Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

ТАСС, срещу Външно на РБ

Някой лъже, истината, е че искат зад гърба на моряците да изведат офицерите от НАТО, обкръжени в Мариопул! Няколко опита, вече се провалиха!

Дано да съм лош пророк.  Ще стане много лошо! Много..

Господи, пази ги!

Алекс Басил

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 7 минути, Р. Теодосиев said:

Пълни глупости.

Кое са пълни глупости? 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 4 минути, Иван Боянов said:

Кое са пълни глупости? 

Пълни глупости:

Преди 28 минути, Кухулин said:

Не им трябва на тях украинска победа, трябва им украински Афганистан

Вие въобще давате ли си сметка къде се намираме на световната карта? Украйна ще бъде част от Европа, а ние от както сме в Европа сме увеличили личното си богатство и живота на хората се доближава до тези от западна Европа. Украйна иска да бъде от тези държави и ще бъде, няма как да се избегне това дори и с тази война.

Вие хора живеете в някаква друга паралелна реалност, където войната е нещо нормално и да се убиват хора е част от живота. НЕ не е част от живота и не е нормално. Нормалните държави подкрепят Украйна и след войната тази помощ ще продължи и Украйна ще се оправи, Русия се затри от тази карта на света.

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, scaner said:

Според оценките на Пентагона няма вариант в който Украйна да загуби войната. Тоест няма вариант в който Русия да спечели. Ако гледаме нарастващият мащаб на санкциите, Западът е готов да отиде докрай по отношение на Русия, дори с цената на определени икономически трудности за себе си. Това и определя нарстващият поток военна помощ. Не се обсъжда разцепление на Украйна, напротив, ако не се сключи скоро примирие, и Крим влиза в сметките за Украйна.

Русия вече е спечелила, а те имат още задаи. Ше окупират източна украйна и южна, черноморието чак до Молдова, натам върви. Следват преговори и дълга ира със Запада.

Самите санкции няма да имат желания ефект срещу руската власт. Имат разширен ефект срещу умиращата <средна класа> на ЕС. Надявам се да следват недоволства, протести, бунтове в ЕС.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Р. Теодосиев said:

Пълни глупости:

Вие въобще давате ли си сметка къде се намираме на световната карта? Украйна ще бъде част от Европа, а ние от както сме в Европа сме увеличили личното си богатство и живота на хората се доближава до тези от западна Европа. Украйна иска да бъде от тези държави и ще бъде, няма как да се избегне това дори и с тази война.

Вие хора живеете в някаква друга паралелна реалност, където войната е нещо нормално и да се убиват хора е част от живота. НЕ не е част от живота и не е нормално. Нормалните държави подкрепят Украйна и след войната тази помощ ще продължи и Украйна ще се оправи, Русия се затри от тази карта на света.

Хахах, не виждаш по далеч от сянката си.

Украйна, България са си в Европа. В този му вид ЕС е жив труп, трябва Обновяване.

Войната е нещо ежедневно и нормално в ненормалната реалност на ОЧЗ., онези световни сили , които точат Власт от войните, уормейкърите на Запада.

Украйна ще я има , но ще е друга държава, в предишната тема казах каква. Правете си сметката за българите живеещи там, техния интерес е с предимство в сравнение с този на Западът.

  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 2 минути, laplandetza said:

Русия вече е спечелила, а те имат още задаи. Ше окупират източна украйна и южна, черноморието чак до Молдова, натам върви. Следват преговори и дълга ира със Запада.

Самите санкции няма да имат желания ефект срещу руската власт. Имат разширен ефект срещу умиращата <средна класа> на ЕС. Надявам се да следват недоволства, протести, бунтове в ЕС.

За Ковид пишеше същите глупости, сега ако продължаваш в тази насока, то няма да имаш достъп до този клуб.

Чудих се дали да те пусна, но викам може и да има някаква добавена стойност. За момента само конспорации и лични фантасмагории.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Неясен 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Иван Боянов said:

Кое са пълни глупости? 

Неправилно е да се мисли, че сегашната война е украински Афганистан. Това не е вярно.

Западът скочи срещу тази война именно защото Украйна е Европа и няма да позволи на
Русия да шантажира Европа. По тази причина Украйна няма да направи териториални
отстъпки и Западът подкрепя тази политика.

Русия в монента изнудва Украйна да легализира анексията на Крим и дефакто-анексията
на ДНР и ЛНР. Това няма как да стане и ще има бой.

За голямо съжаление боят ще е истински и ще е голям, защото руснаците най-накрая имат
адекватно военно ръководство и военно планиране. Жална му майка на Донбас.

Добре че Западът въоръжава и подпомага Украйна, така че Украйна да има шанс да удържи.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Р. Теодосиев said:

За Ковид пишеше същите глупости, сега ако продължаваш в тази насока, то няма да имаш достъп до този клуб.

Чудих се дали да те пусна, но викам може и да има някаква добавена стойност. За момента само конспорации и лични фантасмагории.

Пак ли почваш да си търсиш причини да ме отстраниш? Все ти се привиждат конспирации...........къде? Не ти минават изфабрикуваните причини да ме заглушиш...............

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

..

Добре че Западът въоръжава и подпомага Украйна, така че Украйна да има шанс да удържи.

Какъв е интересът на Населението в ЕС от един продължителен съседен конфликт, който е вклинен между ЕС и Русия?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, gmladenov said:

За голямо съжаление боят ще е истински и ще е голям, защото руснаците най-накрая имат адекватно военно ръководство и военно планиране. Жална му майка на Донбас.

Може ли да поясните? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, laplandetza said:

Русия вече е спечелила ...

Нищо не е спечелила. Тепърва трябва да печели ... иначе Путин е пътник.

В момента войната е безсмислена ... но продължава, защото без победа Путин трябва
да си ходи. Тоест, в момента гинат хора и Украйна бива разрушавана защото Путин не
пуска властта.

Работата е там, че ако руската победата не е бърза, Путин пак няма да остане на власт.

Украйна просто трябва да удържи няколко месеца и войната ще е приключила заедно с
падането на Путин от власт. Дано тези "няколко месеца" не са повече от година, обаче.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Р. Теодосиев said:

ние от както сме в Европа сме увеличили личното си богатство и живота на хората се доближава до тези от западна Европа

Лично аз съм много голям фен на личното богатство като като плод на западното влияние. Може да се каже, че в това  отношение съм доста пристрастен американофил. Даже на някои платформи русофилите ме заплюваха като класов враг :D ама ей на докъде стигнахме... :ag: 

Само че, Теодосиев, за всяко богатство трябва да се работи. Това, което гледаме в момента, е как Западът работи, за да си  защити богатството. А не за да защити Украйна. Защитата на Украйна е параван за масите, иницииран от някои съвременни културни особености (култура на отмяната).

Аз нямам нищо против работата на Запада - нека да воюва, това е полезно. Напоследък доста се бяхме окашкавалили, но сега има раздвижване. Не разбирам обаче защо трябва да казваме на черното сиво или на сивото розово.  Нали в този клуб сме против пропагандата?

Преди 13 минути, Р. Теодосиев said:

Вие хора живеете в някаква друга паралелна реалност, където войната е нещо нормално и да се убиват хора е част от живота. НЕ не е част от живота и не е нормално.

Няма нищо по-нормално от войната. Може би само проституцията. Чети повече исторически книги.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, laplandetza said:

Русия вече е спечелила, а те имат още задаи. Ше окупират източна украйна и южна, черноморието чак до Молдова, натам върви. Следват преговори и дълга ира със Запада.

Нещо много ти е крив макарона, през който виждаш победа за Русия :)

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Alexander000 said:

Може ли да поясните? 

На този етап е напълно ясно, че руснаците първоначално не са планирали да воюват в Украйна.
Те явно са си мислили, че украинците ще капитулират без бой и именно по тази причина
"планирането" на инвазията изглежда толкова неадекватно. Такова просто не е имало.

Сега, обаче, вече е ясно какво става. Руските генерали не са идиоти, а на всичкото отгоре
сега начело на командването в Украйна е генерал Дворников ... известен като "касапинът
от Сирия". Това е човекът, на който се приписват руските военни успехи в Сирия през 2015г.

Значи със сигурност ще видим истинско планиране на атаките в Донбас ... което означава
сериозни битки, много разрушения и жертви.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кухулин said:

Кой номер съвпада? Украинските:

FP_sTcTXoAQ4xRq?format=jpg&name=large

https://twitter.com/venik44/status/1513187821707747331

 

https://diana-mihailova.livejournal.com/1584282.html

Хан Аль-Сабиль провинции Идлиб. Сериен номер: ВГ910865

Ред 26 от списъка, който си постнал: "украинска" ракета, Снежное, 02.09.2014 г. Сериен номер: ВГ910840

Ред 43: "украинска" ракета, Логвиново, февруари 2015 г. Сериен номер: ВГ910833

Ред 11: "украинска" ракета, Ровеньки, 22.08,2014 г. Сериен номер: ВГ910820

 

Това е първия пример, на който попаднах. И сега в задачата се пита:

1. От една "серия" ли са тези ракети и какво точно се доказва от тези данни?

2. Украинска ли е ракетата от Идлиб?

3. Какъв изобщо е този списък, от кого е съставен и на базата на какви точно доказателства всички тези ракети там са определени за "украински"?

4. Имаш ли достъп до произведствената документация, та знаеш къде и кога изобщо са били доставени всички тези ракети. И също така каква е била съдбата им в последващите 30-тина години?

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Преди 24 минути, gmladenov said:

Нищо не е спечелила. Тепърва трябва да печели ... иначе Путин е пътник.

В момента войната е безсмислена ... но продължава, защото без победа Путин трябва
да си ходи. Тоест, в момента гинат хора и Украйна бива разрушавана защото Путин не
пуска властта.

Работата е там, че ако руската победата не е бърза, Путин пак няма да остане на власт.

Украйна просто трябва да удържи няколко месеца и войната ще е приключила заедно с
падането на Путин от власт. Дано тези "няколко месеца" не са повече от година, обаче.

В изтритата тема, казах, Путин ще обяви <наследник> , може би още преди коледа.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, sir said:

1. От една "серия" ли са тези ракети и какво точно се доказва от тези данни?

2. Украинска ли е ракетата от Идлиб?

Ракетите са от една серия

Възможно е ракетата в Идлиб да е украинска, не съм запознат с конкретния случай. Украйна даде някакви ракети на Русия в  замяна на газ, мисля Х-55 бяха. Може и точки да е дала.

А може да не е украинска, а да е оригинално руска. Омешването на една серия не означава омешване на всички серии. Вероятността пада, но пак остава голяма. Във всеки случай интересен случай, благодаря. Сигурно ще има развитие.

Преди 11 минути, sir said:

3. Какъв изобщо е този списък, от кого е съставен и на базата на какви точно доказателства всички тези ракети там са определени за "украински"?

4. Имаш ли достъп до произведствената документация, та знаеш къде и кога изобщо са били доставени всички тези ракети. И също така каква е била съдбата им в последващите 30-тина години?

Източникът е на картинката (rustroyka1945). Както стана дума и в предната тема, войната в реално време не е наука и информацията никога не е пълна, особено за нас. Изводите не се правят въз основа на твърди доказателства, а въз основа на интуиция. В случая много и най-различни детайли изграждат картината. Не при всички я изграждат еднакво.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, gmladenov said:

На този етап е напълно ясно, че руснаците първоначално не са планирали да воюват в Украйна.
Те явно са си мислили, че украинците ще капитулират без бой и именно по тази причина
"планирането" на инвазията изглежда толкова неадекватно. Такова просто не е имало.

Сега, обаче, вече е ясно какво става. Руските генерали не са идиоти, а на всичкото отгоре
сега начело на командването в Украйна е генерал Дворников ... известен като "касапинът
от Сирия". Това е човекът, на който се приписват руските военни успехи в Сирия през 2015г.

Значи със сигурност ще видим истинско планиране на атаките в Донбас ... което означава
сериозни битки, много разрушения и жертви.

Благодаря за отговора. На мен лично руската атака ми прилича повече на авантюра.

Редактирано от Alexander000
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Турският военен министър по повод мините в Черно море:

Some say that maybe the mines were left in the Black Sea within a plan for NATO minesweepers to enter the Black Sea to put pressure on Turkey, Akar said.

“But we will abide by the Montreux rules. We will not let warships into the Black Sea. We will not allow the Black Sea to be drawn into the war,” he told the party members.

https://www.hurriyetdailynews.com/defense-minister-suspicious-of-intentionally-leaving-mines-in-black-sea-172888

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Веселбата няма край.

China makes semi-secret delivery of missiles to Serbia

https://www.independent.co.uk/news/china-missiles-secret-operation-serbia-b2054978.html

Разправят, че са им докарали ЗРК HQ-22. Летището в Белград:

FP_2rr_XIAoIUIr?format=jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Следственным управлением Генеральной прокуратуры ДНР расследуется уголовное дело, возбужденное в отношении командира 19-й ракетной бригады ВСУ Ярошевича Ф. С., который, находясь на территории ДНР, временно подконтрольной Украине, отдал своим подчиненным приказ произвести обстрел из ракетного комплекса "Точка-У" города Краматорска", - сообщили в пресс-службе.

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14337269

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Кухулин said:

"Следственным управлением Генеральной прокуратуры ДНР расследуется уголовное дело, возбужденное в отношении командира 19-й ракетной бригады ВСУ Ярошевича Ф. С., который, находясь на территории ДНР, временно подконтрольной Украине, отдал своим подчиненным приказ произвести обстрел из ракетного комплекса "Точка-У" города Краматорска", - сообщили в пресс-службе.

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/14337269

Това е сериозна новина.  Добре че го знаят и кой е.  А иначе такъв запуск на ракета или 2 не може да остане незаблязан.  Би трябвало да се намерят и свидетели за пускането на такава ракета, защото това се вижда в радиус от близо 5-10 километра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, tantin said:

Това е сериозна новина.  Добре че го знаят и кой е.

Предполагат (а може би знаят), че същият е заповядал пуска по Донецк в началото на войната, с двайсетте цивилни жертви. За този пуск Зеленски каза, че руснаците сами са обстреляли Донецк с някаква провокативна цел.

Преди 1 минута, tantin said:

А иначе такъв запуск на ракета или 2 не може да остане незаблязан.  Би трябвало да се намерят и свидетели за пускането на такава ракета, защото това се вижда в радиус от близо 5-10 километра.

Вижда се от космоса. Само че този сегмент е много закрит, може и да не публикуват данни.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Героически уничтоженная машина с белым тентом

– это не с крестом они едут?

– Похоже!

Но машина уже уничтожена. С крестом, без креста - какая разница.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...