Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 2 часа, resavsky said:

Саудитска Арабия купува руски петрол????????Ти съвсем ни взе за балъци.

https://www.reuters.com/business/energy/exclusive-saudi-arabia-doubles-q2-russian-fuel-oil-imports-power-generation-2022-07-14/

Когато фактите говорят ... Балъците все забравят приказката за късите крачета на лъжата.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное из вечерней сводки Генштаба:

1. В течение суток отражены вражеские атаки в районах населенных пунктов Соледар, Выимка, Курдюмовка, Зайцево, Новомихайловка, Первомайское и Павловка.

2. Отдельно выделается тема беспилотников. Отмечено, что в целях ведения разведки, корректировки огня и нанесения ударов противник совершил до 60 вылетов БпЛА.

3. Затронута тема мобилизации. Рассказывается, что в Севастополе мужчинам призывного возраста уже вручено около тысячи повесток. Мобилизованный личный состав уверяют, что служба будет проходить на территории Херсонской области до истечения срока так называемой "специальной операции".

----

Оперативная информация по состоянию на 18.00 25.09.2022 по российскому вторжению

▪️За сутки оккупанты нанесли 4 ракетных и 7 авиационных ударов, совершили более 24 обстрелов из РСЗО по военным и гражданским объектам на территории Украины.

▪️В течение суток подразделения Сил обороны отразили вражеские атаки в районах населенных пунктов Соледар, Выимка, Курдюмовка, Зайцево, Новомихайловка, Первомайское и Павловка.

▪️Для поддержки действий наземных группировок авиация Сил обороны Украины нанесла 21 удар. Подтверждено поражение 14 районов сосредоточения живой силы и военной техники противника и 7 позиций ЗРК.

▪️Ракетные войска и артиллерия за текущие сутки поразили 6 пунктов управления, 11 районов сосредоточения живой силы и техники противника, 2 позиции ЗРК, 3 подразделения ракетных войск и артиллерии, 6 складов с боеприпасами, а также 8 отдельных важных целей.

------

"Шахиды" над Одессой, Украина может усилить мобилизацию, реакция Запада на ядерную угрозу. Итоги 214-го дня

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

АЛЕКСАНДЪР КОВАЛЕНКО
Изглежда руснаците са решили да съсредоточат ресурса на иранските БПЛА камикадзе Шахед-136 именно в Одеса.


В тези действия, както и в много други от руските окупационни войски, не виждам логика, елементарна тактическа, да не говорим за стратегическа полза, някакъв глобален дизайн.

Русияот няколко месеца преговаря с Техеран, пазари се за БПЛА от него и в резултат на това използва например Шахед-136 за обстрел на град, обстрела на който не решава абсолютно никакви задачи?

Тоест всички усилия бяха насочени единствено към възможността за извършване на терор там, където е много скъпо да се извърши с дефицитни ракети, а по-евтино с безпилотни самолети камикадзе?

Какво да се каже... Феноменална идея!

Източник: Злой одессит

  • Харесва ми! 4
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, gmladenov said:

Много хубав анализ, благодаря.

Жалко за излишните жертви, но нека руснаците изпитат на гърба си последствията от
техния собствен империализъм. Белким схванат какви "ползи" им носи.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, scaner said:

Натам отиват нещата и от двете страни отново ще има две сравнително равни по бройка армии, както е и сега. Единственото, което ще се промени е, че интензивността на бойните действия, съответно и на жертвите ще е в пъти по-голяма... 

На украинците ще са им нужни всички налични войници и, по всичко личи, са се отказали да настъпват на юг. Ами ще се прегрупират и подготвят за зимната и пролетната кампании, защото имат дълга граница с Русия, която трябва да пазят. 

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, новорегистриран3 said:

Натам отиват нещата и от двете страни отново ще има две сравнително равни по бройка армии, както е и сега.

Не вярвам Украйна да успее да мобилизира и въоръжи един милион за да запази съотношението. Проблемът е, че не само нейното оръжие свърши, а и това на Източния блок на НАТО. До пролетта ще свърши и това на западните държави, ако решат да го дадат. Няма страшно, лъковете и копията също са оръжия, а музеите са пълни с рицарски доспехи. 

Преди 20 минути, scaner said:

погубихме професионална армия, ще се справим и с любителска.

Ха дано...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, новорегистриран3 said:

Натам отиват нещата и от двете страни отново ще има две сравнително равни по бройка армии ...

Честно казано и аз не вярвам, че украинците ще намерят нови 1,2млн души да мобилизират,
(колкото са слуховете за руската мобилизация).

Надеждата ми е, че мобилизациятя в Русия ще е мъка и трагедия и че руските идиоти ще пращат
на фронта неподготвени хора, които бързо ще попадат в плен (или по-неприятно - унищожавани).

Така че аз лично не вярвам паритетът да се промени много ... но за съжаление виждам паритет.
Освен ако украинците не поднесат някаква изненада, според мен войната върви към задънена
улица.

Добрата новина е, че колкото повече продължава войната, толкова повече (пре)столът на Путин
се клати. Така разрешението може да дойде оттам.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, boyko said:

https://www.reuters.com/business/energy/exclusive-saudi-arabia-doubles-q2-russian-fuel-oil-imports-power-generation-2022-07-14/

Когато фактите говорят ... Балъците все забравят приказката за късите крачета на лъжата.

Не разбрах каква е цената на барел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, gmladenov said:

Честно казано и аз не вярвам, че украинците ще намерят нови 1,2млн души да мобилизират,
(колкото са слуховете за руската мобилизация).

Могат да мобилизират и много повече. Просто няма смисъл, тъй като няма с какво да ги въоръжат освен с по един автомат и напред. Ако чак толкова се наложи, и това ще направят. Но няма да се наложи. :)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

06:29 Ситуация на участке фронта в районе Лимана по мнению экспертов, выглядит так.

219f233245a63ebb6b49c9affe67cd97.jpg

 

https://apostrophe.ua/news/politics/2022-09-26/novyie-uspehi-vsu-na-fronte-i-maydan-v-dagestane-onlayn-voynyi-26-sentyabrya/280304

Link to comment
Share on other sites

Преди 29 минути, Пандора said:

Ситуация на участке фронта в районе Лимана по мнению экспертов, выглядит так.

Ситуацията на този участък от фронта е ясна от две седмици - само филмираните загуби на укрите са към 100 бойни машини, а с нефилмираните може да се каже, че се изразяват в унищожаване на останалите полски танкове, кажи-речи всичко дошло от Словакия, по 30-40 танка и бронетранспортьора с жълти квадрати отстрани и неустановено количество от западните бронетранспортьори. Сега Щатите са пратили агенти да търсят съветска техника в Африка, но и да е артисала там я дойде до месец-два, я не, а и там се плаща, едно е да вадиш от складовете стара техника, платена преди 20-40-60 години, друго е се бръкнеш за реални пари.

Както казал съдията: Всичко е ясно, да влезе убития!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, Петър_Пейчев said:

Ситуацията на този участък от фронта е ясна от две седмици - само филмираните загуби на укрите са към 100 бойни машини, а с нефилмираните може да се каже, че се изразяват в унищожаване на останалите полски танкове, кажи-речи всичко дошло от Словакия, по 30-40 танка и бронетранспортьора с жълти квадрати отстрани и неустановено количество от западните бронетранспортьори. Сега Щатите са пратили агенти да търсят съветска техника в Африка, но и да е артисала там я дойде до месец-два, я не, а и там се плаща, едно е да вадиш от складовете стара техника, платена преди 20-40-60 години, друго е се бръкнеш за реални пари.

Както казал съдията: Всичко е ясно, да влезе убития!

Забравяш че не украинците обявиха обща мобилизация поради огромните загуби в жива сила и не украинците извадиха танковете от времето на Хрушчов /буквално музейни експонати/.Плюс унизителни молби до Северна Корея за боеприпаси и до Иран за дронове.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Петър_Пейчев said:

Ситуацията на този участък от фронта е ясна от две седмици - само филмираните загуби на укрите са към 100 бойни машини, а с нефилмираните може да се каже, че се изразяват в унищожаване на останалите полски танкове, кажи-речи всичко дошло от Словакия, по 30-40 танка и бронетранспортьора с жълти квадрати отстрани и неустановено количество от западните бронетранспортьори. Сега Щатите са пратили агенти да търсят съветска техника в Африка, но и да е артисала там я дойде до месец-два, я не, а и там се плаща, едно е да вадиш от складовете стара техника, платена преди 20-40-60 години, друго е се бръкнеш за реални пари.

Както казал съдията: Всичко е ясно, да влезе убития!

Какви точно филмирани загуби от този участък? Че то дори не е съвсем ясно докъде са стигнали украинските войски. Само по косвени източници като например къде са свалени руски самолети и паниката в руските телеграма канали. Знае се само че напредват. 

Големи са загубите на Херсонския фронт, при добре окопани руснаци.

А иначе, най-големият снабдител на украинците е руската армия. Всеки ден излизат кадри на изоставени танкове и бронирани машини при "планираното отстъпление". Със сигурност танковете бяха над 100. И то не измъкнати от хранилищата архивни Т-62 каквито сега отиват на фронта, а модерни Т-72Б и Т-80

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, resavsky said:

Забравяш че не украинците обявиха обща мобилизация поради огромните загуби в жива сила и не украинците извадиха танковете от времето на Хрушчов /буквално музейни експонати/.Плюс унизителни молби до Северна Корея за боеприпаси и до Иран за дронове.

Това няма никакво значение, не сме на състезание по гимнастика за да има технически точки и въобще да се спечели по точки. Няма точки, защото ние се отказахме от тях - Зеленски и ортаците му. Войната се реши отдавна - Русия я загуби,а Украйна загуби държавата си. Русия загуби войната защото тя вече не е това, което беше, имиджовите загуби са неноправими, дори малка държава може да й се противопостави с месеци. Дали Украйна ще загуби цялата си държава или части ще се решава допълнително и това зависи изцяло от волята на Путин, не от украинската и тази на съюзниците им. Ако обещаят на Путин, че ще го дават по всички телевизии като миротворец, с безброй хвалби за мъдростта му и величието на Русия той ще кандиса да подпише мир при сегашната ситуация, даже може да отстъпи нещо. Ако Зеленски и ортаците му продължат да дивеят, не само Украйна ще прекрати съществуване, без значение дали след две или двайсет години, руснаците носят на война и глад, а ще отече и Балтика и вероятно ще има "демилитаризиране" на  Полша. И хич не разчитайте, че са от НАТО, защото след войната в Грузия Статфорд излезе със статия, че НАТО никога няма да воюва нито за Грузия, нито за Украйна, нито за Балтика, а за Полша не може да се каже със сигурност.

Ние нищо не можем да противопоставим на Русия, освен ядрена война. Нашето оръжие свърши, отиде за скрап в Украйна, а нямаме ток и метали да направим друго. Достатъчно е Русия да затвори Суец и да думне няколко танкера на петрол и газ и нашия свят минава на дърва и коване на метал. Един колега казваше тези дни - "не давам на скрап нищо над 50 см., това е материал на който скоро ще му дойде времето". До там я докарахме.

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 минути, др-бр said:

Какви точно филмирани загуби от този участък? Че то дори не е съвсем ясно докъде са стигнали украинските войски. Само по косвени източници като например къде са свалени руски самолети и паниката в руските телеграма канали. Знае се само че напредват. 

Големи са загубите на Херсонския фронт, при добре окопани руснаци.

А иначе, най-големият снабдител на украинците е руската армия. Всеки ден излизат кадри на изоставени танкове и бронирани машини при "планираното отстъпление". Със сигурност танковете бяха над 100. И то не измъкнати от хранилищата архивни Т-62 каквито сега отиват на фронта, а модерни Т-72Б и Т-80

Е, значи грижа нямаме! Пък аз, преди да бъда осветен с мъдрост тук, бях  останах с впечатление, че Зеленски търси танкове, а той продавал!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Хайде да намалиш малко песимизма за бъдещето на Украйна и на украинския народ като цяло.Украинския народ доказа своята жизненост,консолидира се и издържа могъщия руски удар като е на път да излезе победител от войната.Не виждам никакви поводи за песимизъм.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Петър_Пейчев said:

Е, значи грижа нямаме! Пък аз, преди да бъда осветен с мъдрост тук, бях  останах с впечатление, че Зеленски търси танкове, а той продавал!

Тезата ти беше, че украинците имат страшни загуби при продължаващото си настъпление през нови отбранителен рубеж на руснаците. Аз изразих съмнение в тези загуби. Най-малкото защото на този фронт дори не знаем със сигурност докъде точно са стигнали украинците, ти ми говориш нещо, което не съм твърдял.

Най-лесно ще е да си измислиш един въображаем събеседник с измислени тези, които можеш да обориш и да го громиш. И без това приписваш на другите неща, което на са казали.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Петър_Пейчев said:

Това няма никакво значение, не сме на състезание по гимнастика за да има технически точки и въобще да се спечели по точки. Няма точки, защото ние се отказахме от тях - Зеленски и ортаците му. Войната се реши отдавна - Русия я загуби,а Украйна загуби държавата си. Русия загуби войната защото тя вече не е това, което беше, имиджовите загуби са неноправими, дори малка държава може да й се противопостави с месеци. Дали Украйна ще загуби цялата си държава или части ще се решава допълнително и това зависи изцяло от волята на Путин, не от украинската и тази на съюзниците им. Ако обещаят на Путин, че ще го дават по всички телевизии като миротворец, с безброй хвалби за мъдростта му и величието на Русия той ще кандиса да подпише мир при сегашната ситуация, даже може да отстъпи нещо. Ако Зеленски и ортаците му продължат да дивеят, не само Украйна ще прекрати съществуване, без значение дали след две или двайсет години, руснаците носят на война и глад, а ще отече и Балтика и вероятно ще има "демилитаризиране" на  Полша. И хич не разчитайте, че са от НАТО, защото след войната в Грузия Статфорд излезе със статия, че НАТО никога няма да воюва нито за Грузия, нито за Украйна, нито за Балтика, а за Полша не може да се каже със сигурност.

Ние нищо не можем да противопоставим на Русия, освен ядрена война. Нашето оръжие свърши, отиде за скрап в Украйна, а нямаме ток и метали да направим друго. Достатъчно е Русия да затвори Суец и да думне няколко танкера на петрол и газ и нашия свят минава на дърва и коване на метал. Един колега казваше тези дни - "не давам на скрап нищо над 50 см., това е материал на който скоро ще му дойде времето". До там я докарахме.

Еха, нямало какво да противопоставят....на Т-62 и в бъдеще Т-55/54 и на войници прибрани от граничните пунктове!? Или както АНАЛОГОВАТА съветска армия се обръща към Иран за технологии каквито и липсват(дронове) ще вземе и техния почин на човешките вълни? Ама нещо дори срещу иракчаните през 1980-те не подейства, какво оставало през 21 в. в Европа. В момента Полша ако реши за седмица е стигнала в Калининград. А в песпектива с огромните оръжейни поръчки и изпразването на съветските складове(новото руско оръжие свърши) даже ще има преимущество над архивната съветска армия. Там дори не е необходимо НАТО да използва ЯО.

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Казахстан не признает возможной аннексии россией захваченных территорий Украины в результате проведения там так называемых «референдумов».

Об этом заявило в понедельник Министерство иностранных дел Казахстана, передает Укринформ со ссылкой на Reuters.

«Что касается проведения «референдумов»... Казахстан придерживается принципов территориальной целостности государств, их суверенной равноценности и мирного сосуществования», - заявил представитель МИД Айбек Смадияров.

Он также подтвердил приверженность властей Казахстана ранее озвученной позиции президента страны Касим-Жомарта Токаева о необходимости урегулирования российско-украинского конфликта в соответствии с Уставом ООН.

https://www.ukrinform.ru/rubric-polytics/3579605-kazahstan-ne-priznaet-rossijskih-psevdoreferendumov-na-zahvacennyh-territoriah-ukrainy-mid.html

После того, как россия совершила полномасштабное вторжение в Украину, Казахстан начал резко удаляться от москвы, усиливать собственную армию и укреплять оборонные связи с Китаем и Турцией.

Об этом пишет в понедельник в развернутом материале американское влиятельное издание The Wall Street Journal, передает Укринформ.

«Казахстан пообещал присоединиться к санкциям Запада против москвы, заявил, что увеличит экспорт нефти в Европу через маршруты в обход рф, увеличил свой оборонный бюджет и принял делегацию США, призванную приблизить эту центральноазиатскую страну к орбите Вашингтона», – отмечается в публикации.

https://www.ukrinform.ru/rubric-world/3536808-kazahstan-otdalaetsa-ot-rossii-i-usilivaet-sobstvennuu-oboronu-wsj.html

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, др-бр said:

езата ти беше, че украинците имат страшни загуби при продължаващото си настъпление през нови отбранителен рубеж на руснаците. Аз изразих съмнение в тези загуби. Най-малкото защото на този фронт дори не знаем със сигурност докъде точно са стигнали украинците, ти ми говориш нещо, което не съм твърдял.

Най-лесно ще е да си измислиш един въображаем събеседник с измислени тези, които можеш да обориш и да го громиш. И без това приписваш на другите неща, което на са казали.

Украинците имат страшни загуби, те затова и не напредват, за последните две седмици да са превзели 2-3 села, а 10 да са все тая. Техните загуби са лесни за изчисляване - от цялата им техника в навечерието на войната и тази от бившите соц.страни да са останали 15-20%. Това са техните загуби. Не могат да пуснат резерва си от 4500-5000 танка, защото всичко е окрадено, а и руснаците унищожиха заводите им и вече разчитат само на внос и то какъвто няма и няма и да има. Ние имаме към 80 танка, още толкова да са останали из военни училища при ортаците, Румъния има малко, но няма да ги даде и това е. Свърши, украинците го осраха.

 

Преди 11 минути, resavsky said:

Хайде да намалиш малко песимизма за бъдещето на Украйна и на украинския народ като цяло.Украинския народ доказа своята жизненост,консолидира се и издържа могъщия руски удар като е на път да излезе победител от войната.Не виждам никакви поводи за песимизъм.

Аз съм реалист. Всички пишман успехи на украинците се свеждат до това, че не са окупирани напълно и това се дължи на простия факт, че Русия разчиташе на споразумение. Сега се видя, че то няма да стане и нещата си тръгват по реда.

Ние имаме два прости факта, от които трябва да направим заключение, първият е, че Украйна иска да унищожи Русия и ще воюва до край за това, вторият е, че Русия не иска да бъде унищожена и ще воюва до край за това. кой от двата е по-вероятен?

Преди 5 минути, др-бр said:

Еха, нямало какво да противопоставят....на Т-62 и в бъдеще Т-55/54 и на войници прибрани от граничните пунктове!? Или както АНАЛОГОВАТА съветска армия се обръща към Иран за технологии каквито и липсват(дронове) ще вземе и техния почин на човешките вълни?

Не говорете за нещо от които хабер от понятие си нямате!  Новите танкове в Сирия, вкл. Абрамси и израелските Меркава през 2006 г. в Ливан горяха много по-добре от Т-55, точно защото са модерни. Да не говорим, че времето и на танковете и на другото свръх модерно оборудване мина. Напр. Джавелините, които трябваше да изтребят сичкото руски танк, не свършиха работа за пет пари, точно защото не са аналогови и при интензивен бой срещу мощен противник са трудни за използване и сега на фронта предпочитат престарелите ТОV или ТОУ, не съм сигурен за името. 

Да припомня ли на ентусиастите, за които окупираната украинска територия, май вече руска, не знам дали референдумите свършиха, е поне 200-300 пъти по-голяма от последния град на ИГИЛ, който САЩ, иракската армия и английски и други отряди превземаха близо година, а решителната битка беше поне 6 месеца? За един град и с модерно оръжие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украинские военные удачно справляются со всеми атаками оккупантов и наносят огненное поражение по их объектам в тылу. В частности, ВСУ попали в район сосредоточения российской техники в промышленной зоне Херсона. По предварительным данным, враг потерял 10 единиц военной техники.

Украинская авиация за сутки нанесла 33 удара по 25 скоплениям противника и 8 позициям ЗРК. В то же время подразделения Противовоздушной обороны уничтожили самолет Су-25, вертолет Ми-8 и 2 БпЛА россиян. 

Успешно отработали ракетные войска и артиллерия. Они поразили:

  • 6 пунктов управления;
  • 12 районов сосредоточения живой силы и техники противника;
  • 2 позиции зенитных ракетных комплексов;
  • 3 подразделения ракетных войск и артиллерии;
  • 6 складов с боеприпасами;
  • 9 отдельных важных целей.

https://24tv.ua/ru/karta-boevyh-dejstvij-26-09-2022-novosti-s-fronta-ukrainy_n2163950

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Петър_Пейчев said:

Украинците имат страшни загуби, те затова и не напредват, за последните две седмици да са превзели 2-3 села, а 10 да са все тая. Техните загуби са лесни за изчисляване - от цялата им техника в навечерието на войната и тази от бившите соц.страни да са останали 15-20%. Това са техните загуби. Не могат да пуснат резерва си от 4500-5000 танка, защото всичко е окрадено, а и руснаците унищожиха заводите им и вече разчитат само на внос и то какъвто няма и няма и да има. Ние имаме към 80 танка, още толкова да са останали из военни училища при ортаците, Румъния има малко, но няма да ги даде и това е. Свърши, украинците го осраха.

 

Аз съм реалист. Всички пишман успехи на украинците се свеждат до това, че не са окупирани напълно и това се дължи на простия факт, че Русия разчиташе на споразумение. Сега се видя, че то няма да стане и нещата си тръгват по реда.

Ние имаме два прости факта, от които трябва да направим заключение, първият е, че Украйна иска да унищожи Русия и ще воюва до край за това, вторият е, че Русия не иска да бъде унищожена и ще воюва до край за това. кой от двата е по-вероятен?

Не говорете за нещо от които хабер от понятие си нямате!  Новите танкове в Сирия, вкл. Абрамси и израелските Меркава през 2006 г. в Ливан горяха много по-добре от Т-55, точно защото са модерни. Да не говорим, че времето и на танковете и на другото свръх модерно оборудване мина. Напр. Джавелините, които трябваше да изтребят сичкото руски танк, не свършиха работа за пет пари, точно защото не са аналогови и при интензивен бой срещу мощен противник са трудни за използване и сега на фронта предпочитат престарелите ТОV или ТОУ, не съм сигурен за името. 

Да припомня ли на ентусиастите, за които окупираната украинска територия, май вече руска, не знам дали референдумите свършиха, е поне 200-300 пъти по-голяма от последния град на ИГИЛ, който САЩ, иракската армия и английски и други отряди превземаха близо година, а решителната битка беше поне 6 месеца? За един град и с модерно оръжие.

За последните две-три  седмици.....след първия и единствен чувал осъществен от украинците, а не от мощната съветска армия с многото танкове. Две-три села  за  две седмици е нещо, за което руснаците само си мечтаеха в тяхното надтъпление в Донбас. Тук не броим медийното "превземане" по няколко пъти(Пески взеха ли го най-накрая) на разни села. И беше голяма радост за русофилите, че все пак напредвали постоянно. Сега след като за тия две седмици руснаците и плевня не са превзели, изведнъж опорката се промени. Много е радостно, че украинсците били превзели САМО 2-3 села. Изюм вече е забравен. А 10 села за две седмици руснаците никога не са превземали. И освен това, нали много разбираш- за теб това ли е определящо заетата площ? А нещо стратегически пунктове, пътни възли мостове това няма значение!
Вече минахме от заснети загуби на "лесно могат да се изчислят".....гледайки в тавана. И тази армия с многото загуби от месец е в постоянно настъпление.

Я раздуй какви Ейбрамси и Меркави е имало в Сирия, че и унищожени при това. Или пак правиш връзка с някоя паралелна реалност? Предполагам и руските танкове край Чернигов и Суми затова оставаха без куполи, защото са модерни или пък са тренирали нова дисциплина за танковия биатлон по високо/далечно хвърляне на купол. И много са тъпи от руския ген щаб. Вместо да се мотат с разработката на тая Армата и да пращат Т-72,80 та и 90 имаше в Украйн и да се занимават с Т-62 направо да прещат т-54 и т-34. Те не са модерни нали? Тоест няма да горят.А непробиваеми ли са?

А за джавелин NLOW и другите системи какво са причинили на руските танкове има ЗАСНЕТИ кадри та и клипчета. И не случайно руснаците  се изтеглиха от Северна Украйна и Миколаев, и не случайно вече пращат Т-62. В Украйна няма или почти няма ТОУ. Виж, те доста добра работа свършиха в Сирия срещу НЕмодерните сирийски танкове. Ама някак украинците се справиха и с по-тъпите и неефективни джавелинки и британските им аналози. Със сигурност им липсва по-голямото тегло, стойката и много по-трудният за скрито разполагане ТОУ(който, между другото, е предвиден основно за носене от хеликоптери и специализирани машини), но някаки успяват да се справят с леките и удобни модерни ПТУР.
Май вече рускате територия намалява с " по две-три села за две-три седмици"

А

Редактирано от др-бр
  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...