Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 39 минути, scaner said:

Поредното признание на Игор Стрелков за провала на спецоперацията:
 

До полугодичного юбилея т.н. СВО осталось менее 2 недель. Уже ясно, что «Третий Эффективный» этап операции оказался ещё более неуспешным, чем «Второй Конкретный». При чем - гораздо более неуспешным, так как всех успехов - несколько сел в предполье главной полосы обороны противника по линии Северск-Соледар-Бахмут, а также Пески и 2/3 Марьинки под Донецком. Мягко говоря - «сильно не густо». И обошлись эти успехи весьма недёшево, что неудивительно при такой замечательной тактике - штурме долговременного укрепрайона строго в лоб. До 11 сентября ни освободить целиком территорию ДНР, ни даже взять Славянск, скорее всего, не получится. Вопрос вскоре встанет так: «как имеющимися силами удержать уже занятое».
Провал российской военной стратегии на Украине - «на лицо».
В данной связи у меня есть три предложения:
1) расстрелять все политбюро;
2) перекрасить Кремль в жовто -блакитный цвет;
3) начать реализовывать проверенную стратегию отступления до Москвы и Сталинграда, чтобы заморозить супостатов на подступах.

О том, чтобы начать воевать всерьез - уже не заикаюсь даже, - это покушение на сакральное. Не призываю я теперь и снять Фанерного Маршала. Поскольку его отставка прямо сейчас может спасти от заслуженной славы за предстоящие «успехи».
 

Нещо пак му е спихнало настроението? 🥴

На всичкото отгоре още не са взели Пески, нито пък 2/3 от Маринка.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 27 минути, scaner said:

Стратегическият или логистичен капан, в който се озоваха руските войски на десния бряг, може да позволи на въоръжените сили на Украйна да освободят Херсон, който също се намира на десния бряг на Днепър, без продължително кърваво настъпление, изпълнено със сериозни загуби за цивилното население, за да избегне „новия Мариупол“. Останали без боеприпаси, руските части просто няма да могат да устоят на настъпващите украински войски. В най-добрия за тях случай ще им бъде позволено да преминат на левия бряг, оставяйки оръжията си в Херсон, в най-вероятния случай ще се окажат в лагер за военнопленници. А падането на Херсон наистина може да означава началото на повратна точка във войната.

Знам че си обикновен човек ( копи-пейстър)! Но се чудя и ти ли обядва мухоморки като авторите на това творение?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

Знам че си обикновен човек ( копи-пейстър)! Но се чудя и ти ли обядва мухоморки като авторите на това творение?

Аз изказах подобна хипотеза - за готвен чутовен котел на десният бряг - преди месец, още когато украинците се пробваха дали могат да нацелят Антоновският мост. Сега нещата просто си идват на мястото :) Факти, какво да се прави.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Аз изказах подобна хипотеза - за готвен чутовен котел на десният бряг - преди месец, още когато украинците се пробваха дали могат да нацелят Антоновският мост. Сега нещата просто си идват на мястото :) Факти, какво да се прави.

Ще ме извиняваш, ама това не е сериозно😉

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, scaner said:

Аз изказах подобна хипотеза - за готвен чутовен котел на десният бряг - преди месец, още когато украинците се пробваха дали могат да нацелят Антоновският мост. Сега нещата просто си идват на мястото :) Факти, какво да се прави.

 Със Съра сте големи оптимисти за Херсон, обаче трябва да видим с баражите може ли да се осъществи снабдяване. Не са милиони руснаците на десния бряг, може и да се оправят, а без да им бъде спряно снабдяването ще мине доста време преди ВСУ да имат реален шанс да изгонят руснаците от другата страна на реката.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

А причините?

Причините са че има укрепени артилерийски части, с поддържащи други войски  на 2-ра линия( минохвъргачки, картечари и т.н.) след него! Ако се случи подобна атака при това положение, ще призная украинската армия за топ-камикадзета !

Явно липсващия боен опит на много от пишещите в тази тема,  предразполага към  тежки фантасмагории  !

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Konche said:

Със Съра сте големи оптимисти за Херсон, обаче трябва да видим с баражите може ли да се осъществи снабдяване. Не са милиони руснаците на десния бряг, може и да се оправят, а без да им бъде спряно снабдяването ще мине доста време преди ВСУ да имат реален шанс да изгонят руснаците от другата страна на реката.

Ще видим, разбира се, но какъв е потокът на гориво и муниции, който може да осигурят те? Няколко литра на машина, осреднено. При положение че по-тежките машини харчат литър и повече на километър, смятай. Пък и баржите са цел, виждат се от спътниците като на длан. Стой и гледай, сега ще почнат упражненията и върху тях :)

Преди 3 минути, Veritas Sit Amet said:

Причините са че има укрепени артилерийски части, с поддържащи други войски  на 2-ра линия( минохвъргачки, картечари и т.н.) след него! Ако се случи подобна атака при това положение, ще призная украинската армия за топ-камикадзета !

И какво ще правят тези части като им свършат боеприпасите и горивото, а потокът през реката е нищожен? Ще стрелят с камъни и дърве? Нали това ти разправям, целта е точно тази, и украинците могат да го изчакат, нали те са го измислили. Още повече че сраженията на този фронт от вчера са се усилили, в странен синхрон с тоя план :)

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кратък обзор.

https://deepstatemap.live

- От току-що: поредица взривове в Херсонска област, вкл. Чаплинка, където се намира едно от летищата/базите на руснаците. Чакаме подробности.

https://t.me/kherson_non_fake/2689

- По линията Северск-Соледар-Бахмут:

В Соледар, както и предположихме, не са мръднали от завода Кнауф вече 4-5 дни; т.е. онази грандоманска руска карта е ала-бала. Със сигурност се водят боеве както там, така и в Бахмутске. Неясен е статусът на селата Билогоривка и Яковливка по пътя Бахмут-Соледар. Руснаците вероятно контролират някакви части поне от Яковливка.

По направлението към Северск руснаците явно след месец и половина най-после са мръднали леко на запад от Лисичанския нефтозавод. Вчера един техен източник заяви, че са превзели Ивано-Даривка, но засега няма абсолютно никакви потвърждения. Но интензивността на боевете по това направление се е усилила.

В Бахмут по последни данни руски войски към момента няма. Вчера ГЩ написа за "частичен успех" по направлението Покровске-Бахмут, но явно става въпрос за минимално придвижване източно от самия град, някъде до пътя М-03 са стигнали. Имало е опит за щурм, който е бил отбит.

Южно от Бахмут руснаците са овладели Зайцеве (те са две села Зайцеве там, става въпрос за южното, което е над Горловка) - до преди войната ВСУ са контролирали около 40% от селото, сега са били отблъснати от там. Продължават боевете около Кодема и другото Зайцеве. Неясен е статутът на Вершина, там явно си е класическа сива зона и ту едните влизат в селото, ту другите. Неясно е какво става и с Дача, липсва от сводките. Като цяло това остава най-опасното направление и ситуацията за ВСУ не се подобрява.

- Донецк:

Опитите за обходи от север на Авдеевка са пропаднали, сега днр-ци пробват пак същото като преди 2-3 месеца - обход още по-северно, явно пак по посока Очеретине. Щурмуват Олександропил, важната височина северно от Авдеевка и югозападно от Ню Йорк. Щурмовете им от юг също са пропаднали, но явно продължават да пробват.

Пески. Ситуацията там е най-тежка. Руснаците заявяват, че контролират 90% от селото или направо цялото село (като у Стрелков). Реалната ситуация не е ясна, боевете продължават и по-скоро голяма част от селото е сива зона. ВСУ имат укрепени позиции и западно от селото, по пътя М-30, и вероятно по-голямата част са се изтеглили натам и към селата Водяне и Первомайске.

Маринка. По последни данни руснаците/днр са си горе-долу на същото място, както и преди - в източната част на градчето. Водят се боеве за централната част, която се явява сива зона.

- Изюм:

Според някои слухове ВСУ са напреднали доста на север по посока Камянка, но засега само слухове. Но нещата за руснаците там са доста зле.

На картата на DeepState се появи и някаква голяма сива зона северно от Балаклея, но не знам на базата на какви данни.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Ще видим, разбира се, но какъв е потокът на гориво и муниции, който може да осигурят те? Няколко литра на машина, осреднено. При положение че по-тежките машини харчат литър и повече на километър, смятай. Пък и баржите са цел, виждат се от спътниците като на длан. Стой и гледай, сега ще почнат упражненията и върху тях :)

И какво ще правят тези части като им свършат боеприпасите и горивото, а потокът през реката е нищожен? Ще стрелят с камъни и дърве? Нали това ти разправям, целта е точно тази, и украинците могат да го изчакат, нали те са го измислили. Още повече че сраженията на този фронт от вчера са се усилили, в странен синхрон с тоя план :)

Виж сега,  мога твърдо  да говоря от позицията на  бивш мерач на ПКМ! Практически един взвод  окопани картечари,  за 10 минути  ще превърнат поне 1000 души (може и повече ако сменят цевите)  от настъпващата пехота на създрама, искам да ти споделя че мерниковия разчет на картечницата е 1200 метра, и на това разстояние се сваля мишена с 1-2 откоса. Обаче знам че при минохвъргачките положението от към поражения  е още по тегаво, минохвъргачките  винаги покриват артилерията при несправяне със ситуацията! Сметни за каква сеч става на въпрос и тогава бленувай!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Veritas Sit Amet said:

Виж сега,  мога твърдо  да говоря от позицията на  бивш мерач на ПКМ! Практически един взвод  окопани картечари,  за 10 минути  ще превърнат поне 1000 души (може и повече ако сменят цевите)  от настъпващата пехота на създрама, искам да ти споделя че мерниковия разчет на картечницата е 1200 метра, и на това разстояние се сваля мишена с 1-2 откоса. Обаче знам че при минохвъргачките положението от към поражения  е още по тегаво, минохвъргачките  винаги покриват артилерията при несправяне със ситуацията! Сметни за каква сеч става на въпрос и тогава бленувай!

Защо си си въобразил, че украинците нямат мозъци и ще тръгнат срещу картечниците, след като до сега не са го направили при подобни възможности? Не коментираш моите аргументи, а като грамофон повтаряш твоите се представи. Кво да те правя такъв с тея капаци?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Veritas Sit Amet said:

Виж сега,  мога твърдо  да говоря от позицията на  бивш мерач на ПКМ! Практически един взвод  окопани картечари,  за 10 минути  ще превърнат поне 1000 души (може и повече ако сменят цевите)  от настъпващата пехота на създрама, искам да ти споделя че мерниковия разчет на картечницата е 1200 метра, и на това разстояние се сваля мишена с 1-2 откоса. Обаче знам че при минохвъргачките положението от към поражения  е още по тегаво, минохвъргачките  винаги покриват артилерията при несправяне със ситуацията! Сметни за каква сеч става на въпрос и тогава бленувай!

 Първо, това не е ПСВ и хората не тичат с вик "урааа" срещу картечниците. 

 Второ, ако картечниците нямат муниции, картечарите могат само да се подпират на тях докато пушат.

 Трето, на украинците артилерията е по-далекобойна.

 И накрая, от 1200 метра дали ще пробие бронята и на най-прогнилото МТ-ЛБ? Много се съмнявам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Поредното признание на Игор Стрелков за провала на спецоперацията:
 

До полугодичного юбилея т.н. СВО осталось менее 2 недель. Уже ясно, что «Третий Эффективный» этап операции оказался ещё более неуспешным, чем «Второй Конкретный». При чем - гораздо более неуспешным, так как всех успехов - несколько сел в предполье главной полосы обороны противника по линии Северск-Соледар-Бахмут, а также Пески и 2/3 Марьинки под Донецком. Мягко говоря - «сильно не густо». И обошлись эти успехи весьма недёшево, что неудивительно при такой замечательной тактике - штурме долговременного укрепрайона строго в лоб. До 11 сентября ни освободить целиком территорию ДНР, ни даже взять Славянск, скорее всего, не получится. Вопрос вскоре встанет так: «как имеющимися силами удержать уже занятое».
Провал российской военной стратегии на Украине - «на лицо».
В данной связи у меня есть три предложения:
1) расстрелять все политбюро;
2) перекрасить Кремль в жовто -блакитный цвет;
3) начать реализовывать проверенную стратегию отступления до Москвы и Сталинграда, чтобы заморозить супостатов на подступах.

О том, чтобы начать воевать всерьез - уже не заикаюсь даже, - это покушение на сакральное. Не призываю я теперь и снять Фанерного Маршала. Поскольку его отставка прямо сейчас может спасти от заслуженной славы за предстоящие «успехи».
 

Интересни съвпадения в еволюцията на руската и югославската стратегия.

1. Първоначално ЮНА планира да окупира цяла Хърватия. Руснаците планираха да сторят същото с Украйна.

2. След провала на ЮНА в Белград започват да чертаят по-умерени планове, целящи да вземат сръбските региони на Хърватия. След загубата край Киев руснаците се фокусираха върху рускоговорящите региони на Украйна.

3. След разпада на ЮНА боевете се водят между хърватските сили и сръбски паравоенни формирования, а в Белград си набелязват като цел да задържат каквото могат от Хърватия.

Все повече и повече руснаците разчитат на паравоенни формирования, за да закрепят положението си и боевете се концентрират в Донбас, където руската пропаганда си измисля невероятни успехи в несъществуващи боеве за ферми и винпроми. 

Всички знаем как приключиха нещата за сърбите, предстои да видим за руснаците. 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Защо си си въобразил, че украинците нямат мозъци и ще тръгнат срещу картечниците, след като до сега не са го направили при подобни възможности? Не коментираш моите аргументи, а като грамофон повтаряш твоите се представи. Кво да те правя такъв с тея капаци?

Абе аз не знам какви са  мойте капаци, ама вие  задължително трябва да смените хапчетата или гъбите🤣

Давам ви право на избор😉

Редактирано от Veritas Sit Amet
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

Абе аз не знам какви са  мойте капаци, ама вие  задължително трябва да смените хапчета или гъбите

А, сега гроздето било кисело... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Konche said:

 Първо, това не е ПСВ и хората не тичат с вик "урааа" срещу картечниците. 

 Второ, ако картечниците нямат муниции, картечарите могат само да се подпират на тях докато пушат.

 Трето, на украинците артилерията е по-далекобойна.

 И накрая, от 1200 метра дали ще пробие бронята и на най-прогнилото МТ-ЛБ? Много се съмнявам.

Бе, ти видиш ли се кво пишеш? Кой олигофрен ще стреля с картечница по МТЛБ?

Леле мале тука си ви събрали само олигофрени🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

А, сега гроздето било кисело... :)

Гроздето си е ОК, обаче си нямате хал-хабер от тая работа, аз като не знам нещо мълча, тва да не ставам за резил🤣

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Konche said:

 Със Съра сте големи оптимисти за Херсон, обаче трябва да видим с баражите може ли да се осъществи снабдяване. Не са милиони руснаците на десния бряг, може и да се оправят, а без да им бъде спряно снабдяването ще мине доста време преди ВСУ да имат реален шанс да изгонят руснаците от другата страна на реката.

Всичко лежи на картите. :)

Множество индикатори показват, че няма как бъде удържан този плацдарм.

- Затормозена руска логистика - тя си беше такава дори и при наличието на напълно изправни мостове, а сега пък съвсем. И от другата страна - почти безпроблемна украинска логистика.

- Единственият участък от фронта, в който украинските ВВС имат практически паритет с руските, а напоследък имат дори и леко преимущество поне от време на време. Към това добавяме разнебитените руски ПВО позиции по цялото Деснобрежие - да, руснаците ще продължават да влачат ПВО, но докога?

- Много по-силно про-украинско население в сравнение с Донбас например. Как мислиш, че се постига това ежедневно високоточно бомбене на всевъзможни руски цели в областта? Изобщо не говорим и за постоянния тормоз над колаборантите от страна на местни групи, всякакви саботажи и т.н.

Има и проблеми, разбира се. Но нещата за мен са ясни. Със или без мащабно настъпление. Няма да бъде удържан деснобрежния плацдарм. Дали ще напуснат сами, дали ще бъдат принудени - ще видим.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

Гроздето си е ОК, обаче си нямате хал-хабер от тая работа, аз като не знам нещо мълча, тва да не ставам за резил

Проблемът ти е, че ти си си въобразил нещо и отговаряш като че ли аз му противореча, а аз говоря за съвсем други неща. За тея пердета ти говоря, че ти пречат. От там и не ти се връзва вкуса на гроздето :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Россия попросила оружие у КНДР

😀

Вновь буксующая кампания в Украине, которая приносит российской армии все больше потерь личного состава и тяжелой техники, вынуждает Владимира Путина обращаться за помощью к неожиданным «союзникам» среди стран-изгоев.

Вслед за сделкой по покупке беспилотников в Иране, о которой сообщили власти США и которую Москва и Тегеран категорически отрицают, Россия может получить партию оружия из КНДР. 

Как сообщает Bloomberg со ссылкой на источник, знакомый с российской оборонной политикой, речь может идти о закупке северокорейской артиллерии. Эти системы имеют достойное качество, говорит источник. К тому же, Пхеньян признал ДНР и ЛНР и ведет переговоры об открытии посольств на оккупированных территориях Украины.

Сейчас ДНР и КНДР прорабатывают экономическое сотрудничество, в том числе отправку бригад северокорейских строителей на восстановление инфраструктуры Донецкой области, заявил во вторник руководитель ДНР Денис Пушилин. «Строители высококвалифицированные, дисциплинированные, - сказал он. - Они действительно показывают хороший результат».

Северокорейское оружие также в некоторых случаях лучше российского -  например, дальнобойные ракетные системы залпового огня (РСЗО) у КНДР «мощнее тех, что имеет Россия», указывает военный эксперт Высшей школы экономики Василий Кашин.

Недооценивать ресурсы, которые накопила Россия после масштабной программы перевооружения армии, не стоит, подчеркивает он добавляя, что импорт оружия все же может быть целесообразным.

Россия вынуждена искать поставщиков вооружений, чтобы заменить утраченную технику, потери которой исчисляются тысячами единиц. По данным западных разведок, за пять месяцев кампании в Украине армия лишилась трети танков и в июне была вынуждена отправить на фронт Т-62, которым больше 50 лет. 

-----

Нищо учудващо, че руснаците ще купуват корейска артилерия. Имат вековни традиции в тази област и няма да е за първи път руснаците да ползват корейски изобретения. 

Редактирано от новорегистриран3
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Veritas Sit Amet said:

Бе, ти видиш ли се кво пишеш? Кой олигофрен ще стреля с картечница по МТЛБ?

Леле мале тука си ви събрали само олигофрени🤣

А кой олигофрен ще тръгне към картечница без нещо бронирано? Между другото има места по мтлб-то, които могат да бъдат пробити от не чак толкова тежка картечница. Зависи олигофрена зад картечницата дали знае, какво може оръжието му. Всъщност една тежка картечница 50 калибър ще направи тънкото мтлб на решето от близко разстояние. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, sir said:

Всичко лежи на картите. :)

Множество индикатори показват, че няма как бъде удържан този плацдарм.

- Затормозена руска логистика - тя си беше такава дори и при наличието на напълно изправни мостове, а сега пък съвсем. И от другата страна - почти безпроблемна украинска логистика.

- Единственият участък от фронта, в който украинските ВВС имат практически паритет с руските, а напоследък имат дори и леко преимущество поне от време на време. Към това добавяме разнебитените руски ПВО позиции по цялото Деснобрежие - да, руснаците ще продължават да влачат ПВО, но докога?

- Много по-силно про-украинско население в сравнение с Донбас например. Как мислиш, че се постига това ежедневно високоточно бомбене на всевъзможни руски цели в областта? Изобщо не говорим и за постоянния тормоз над колаборантите от страна на местни групи, всякакви саботажи и т.н.

Има и проблеми, разбира се. Но нещата за мен са ясни. Със или без мащабно настъпление. Няма да бъде удържан деснобрежния плацдарм. Дали ще напуснат сами, дали ще бъдат принудени - ще видим.

 Съгласен съм, че едва ли ще останат на десния бряг, но не вярвам да има котел и много пленени.

 Населението няма, как да остане. Ако руснаците не могат да си снабдяват армията изобщо няма да се занимават с цивилните, като свърши храната сами ще напуснат. 

 Всичко останало е до логистика и обсег на артилерията, руснаците могат да отстъпят доста, но да удържат самия град и 5-10км западно от реката, артилерията на левия бряг може да ги поддържа.

 Става въпрос за тежка градска битка, не знам дали изобщо си струва и не е ли по-умно да ги отблъснат няколко километра на изток и да ги оставят да се мъчат и да хабят сили, докато украинската артилерия ги удря. Няма да има гръмка победа и котел, но от гледна точка на разходите в жива сила и техника, ще е много скъпо за руснаците, но евтино за украинците и в някакъв момент, както казваш, руснаците сами ще избягат.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Konche said:

 Съгласен съм, че едва ли ще останат на десния бряг, но не вярвам да има котел и много пленени.

 Населението няма, как да остане. Ако руснаците не могат да си снабдяват армията изобщо няма да се занимават с цивилните, като свърши храната сами ще напуснат. 

 Всичко останало е до логистика и обсег на артилерията, руснаците могат да отстъпят доста, но да удържат самия град и 5-10км западно от реката, артилерията на левия бряг може да ги поддържа.

 Става въпрос за тежка градска битка, не знам дали изобщо си струва и не е ли по-умно да ги отблъснат няколко километра на изток и да ги оставят да се мъчат и да хабят сили, докато украинската артилерия ги удря. Няма да има гръмка победа и котел, но от гледна точка на разходите в жива сила и техника, ще е много скъпо за руснаците, но евтино за украинците и в някакъв момент, както казваш, руснаците сами ще избягат.

Не знам за какво го дъвчете тоя Херсон, нищо няма да се промени там. Остават на артилериски дуели. Която от 2те страни реши да форсира ще бъде унищожена на полето между Херсон и Николаев. Те руснаците на това се надяват, украйнците да изкарат техниката от скирвалищата в и около Николаев и да ги попилеят из нивите. Същото важи и за украйнците, ако руснаците решат да форсират към Николаев.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, scaner said:

Проблемът ти е, че ти си си въобразил нещо и отговаряш като че ли аз му противореча, а аз говоря за съвсем други неща. За тея пердета ти говоря, че ти пречат. От там и не ти се връзва вкуса на гроздето :)

Да, защото намирам крайни  пропуски в писанията Ви! На този свят, всичко градивно следва резона и правилата, така е и във военното дело! Защото  още от римско време е надграждано  с хилядолетия. И в повечето случаи е изграждано на принципа проба-грешка! Обаче  само успешните ходове остават в  стратегията, която най-просто  наподобява  игра на шах. Та в тоя ред на мисли, много често  го карате само сляпо напред и когато някой отбележи пропуските Ви, най лесното е,  да кажеш че гроздето му е кисело! Или да натрапваш пристрастност или т.н.

Бъдете обективни , критични, мислете повече и разсъждавайте в/у дадена ситуация!

Редактирано от Veritas Sit Amet
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...