Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 10 минути, новорегистриран3 said:

Турското мостче ли е целта или някой голям склад? И в двата случая руската групировка в Херсон би била отрязана от повечето си доставки. Което оставя единствено мариуполския път на снабдяване. 

И тук идва ролята на Въгледар, чието значение е ключово и за двете страни. 

Не е ясно но вероятно не е моста. Но и неговия ред ще дойде.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 11 минути, новорегистриран3 said:

Турското мостче ли е целта или някой голям склад? И в двата случая руската групировка в Херсон би била отрязана от повечето си доставки. Което оставя единствено мариуполския път на снабдяване. 

И тук идва ролята на Въгледар, чието значение е ключово и за двете страни. 

 Някакви много съмнителни данни за разузнавателни дронове, но предстои да разберем. Ако наистина са дрончета, значи точат ножа на моста.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Konche said:

 Някакви много съмнителни данни за разузнавателни дронове, но предстои да разберем. Ако наистина са дрончета, значи точат ножа на моста.

Ще секнат доставките на сибирски Т-62 за Херсон...

FaYHRWWWAAEdMCU?format=jpg&name=4096x409 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, Konche said:

И още едно интересно видео. Може би джавелина даде дефект, ако е било джавелин наистина.

 

Джавелин не се ли взривава върху купола? Повече ми прилича на някакъв вид РПГ.

 

ПП: Тези танкове нали имат системи за димни завеси, за 5 месеца един не съм видял да я ползва? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, vandu said:

Джавелин не се ли взривава върху купола? Повече ми прилича на някакъв вид РПГ.

 

ПП: Тези танкове нали имат системи за димни завеси, за 5 месеца един не съм видял да я ползва? 

 Именно по тази причина предположих, че дава дефект, точно както каза, би трябвало да гръмне купола. Но е напълно възможно изобщо да не е джавелин и просто да лъжат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, новорегистриран3 said:

 

Същата работа. Да няма учудени защо е такъв провал руската армия. Не е само заради корупция и окрадени пари. Пълни олигофрени има явно в командния апарат, щом като по подобен безумен начин се пращат танкове да атакуват укрепени позиции без пехотна поддръжка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, resavsky said:

Руските канали в Телеграм гърмят за много тежки взривове в Керч. 

Да не вземе да се окаже, че украинците в същност планират контра-офанзива към Крим?
Какво ще правят руснаците ако загубят Крим ... докато все оше държат ЛНР и ДНР??

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Konche said:

 Именно по тази причина предположих, че дава дефект, точно както каза, би трябвало да гръмне купола. Но е напълно възможно изобщо да не е джавелин и просто да лъжат.

С джавелин няма смисъл да го чакаш толкова близо.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 минути, gmladenov said:

Да не вземе да се окаже, че украинците в същност планират контра-офанзива към Крим?
Какво ще правят руснаците ако загубят Крим ... докато все оше държат ЛНР и ДНР??

Да но първо трябва да вземат Херсон който е ключа към Крим.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, gmladenov said:

Да не вземе да се окаже, че украинците в същност планират контра-офанзива към Крим?
Какво ще правят руснаците ако загубят Крим ... докато все оше държат ЛНР и ДНР??

 Ще е най-забавно да се окаже Мелитопол и 1/3 от руската армия да се окаже в обкръжение. Поне оперативно такова. Но от информациите, които достигат до нас не изглежда да се очаква чак такъв хубав сценарий.😔

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Експлозии и в Севастопол. Войната наистина приближава Кримския полуостров.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, resavsky said:

Експлозии и в Севастопол. Войната наистина приближава Кримския полуостров.

Трябва да забранят пушенето в Русия. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://t.me/O_Arestovich_official/2483

Советник Офиса Зеленского намекнул на то, что за взрывами в районе авиабазы «Бельбек» стоит Украина

Советник офиса президента Украины Алексей Арестович в четверг вечером опубликовал пост в своем телеграм-канале.

«Авиабаза Бельбек (Крым), прилеты.

Воздушная тревога в Керчи.

Воздушная тревога в Севастополе.

В Белгородской области взрываются склады армейского уровня (20-й армии), воюющей на Изюмском направлении.

Как Вы понимаете - мы тут не при чем.

Курить меньше надо».

Похожие комментарии Арестович давал после ЧП на крейсере «Москва» и взрывов на аэродроме «Саки».


Стрелков-Гиркин пишет, что по аэродрому Бельбек в Севастополе был удар, после чего возник пожар и происходит детонация

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, scaner said:

В Белгородской области взрываются склады армейского уровня (20-й армии), воюющей на Изюмском направлении.

Е те това е отлично, ако е вярно. Като гледам какви фойерверки са по клиповете може и да вярно.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 17.08.2022 г. at 23:05, Кимон Георгиев said:

Какви ги върши ? Ми, същото, което вършеше и "защитника на мира" САЩ, с нищо не е по-различно. Само, дето тогава не помня, да сте виели на умряло...
Сега, последно... САЩ избивали ли са цивилни или ? Щото след последния спор, толкова много се омаза в лъжи и полуистини, че накрая сам си напусна спора ?

Ти ви ли тогава пред посолството на САЩ?

Мен конфликти на ма*ната си които не ме засягат по-слабо ме вълнуват.

И не на последно място, това не е оправдание, "Ама той Гошко..." не минава дори в детската градина.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, sir said:

Е те това е отлично, ако е вярно. Като гледам какви фойерверки са по клиповете може и да вярно.

Пореден тютюнев склад. 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandeca said:

Ти също не ме засягаш и подобни на теб не ме вълнуват. Ако изчезнете без кост и вест............. няма да ви отбележа😀

Знам. Затова ще седя тук.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пореден Руски олигарх, Dan K. Rapoport критикуващ Путин, починал внезапно на улицата...

https://www.washingtonpost.com/dc-md-va/2022/08/17/international-businessman-rapoport-dead-dc/

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Покрай новините от Белгород, Крим и Стари Оскол някак незабелязано вече минават ударите по Нова Каховка. Там стана нещо като вечния огън. :)

https://twitter.com/bayraktar_1love/status/1560341964066889730

https://twitter.com/bayraktar_1love/status/1560359215264301058 (нармальна всьо!)

Не знам дали не пропуснахме и складченцето в Амвросиевка, Донецка област:

А също така удари по Лотиково и Стаханов в Луганска област:

https://twitter.com/samotniyskhid/status/1560304300345237504

https://twitter.com/samotniyskhid/status/1560311358830379010

И една случка от преди няколко дни в Первомайск, Луганска област (източно от Попасна), за която имаше голямо чудене що за удар е било - по високите етажи на жилищна сграда. Всеки да си прави изводите:

https://twitter.com/samotniyskhid/status/1560263742125813760

https://twitter.com/LostInBombas/status/1559978920212037634

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...