Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

@sir И тия ще се извиняват като амнести:


Russia Invites Nuclear Monitors to Visit Shelled Ukrainian Plant
https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-08-08/russia-invites-nuclear-monitors-to-visit-shelled-ukrainian-plant#xj4y7vzkg

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

Костянтин Машовець 

Съдейки по всичко, врагът е започнал активни действия на плацдарма Херсон-Берислав... През последните 2 дни предни части на противника в участъка от Новогригоровка до Новопетровка (западно от Снигуровка) се опитват да атакуват позициите на напредналите сили за отбрана на Украйна. Както се оказа, тук е съсредоточена и доста активно действа тактическа група от вражески войски, приблизително от 4-5 БТГр от 108 дшп 7 дщд, 255 мсп 20 мсд и 171 бтн 97 дшп 7 дшд.

Противникът последователно атакува от посока Новопетровка към Партизанске и се опитва да настъпи от посока Новомиколаевка към Константиновка, както и да пробие към Первомайск от юг. Очевидно е, че непосредствената задача на тези части на врага е да достигнат пътя Николаев - Снигуривка на участъка между Первомайски и Партизанский или по-на запад (за предпочитане, очевидно, възможно най-близо до Николаев). Като вземем предвид факта, че преди седмица противникът се опита да заеме Новогригоровка в посока Любомировка - Шевченкове с друга група от 2-3 БТГр от 33 та от  255 мсп на 20 мсд, е напълно възможно да да е своеобразна "подготовка" на противника за пробив към близките подстъпи към Николаев...

В този контекст си струва да се отбележат няколко нюанса, които според мен са пряко свързани с тези събития... и донякъде отговарят на въпроса "защо точно на това място?"

1. Това е най-удобното място за войските на противника радикално да "преиграят" ситуацията в района на Херсон в своя полза. Още повече, като се има предвид, че противникът упорито се опитва да задържи позициите си в района на Правдино и Солдатске. В края на краищата, всъщност по този начин, под заплахата от тактическо покритие от левия фланг и тила, е напълно възможно да се спрат напредналите части на Въоръжените сили на Украйна, които се опитват да настъпят към Херсон от двете страни на пътя Николаев - Херсон.

2. Точно тези позиции на противника днес са на най-малко разстояние от покрайнините на Николаев (без да се включват позициите по Правдино-Солдатската граница, където противникът ВСЕ ОЩЕ е принуден да води ожесточени отбранителни битки в почти полу- заобиколено състояние). Следователно всяко настъпление на противника в тези участъци на фронта, дори и минимално, представлява реална заплаха от неговия пробив към покрайнините на града и в същото време заплашва нашите части, които настъпиха от посоката на Посад - Покровске към Херсон ...

3. Доколкото разбирам, според плана на командването на войските на противника са предвидени такива активни действия от него на определени участъци от фронта северно от главното направление на настъплението на Въоръжените сили на Украйна срещу Херсон, в крайна сметка да принуди украинското военно командване да се включи в „защитата на Николаев“, а не да се подготви за „деокупация на Херсон“.

4. Трябва да се отбележи, че В СЪЩОТО ВРЕМЕ с началото на активните настъпателни действия на противника в района на Снигуривка и югозападно от него, ППУ на тактическите групи на две руски пехотни дивизии (76-та дшд и 98 пдд) също се преместиха в тази посока (към северните покрайнини на районите Херсон, Молодижни и Зеленивка).

Основните сили на тези части на руските пдв сили все още са разположени северно от Берислав (район Томарине - Урожайне - Новорайск - Шляхове), но мисля, че няма да се поколебаят да се придвижат зад своите предни командни пунктове и контролно-пропускателни пунктове... тогава силата на вражеския натиск западно от Снигуривка е ясно, че ще нарасне многократно. 

Засега е трудно да се каже, че това е началото на „същото“, очаквано настъпление на противника в Южния оперативен район, за което всички говорят от близо две седмици... В края на краищата съставът на силите и средствата, участващи в тези действия на противника, е сравнително малък и има изключително тактически, локален характер. Отстрани това изглежда само като стремеж за „изравняване на заплахата за Херсон“. Но, от друга страна... пред врага се откриват и по-нататъшни перспективи, в случай че той постигне някакъв повече или по-малко значителен успех в тези области, не само тактически... Мисля, че в близко бъдеще командването на войските на противника ще се опита да използва допълнителни сили и средства за укрепване на своите части в тези райони. Първо, от състава на своите пдв...

А в случая с "решаването на въпроса с мостовете" е напълно възможно тук да видим и... нещо от 5-та ЗВА на ИВО на РФ, или 106 пдд пдв.

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ядреният тероризъм в действие: Рашистите обявиха готовност да взривят минираната Запорожка АЕЦ.

Руснаците не крият плановете си и вече открито изнудват целия свят, заявявайки, че разминират Запорожката АЕЦ и че са готови да я взривят.

В изявлението си началникът на силите за радиационна, химическа и биологична защита на въоръжение сили на Руската федерация генерал-майор Валерий Василиев, който сега командва гарнизона на Заплант, заяви, че „тук ще бъде или руска земя, или изгорена пустиня“.

„Както знаете, минирахме всички важни обекти на Запорожката атомна централа. И ние не крием това от врага. Предупредихме ги. Врагът знае, че станцията ще бъде или руска, или ничия. Готови сме за последствията от тази стъпка. И вие, воийници-освободители, трябва да разберете, че нямаме друг избор. И ако постъпи и най-строгата заповед - трябва да я изпълним с чест!" - каза той на войниците си.

По-рано представителят на пресслужбата на Министерството на вътрешните работи и комуникациите на Украйна Андрий Юсов заяви, че ведомството има потвърдена информация за минирането на енергоблоковете на Запорожката АЕЦ от руски войски.

Източник: Енергоатом 🇺🇦

https://t.me/besarabskifront/1056

 

Любопитно, какво ще каже за това Амнести Интернешнл?

  • ХаХа 2
  • Тъжен 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 9 минути, scaner said:

Ядреният тероризъм в действие: Рашистите обявиха готовност да взривят минираната Запорожка АЕЦ.

Руснаците не крият плановете си и вече открито изнудват целия свят, заявявайки, че разминират Запорожката АЕЦ и че са готови да я взривят.

В изявлението си началникът на силите за радиационна, химическа и биологична защита на въоръжение сили на Руската федерация генерал-майор Валерий Василиев, който сега командва гарнизона на Заплант, заяви, че „тук ще бъде или руска земя, или изгорена пустиня“.

„Както знаете, минирахме всички важни обекти на Запорожката атомна централа. И ние не крием това от врага. Предупредихме ги. Врагът знае, че станцията ще бъде или руска, или ничия. Готови сме за последствията от тази стъпка. И вие, воийници-освободители, трябва да разберете, че нямаме друг избор. И ако постъпи и най-строгата заповед - трябва да я изпълним с чест!" - каза той на войниците си.

По-рано представителят на пресслужбата на Министерството на вътрешните работи и комуникациите на Украйна Андрий Юсов заяви, че ведомството има потвърдена информация за минирането на енергоблоковете на Запорожката АЕЦ от руски войски.

Източник: Енергоатом 🇺🇦

https://t.me/besarabskifront/1056

 

Любопитно, какво ще каже за това Амнести Интернешнл?

Така се прави, всяване на смут из европа, нали това му е необходимо на Запада,.............Руското Плашило!

Западняците , разбирай европейците, най-вече поляци , румънци и подобни да се молят Путин да удържи властта и предаде на удобно избраните. Ако изпуснат положението, един по -разширен конфликт  с прилагане на руско тактическо ядрено оръжие ми изглежда доста необходим и много вероятен.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Този мост прилича на някаква руска стратегия. Оправят го, украинците го бомбят, пак го оправят.... С цел да държат HIMARS-ите там. В някакъв момент ще сдаде багажа окончателно, но да видим кога.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке Генштаба ВСУ:

1. На Бахмутском направлении ВСУ отбили атаки в направлениях Бахмута, Зайцево, Вершины и Кодемы.

2. На Авдеевском направлении россияне пытались наступать в направлениях Авдеевки и Песок, но безуспешно.

3. Западнее Донецка войска РФ пытались прорвать оборону в направлении Марьинки, но неудачно.

4. В Запорожской области россияне безуспешно пытались атаковать в районе поселка Шевченко.

5. Сегодня около 10 часов зенитными ракетными подразделениями Воздушных Сил уничтожены четыре крылатые ракеты морского базирования типа "Калибр", выпущенных противником из акватории Черного моря.

------

На Славянском и Краматорском направлениях противник вел обстрелы из танков, ствольной и реактивной артиллерии. Попытался улучшить тактическое положение недалеко от Богородичного, успеха не имел — Генштаб ВСУ

https://t.me/Pravda_Gerashchenko/36020

ВСУ отбили вражеское наступление на Бахмутском и Авдеевском направлениях

Детали
: по данным Генштаба ВСУ, штурмовые действия врага в направлениях населенных пунктов Бахмут, Зайцево, Вершина и Кодема остановлены огнем наших воинов, равно как и попытки наступления в направлениях Авдеевки и Песков.

https://t.me/Pravda_Gerashchenko/36023
-------

Дым над Авдеевкой, юг Украины ведут на "референдум", новый удар "Кинжалом". Итоги 166-го дня войны

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Привеждам тук едно любопитно интервю/дискусия на Марк Фейгън с Юлия Латинина, в което разискват онзиденшната статия на Амнести Интернешнл, в която се обвиняват украинците че се били крили в граждански обекти. Давам го основно за някои заблудени души, например  @Втори след княза- да слуша внимателно.

Правозащита. Беседа с @Yulia Latynina Юлия Латынина

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Тъжен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Konche said:

 

Този мост прилича на някаква руска стратегия. Оправят го, украинците го бомбят, пак го оправят.... С цел да държат HIMARS-ите там. В някакъв момент ще сдаде багажа окончателно, но да видим кога.

 

По-скоро украинците много държат поне да не може да се ползва, иначе много лесно биха разбили тази "стратегия" като спрат да го удрят.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, haunted said:

По-скоро украинците много държат поне да не може да се ползва, иначе много лесно биха разбили тази "стратегия" като спрат да го удрят.

 Очевидно не искат нищо да минава от там. И нищо няма да мине, но руснаците упорито продължават да го оправят, въпреки че и те са наясно, че няма да ги оставят да го ползват. 

ПС: всичко ще е до време, все пак е мост, накрая ще се срути.

Редактирано от Konche
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Konche said:

 Очевидно не искат нищо да минава от там. И нищо няма да мине, но руснаците упорито продължават да го оправят, въпреки че и те са наясно, че няма да ги оставят да го ползват. 

ПС: всичко ще е до време, все пак е мост, накрая ще се срути.

Докато му стоят опорите моста е възстановим, а аз съм видял само една да е леко засегната. Е, може руснаците да се надяват, че украинците накрая ще привършат боеприпасите за химарсите и няма да могат повече да го обстрелват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Втори след княза said:

Мунчо, в Русия лъжат на държавно ниво, а руските източници не са стандарт за достоверност.
И ти сега си ни цитирал руски източник. Толкова ли си глупавичък. 🤣

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, haunted said:

Докато му стоят опорите моста е възстановим, а аз съм видял само една да е леко засегната. Е, може руснаците да се надяват, че украинците накрая ще привършат боеприпасите за химарсите и няма да могат повече да го обстрелват.

 В някакъв момент някой панел ще падне, като гледам комисаря с папката и рулетката и ЗИЛ-а отзад едва ли се стараят твърде много с ремонтите. Няма да се срути целия, но да сменяш панел е по-сложно от това да завариш арматурата и да положиш асфалт отгоре, предполагам. 

 Иначе да, поправянето на 7-8 дупки е доста по-скъпо от ракетите. Ако руснаците измислят ефективно снабдяване през Днепър ще е безсмислено украинците да продължават да бомбят моста.

Редактирано от Konche
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandeca said:

В САЩ, ЕС на какво ниво лъжат?😀

Ако всичките лъжат, защо се симпатизира на Русия и се мрази Запада?
Щом са един дол дренки, не заслужават ли всичките еднакво отношение?

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Ако всичките лъжат, защо се симпатизира на Русия и се мрази Запада?
Щом са един дол дренки, не заслужават ли всичките еднакво отношение?

Русия лъже православно и славянски!

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, Konche said:

 В някакъв момент някой панел ще падне, като гледам комисаря с папката и рулетката и ЗИЛ-а отзад едва ли се стараят твърде много с ремонтите. Няма да се срути целия, но да сменяш панел е по-сложно от това да завариш арматурата и да положиш асфалт отгоре, предполагам. 

 Иначе да, поправянето на 7-8 дупки е доста по-скъпо от ракетите. Ако руснаците измислят ефективно снабдяване през Днепър ще е безсмислено украинците да продължават да бомбят моста.

Съдейки по досегашните удари е много слабо вероятно да падне панел. Виждат се дупки по около 50 см и при един обстрел са няколко на разстояние една от друга. Би трябвало да са напречно на моста и плътно една до друга, за да се очаква падане на панел и пак не е сигурно.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Айде не се излагай, как може да си толкова лековерен? Къде видя опровеержение на "фейк"? Освен че много им се е искало нещо да опровергават, всичко е джуркане на приказки.

Верно, че руснаците сега газ пикаят, явно осъзнават репутационни щети, но няма как да им се помогне в случая - сами се навряха в капан. Сега е късно либе за китка.

А за Фейгин какво ми цитираш? Ти чу ли разговора и аргументите в него, или основно вниманието ти е насочено към правописната ми грешка? Изглежда вторичният шум за тебе е по-важен от основната информация... Жалко.

Информационната ограниченост никой не е довела до добро. Рано или късно си изиграва черната роля...

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

 

И вас няма да доведе до добро. Страхът от истината забрани RT, Первый, 24 и пр. 

Первий може го гледа само някой с мазохистични наклонности, или ако си е падал на главата със засилка Н брой пъти! От него 2 мин. на ден ти стигат, да се чудиш тия там кръгли идиоти по рождение ли са, или са ходили на допълнителни курсове!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Втори след княза said:

Ама моля ти се, както го описа, само нелечими дебилчета, съученици от помощното могат да се страхуват от Первый канал. Ама на- страхуват се.

Не казах това, мисля.Да ти го нарисувам пак, щом се налага,Первий канал е телевизия на полудидиоти гледана от кръгли такива, едва ли някой се страхува от нея.а по скоро му се гади, та е разбираемо да не се допуска масово гадене, затуй никво гледане на таквиз телевизии! :) Ся изяснИ ли ти са?!

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Страхът от истината забрани RT, Первый, 24 и пр. 

На мама идиотчето. Первый е главата на руската пропагандна змия. :smeh:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

И вас няма да доведе до добро. Страхът от истината забрани RT, Первый, 24 и пр. 

Истина по RT? Ти се шегуваш нещо... . Чакай сега, първи април отдавна мина... :)

Ей за такива лековерници  го забраниха, защото сами нямат критерии за реалност и истина... Лошото е, че такива са много,  и не  им се отразява добре, а от там индиректно и на останалите.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 11 часа, laplandeca said:

Така се прави, всяване на смут из европа, нали това му е необходимо на Запада,.............Руското Плашило!

Западняците , разбирай европейците, най-вече поляци , румънци и подобни да се молят Путин да удържи властта и предаде на удобно избраните. Ако изпуснат положението, един по -разширен конфликт  с прилагане на руско тактическо ядрено оръжие ми изглежда доста необходим и много вероятен.

Няма как на човек да не му направи впечатление, че единствено русоробски утайки оправдават и даже адмирират използването на ядрено оръжие в тази война. 

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сводки с фронта: новое оружие | Беларусь: два года после протестов | Вагнер вышел из тени

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:35 ЧВК ВАГНЕРА

04:36 ПРОТЕСТЫ В БЕЛАРУСИ

07:33 ЖИЗНЬ В МЕТРО

09:24 СВОДКИ С ФРОНТА

11:23 КАРТА БОЕВЫХ ДЕЙСТВИЙ

14:12 КОРОТКИЕ НОВОСТИ

16:27 ВОПРОСЫ ОТ ЗРИТЕЛЕЙ

16:36 ЛАБОРАТОРИИ В УКРАИНЕ

18:13 КОРОНАВИРУС

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Горо Петков said:

Первий може го гледа само някой с мазохистични наклонности, или ако си е падал на главата със засилка Н брой пъти! От него 2 мин. на ден ти стигат, да се чудиш тия там кръгли идиоти по рождение ли са, или са ходили на допълнителни курсове!

Оставете на хората сами да преценят, не някой да им казва кое е добро и кое - лошо.

  • Благодаря! 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...