Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 2 часа, kipen said:

Нещо май отново много се разпрострях в тема....

Да, така е ... но по-големият проблем е, че не е ясно какво точно казваш.

Старай се да формулираш ясна мисъл преди да постваш ... а не да заливаш читателя
с потока на твоето (объркано) съзнание.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, kipen said:

Нещо май отново много се разпрострях в тема.... Извинявам се!

Тази нестандартна война, спец.военна операция е в сериозна връзка с горното писано от теб.Приляга си нова тема ии друга стара тема. Опасявам се - администрацията на форума ще режи всички такива опити, братята са прихванати на каишка.....:D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, kipen said:

От един световен хегемон, дето се насра ...

Да ти припомня, че до 1989г нямахме Хегемон, а (Масковски) Гаспадар ... и ми се струва,
че някои хора копнеят за неговото завръщане. Те така си го представят многополюсния
модел: безприкословно подчинение ня Гаспадаря вместо да се водим по акъла на Хегемона.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, gmladenov said:
Преди 5 часа, kipen said:

От един световен хегемон, дето се насра ...

Да ти припомня, че до 1989г нямахме Хегемон, а (Масковски) Гаспадар ... и ми се струва,
че някои хора копнеят за неговото завръщане. Те така си го представят многополюсния
модел: безприкословно подчинение ня Гаспадаря вместо да се водим по акъла на Хегемона.

Да ти припомня, че и след 1989г. има случили се неща... примерно "приключването" с двуполюсния модел... Не е добре да проектираш собствените си представи за това какво си представят другите и да решаваш, че е баш така...

А за Хегемона, че вече не е такъв - дори и признат авторитет в геополитическите стратегии си изказва бележки от критичният му анализ на действията на Вашингтон, дето изразяват, колкото и дипломатично да е прикрито, изкривени оценки на геополитическата ситуация в света и запазването на досегашната доминираща роля на Щатите в определянето на "дневния ред" в света.

 

п.п. иначе Благодаря за критиката! И аз се усещам, че краткото изложение не съм го овладял....

Редактирано от kipen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, kipen said:

Не е добре да проектираш собствените си представи за това какво си представят другите и да решаваш, че е баш така...

Нищо не проектирам. Просто се чудя какво очакват хората от напъните на Путин.

Той си е втълпил, че Русия трябва отново да е световна супер-сила, каквато беше СССР
на времето. Проблемът е, че по демография и икономика Русия е съпоставима с Мексико.
Защо тогава да слушаме Русия, а не Мексико? Русия не трябва ли да си знае гьола.

Да не говорим пък за това в какво ще се изразява влиянието на Русия на светованата
сцена. Ние ще играем по свирката на Русия вместо по свирката на САЩ ли? Така ли си
ги представяте нещата вие, които искате многополюсен модел.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Русия/СССР дължи "свръхсилата" си единствено на ядрените ракети,първите от които са произведени около 1953г. и чиято технология е открадната от САЩ. Погледнато алтернативно,ако Русия нямаше ядрени ракети,щеше да бъде разгромена при Корейската война например,или при Унгарското въстание през 1956г.

Американски конгресмен каза,че украински анонимен източник е споделил с него,че взривените складове,летища и прочие,са дело на украинските партизани.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

Нищо не проектирам. .....

.....вие, които искате многополюсен модел.

 

Преди 12 минути, gmladenov said:

Той си е втълпил, че Русия трябва отново да е световна супер-сила, каквато беше СССР
на времето. Проблемът е, че по демография и икономика Русия е съпоставима с Мексико.

Но има някой особености по отношение на природните ресурси и пазарите, на които продава...

Ето интересна гледна точка

 

Аз примерно не знаех, че Бритиш петролиум и една американска компания имат подписани концесии за проучване и добив на нефт и газ в източна Украйна... мина Мейдана и хоп - подписани 10годишни концесии

Редактирано от kipen
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В същото време на фронта орките имитират настъпление по всички направления, включително по някои, където досега мируваха. Спецоперацията навлиза в нов етап, скоро отново към Киев. :)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, kipen said:

Аз примерно не знаех, че Бритиш петролиум и една американска компания имат подписани концесии за проучване и добив на нефт и газ в източна Украйна... мина Мейдана и хоп - подписани 10годишни концесии

Чакай сега, какъв е проблемът с концесиите? Че не са ги раздали на руски мутри-олигарси?
Това ли е проблемът?

И вие искате същите тези мутри да господстават на света ... щото Хегемонът не ви харесва.
Сори, но няма да стане.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 Абе Хегемонът, за който говорите не може да се оправи с една Венецуела. Многополюсния свят вече се е случил, в момента просто се изграждат системите по които ще работи. 

 

 

Преди 20 минути, kipen said:

Аз примерно не знаех, че Бритиш петролиум и една американска компания имат подписани концесии за проучване и добив на нефт и газ в източна Украйна... мина Мейдана и хоп - подписани 10годишни концесии

 А Шел е взел на концесия половин Албания, и? 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Konche said:

 Абе Хегемонът, за който говорите не може да се оправи с една Венецуела.

Не е и нужно. Скоро ще се оправи с една друга Венецуела, малко по-северна. :)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, sir said:

Не е и нужно. Скоро ще се оправи с една друга Венецуела, малко по-северна. :)

Тя тази Венецуела сама се оправи със себе си. Каквото сам си направиш...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Konche said:

Тя тази Венецуела сама се оправи със себе си. Каквото сам си направиш...

Така е. Надцени се местният Мадуро. Но хегемонът ще помогне, няма грижи. ;)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

В същото време на фронта орките имитират настъпление по всички направления, включително по някои, където досега мируваха. Спецоперацията навлиза в нов етап, скоро отново към Киев. :)

Киевските винпроми и мезета обитатели на фермите трябва да са нащрек. Също както и собствениците на магазини за битова техника. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Konche said:

 Абе Хегемонът, за който говорите не може да се оправи с една Венецуела. Многополюсния свят вече се е случил, в момента просто се изграждат системите по които ще работи. 

От 2008 досега Запада загуби цяла поредица от периферни конфликти в Близкия изток, Африка и бившия СССР. Войната за Карабах не съм сигурен, че е победа за западняците. 

Тея дни франсетата избягаха от Мали и се очертава да загубят и Нигер, което ще се отрази на френската енергетика. 

Също така виждаме колко слаби са и европейските армии, които буквално не могат да намерят муниции за собствените си оръжия. 

Така че, на американците само им е притрябвала нова авантюра в Латинска Америка. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, новорегистриран3 said:

От 2008 досега Запада загуби цяла поредица от периферни конфликти в Близкия изток, Африка и бившия СССР. Войната за Карабах не съм сигурен, че е победа за западняците. 

Тея дни франсетата избягаха от Мали и се очертава да загубят и Нигер, което ще се отрази на френската енергетика. 

Също така виждаме колко слаби са и европейските армии, които буквално не могат да намерят муниции за собствените си оръжия. 

Така че, на американците само им е притрябвала нова авантюра в Латинска Америка. 

 Именно, хегемон няма. САЩ вече не могат да щракнат с пръсти и да затрият някоя регионална сила, както направиха с Ирак. Сега гледаме провал на Русия, а не победа на САЩ. При това руският провал не е само военен, провалът е повсеместен, но САЩ само помагат отстрани, не са го предизвикали.

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, Konche said:

 Именно, хегемон няма. САЩ вече не могат да щракнат с пръсти и да затрият някоя регионална сила, както направиха с Ирак. Сега гледаме провал на Русия, а не победа на САЩ. При това руският провал не е само военен, провалът е повсеместен, но САЩ само помагат отстрани, не са го предизвикали.

Точно! Путлерова Русия няма капацитета да бъде световна сила. Случващото се в Украйна е върха на айсберга, в който путлер и ко. засилиха държавата си. Щото едно е рогозким да заплашва България с несъществуващи ракети, друго си е постоянните взривове в руския тил.

Виж какво се случва на изюмското направление - вече 4 месеца руснаците не могат да пробият украинската отбрана там. А що жертви дадоха... 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Konche said:

САЩ вече не могат да щракнат с пръсти и да затрият някоя регионална сила, както направиха с Ирак.

Първо,Ирак не е "затрит".

Второ,САЩ днес спокойно могат да "затрият" всяка държава,която я нападне с терористичен акт,като Ирак на Саддам Хюсеин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Основное из вечерней сводки украинского Генштаба:

1. На Славянском направлении россияне безуспешно пытались наступать в районе Мазановки.

2. На Краматорском направлении подразделения РФ так же безуспешно наступали в районе Ивано-Дарьевки.

3. На Бахмутском направлении россияне пытались вести разведку боем у Вершины, а также наступать в районах Соледара, Зайцево и Майорска. Во всех случаях – неудачно.

4. На Авдеевском направлении россияне ведут наступление в районе Невельского, боевые действия продолжаются.

5. На Запорожском направлении войска РФ ведут наступление недалеко от Новомихайловки, боевые действия продолжаются.

6. На Южнобужском направлении у россиян была неудачная попытка наступательного боя вблизи Новогригорьевки.

----

Оперативная информация по состоянию 18:00 16.08.2022 по российскому вторжению

На Харьковском направлении враг производил огненное поражение в районы населенных пунктов Одноробовка, Сосновка, Дуванка, Дементиевка, Питомник, Русская и Черкасская Лозовая, Черкасские Тишки, Петровка, Верхний Салтов, Мосьпаново, Ивановка, Коробочкино и Чеполь.

В Славянском направлении противник задействовал танки, ствольную и реактивную артиллерию для огневого воздействия вблизи Грушувахи, Краснополья, Вернополья, Родного, Мазановки и Долины.

Недалеко от Мазановки противник пытался вести наступательный бой, успеха не имел, отошел.

На Краматорском направлении подразделения врага совершили обстрелы из ствольной и реактивной артиллерии в районах населенных пунктов Краматорск, Верхнекаменское, Григорьевка, Переездное и Раздолевка. Возле Ивано-Дарьевки, при поддержке авиации, противник вел безуспешные штурмовые действия. Понес потери и отступил.

----

Удар в Джанкое, мужчин выпускать не будут, Вашингтон припомнил Зеленскому неверие в войну. Итоги 174-го дня

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Втори след княза said:

Украинското контранастъпление се провали преди да е започнало. САЩ искат Чернобил да се повтори

автор: worldissue    

Голям веселяк е тоя :D Но как да наречем тези които му вярват?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

Първо,Ирак не е "затрит".

Второ,САЩ днес спокойно могат да "затрият" всяка държава,която я нападне с терористичен акт,като Ирак на Саддам Хюсеин.

 Абе не съм съгласен, но просто го отбелязвам, няма смисъл да влизаме в този спор.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...