Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 5 минути, Konche said:

 Хем е смешно, хем е жив човек. Да се прибира вкъщи, при жена си, какво обикаля чуждите страни, да го гонят дроновете.

+1000

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Konche said:

 ТОС-овете са с малък обсег, за укрепени позиции или градски бой. ТОС-2 бие на максимум 6км. Нормално да е лесна мишена. Но в офанзивен план си върши работата. В случая руснаците са глупави, за пореден път и са го закарали на място, което не е обезопасено. Реално никъде не е безопасно за система с толкова ниска далекобойност, но все пак.

 Иначе ТОС-1А е Солнцепек, ТОС-2 би трябва да е Тосочка.

Да и проблемът е, че не ги виждаме в най-напечените боеве, където уж би трябвало да обърнат нещата. Появяват се предимно там, където не се очаква съпротива. Именно поради факта, че ако има реална съпротива, тя може да ги отстреля практически с всичко и дори да ги плени (ВСУ разполага с 4 пленени). Т.е. шоу оръжие.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Това за "комплексите" е пак из под кушетката на анал- лизаторите.

Фактът е, че Путин издигна Русия, разбутана от Горбачов и унижена от Елцин. Изборът му е мажоритарен и никой не го оспорва. 

Причина за военните действия е молба на ЛДНР за действия в защита от непрекъснатите бомбени нападения над градовете. Русия предложи мирни договори, които Зеленски отхвърли. Ако ги беше приел, нацитата щяха да го ликвидират.

Гьоте разказва спомени за окупацията на Франкфурт от французите. Командващият французин водил битките извън града за да не пострадат мирните жители и сградите. Това французин в Германия.

А украинецът заповяда на украинците да се крият в града сред гражданите, да бъдат бомбардирани затвори за украински военнопленници, а сега заповядва да бъде атакувана АЕЦ. Това не е "прави каквото може", това е "избира подлостта и злото"

Целта на операцията Путин си я каза още в онова страховито изказване, когато обяви операцията . "Да свали нацистите и наркоманите". Пък няколко дни по-късно Марчето добави, че ще ги съдят. Няма да коментирам колко безумно, неоправдано и абсолютно нагло е това изявление на човек, който явно няма нужда от оправдания, за да вкара във война два народа. Но показва, че целта беше завладяване на Украйна и поставянето на марионетно управление  Никога от началото на войната не е имало изказване, което мотивира агресията със защита на ДНР и ЛНР. Даже за Донбас, който уж трябва да е основна цел започнаха да се бият след като ги изгониха от Киев, Миколаев и Североизточна Украйна. Междувременно веднъж споменаха, че целта била освобождение на Донбас, но след това пак се върнаха на денацификацията и демилитаризацията . Т.е отнемане на суверенитета на Украйна. А причините може да се търсят в самите изявления на Путин преди и след започването на войната. Имаше едно фамозно есе, според което Украйна била грешка. Руският, беларуският, малоруският и новоруският народи трябвало да се обединят в руския мир. Като разбира се запазвали някаква формална  самостоятелност. Точно се връзва с поставените от Путин цели на операцията. Наскоро пък се видя като Петър I. Помним и изказванията му за това каква трагедия било разпадането на СССР. Изобщо, тази война е плод на историческите комплекси на един самозабравил се диктатор. Дреме му за някакви си там днр и лнр, чиито мъже в момента измират на бойното поле. Или за руснаците в Донбас, който превръща в лунен пейзаж и чиито жители(оцелелите)никога няма да се върнат вече. В момента Путин е най-големият убиец и душманин на руснаци. Защото основните бойни действия се водят точно така, където според него живеят руснаци. А обстрелвайки Харков избива цивилно население с руско самосъзнание.

А това как Путин вдигнал Русия в миналото отменя ли всичко останало в настоящето. Откровената патология породена от  неограничената власт? Неслучайно в нормалния свят има мандатност на властта. А тук той ще управлява до смъртта си, сраствайки се с властта. И превръщайки Русия в заложник на своите обсесии, без възможност за  коректив.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 6
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, gmladenov said:

И къде са нашите нацисти тогава?

Протестират против украинките, стрелят с въздушни пушки по децата им и бягат да се крият зад жените си, когато се появят мъжете на украинките. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, Втори след княза said:

Не съм бил там, но от Украинския мутро- преход се роди настоящето наци- чудовище.... и от кризата и инфлацията в Германия са роди такова.

Наци чудовище с евреин президент с прадеди умрели в нацистките лагери! По това противоречие и тъжния кон Лавров се опита да се изявява как имало нацисти евреи и как Хитлер бил евреин. Като резултат Путин трябваше лично да се извинява на израелския премиер, а на Лавров сигурно са му теглили яко конско. А иначе, при онези избори след Майдана, в парламента имаше партия, която беше с доста дясна идеология Десен сектор. Но самият украински народ ги изхвърли от там. По спомени, на последните избори бяха взели под 2% Това за ползата от реална демокрация. А за отделни снимки, с които рашистите оправдават определянето на цяла Украйна като нацистка, можем да погледнем и към Русия. Където си съществуват такива организации с откровено нацистка идеология и символи. Имаше даже един известен руски военен с нацистка татуировка

 

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, sir said:

Да и проблемът е, че не ги виждаме в най-напечените боеве, където уж би трябвало да обърнат нещата. Появяват се предимно там, където не се очаква съпротива. Именно поради факта, че ако има реална съпротива, тя може да ги отстреля практически с всичко и дори да ги плени (ВСУ разполага с 4 пленени). Т.е. шоу оръжие.

 В Лиман бяха, там се представи на ниво. Много специфично оръжие са. Противника не трябва да има артилерия, не трябва да има авиация, не трябва да има директна видимост, но трябва да е близо. Това е оръжие за обсада или завързан градски бой, където ТОС-а да се крие в някой заслон и да обстрелва вражеските позиции. С две думи да избива жива сила на окопал се противник, който няма поддръжка. От друга страна е сравнително мобилна система, има шанс да оцелее, но не и когато пехотата не си е свършила работата, като във видеото, което пусна.

 Не е безполезно, не е лошо като обща идея, но руското изпълнение куца. А използването съвсем куца.

  Ако се ползва много умно може и да става за истинските битки, но говорим за руската армия, не е много лесно да преценим, кое става, когато се разчита на полуграмотни буряти. Не че ме бърка особено, все пак съм за страната, която няма ТОС-ове и буряти.😀

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Втори след княза said:

Хитлеризмът е насочен конкретно към евреите, но общо нацизмът е омраза по етнически признак. Обект могат да бъдат българи, руснаци, палестинци и евреи, кюрди и турци. Не е проблем евреин да бъде определен като нацист, ако смята, че една нация е съставена от недочовеци (орки, ватници) и те , независимо от личните им действия трябва да бъдат убивани.

Тоест нацизмът е съществувал от дълбока древност, щото народи са се мразили и преследвали от време оно. И примерно специалните закони в имперска Русия ограничаващи правата на евреите и изстъпленията срещу тях са нацизъм? Ох, грешка, само срещу евреите трябва да е хитлеризъм. Тоест през 18,19 в та и след революцията в Русия има хитлеризъм. А може би ще е по-добре да използваш понятия като ксенофобия и расизъм, не мислиш ли. А  не националсоциализъм, който е съвсем друго политическо явление. В което омразата към евреите е страничен елемент.  Всъщност самите руснаци се бъркат. Там веднъж украинците са нацисти, друг път фашисти. Спрямо това с кой крак е станала от леглото говорещата глава.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 6
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, др-бр said:

Откровената патология породена от  неограничената власт? Неслучайно в нормалния свят има мандатност на властта. А тук той ще управлява до смъртта си, сраствайки се с властта. И превръщайки Русия в заложник на своите обсесии, без възможност за  коректив.

+1000. Точно затова Путин за мен е фараон.

Свидетели сме как абсолютната власт развращава. Когато всички ти се кланят и подчиняват,
в един момент явно започваш да се мислиш за бог.

Това е историята на египетските фараони, а сега го виждаме с очите си и с Путин.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

+1000. Точно затова Путин за мен е фараон.

Свидетели сме как абсолютната власт развращава. Когато всички ти се кланят и подчиняват,
в един момент явно започваш да се мислиш за бог.

Това е историята на египетските фараони, а сега го виждаме с очите си и с Путин.

Най-забавно е как оправдават тази на практика абсолютна монархия с това, че Путин не знам какво бил направил и едва ли не Русия без него ще загине. А по този начин всъщност принизяват Русия и руския народ. Според путинистите излиза, че 120 млн души не могат свободно да излъчат достоен управник и Путин е един единствен месия, който трябва да управлява без значение годините, психическото му и физическо състояние.

 

 

 

  • Харесва ми! 7
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, др-бр said:

Най-забавно е как оправдават тази на практика абсолютна монархия с това, че Путин не знам какво бил направил и едва ли не Русия без него ще загине. А по този начин всъщност принизяват Русия и руския народ. Според путинистите излиза, че 120 млн души не могат свободно да излъчат достоен управник и Путин е един единствен месия, който трябва да управлява без значение годините, психическото му и физическо състояние.

 А дори оправдават провалите му. Нормалния човек, който поддържа Русия в тази война (колко пък да е нормален този човек?), ще иска на чело на Русия да е адекватен човек, може би бивш военен с голям опит, за да може Русия да спечели. Ето един Стрелков, в момента не е никой, по цял ден се отчайва от руската армия, но човека пробва да иде на фронта. А великия месия Путин разпъва маси по 20 метра. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, gmladenov said:

Руснаците се отказаха
от "денацификация", а ти не още си. 🙄

До нашите зомбита новините пристигат с голямо закъснение. Сега за тях е някъде края на февруари - началото на март. Тогава обсъждахме същите тези неща за нацистите. :)

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, др-бр said:

Най-забавно е как оправдават тази на практика абсолютна монархия с това, че Путин не знам какво бил направил и едва ли не Русия без него ще загине. А по този начин всъщност принизяват Русия и руския народ. Според путинистите излиза, че 120 млн души не могат свободно да излъчат достоен управник и Путин е един единствен месия, който трябва да управлява без значение годините, психическото му и физическо състояние.

 

 

 

Вероятно"божеството"  има ефективен репресивен апарат, скрит от хорските очи, който осигурява политическото му дълголетие. Като прибавим и финансовия ресурс отделян за пропаганда от типа "как се каляваше стоманата",  можем да получим задоволително обяснение за липсата на критика в масовия руски мужик. 

На Путлер,  в интерес на истината,  не му дреме за изстрадалия руски избирате. Той, по всичко изглежда,  че се отнася към собствения си народ,  като гъбопроизводител към продукцията си -  захранва ги с .... тор и ги държи на тъмно. За сметка на това, желанието да получи признание в чужбина,  го карат да си плаща,  във валута,  на местни тролови ферми по места,  да заливат ефира с умопомрачителни пропаганда. В БГ си пролича при смяната на властта. И минута не беше минала,  както се казва и местните структури на момента се активираха. Отново на сцената наизлезнаха дядо Мраз и капитана на кораба. 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 5
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Konche said:

 В Лиман бяха, там се представи на ниво. Много специфично оръжие са. Противника не трябва да има артилерия, не трябва да има авиация, не трябва да има директна видимост, но трябва да е близо. Това е оръжие за обсада или завързан градски бой, където ТОС-а да се крие в някой заслон и да обстрелва вражеските позиции. С две думи да избива жива сила на окопал се противник, който няма поддръжка. От друга страна е сравнително мобилна система, има шанс да оцелее, но не и когато пехотата не си е свършила работата, като във видеото, което пусна.

 Не е безполезно, не е лошо като обща идея, но руското изпълнение куца. А използването съвсем куца.

  Ако се ползва много умно може и да става за истинските битки, но говорим за руската армия, не е много лесно да преценим, кое става, когато се разчита на полуграмотни буряти. Не че ме бърка особено, все пак съм за страната, която няма ТОС-ове и буряти.😀

 

Да, в Лиман, когато там не бяха останали особени сили. След това, ако си спомняш, биха с тях по Лисичанския нефтозавод, когато на всички вече беше ясно, че ВСУ са се изтеглили от района и са оставили само някакъв ариегард. И сега по пететажните сгради в Пески, в които не е ясно дали изобщо е имало някого.

В завързан градски бой няма да ги видиш. Понеже при една контраатака и се превръщат във вторични суровини или в трофей. :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, sir said:

Да, в Лиман, когато там не бяха останали особени сили. След това, ако си спомняш, биха с тях по Лисичанския нефтозавод, когато на всички вече беше ясно, че ВСУ са се изтеглили от района и са оставили само някакъв ариегард. И сега по пететажните сгради в Пески, в които не е ясно дали изобщо е имало някого.

В завързан градски бой няма да ги видиш. Понеже при една контраатака и се превръщат във вторични суровини или в трофей. :)

 Все пак не им е първата война. Не са нещо велико, но не са безполезни. Ирак ги ползваше срещу ИДИЛ, в Сирия (точно в Сирия едно такова го удариха 1 към 1 с това от видеото) бяха ползвани. Просто срещу Украйна няма да се получи достатъчно ефективно, ВСУ е твърде модерна и агресивна в отбраната си, ТОС-1А има някакви шансове да е полезен, защото има далекобойност 10км. В крайна сметка като ударят нещо гърми силно, въпросът е как да докарат ТОС-а до мястото, което искат да гръмнат, без нещо да унищожи ТОС-а

https://twitter.com/Rebel44CZ/status/1495506928826519552?t=25ujlfpZsuMSaTKOQQPIMw&s=19

Ето го видеото от Сирия, същата работа.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Хитлеризмът е насочен конкретно към евреите, но общо нацизмът е омраза по етнически признак. Обект могат да бъдат българи, руснаци, палестинци и евреи, кюрди и турци. Не е проблем евреин да бъде определен като нацист, ако смята, че една нация е съставена от недочовеци (орки, ватници) и те , независимо от личните им действия трябва да бъдат убивани.

Чакай бе, човече, ти съвсем отлетя от реалността...

Каква омраза на етнически признак, какви етноси са орките и ватниците? Пий една студена вода и се успокой...

Преди войната имаше скандал в Москва, в обявите за предлагане на жилище масово се добавяше "само за славяни". Това не е ли чист нацизъм според бедните ти представи?

Пропагандата май вече си е намерила благоприятна за покълване среда. Нацизъм, дрън дрън...

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май в Крим почва да статва горещо...

Так что же случилось ранним утром в Джанкое (временно оккупированный Крым)?

🔺Взрывы и детонация БК в воинской части в Азовском?

🔺Хлопок и возгорание на электроподстанции (успокоительная версия, распространяемая в местных пабликах)?

Мы склоняемся к тому, что детонирует очередной склад боеприпасов рашистов в поселке Азовское Джанкойского района.

Фейковый глава Крыма Аксенов пытается успокоить перепуганное население: "Выехал в село Майское Джанкойского района. Обстоятельства происшествия выясняются. Буду информировать по мере поступления информации". Ждем-с.

Есть версия, что в Майском горит подстанция, а в Азовском - сдетонировал склад бк.

https://t.me/infosprotyv/1104   (видео и снимки)

----

"Взрывами повыбивало все окна, потушить не могут, на работу сегодня не выйду!"

Азовское, Джанкойский район, время оккупации Крыма подходит к концу.
https://t.me/infosprotyv/1110   (видео)

-----

Российский телеграм-канал Mash пишет, что в Майском на севере Крыма горит склад боеприпасов, который периодически детонирует.

Российские "власти" полуострова официальных версий пока не выдвигали.

https://t.me/stranaua/58056

----

Под Джанкоем началась эвакуация населения из-за детонации боеприпасов после взрыва в селе Майское.

Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на местных чиновников.

https://t.me/stranaua/58057   (видеа)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Информация от Генштаба ВСУ на утро 16 августа:

🔺Враг ведет наступление по направлению Лисичанского нефтеперерабатывающего завода – Ивано-Дарьевки, боевые действия продолжаются.
🔺Подразделения противника вели наступательные и штурмовые действия по направлениям Владимировка – Бахмутское и Стряповка – Соледар. Остановлены и отброшены назад.
🔺На направлениях Покровское – Бахмутское и Горловка – Железное боевые действия продолжаются.
🔺Оккупанты ведут наступательные и штурмовые действия в направлении Солодке - Новомихайловка, имеют частичный успех, боевые действия продолжаются.
🔺На Южнобугском, Новопавловском, Запорожском, Авдеевском, Бахмутском, Краматорском, Славянском, Харьковском, Северском направлениях рашисты применяли ствольную, реактивную артиллерию, танки.
---

ISW, 15 августа.

Видео, на котором военнослужащие ЛНР отказываются воевать в Донецкой области, вероятно, свидетельствует о дальнейшем расколе среди возглавляемых Россией сил.
Российские войска предприняли несколько ограниченных наземных атак к северо-западу от Славянска.
Войска РФ провели несколько наступательных операций к востоку и юго-востоку от Северска, а также к северо-востоку и юго-востоку от Бахмута.
Российские войска продолжали вести наступательные операции к северо-западу, западу и юго-западу от Донецка.
Российские силы провели локальную атаку к северу от Харькова.
Российские и украинские силы продолжали обмениваться обвинениями в обстреле Запорожской АЭС.
Власти Санкт-Петербурга официально опровергли информацию о вызове местных мужчин в военкоматы для обсуждения контрактной службы.
Российская оккупационная власть продолжила подготовку к присоединению оккупированных территорий Украины к России.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Veritas Sit Amet said:

Не си виждал война, и не знаеш кво е!  По добре е да живем в мир, макар и леко разсъблечени.

След три години ,ще видим 7 г война със мюсюлманите. 200 милиона толкова ,ще дойдат насам . Колкото до войната между Русия и Украйна тя е към края си .Путин няма да доживее си 70г . Смърта ,ще бъде видяна от всички . Русия ,ще се разпадне . Знам звучи невероятно.Говоря за 2022 .  Гответе се имате ли семейства в чужбима да са се прибрали до 2025 средата на годината най много . Южна България ,ще бъде бойно поле . Аз съм човека от пророчеството на Слава Севрюкова Преродения Давид,Католическия монарх на запад, Огмиос ,Чирен , Хермес в Нострадамус. Знам ,че звучи невероятно и ви разбирам ,че е трудно да ми повярвате .  Малко след случилото се с Русия ,ше се появи тази личност Мохамед Бин Салман.Това е човека на погибелта описан в Библията!  

https://fb.watch/eW_Xb2qpMJ/

Руски склад в Крим е мармалад.

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Veritas Sit Amet said:

Като имахме теми по  международна сигурност, нашите  преподаватели често засягаха  материята около "Ефектът Дънинг-Крюгер" и  една книга  на Гюстав Льо Бон😉

Към тази материя, особено към "Тълпата" и нейната психология (Льо Бон), ако се добави и понятието "събития  "Черен лебед" (Насим Талеб), току виж излезнало, че всичко си тече черезвичайно, ама Тълпата се фокусира на зрелищата, а не на Прехода. 

От един световен хегемон, дето се насра в ролята му на стражар, опазващ "демократичните ценности", светът се "сцепва" и започва процес на оформяне на поне двуполюсен модел... с всичките му "косвени жертви" в самият процес...

А Хегемона вече не е такъв, поне в очите на тези дето преодоляват дънинг-крюгерските си високомерни самооценки(че са напълно наясно). Срина му се авторитета на Хегемона, веднага след като "изтрезнялата" от тексаско уиски, дъвчещ тютюн и маркови дънки Тълпа "провидя", че дори не е нужно да имаш в действителност повод, та да започнеш война. Камо ли пък да се съобразяваш, че Лимоно-братските ти финансови действия, завличат останалия свят в рецесия, щото все някой трябва да плати цената, "придобивайки" дълга на авантюристите, дето от нищото искат да правят пари.

Не ми се защитава и руската позиция, щото както и да въртиш инфото (дори в условията на контрол в западната медийна среда е обречено на провал), навлизането на чужди войски в независима държава си е чист акт на агресия.

Макар, че в настоящия момент, след "използването за роля" на марионетната "безпардонна леличка-сенатор" в Тайван, от екс-Хегемона, по-скоро ме кара да изпитвам някаква пристрастност, клоняща към русофилството. 

Вече на все повече хора им "изкристализира картинката" на Хегемона, който нон-стоп извършва провокации, целящи възникване на конфликти..... с прикрита цел - за да си оправдава пред гласоподавателите разходите за захранване на бизнесите, обслужващи военно-промишления комплекс, та и печалбите на обслужващите го финансисти.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, kipen said:

Към тази материя, особено към "Тълпата" и нейната психология (Льо Бон), ако се добави и понятието "събития  "Черен лебед" (Насим Талеб), току виж излезнало, че всичко си тече черезвичайно, ама Тълпата се фокусира на зрелищата, а не на Прехода. 

От един световен хегемон, дето се насра в ролята му на стражар, опазващ "демократичните ценности", светът се "сцепва" и започва процес на оформяне на поне двуполюсен модел... с всичките му "косвени жертви" в самият процес...

А Хегемона вече не е такъв, поне в очите на тези дето преодоляват дънинг-крюгерските си високомерни самооценки(че са напълно наясно). Срина му се авторитета на Хегемона, веднага след като "изтрезнялата" от тексаско уиски, дъвчещ тютюн и маркови дънки Тълпа "провидя", че дори не е нужно да имаш в действителност повод, та да започнеш война. Камо ли пък да се съобразяваш, че Лимоно-братските ти финансови действия, завличат останалия свят в рецесия, щото все някой трябва да плати цената, "придобивайки" дълга на авантюристите, дето от нищото искат да правят пари.

Не ми се защитава и руската позиция, щото както и да въртиш инфото (дори в условията на контрол в западната медийна среда е обречено на провал), навлизането на чужди войски в независима държава си е чист акт на агресия.

Макар, че в настоящия момент, след "използването за роля" на марионетната "безпардонна леличка-сенатор" в Тайван, от екс-Хегемона, по-скоро ме кара да изпитвам някаква пристрастност, клоняща към русофилството. 

Вече на все повече хора им "изкристализира картинката" на Хегемона, който нон-стоп извършва провокации, целящи възникване на конфликти..... с прикрита цел - за да си оправдава пред гласоподавателите разходите за захранване на бизнесите, обслужващи военно-промишления комплекс, та и печалбите на обслужващите го финансисти.

Провокация:

Дали <новият световен модел> , всъщноист се очертава да е многополюсен?, или <полюсът>се пробразява в нещо, което ....... Екстентриоглобулярен ....... , скрити в мъглата на псевдовойни, конфликти, измислени кризи, пландемии и  светлото зелено бъдеще , процесът на Интернационализация на  държавните елити към жизнен Световен елит , процесът е форсиран , новата крачка на цивилизационна <модификация> се подготвя за изпълнение.?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Втори след княза said:

Сократ обяснява този ефект много просто. 

Един ученик попитал Сократ "Учителю, защо ние, които знаем малко, сме по- уверени, а ти, който знаеш много повече, смяташ, че нищо не знаеш?" Сократ нарисувал с тояжката си два кръга в прахоляка. "Малкият кръг са вашите знания и те опират в много малка степен с незнанието. Моите знания са големият кръг и аз зная, колко по- голямо е незнанието, което ги окръжава"

Не Сократ - Зенон

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Новая угроза для Европы | Раскол в ЛДНР | Военные преступления | Грозит ли человечеству вымирание

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:43 РОССИЯ – УГРОЗА ДЛЯ ЕВРОПЫ

03:41 НОВОСТИ ВОЙНЫ

05:39 СВОДКИ С ФРОНТА

09:35 СМОТРИМ ВЕСЬ ЮТУБ

11:41 ВОЕННЫЕ ПРЕСТУПЛЕНИЯ

14:17 ПАРТИЗАНЫ ХЕРСОНА

15:24 КОРОТКИЕ НОВОСТИ

17:35 БЕЖЕНЦЫ ИЗ УКРАИНЫ

20:42 НАСЕЛЕНИЕ ЗЕМЛИ

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, laplandeca said:

Провокация:

Дали <новият световен модел> , всъщноист се очертава да е многополюсен?, или <полюсът>се пробразява в нещо, което ....... Екстентриоглобулярен ....... , скрити в мъглата на псевдовойни, конфликти, измислени кризи, пландемии и  светлото зелено бъдеще , процесът на Интернационализация на  държавните елити към жизнен Световен елит , процесът е форсиран , новата крачка на цивилизационна <модификация> се подготвя за изпълнение.?

Колкото и да го отричат Ал.Дугин, щото беше нещо като идеологически катализатор в избора на геополитически курс на Путин, на мен лично ми е симпатичен, както всеки интелигентен и високо-образован човек.

В тази му статия (като се абстрахирам от триковете за въвеждане на идеологията за Евразийската Мечка - Русия) доста добре е описал прехода на западната цивилизация през различни епохи - http://www.4pt.su/bg/content/globalnata-mrezha-na-liberalite-sreshchu-tozi-koyto-udrzha .

Имам предвид, че в т.нар. Виртуална епоха (...или "Дигитална" по някой други определения) имаме "пренос" на обществения фокус към имагинерното. Заформяне на Симулакрум. Хората все повече се интересуват от собствените си интерпретации, а не от действителната резултатна и като цяло световната динамика при  разпределянето на обществените блага. Нарастване на апатията, както и "дънинг-крюгизиране". Нарастване на обема на инфо-потоците, както и фейк-новините.  Пренасяне на войните от бойните полета на физическата действителност в дебрите на виртуалната мрежа(хибридна война) и т.н.

В смисъл, че "многополюсен" е продукт на оценка, произтичаща от определянето на "силовите центрове". А при вече осъществяващото се навлизане във Виртуалната епоха се получава нещо, характерно за подобен период - размиват се границите в общественото съзнание.

Примерно, имаме един президент на Щатите, но това е "комплексна фигура", която олицетворява цялата политическа власт в щатите, а действията, макар и едномерни, са резултираща от целокупния процес на реализирането на властта като управление. Същата история е и с "Путин" - той е изразът на крайната фаза на взимането на политическите решения. Интересно становище по въпроса за мен е това на доц. Вацев - 

 

Ала това са отделни случаи в условия на ясни пространствени държавни граници, т.е. и двата комплексни образа са изражение на властови центрове. Но още от преди над половин век "размиването" на границата на влияние и извън държавните граници беше вече налично.

А вече процесът на глобализация, опосредстващ етапа на навлизане във Виртуалната епоха е доста напреднал. Даже скоро прочетох, че Н. Ротшилд е обявил в интервю, че "революцията е приключила"....също интересен факт, поне за мен, е че предният преди две години е станал президент на футболния клуб "Металург" (Харков). ....това във връзка с използваното ти - "цивилизациона модификация", дето е "задължителен рефрен" при ционизма.... пък и историята за зеленския евреин-президент, дето прилича на фарс на 52-членният състав на КПСС, дето само двама не са били евреи 😁, а единият от тях грузинец, Джугашвили, ама с майка еврейка.

В смисъл, че 

Преди 1 час, laplandeca said:

или <полюсът>се пробразява в нещо, което ....... Екстентриоглобулярен ....... , скрити в мъглата на псевдовойни, конфликти, измислени кризи, пландемии и  светлото зелено бъдеще , процесът на Интернационализация на  държавните елити към жизнен Световен елит

"интернационализацията на елита" е следствие на глобализацията. А пък последното е индикатор дали ВЕЧЕ сме във Виртуалната епоха.

Поради този напреднал процес на навлизане на западната ни цивилизация във Виртуалната епоха, според мен понятието "многополюсен" ще има по-размито значение в зависимост от "размитостта" на "полюс".

Но пък има едни основни антагонистични потоци в общественото съзнание, именувани кратичко като "социализъм" и "капитализъм", изразяващи конфликтността между колективното и индивидуалното, дето е моторът за генерирането на всяка динамика в Социуума.

А от тази перспектива, на мен лично нещата ми изглеждат сякаш меркантилния, користния "еврейски етап" на допринасяне към цивилизационната динамика в Социуума се "изчерпва". И контраинтуитивно, показател за това е точно "засилването" на общ. страсти към тези ценности - "да притежаваш" vs антиподното "да бъдеш". Малко като одървянето на всеки осъден на обесване преди да даде фира 🤪

И така според мен, по отношение на геополитическата "многополюсност" и дали това не е само "полюс", т.е. изместването на анализът към аспекта на социалното неравенство и разпределянето на ролите "елит/управлявани" е трудно за прогнозиране. Но пък има един индикатор, дето е полезен.

Във всяка цивилизация, един от стожерите около който се завърта възникването, възхода и падението й е религиозната доктрина и съпътстващата я морално-ценностна система, като отправен фактор, определящ характеристиката на типовете соц.взаимоотношения в обществото.

И в това отношение, основата на западната ни цивилизация, крепящата се на аврамическите религии, които са монотеистични, се "пропуква" и се наблюдава повсеместно възникване на интерес към "изтласканите в периферията" езически култове (прим. Съвременен Паганизъм), повечето от които са политеистични, или пък гностически (с обърнати полюси - Деусът на монотеизма е в ролята на Демиурга). В смисъл, че имаме едно съпротивително "движение" в точката но общ.фокус, което вероятно е израз на растящото неодобрение в Соцуума на системата на управление, т.е. рястащо възмущение спрямо управленските решения и резултатите от действията в действителността.

Но, ако индикациите за наличен, подобен соц.процес се възприемат като стабилна тенденция, то конфуцианските основи на китайското общество, или пък даоистката основа на още по-източните общества, вероятно е следваща фаза в развитието на човешката ни цивилизацията.

Също и един друг момент - тенденцията за повишаване на нивата на самообучение на АИ и евентуалната специфика на това, по какъв начин ще бъде интегрирано в ежедневието това технологично постижение.....  

Редактирано от kipen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...