Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 30 минути, laplandeca said:

Не създаваме литература, езика е добре да е беден, кратки накъсани мисли, мързелът над всичко. И другото, нямам време и нерви да ровя в отслабената си памет за разни надути български думички, този език не ми е роден, не ми е майчин , няма причина да го права Богат.

Ти не говориш  с бот, може би с Демон?

Ти си един пореден слугинажник, сива незапомняща се физиономия, любимите на глобалните войнолюбци - конспиратори.

Псевдовойната ще се търкаля още дълго, заедно с пландемиите, зеления фашизъм, обедняване, страха и ннесигурността.

Много добре се справяш даже с повтарянето н едно и също малко изменено. Убеден съм, че можеш още.

И разбира се, че съм незабележим. Все пак не съвместявам несъвместимото- горд служител (без пари) на Фирмата(ох, пак се разтреперих като го написах)и самоотвержен борец срещу олигархията от дивана. За да съчетавам тези две качества, според моите разбирания, трябва да съм лицемер. Но ти като вездесъщ явно нямаш такъв проблем. Браво!

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 27 минути, laplandeca said:

Какво да правел с Навални?, да го праща комик в Холивууда........... роля за поредния клан-недоклан с <новичок>

 Имал ли си Приемственност, твоите старци разказвали ли са ти баснята/приказката <Клан-Недоклан>😀

 

<<< 

Имал дядо един козел чуден. Изпратил го с козарче на паша. То го пасло цял ден из гората. Докарва го по късна вечери. Дядо Козля отдалече пита:

— Как си, Козльо? Днес добре ли пасе?

— На бял камък трева пасох, на сух пясък вода пих.

Викнал дядо — изпъдил козаря.

На сутринта бабата изпратил да напасе, както трябва, Козля. Тя го пасла в трева до колене. Пои ла го на извора бистри. На вечерта дядо го запитал:

— Как си, Козльо? Как похапна днеска?

— На бял камък трева пасох, на сух пясък вода пих.

Виква дядо — ще набие баба.

На сутринта сам подкарал Козля. Напасал го с тревица зелена. Напоил го с водица студена. Докарал го вечерта и рекъл:

— Е, днес, Козльо, харно се напасе!

— На бял камък трева пасох, на сух пясък вода пих.

— Тъй ли! Чакай аз да те науча! — извикал дядо и ножчето грабнал. — Гледай, бабо, как ще го заколя!

Търкал, търкал — ножчето не реже. Затекъл се дядо да го точи. Скокнал Козльо, хукнал, та в гората. Намъкнал се в Заюва колибка.

Дошъл Заю, дочул глас отвътре: — Клан, клан, недоклан! Зъбите ми като тесли, рогата ми като игли. Дето стисна, месо късам! Дето бодна, кръв проливам!

Хукнал Заю презглава да бяга. Бягал, бягал, спрял се, па заплакал. Насреща му Кумчо Вълчо иде.

— Защо плачеш, Зайче дългоушче?

— Звяр се вмъкна в моята колибка.

— Тръгвай с мене, аз ще го изгоня!

Доближили Зайковата дупка. А отвътре страшен звяр завряскал:

— Клан, клан, недоклан! Зъбите ми като тесли, рогата ми като игли. Дето стисна, месо късам! Дето бодна, кръв проливам!

— Бре, що е туй! Бягай да бягаме! — викнал Вълчо и дим да го няма!

Иде Меца, Зая Бая пита:

— Защо плачеш, Зайче бързокраче?

— Звяр се вмъкнал в моята колибка.

— Хайде с мене, аз ще го изпъдя!

Но щом чула гласа гръмовити, Мецана си плюла на петите. Оставила заека да плаче. Бръмбазъкът минал и запитал:

— Защо плачеш, Зайче подскоканче?

— Остави се! Лошо си изпатих! Звяр се вмъкнал в моята колибка.

— Недей плака, аз ще го изпъдя!

— Бре, Бръмбарко, за смях недей става! Звяр е това, не проста мушица! Меса къса и кърви пролива! Той уплаши Вълча и Мецана! От тебе ли сега ще се стресне?

— Ти не гледай Вълча и Мецана. Те си имат месце и кръвчица. Затуй бягат и затуй се плашат.

И не чакал, впуснал се Бръмбарко. Промъкнал се в Зайкова дупка. Бръм-бръм — щипнал Козля по краката. Бръм-бръм — полазил му по главата. Бръм-бръм — забръмчал му под брадата.

Вреснал Козлдо, префучал край Зая и избягал далече в гората.

Остави Навални, това е лесна тема. По-важно е състоянието на ракетата  на Лидера. В последно време изглежда доста незадоволен. Убеден съм, че ти със своите умения и отдаденост на руската кауза ще го накараш да се усмихне най-накрая. А след това може и басни да му разкажеш. И песен да му изпееш

Казвам ти аз, че за всичко те бива. Ще замениш и Кабаева, и Шойгу, даже и Филип Киркоров.

Редактирано от др-бр
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, gmladenov said:

Ами за твое голямо съжаление тези земи ще бъдат върнати по някое време. Много се
заблуждаваш да мислиш, че на фараона ще му мине номера.

По някое време той ще бъде застрелян като куче и неговите наследници сами ще молят
да върнат заграбените земи ... само и само да не са изолирани от Запада и света.

Руските олигарси къде ще харчат заграбените богатства ... в Китай ли? Или може би
на курорт в Северна Корея? :rofl:

Ти на колко години си ?! Живо ме интересува... Не е нормално, да има човек, с толкова елементарно мислене.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, др-бр said:

То "хич не е зле" ама целите бяха други.

Баси мамата ! В тоя форум има хора, които се познават лично с Владимир Путин... Тц-тц-тц !

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Кимон Георгиев said:

Баси мамата ! В тоя форум има хора, които се познават лично с Владимир Путин... Тц-тц-тц !

Светиня му в онова изявление, с което започна НЕ войната си го каза директно. Отиват "да свалят нацистите и наркоманите". Не ще "освободим" Донбас от лошите укри или ще вземем малко територии с ресурси.Не знам защо русофилите и хората , които уж не са русофили все го забравят или може би искат да го забравят

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, др-бр said:

Светиня му в онова изявление, с което започна НЕ войната си го каза директно. Отиват "да свалят нацистите и наркоманите". Не ще "освободим" Донбас от лошите укри или ще вземем малко територии с ресурси.Не знам защо русофилите и хората , които уж не са русофили все го забравят или може би искат да го забравят

Той може, да казва и че иска, да завземе света ?! А какво действително му е в главата, си знае само той...
До момента руснаците не са спирали, да настъпват. Да, бавно, но тези територии вече са техни. Пълен абсурд е мнението на някои, че скоро украинците щели, да си възвърнат териториите. На Age of Empires вероятно...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Кимон Георгиев said:

Той може, да казва и че иска, да завземе света ?! А какво действително му е в главата, си знае само той...
До момента руснаците не са спирали, да настъпват. Да, бавно, но тези територии вече са техни. Пълен абсурд е мнението на някои, че скоро украинците щели, да си възвърнат териториите. На Age of Empires вероятно...

Целите бяха ясно заявени и потвърдени неколкократно след това. Т.нар денацификация и демилитаризациа. Всичко това пък беше потвърдено от напълно налудното от военна гледна точка, но логично от политическа, настъпление на широк фронт. Десантите край Киев и т.н. Защо все ги забравяте тия неща.

 До момента, но от мой момент. Пак забравяш какво беше в началото. Русалките войски до Киев, биеха се на на брега на Днепър при Чернигов, на подстъпите на Харков. Едни спецназовци станаха курбан влизайки в града и оставайки там. На юг бяха почти стигнали до Миколаев и дори го бяха подминали на път към Одеса. В добавка Змийския о-в, който им трябваше за десант. Така, че преди да тръгнат да се занимават само с  Донбас вече бяха отстъпили от Киев, Чернигов,Суми, Мииколаев, Одеса, островът, за да се съсредоточат на един микро фронт, в който могат нещо да постигнат. Впоследствие украинците ги поизтикаха от някои села около Харков. Същото около Херсон и Кривой рог.Подочува се, че нещо такова става и в изюмското направление. А великата руска армия за няколко месеца е взела само остатъка от Луганска област и празнува завземането на някоя плевня, която от руските СМИ се представя като цяло село.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Имаш ли представа, какво е съотношението на жертвите ?! "САМО остатъка от Луганска област" !? Айде, да не забравяме великият американски солджър от най-голямото зло на човечеството (не е Русия), които бяха на*бани от банда кравари с геги. Говоря за войната в Афганистан...
А най-дразнещо е отвратителното лицемерие у нас, защото когато САЩ вършееха в Ирак, Либия и при краварите с геги, всичко живо викаше "Ура" и циганора Иван Костов, дори им пусна коридор да бомбят Югославия. Да не говорим, че пратихме и военен контингент в Ирак. Колкото и да търсите разлики между Ирак/Либия/Афганистан и Украйна... такива няма ! И едните са агресори, и другите са...

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Кимон Георгиев said:

Имаш ли представа, какво е съотношението на жертвите ?! "САМО остатъка от Луганска област" !? Айде, да не забравяме великият американски солджър от най-голямото зло на човечеството (не е Русия), които бяха на*бани от банда кравари с геги. Говоря за войната в Афганистан...
А най-дразнещо е отвратителното лицемерие у нас, защото когато САЩ вършееха в Ирак, Либия и при краварите с геги, всичко живо викаше "Ура" и циганора Иван Костов, дори им пусна коридор да бомбят Югославия. Да не говорим, че пратихме и военен контингент в Ирак. Колкото и да търсите разлики между Ирак/Либия/Афганистан и Украйна... такива няма ! И едните са агресори, и другите са...

А ти имш ли представа за съотношението на жертвите? И от кой пръст си я изсмукал?

Само прзни приазки и пропаганда... Като ви притисне човек с факти, веднага бягате да разводнявате темата, ама те американците в Афганистан, в Югославия и Ирак таковата... Така става като липсват аргументи, схващаш ли? Мъкаааа  :D 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кимон Георгиев said:

Имаш ли представа, какво е съотношението на жертвите ?! "САМО остатъка от Луганска област" !? Айде, да не забравяме великият американски солджър от най-голямото зло на човечеството (не е Русия), които бяха на*бани от банда кравари с геги. Говоря за войната в Афганистан...
А най-дразнещо е отвратителното лицемерие у нас, защото когато САЩ вършееха в Ирак, Либия и при краварите с геги, всичко живо викаше "Ура" и циганора Иван Костов, дори им пусна коридор да бомбят Югославия. Да не говорим, че пратихме и военен контингент в Ирак. Колкото и да търсите разлики между Ирак/Либия/Афганистан и Украйна... такива няма ! И едните са агресори, и другите са...

Ти можеш ли да водиш последователна дискусия или си като  топка, която колкото пъти я удариш отскача в друга посока. Закачи ме как целите на Путин били неясни. На което ти отговорих. Последва някакъв бълвоч по-скоро подходящ за лелки във Фейсбука и нямащ нищо общо с започната от теб микро дискусия. Но явно трябваше да изкараш сутрешната си омраза.

Но за разлика от теб ще отговоря по написаното .

Не нямам представа. И малко хора реално имат. Но предполагам ти като запознат с руските СМИ, където няма никаква пропаганда ЗНАЕШ. И все пак да напомня, че това е великата руска армия срещу армията на държава, която според русофилите дори не съществува. Толкова ли е капацитетът на руската армия. Писал съм горе на колегата ти за резила на руската армия. Няма да се повтарям.

И накрая типичният похват от всички НЕрусофили "ама вие що биете негрите". Този Хрушчов го направихте легенда. Съжалявам, но каквото и да са направили американците не оправдава руската агресия. Писах ти в друга тема какво следва от американските интервенции-обикнлвено свободни избори. Докато Путин иска тъкмо обратното, да отрече и премахне свободно избраното от украинците управления.

Но хайде за целта на упражнението и американците и руснаците бият негрите. И американките интервенции са лоши и руската. Ще приемеш ли такова положение? 

А американските солджъри, с неясно каква връзка с темата, освен, за да изкараш злобата си свършиха своята работа в Афганистан. Държаха териториите под техен контрол. Афганистанската държава и общество нямаха волята да се борят. Америка можеше да седи там още 10 години със съответните разходи и жертви, но талибаните нямаше да държат Кабул.

Всъщност правалът в Афганистан, не е военен, а политически. Още в началото целите на операцията са били недобре формулирани и американците не е трябвало да остават там.

П.п да напомня ли съветския провал там

 

 

 

 

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, scaner said:

А ти имш ли представа за съотношението на жертвите? И от кой пръст си я изсмукал?

Само прзни приазки и пропаганда... Като ви притисне човек с факти, веднага бягате да разводнявате темата, ама те американците в Афганистан, в Югославия и Ирак таковата... Така става като липсват аргументи, схващаш ли? Мъкаааа  :D 

Кой по-точно ме е "притиснал" !? До момента в 80% от случаите споря с радиоточки. Бих бил и по-точен в отговора, ама ще получа бан...

  • Благодаря! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 27 минути, Кимон Георгиев said:

Имаш ли представа, какво е съотношението на жертвите ?! "САМО остатъка от Луганска област" !? Айде, да не забравяме великият американски солджър от най-голямото зло на човечеството (не е Русия), които бяха на*бани от банда кравари с геги. Говоря за войната в Афганистан...
А най-дразнещо е отвратителното лицемерие у нас, защото когато САЩ вършееха в Ирак, Либия и при краварите с геги, всичко живо викаше "Ура" и циганора Иван Костов, дори им пусна коридор да бомбят Югославия. Да не говорим, че пратихме и военен контингент в Ирак. Колкото и да търсите разлики между Ирак/Либия/Афганистан и Украйна... такива няма ! И едните са агресори, и другите са...

Ако трябва да говорим за бити в Афганистан това е прочутата Червена армия и 80те години на 20 век.Това беше истинска катастрофа която повлече в пропастта уж могъщия Съветски съюз.А да дадем коридор да бият сърбите /а не Югославия разликата е огромна/  е едно от малкото умни неща които сме направили.Те са наши исторически врагове заграбили с коварство много български земи.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Кимон Георгиев said:

До момента руснаците не са спирали, да настъпват. Да, бавно, но тези територии вече са техни.

Добре, настъпват ... и какво от това?

Ти как си представяш, че ще свърши войната? Руснаците ще завземат ЛНР и ДНР и ще си заживеят
ли? Това ли ще стане.

Нали се сещаш, че санкциите срещу Русия няма да бъдат вдигнати докато те не пуснат завзетите
територии. Руските спортисти няма да се допускат на международни състезания, а руските учени
няма да се допускат на международни конференции. И каквото и да си говори Путин, икономиката
им ще затъва, а заради санкциите ще се появи мощна мафия за далавери със забранени стоки.

Значи международна изолация, икономическо западане и организирана престъпност. Това ще е
"руският мир" след войната. Ха честито на победителите!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, др-бр said:

Ти можеш ли да водиш последователна дискусия или си като  топка, която колкото пъти я удариш отскача в друга посока. Закачи ме как целите на Путин били неясни. На което ти отговорих. Последва някакъв бълвоч по-скоро подходящ за лелки във Фейсбука и нямащ нищо общо с започната от теб микро дискусия. Но явно трябваше да изкараш сутрешната си омраза.

Ми именно, че водя последователна дискусия. Нали затова ти казвам, че може да настъпват бавно, ама дават много по-малко жертви от тия на Украйна. Нещо, което изобщо не кореспондира с писаното в нашите медии.
И на никакви цели на Путин не си отговорил. Ти няма как да знаеш, какви са целите на Владимир Путин, това е абсурдно... Бил отговорил, вика.
В тоя форум, 80% от писачите сте за психодиспансера.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, resavsky said:

А да дадем коридор да бият сърбите /а не Югославия разликата е огромна/  е едно от малкото умни неща които сме направили.Те са наши исторически врагове заграбили с коварство много български земи.

Мда... какво по-хубаво от това, да дадеш коридор на НАТО, които да бомбят мостове с хора по тях и да бомбят с обеднен уран. Ти деца имаш ли ? Как ги пишете тия неща, акъл нямам.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

Добре, настъпват ... и какво от това?

Ти как си представяш, че ще свърши войната? Руснаците ще завземат ЛНР и ДНР и ще си заживеят
ли? Това ли ще стане.

Нали се сещаш, че санкциите срещу Русия няма да бъдат вдигнати докато те не пуснат завзетите
територии. Руските спортисти няма да се допускат на международни състезания, а руските учени
няма да се допускат на международни конференции. И каквото и да си говори Путин, икономиката
им ще затъва, а заради санкциите ще се появи мощна мафия за далавери със забранени стоки.

Значи международна изолация, икономическо западане и организирана престъпност. Това ще е
"руският мир" след войната. Ха честито на победителите!

Отговори ми на въпроса, на колко години си...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Кимон Георгиев said:

Кой по-точно ме е "притиснал" !? До момента в 80% от случаите споря с радиоточки.

Още по-зле тогава. Щом и радиоточките ти разказват играта...

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

Още по-зле тогава. Щом и радиоточките ти разказват играта...

Особено ти... 😂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 51 минути, Кимон Георгиев said:


До момента руснаците не са спирали, да настъпват. Да, бавно, но тези територии вече са техни.

Спряха .И при Киев и при Харков и при остров Змияний.И на други места.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

На 12.

Има логика... Ама и на тая възраст щях да пиша по-стойностни неща.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, resavsky said:

Спряха .И при Киев и при Харков и при остров Змияний.И на други места.

Питам, кво стана с контраофанзивата ? Зеленски го говори това нещо още от февруари ?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Just now, Кимон Георгиев said:

Питам, кво стана с контраофанзивата ? Зеленски го говори това нещо още от февруари ?

Търпение....

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...