЕС и дори Илън Мъск с искане за организиране на „процедура на евакуиране” за заседналите в мазетата на индустриалната зона бойци и да ги изтеглят на територията на някоя трета държава, за предпочитане към морето и палмите, защото „те го заслужават”.

И днес като гръм от ясно небе - Волин се предаде! Той не е заловен по време на битка или опит да излезе от обкръжението, а просто напуска територията на “Азовстал”, предаде оръжието си, качи се в автобуса с другите военнопленници и замина в неизвестна посока.

Броят на украинските военни и членове на националистически групировки, които се предадоха само на територията на Мариупол, вече надхвърли 3000 души. И имайте предвид, че не зелени резервисти, по принуда привлечени в армията преди седмица, а опитни офицери, които са воювали в Донбас повече от една година, макар и с цивилни, но все пак, и имат значителен брой „бойни“ награди.

И Владимир Баранюк, който многократно беше обвиняван във военни престъпления на територията на ДНР за заповеди за откриване на огън по жилищни райони, и Сергей Волински, който се бори за „свобода и независимост на Украйна“ от 2014 г., не посмяха да покрият себе си с вечна слава и да си заминат като герои, принуждавайки останалите да изпитват уважение към постъпките им. Те просто се предадоха, банално спасявайки безполезните си животи. Както, по принцип, и още 3000 наказателиот различни шарки и рангове, които превърнаха Мариупол в руини, покрити с кръвта на цивилни. Сега ще излъчат десетки истории за страхливата и некомпетентна команда, за президент-клоун, за когото не си струва да се умира по принцип и за интересите на западните сили, за липсата на боеприпаси и пълната бъркотия във войските, допълвайки всичко това със забележки, че е добре в руски плен и че с тях се отнасят нормално. След това те ще чакат съдбата си, като се надяват предаването им да бъде взето предвид както в хода на следствените действия, така и при произнасянето на присъдата. 
 
Хуманността, проявена към Надежда Савченко не бе оценена. Сега, с тези герои на Украйна ще се отнесат по- справедливо.

Шшшшт! Тихо! Ти да мълчиш там, русофил!

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...