Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Из-за постоянных вражеских обстрелов с ракет и артиллерии Славянской ТЭС вНиколаевской городской территориальной громаде Донецкой области ПАО "Донбассэнерго" принял решение об остановке ее работы.

Об этом сообщается на официальном сайте "Донбассэнерго", которое объединяет две теплоэлектростанции - Славянскую и Старобешевскую.

Объясняя причины такого решения, компания отметила, что работникам ТЭС и членам их семей нужно эвакуироваться, а также продолжение работы угрожало бы их жизни и здоровью.

 

"Персонал электростанции все время активной фазы войны героически обеспечивал работу генерирующего оборудования и отпуск электроэнергии в энергосистему Украины", - добавили в сообщении.

Ранее мы писали, 21 февраля боевики обстреляли из 82 и 120 мм минометов Луганскую теплоэлектростанцию, из-за чего она перестала работать. Позже, в результате последующего попадания, вспыхнул пожар, охвативший первый и второй трансформатор, затем огонь перекинулся на третий.

Также напомним, российские оккупанты расстреляли сотрудника Запорожской АЭС - мужчину с ранениями доставили в больницу, где врачи борются за его жизнь.

https://apostrophe.ua/news/economy/jenergetika/2022-05-28/krupnejshaya-tes-na-donbasse-prekratila-rabotu-nazvana-prichina/270290

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 3 минути, Veritas Sit Amet said:

Прокарва се прекален  майнд-брашинг от украинска страна, обяснимо е, че бойния дух на ВСУ не трябва да спада, но да казваш на черното, бяло е прекалено. Все пак на фронтовата линия има хора а не говеда, валидно е и за двете страни в тази война. Командния

 Те хората на фронтовата линия реват час през час, че са на предела на силите си, при това с основание. Явно ГЩ ги е отписал и ги е оставил да държат "колкото мога" и подготвя други отбранителни линии. Колкото по-дълго издържат фронтоваците, толкова по-силни ще са отбранителните линии. Тук говорим за най-източната част на Домбас, на други места са добре обезпечени, а и няма такъв натиск от руснаците. 

 Общо взето са приели, че войната изисква жертви и са оставили едни хора да се държат на мъжество и героизъм. А тия хора, колкото и да им е тежко се справят повече от прилично, допускат се пробиви, но не катастрофални. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран2 said:

 

Според мен при този човек, както и при други западноевропейски политици, работата опира и до лични зависимости и корупция. Няма друго обяснение на подобна меко казано неадекватна политика. Или помагай реално, или кажи "няма да помагам" като Орбан. 

  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, sir said:

лични зависимости

Много двойнствени и противоречиви ще да са тия зависимости...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Втори след княза said:

Не бива светът да се върти около ...

Едно е пределно ясно: светът не може да се върти около шантажите и болните мегаломански
амбиции на едно бившо майорче от КГБ и настояща (Кремълска) мутра.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Втори след княза said:

Май забравяте оскърблението на Зеленски към президента на Федералната?

Германия лавира между Сцила на САЩ и Харибда на унижението на най- влиятелна държава в ЕС. 

Не бива светът да се върти около нечии наркомански изблици. Ето, забравихме необузданото хлапе Тунберг, време е да престанат да афишират и неадекватния Зеленски.

Подкрепям мнението, че воденето на  добра политика и дипломация се градят  на базата на търпимост, силно зависима от добрия тон, ако имаш способността да премислиш ситуацията преди да се изкажеш, винаги  ще има удобен момент за изказ на контрапункт! Търпението  при Зеленски, обаче  липсва  и надъхан от вниманието към него в настоящия критичен момент, се проявява като селски глашатай, без да прави преценка кой седи отсреща и допустим ли е такъв тон в положението в което се намираш.

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Veritas Sit Amet said:

Подкрепям мнението, че воденето на  добра политиката и дипломация се градят  на базата на търпимост, силно зависима от добрия тон ...

В този ред на мисли, как съвместявате варварска руска агресия с добрия тон?

И как според вас трябва да се държи Зеленски в ситуация на варварска агресия спрямо
отечествето му: да напарви вежлив реверанс на твоя господар/кукловод Путин ли?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, gmladenov said:

В този ред на мисли, как съвместявате варварска руска агресия с добрия тон?

И как според вас трябва да се държи Зеленски в ситуация на варварска агресия спрямо
отечествето му: да напарви вежлив реверанс на твоя господар/кукловод Путин ли?

Изказването ти,  не е  логично, защото руснаците са соло и не разчитат на подкрепа от-другаде, Зеленски, се моли за помощ и паралелно с това вкарва упреци! В този ред на мисли, ще подчертая ,че за всяко нещо е нужно технологично време, още повече ако си зависим от " N" фактори. Според мен, Зеленски, е прекалено импулсивен и невъздържан, което в политиката е видима грешка , която може да се изтълкува и като обида, в рамката на  установения с хилядолетия протокол за преговори и др.

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Veritas Sit Amet said:

Изказването ти не логично ...

Хмм ??? Каква е връзката между това да си соло и това да са ти нападнали варварски страната?
Изглежда ти нещо не правиш връзките като хората.

Въпросът беше как да се държи един държавен глава когато страната му е нападната от орди
варвари, които убиват неговите съграждани и рушат техните домове и градове.

Разбираш ли го този въпрос?

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

Изказването ти не логично, защото руснаците са соло и не разчитат на подкрепа от-другаде, Зеленски, се моли за помощ и паралелно с това вкарва упреци! В този ред на мисли, ще подчертая ,че за всяко нещо е нужно технологично време, още повече ако си зависим от " N" фактори. Според мен Зеленски, е прекалено импулсивен и невъздържан, което в политиката е видима грешка за  установения с хилядолетия протокол за преговори и др.

 Нормално е да не му издържат нервите на моменти. Не се е готвил цял живот да води война на живот и смърт с Русия. Велики лидери са изпадали в моменти на ступор и взимане на грешни решения. При Зеленски ступор нямаше, имаше някои изблици, но те са обясними. Отделно от това, каквото казва по адрес на други държави и лидери се чува и от неговия народ.

 Украйна вече спечели войната за това да я има и то благодарение на своя боен дух и жертвоготовност, това са най-големите оръжия, които имат украинците. Те войната за съществуването си я спечелиха и без ракетна артилерия и без 155мм гаубици и тн. Сега воюват за Домбас, Херсон и Запорожие, без модерни оръжия вероятно ще загубят, но без висок боен дух може и Киев да загубят. За това Зеленски е остър, знае, че трябва да надъхва народа си непрестанно, дори това да значи, че някой няма да му прати някоя друга установка. Ако се "надупи" на немците, как ще се възприеме това от народа? По-добре да е остър и да държи морала висок, отколкото да се прекланя пред някоя или друга "велика сила".

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Хмм ??? Каква е връзката между това да си соло и това да да ти нападнали варварски страната?
Изглежда ти нещо не правиш връзките като хората.

Въпросът беше как да се държи един държавен глава когато страната му е нападната от орди
варвари, които убиват неговите съграждани и рушат техните домове и градове.

Разбираш ли го този въпрос?

Явно четеш м/у редовете! Когато си в нужда трябва да се съобразяваш със другите, които се опитват да ти окажат подкрепа и съдействие. Демек ти не поръчваш музиката , а учтиво чакаш да дойде твоята песен! Руснаците са ясни, те си следват програмата по нареждане на батушката.

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Veritas Sit Amet said:

Когато си в нужда трябва да се съобразяваш със другите които се опитват да ти окажат подкрепа и съдействие.

Когато си в нужда и другите уж ти помагат ... а в същност те мотaят и будалкат ... тогава е напълно
разбирамо да си (много) недоволен и даже бесен.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Когато Зеленски каза,че ще преговаря само лично с Путин,бях изненадан! Такава дипломатичност към Путин е излишна. На мястото на Зеленски щях да разговарям с кремълския вожд само дистанционно.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Втори след княза said:

Една част от света (страните от ЕС и НАТО) са срещу Русия ...

Да се неначуди човек защо. 🤣

Ако не си чул, 81% от руснаците подкрепят Путин. Въпреки че той е главният виновник,
Путин не е единственият отговорен за случващото се в момента.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, deaf said:

Когато Зеленски каза,че ще преговаря само лично с Путин,бях изненадан! Такава дипломатичност към Путин е излишна. На мястото на Зеленски щях да разговарям с кремълския вожд само дистанционно.

100% съгласен. Аз лично не разбирам защо Зеленски напира да се среща с Путин.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

100% съгласен. Аз лично не разбирам защо Зеленски напира да се среща с Путин.

Защото знае, че Путин няма да се съгласи и така изглежда по-силен.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Veritas Sit Amet said:

Подкрепям мнението, че воденето на  добра политика и дипломация се градят  на базата на търпимост, силно зависима от добрия тон, ако имаш способността да премислиш ситуацията преди да се изкажеш, винаги  ще има удобен момент за изказ на контрапункт! Търпението  при Зеленски, обаче  липсва  и надъхан от вниманието към него в настоящия критичен момент, се проявява като селски глашатай, без да прави преценка кой седи отсреща и допустим ли е такъв тон в положението в което се намираш.

Че то да не би само Зеленски да храни немците? Натовски държавни ръководители реагираха по същия начин. Трябвало ли на насилието да се отговаря с насилие. Чакай малко бе, плешив шушляк, това специално за Украйна ли важи? Ами ако ни нападнат нас, пак ли така ще философстваш? 

Ако си Полша, Латвия или Финландия, можеш ли да разчиташ на Германия?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://twitter.com/NeilPHauer/status/1530473070539984897?t=DaDjJlfdJ9_XKvZn_MFKSg&s=19

Ако тикток войните с в хотел на края на Севердонетск, то къде минава реалната фронтова линия?

Пробвах да проверя дали кадрите на клипа отговарят на снимки от истинския хотел "Мир" в Гугъл мапс и... не мога да преценя, ако има ентусиасти:

https://maps.app.goo.gl/Yv3RqfQKFQsEv4nw9

 

 

 

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, gmladenov said:

Когато си в нужда и другите уж ти помагат ... а в същност те мотaят и будалкат ... тогава е напълно
разбирамо да си (много) недоволен и даже бесен.

Не се коси, и Полша е похарчена така с "подкрепа" от Чърчил, заради автономията на един град с немско говорящи:) Историята често се повтаря са казали римляните.

 

Редактирано от Veritas Sit Amet
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

Според мен при този човек, както и при други западноевропейски политици, работата опира и до лични зависимости и корупция. Няма друго обяснение на подобна меко казано неадекватна политика. Или помагай реално, или кажи "няма да помагам" като Орбан. 

За Орбан може да каже с подробности унгарският ни приятел. Известно е, че се ползва с германски протекции и следва германската външнополитическа линия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Veritas Sit Amet said:

Не се коси ...  Историята често се повтаря ...

Да, историята наистина се повтаря: когато всички са срещу един, единият неизбежно ще загуби.
Няма шанс, милият.

Така че аз не се кося. Да му мислят русофилите, които подкрепят губещата варварска кауза
на Путин/Русия. 😎

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, новорегистриран2 said:

За Орбан може да каже с подробности унгарският ни приятел. Известно е, че се ползва с германски протекции и следва германската външнополитическа линия.

Той вече е казвал. Не му е фен. :)

Но позицията на Орбан е по-честна. Няма да помагам, не ме търсете, чао. Хубав, лош, за разлика от Шолц поне не спъва предварително съгласувани планове и не се отмята от договорки - не само с Украйна, но и със съюзници от ЕС и НАТО. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Сармат said:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5182591558484236&id=100002003280271

Тежки боеве в северодонецк.

Да онагледим, за да не изглежда, че едва ли не са влезли навътре в града.

Синьо- хотел Мир 

Червено- автогара

 

 

IMG_20220529_001238.jpg

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...