Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, sir said:

Ами вече си казах мнението, че някои работи на бойното поле ми изглеждат като стопроцентова политическа намеса. Тъй че нищо не би ме учудило. :)

Но пък от друга страна постоянно се показват новосформираните части, не ги знам вече колко нови механизирани бригади събраха. Какъв е смисълът от това, ако планираш капитулация, била тя и условна?

Сега реално чакат според мен три неща - реактивна артилерия (надяват се на HIMARS), ПВО (надяват се на Пейтриът - има дори някакъв слух, че вече тайно течало обучение на украинци в САЩ), противокорабни ракети. И авиация искат, но това според мен няма как да се случи, то не става от днес за утре да се обучиш на натовски самолети. Най-много да успеят да договорят още с някоя и друга източноевропейска държава да им предостави съветските си такива. Аз обаче съм твърдо убеден, че и без авиация могат да се справят.

Ако ги отрежат и не им доставят изброените оръжия, тогава вече ще е доста по-трудно. Всичко това реално зависи от САЩ и до известна степен от Великобритания. Ще си покаже много скоро според мен.

 Даже само ПВО и някакви читави превозни средства+нафта им стигат, артилерия колкото за една офанзива сякаш имат. Дано не изтърват момента, защото ако руснаците се окопаят по всички фронтове тая война няма да има военно решение, а това значи някаква победа за Русия.

 А тези новосформирани части май само това на снимките им е механизацията, като оня "велик" конвой северно от Харков, това е единственото обяснение за тази пасивност. Другото обяснение е, както казваш, някаква политическа намеса, но защо?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Гледам чета какво си написал и не ми се вярва че това си ти!

Ми да-а украинската пропаганда печели засега войната, но това не значи че украинското правителство печели войната ако беше така отдавна войната да се е преместила на руска територия а такова нещо не виждам.     А пропо не знам какво е Капиши,  предполагам свързано с облеклото за главата така че ти сега и КАПЕЛИНО! Въпросът е когато  свърши войната какво ще остане от украинската побеждаваща  пропаганда...

Айде кажи какво щеше да се случи ако не им бяха заповядали да се предадат?

Вариант А предават се без заповед.

Вариант Б не се предават и след Х количество време тях ги избиват по един или друг начин.

Кой варинт е за предпочитане? Общественото мнение защо натисна Зе да даде заповед за предаване? На него му бяха нужни герои но... Защо и военната върхушка в ВСУ също притисна Зе за същото? Защо самите военни в Азов стал сами без да ги питат заявиха че чакат заповед за предаване в плен иначе ще се бият до последно? А? 

И по приятелски с остатъците от добрите чувства мои от едно време към тебе.

Като стоиш непосредствено до рядко го-но и хвърлиш камък то непременно ще те изпръска. Ти направо забомбардира с камъни руският сортир. Огледай се в огледалото. Това трябва ли ти? На България това нужно ли е?

Каква е цената на газта днес, има ли строителна дървесина и каква е цената й? Има ли строително желязо и каква е цената му? Колко плащаш за бензин? Спряха ли руските инвестиции и покупки на жилища в България? България обявиха ли я за недружествена страна? За чия сметка са по-големите разходи вследствие  всички увеличения в цените? Утре като вдигнат още цената на тока и водата  какво? А хляба като поскъпне какво? Разликите в цените и липсата на инвестиции кой ще ги плати и кой ще спре от обедняване обикновенния българин?

Защо примерно американците могат да въвеждат санкции срещу руски стоки но не и срещу тези без които не могат? Защо България трябваше да е по католик от папата? Кой печели от цялата дандания?

Шепа неспособни да помислят йессъри от управниците напляскаха камъни в руското го-но а сега цялият народ трябва да се къпе и цената на водата и съпуна ще е страшно висока? Тези управници и ти и подобни на тебе хора създадохте вече настроения в руското общество за недружествен и предателски български народ. Не става въпрос за правителсто и шепата хора които драската глупости. За руснаците озлобени от това че воюват сами със себе си е без разлика примерно 25% русофоби и 75% фили. Война е покрай сухото гори и суровото. Ако мислиш че увропейската политика ще е вечна много се лъжеш. 

Живота в ЕС поскъпна от началото на войната и колкото и да се опитват политиците да припишат това на Путин на покупателя му е от левия в десният крачол. Той иска да получава добри пари и да плаща ефтини стоки. Ще настъпи промяна на политиката и факта че в Германия проучванията сочат промяна на мнението на избирателя-покупател са частичните местни избори и резултатити от тях и то в район който беше крепост на сегашните управляващи. Там спечелиха християн демократите. Лично аз предвиждам и искам отново християндемократизиране на Германия , все пак съм колективен и признат за индивидуален член на "ХристиянДемократичен Апел". Та като се върнат във власта практичните бюргери /които вадиха Германия от тинята на ВСВ, които създаваха Европейската икономическа общност а впоследствие и ЕС/ германската и европейската  политика ще станат други.

И тогава ще възникне въпроса " Защо ги ручахме тези жабета"?

 

 

Ад1. Capisi? Схванах го? Google Преводач. 

Ад2."И по приятелски с остатъците от добрите чувства мои от едно време към тебе." Кога сме се скарали? Затова, че ти си русофил до ушите и не възприемаш критика към руските стъпки /което не означава, че обизателно са от русофобия/, незнам да сме се скарали...Ако случайно сам Те нагрубил в лицето или което и да е на теб роднинар приятел в умствени, физически, икономически то тогава искам извенение...Но това, че понякога пишеш глупости спрямо сегашното положение на дивият исток, не е повод да си разменим шапките...

Това за предаване и не придаване фактически няма значение от гледна точка на окончателният резултат. Но аз поне имам такова романтична представа/може би много класика съм чел/, че когато войници правят каквото си искат, върлуват, убиват, колят, бесят безпоред са ПРЕСТЪПНИЦИ и са за бесилка...Но когато се подчиняват на ръководещите си до последният момент и дисциплирирано се предават или умират ако наредят, са ВОЙНИЦИ и им се полагат всички права по писаните и не писани закони.....

Незнам какво искаш да казваш с гувната, но аз не съм нито русофил, нито русофоб. Познавам ги като колеги в работа и като чиновници зад бюрото...Разлика земя и небо. Освен това лично съм познавал хора които са патили от техните освободителни блага....От военноплен, от малкий робот, от забрать...И от баба ми която 6 месеца е сдяла в мазата/както сега украинките/, с майка ми /родена в 1939/, докато траеше най-голямата битка в населен с цивилни град....За нея когато излязоха беше ОСВОБОЖДЕНИЕ независимо от режимът който след това дойде...

Така, че незнам кого оплескват гувната/апропо чии, защото баба ми разказваше, когато се върнаха в къщата стаите бяха до колене осрани/защото братушките незнаеха да ползват тоалетната/, но спориш с човек който е раснал в такава среда където много повече опит е събрал спрямо руснаците и сега и украинците за да може да съдиди обективно, без да се подава на руската и подкупените от тях десни/анти глобалисти/ политици, например Орбан. Той е успял традиционалното унгарско общество/поне младите/ в 40% да ги направи русофили....Сърдят му се поляците....

Що за цените, след 2 години ковид нищо неочаквано няма. Това, че се повишават цените, ами ще почнат селяндурите пак да произвеждат на земите слънчоглед, репица, пщеница а не да грабят от ЕС супсидии за да не произвеждат нищо...Спекулантите които направиха бизнис от това ще трябва да върнат земите на тези от които ги изкупуваха на безценица....А да за цените Руснаците са отговорни защото са блокирали пристанищата на една независима европейска държава...Това пиратите го правят и ги пращат на хуй съдружно китайци, руснаци, американци в Сомалия например....

Що се касае за ситуацията. Питам ти там чел ли си правиха ли гърците политически скандал, протест срещу вътрешните дела на бандеристи и други полувоенни украински националисти. Или чувал ли си българското, унгарското, еврейското, полското, литванското правителство да се застъпи отделно или колективно за разглеждането на тези неща...Ееее по някога в унгарската преса, че за гражданството, за това, онова ама много меко на 2-3 страница от вестниците....И НИЕ СМЕ ВИНОВНИ ЧЕ ИМ НАРАСЛИ РОГАТА НА УКРАИНСКИТЕ НЕОФАШИСТИ!!!!!! 

НО!

В даденият момент диктаторът Путин и неговото правителство са АГРЕСОРИ и отговарят за всичко случило се на украинска тиритория.

Точка

.

 

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Konche said:

 Даже само ПВО и някакви читави превозни средства+нафта им стигат, артилерия колкото за една офанзива сякаш имат. Дано не изтърват момента, защото ако руснаците се окопаят по всички фронтове тая война няма да има военно решение, а това значи някаква победа за Русия.

 А тези новосформирани части май само това на снимките им е механизацията, като оня "велик" конвой северно от Харков, това е единственото обяснение за тази пасивност. Другото обяснение е, както казваш, някаква политическа намеса, но защо?

Абе най-вече искат рсзо. Те даже си го казаха, май Кулеба нещо от сорта на "четири букви ни трябват в момента - M, L, R и S". :) Всъщност, ето го направо:

 

А за новосформираните части не знам, може и така да е. Но пък генералите им говорят, че имат сили и в момента. На кого да вярваме?

Иначе ти си най-вероятно прав като каза преди време, че в момента се отбраняват предимно с по-слабо обучена пехота и целта е да се нанасят максимални загуби на противника. Обаче това е нож с две остриета, понеже някои - особено тия тероборони, докарани от разни части на страната - се разбягват при първия артилерийски обстрел и дори не съобщават на командването, че са се изтеглили от позициите си. Такива случаи не са много, но съществуват. И като следствие бойният дух пада дори и у най-мотивираните. И води до непредвидени пробиви в отбраната. Макар че същата работа я има у другата страна, при това там е в доста по-мащабни размери, съдейки по постоянните клипове и заявления, които излизат, особено от ДНР/ЛНР.

Та, въпросът е наистина на кого да вярваме в случая. На генерали като Марченко, които знаят какво говорят, понеже са се доказали на бойното поле? Или на картината, рисувана от този или онзи, които твърдят, че трябва да се чака до август? Не вярвам да нямат никакви сили поне да пробват контраофанзива на някои слаби места по фронта (а те не са малко). Те дори и чеченците навремето опитваха при сто пъти по-мижави възможности. Затова смятам, че има или някакъв неясен за мен страх у най-висшето командване, или политическо давление по някакви причини.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, sir said:

Абе най-вече искат рсзо. Те даже си го казаха, май Кулеба нещо от сорта на "четири букви ни трябват в момента - M, L, R и S". :) Всъщност, ето го направо:

 

А за новосформираните части не знам, може и така да е. Но пък генералите им говорят, че имат сили и в момента. На кого да вярваме?

Иначе ти си най-вероятно прав като каза преди време, че в момента се отбраняват предимно с по-слабо обучена пехота и целта е да се нанасят максимални загуби на противника. Обаче това е нож с две остриета, понеже някои - особено тия тероборони, докарани от разни части на страната - се разбягват при първия артилерийски обстрел и дори не съобщават на командването, че са се изтеглили от позициите си. Такива случаи не са много, но съществуват. И като следствие бойният дух пада дори и у най-мотивираните. И води до непредвидени пробиви в отбраната. Макар че същата работа я има у другата страна, при това там е в доста по-мащабни размери, съдейки по постоянните клипове и заявления, които излизат, особено от ДНР/ЛНР.

Та, въпросът е наистина на кого да вярваме в случая. На генерали като Марченко, които знаят какво говорят, понеже са се доказали на бойното поле? Или на картината, рисувана от този или онзи, които твърдят, че трябва да се чака до август? Не вярвам да нямат никакви сили поне да пробват контраофанзива на някои слаби места по фронта (а те не са малко). Те дори и чеченците навремето опитваха при сто пъти по-мижави възможности. Затова смятам, че има или някакъв неясен за мен страх у най-висшето командване, или политическо давление по някакви причини.

 Марченко е авторитет, но за неговия си фронт и честно казано може и да е прав, но на него не мисля, че дори му трябва заповед за настъпление, за да нареди офанзива. Виталий Ким се беше изказвал ласкаво за него и двамата си бяха тандем, ако нещо не се е променило де, имат си нов началник военните там и той може да е по-предпалив, а Ким е един от най-популярните хора в Украйна след като защити Николаев, та укараинците може да разчитат и на калената тороборона на Николаев.

  Самия факт, че наследника на Марченко не напредва е знак за нещо. Или има изрично вето от самия Зеленски, или нещо се лъже, за да се пази бойния дух. Преди няколко седмици една украинска част беше разкостена именно на южния фронт край Олександривка, не помня дали беше преди да го преместят, та излизат въпроси, ако имат толкова сили, защо са ги оставили тия край Олександривка, а ако тогава са нямали от къде се е появил еквивалента на 15-20 БТГ, за които се говори, че имат украинците там.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 31 минути, Konche said:

Даже само ПВО и някакви читави превозни средства+нафта им стигат, артилерия колкото за една офанзива сякаш имат.

Някой беше съобщил (Стрелков мисля) че ВСУ  действат  (при пробивите) с мобилни  групи , които се състоят от два танка и няколко джипа. А ако срещнат  силна съпротива се изнасят/отказват.

 

Артилерията на ВСУ според мен е слаба за офанзива , въпреки че действа ефективно . ВСУ имат по-малък  брой 152 милиметрови гаубици (самоходни гаубици и оръдия -гаубици Д20) от тези на ВСРФ и ограничено количество 203 милиметрови самоходни оръдейни установки ("Божур")



Нямам достатъчно  информация , но ми изглежда че всичко което липсва е тежко и офанзивно въоръжение

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Konche said:

 Марченко е авторитет, но за неговия си фронт и честно казано може и да е прав, но на него не мисля, че дори му трябва заповед за настъпление, за да нареди офанзива. Виталий Ким се беше изказвал ласкаво за него и двамата са си тандем, ако нещо не се е променило де, а Ким е един от най-популярните хора в Украйна след като защити Николаев, та Мароченко може да разчита и на калената тороборона на Николаев.

  Самия факт, че Марченко не напредва е знак за нещо. Или има изрично вето от самия Зеленски, или нещо се лъже, за да се пази бойния дух. Преди няколко седмици една украинска част беше разкостена именно на южния фронт край Олександривка, та излизат въпроси, ако имат толкова сили, защо са ги оставили тия край Олександривка, а ако тогава са нямали от къде се е появил еквивалента на 15-20 БТГ, за които се говори, че имат украинците там.

Еми може и да лъжат. Но пък докога ще могат да лъжат, особено ако фронтът започне да се разпада, а отзад няма нищо? Не знам, съмнително ми звучи. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, sir said:

Еми може и да лъжат. Но пък докога ще могат да лъжат, особено ако фронтът започне да се разпада, а отзад няма нищо? Не знам, съмнително ми звучи. 

 Отзад винаги ще има нещо. Въпросът е колко е това нещо и има ли настъпателни възможности. Това е добрия вариант, да нямат достатъчно сили и затова сега да ги събират, за един месец ще съберат колкото за една офанзива, била тя и ограничена.

 Лошият вариант е да са политически решения, тогава говорим или за изоставяне от САЩ и Великобритания (към момента почти 0% вероятност за това), или за някакви вътрешнополитически проблеми. Той самия Марченко беше арестуван и съден за някакви кражби. После стана популярен след Николаев, беше преместен, сега говори за пасивност и донякъде критикува. Най-неподходящият момент за разправии вътре в държавата.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Типично за Путинистите е, че не признават Украйна за отделна държава и не признават
украинците за отделен народ.

Броят ги за второ качество руснаци ... без да са питали самите украинци как виждат
себе си и своята държава. 🙄

Въпросът с това кой е истинския руснак е много много деликатен. ;)

Претворяването на русините в украинци не е завършен процес, особено в района на Карпатите и се получава някакъв миш-маш. А старото име на русините е... руснаки...

Отделно в самата Русия има две отделни понятия - русские и россияни. А, и на север има беларуси.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, nik1 said:

Някой беше съобщил (Стрелков мисля) че ВСУ  действат  (при пробивите) с мобилни  групи , които се състоят от два танка и няколко джипа. А ако срещнат  силна съпротива се изнасят/отказват.

 

Артилерията на ВСУ според мен е слаба за офанзива , въпреки че действа ефективно . ВСУ имат по-малък  брой 152 милиметрови гаубици (самоходни гаубици и оръдия -гаубици Д20) от тези на ВСРФ и ограничено количество 203 милиметрови самоходни оръдейни установки ("Божур")



Нямам достатъчно  информация , но ми изглежда че всичко което липсва е тежко и офанзивно въоръжение

В момента е от критично жизнено важно, САЩ да осигурят в достатъчно количество буксируеми  155 мм гаубици М-777, а също и чрез Германия и Франция, да се дадат на Украйна 155 мм САУ като pzh2000   и САУ CAESAR

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, andreiS40 said:

В момента е от критично жизнено важно, САЩ да осигурят в достатъчно количество буксируеми  155 мм гаубици М-777, а също и чрез Германия и Франция, да се дадат на Украйна 155 мм САУ като pzh2000   и САУ CAESAR

Доколкото успявам да следя, дотук е потвърдена визуално 1 (една) Caesar и 7 (седем) PzH2000, за които така и не е ясно дали изобщо са доставени. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, sir said:

Доколкото успявам да следя, дотук е потвърдена визуално 1 (една) Caesar и 7 (седем) PzH2000, за които така и не е ясно дали изобщо са доставени. :)

Уви, не е потвърдено към днешна дата. Това са количества артилерийска материална част, които са предназначени за приучване на личния състав към новите артилерийски системи.

Освен това, САЩ СА ДЛЪЖНИ ПРОСТО ДА ДАРЯТ НА УКРАЙНА 227 ММ РСЗО Г-142HIMARS! Същата, освен управляемите 227 мм реактивни снаряди, може да се използва и като ПУ за ОТРК MIM 140 ATACAMS, с далекобойност от 300+ километра

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, andreiS40 said:

Уви, не е потвърдено към днешна дата. Това са количества артилерийска материална част, които са предназначени за приучване на личния състав към новите артилерийски системи.

Освен това, САЩ СА ДЛЪЖНИ ПРОСТО ДА ДАРЯТ НА УКРАЙНА 227 ММ РСЗО Г-142HIMARS! Същата, освен управляемите 227 мм реактивни снаряди, може да се използва и като ПУ за ОТРК MIM 140 ATACAMS, с далекобойност от 300+ километра

Отказаха се от тези си намерения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, новорегистриран2 said:

Отказаха се от тези си намерения.

Е щом ти казваш. Не знаех, че имаш контакти на ниво Комисия по отбрана и външни отношения в Конгреса на САЩ и в Белия дом..

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, новорегистриран2 said:

Отказаха се от тези си намерения.

Ако са се отказали от всичко, което е най-необходимо на украинците, то по-добре да закриват цирка и да ползват тези 40 милиарда за бейби формула. Това е сега ябълка на раздора в Щатите. :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вече беше споменато, но вече минаха няколко часа и няма опровержение. Украинците дори не са направили опит да държат фронт по река Луган и язовира на нея, това село Видрожения или както се казва е на 10ина км от реката. Ако нямат линия преди Бахмут най-късно утре ще започне битка за него.

IMG_20220524_210228.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, andreiS40 said:

Е щом ти казваш. Не знаех, че имаш контакти на ниво Комисия по отбрана и външни отношения в Конгреса на САЩ и в Белия дом..

Оффффф... Разрови се из темата назад и ще намериш новината...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, sir said:

Ако са се отказали от всичко, което е най-необходимо на украинците, то по-добре да закриват цирка и да ползват тези 40 милиарда за бейби формула. Това е сега ябълка на раздора в Щатите. :)

Нали с теб го дискутирахме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Konche said:

Вече беше споменато, но вече минаха няколко часа и няма опровержение. Украинците дори не са направили опит да държат фронт по река Луган и язовира на нея, това село Видрожения или както се казва е на 10ина км от реката. Ако нямат линия преди Бахмут най-късно утре ще започне битка за него.

IMG_20220524_210228.jpg

Прави впечатление, че най-боеспособни са чвк-то и някои спецназ-подразделения. И те направиха пробива в украинския фронт. Навсякъде другаде руските настъпления се провалят.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, deaf said:

Орбан е обявил извънредно положение в Унгария във връзка с войната в Украйна. Не ми е много ясно какъв е смисълът на това извънредно положение?

Поредната изцепка на ОРбан! Беше добър, дори много добър държавник, но взе да залязва(можем да го отдадем на естествено "износване", пароди дългото пребиваване в централната власт, дори чисто физическото остаряване) и да се издънва в международен план..

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, новорегистриран2 said:

Прави впечатление, че най-боеспособни са чвк-то и някои спецназ-подразделения. И те направиха пробива в украинския фронт. Навсякъде другаде руските настъпления се провалят.

Ми... Логично е специални части и военна кампания, която набира професионалисти с опит на заплата от минимум 1000 долара на ден да са по-боеспособни от който и да емв тая война. Тия от спецназ са ми особено омразни. Някаква разузнавателна група качваха клипчета как организират засади и избиват някакви тереоборонци, които сигурно не знаят къде се намират. Голямо геройство... Поне като се хвалиш покажи как се биеш с други професионалисти.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, andreiS40 said:

Поредната изцепка на ОРбан! Беше добър, дори много добър държавник, но взе да залязва(можем да го отдадем на естествено "износване", пароди дългото пребиваване в централната власт, дори чисто физическото остаряване) и да се издънва в международен план..

Оказва се,че Орбан и преди и налагал (на два пъти) извънредно положение в Унгария. Първият път във връзка с "бежанците",които Меркел натресе на Европа и втория път - с "пандемията". Демокрацията и свободата не са били накърнени от тези извънредни положения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, deaf said:

Орбан е обявил извънредно положение в Унгария във връзка с войната в Украйна. Не ми е много ясно какъв е смисълът на това извънредно положение?

Ще ти обясня. Понеже за 5 път побеждава и за 3 път има 2/3 в парламента. При първото смени конституцията и онзи педерас който се спусна по водоотечната тръба в брюксел написа т.н. Основен Закон който казаха, че моролно е за 1000 години стабилен. Досега 9 пъти са го коригирали и сега е 10 път. Военната напаст на близо да границите не беше вписана за повод за обявяване на извънредно....Това го изобритиха за бежънците но и при ковида го вкараха, тогава направиха 9 допълнение. Това означава, че Орбан и кабинетът му управлява страна чрез декрети и парламентът само има право да го одобрява....Със свалянето на извънредното, наредбите си остават в действие понеже парламентът ги одобрява....Иначе ако искаш да знаеш точната рецепта, прочети за Бенито Мусолини и големият фашистки съвет...Точно така управляват и те Италия....😏   

Редактирано от Skubi
  • Харесва ми! 4
  • Тъжен 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно 155мм-вите

На границе Польши и Украины замечены 155-мм гаубицы M777A2

На модифицированных версиях гаубиц установлена аппаратура радиосвязи и GPS, а также антенны измерения начальной скорости снаряда, что теперь позволяет ВСУ использовать корректируемые снаряды М982 Excalibur.

 

IMG_20220524_213745_679.jpg

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...