Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

Лимански котел. Предположително са обкръжени 2 роти на донбасците и 2 роти на резервистите от барс. 

Редактирано от новорегистриран3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 15 минути, nik1 said:

Не казвам че е лесно, а че това ще е най-вероятния отговор и  той се "проработва"  според Пионтковски

Иначе какво друго?

 

Знам, че от Пионтковски, точно от него съм ги чел тези нс. Интересно пише, но на моменти ми е малко лаладжия. Особено що се отнася до това как някакви хора са привикали путя и директно са го заплашили. И разбира се тези хора са му приятели и са му казали. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Киев подаёт заявку в НАТО | Путин изображает жертву | Обстрел автомобильной колонны | Шпионки в США

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:55 РИТОРИКА ПУТИНА

03:59 СВОДКИ С ФРОНТА

09:16 НОВЫЕ ТЕРРИТОРИИ

11:56 УКРАИНА И НАТО

13:09 КАМЕРА ПЫТОК

15:47 ДЕРИПАСКА ПРОТИВ САНКЦИЙ

16:43 БЮДЖЕТ РОССИИ

17:17 МОБИЛИЗАЦИЯ

18:36 ШПИОНКИ НА СЛУЖБЕ РОССИИ

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 28 минути, др-бр said:

Знам, че от Пионтковски, точно от него съм ги чел тези нс. Интересно пише, но на моменти ми е малко лаладжия. Особено що се отнася до това как някакви хора са привикали путя и директно са го заплашили. И разбира се тези хора са му приятели и са му казали. 

Добре разбрах, че не приемате  тезата на Пионтковски, смятате я за измислица..

Тогава лично как ги виждате нещата? Възможните отговори на използване на ТЯО според мен са два - нови санкции, с  или  без ликвидиране (обявен за ликвидиране) на "молеца"

За мен няма голямо съмнение какъв ще е отговора.. 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 47 минути, новорегистриран3 said:

Лимански котел. Предположително са обкръжени 2 роти на донбасците и 2 роти на резервистите от барс. 

Вчера твърдяха че са между 1500 и 2000 човека днес дигнаха бройката до 4 000 .

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преместването на бомбардировачите няма нищо общо с някакви предполагаеми удари върху Украйна фантазирани от Запада. Тези самолети носят ракети с обсег от хиляди километри и могат да поразят Украйна от Урал. Дислоцирани са там за удари по по-отдалечени краища, напр. Великобритания и Западна Европа. За САЩ са балистичните ракети, срещу тези те са си направили самолетоносачи, които не само не са на бойно дежурство,  но са на хиляди километра от военните си дислокации.

На Русия не й трябва ядрено оръжие на Украйна, а войници.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Вчера твърдяха че са между 1500 и 2000 човека днес дигнаха бройката до 4 000 .

500-600 човека максимум.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Шпага said:

Как ли оцелява този Човек?! Известно ли е къде се намира...

Изнесе се в Израел заедно със семейството и  екипа си в началото на войната.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 32 минути, новорегистриран3 said:

500-600 човека максимум.

 

Ще поживеем ще видим.За мене бройката е по голяма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Добре разбрах, че не приемате  тезата на Пионтковски, смятате я за измислица..

Тогава лично как ги виждате нещата? Възможните отговори на използване на ТЯО според мен са два - нови санкции, с  или  без ликвидиране (обявен за ликвидиране) на "молеца"

За мен няма голямо съмнение какъв ще е отговора.. 

 

Точно това е въпросът. Досега от разни генерали от НАТО се говори конвенционален отговор в случай на използване на ТЯО в Украйна. И мисля, че това е най-реалистично. Само се надявам отговорът макар и конвенционален да е доста по-тежък от досега споменатото. Щото ЧФ и без това е ненужен, а безполезната зона е нещо полезно, но не и решаващо и съответстващо на ядрен удар.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, др-бр said:

а безполезната зона е нещо полезно, но не и решаващо и съответстващо на ядрен удар.

И когато след тази безполетна зона Калининград установи безполетна над Полша? 

В Черно море руският флот е толкова безпомощен, колкото всеки флот в затворено море, което на обикновен език означава, че никакви кораби няма да могат да плават на разстояние 500-600 км. от Калининград. И това е малкия кахър на ЕС и НАТО, големият е когато един прочут плавателен канал в обсега на руските ракети в Сирия удари кепенците и хуситски партизани и сомалийски пирати започнат да пушкат танкери, срещу няколко кюлчета руско злато за парче.

Дали ако САЩ имаха 1% шанс да направят безнаказано някоя поразия нямаше да са я направили?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 41 минути, др-бр said:

Точно това е въпросът. Досега от разни генерали от НАТО се говори конвенционален отговор в случай на използване на ТЯО в Украйна. И мисля, че това е най-реалистично. Само се надявам отговорът макар и конвенционален да е доста по-тежък от досега споменатото. Щото ЧФ и без това е ненужен, а безполезната зона е нещо полезно, но не и решаващо и съответстващо на ядрен удар.

Коненционален удар? Неединичен удар (при условие че молеца е на власт) е много вероятно да доведе до ядрен отговор, единичен удар е безсмислен или по скоро нелеп (ако не е по молеца)

Оставането на власт на молеца и жив , след като е употебил ТЯО:

-му отвързва ръцете да повтори и да потрети (Украйна, или пък Грузия, Молдова или Казахстан)..

-отвързва ръцете на всеки диктатор с ядрена бомба да прави същото..

Дори и Китай няма да ги позволят, защото това значи колапс на цялата система..

 

И не, няма да има ответен удар след убийството му. Той няма наследник , "има" си само сервилни, и корумпирани и оядени слуги и хора (има "клиентела"), и никой от тях няма да желае да натисне копчето. 

Медеведев?  Къде е сина му?

Шойгу? Какво ще стане с младите му любовници, с малкия му дворец и с имиджа  му на спасител.?

Мишустин? Забравете..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Ще поживеем ще видим.За мене бройката е по голяма.

Вероятно са ги изтеглили още снощи. Няма да поствам клипове с унищожените колони на тези паравоенни формирования.  

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, scaner said:

Руските телеграм канали се надпреварват да оплакват новината, че Лиман е под конрола на ВСУ :)

Много добре знаеха какво се случва и затова мълчаха половината ден, изчаквайки украинците да почнат да постват техните видео и фото доказателства. А сега телеграм пропагандистите ще се правят на незнаещи, ще търсят отговорни, все ала-бала от наръчника за разтягане на локуми докато руската публика преглътне и това "тактическо прегрупиране".

Да се готвят Сватово и Рубежно. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 26 минути, новорегистриран3 said:

 

Да се готвят Сватово и Рубежно. 

Първия удар вероятно ще бъде по Кремина.Дори има данни че украински предни части са вече към покрайнините му.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран3 said:

Много добре знаеха какво се случва и затова мълчаха половината ден, изчаквайки украинците да почнат да постват техните видео и фото доказателства. А сега телеграм пропагандистите ще се правят на незнаещи, ще търсят отговорни, все ала-бала от наръчника за разтягане на локуми докато руската публика преглътне и това "тактическо прегрупиране".

Да се готвят Сватово и Рубежно. 

Абе не мълчаха много... Всяккви дитирамби а героите които защитават Лиман, как все още не са загубеи шансовете помоща да дойде, не всичко е еднозначно...  Губят всичко, ама с приповдигнат дух като в посредствена театрална постановка :) "Длъжни сме пак да се върнем..."

И усещат на къде се е насочила жегата. Ето от техния MilitaryMaps признават, и дават карта:

Обстановка на Лиманском направлении
по состоянию на 15.00 1 октября 2022 года

К середине дня стало очевидно: принято решение о выводе войск и оставлении Лимана.

После появления видео с восточной окраины Заречного с подорванным мостом (49.021573, 37.952583), который заняли ВСУ, стало ясно, что вся «дорога жизни» уже находится под контролем ВСУ.

Российская артиллерия продолжает работать по подходящим подразделения ВСУ, но если раньше внимание было сосредоточено на Лимане, то теперь цель украинских формирований — блокирование Кременной и взятие под контроль водохранилищ на реке Жеребец.

Вероятнее всего, в скором времени возобновится активная фаза наступления ВСУ со стороны Купянска и Редкодуба на Сватово, через которых проходят маршруты снабжения ВС РФ.

Потеря Лимана — это, в первую очередь, серьёзный репутационный урон Российской Федерации. Потому что со вчерашнего дня это уже территория России (даже несмотря на то, что договоры пока не ратифицированы — это не так важно), а не просто освобождённые территории Украины или Донецкой Народной Республики.

В околовоенных кругах обсуждают, что вот после ратификации 5го октября начнётся полномасштабные боевые действия: в воздух поднимут широкую номенклатуру вооружений и военной техники, будет устроен ад на Западной Украине и уж тогда заживём.

Знаете, если это всё есть и этим не воспользовались в рамках СВО, то почему кто-то решил, что 5го числа нечто изменится?

Карта в высоком разрешении

 

А Два майора ребром поставят въпроса:

Так.

Красный Лиман-территория ДНР.

Территория ДНР - это Россия (пока не оформлено до конца, но все же).

ВСУ заняли российский город.

Ждём обещанной от Пескова оценки этих действий как агрессии против России.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Петър_Пейчев said:

И когато след тази безполетна зона Калининград установи безполетна над Полша? 

В Черно море руският флот е толкова безпомощен, колкото всеки флот в затворено море, което на обикновен език означава, че никакви кораби няма да могат да плават на разстояние 500-600 км. от Калининград. И това е малкия кахър на ЕС и НАТО, големият е когато един прочут плавателен канал в обсега на руските ракети в Сирия удари кепенците и хуситски партизани и сомалийски пирати започнат да пушкат танкери, срещу няколко кюлчета руско злато за парче.

Дали ако САЩ имаха 1% шанс да направят безнаказано някоя поразия нямаше да са я направили?

Петре, ВКС  не просто не могат да установят въздушно превъзходство над Украйна(дори над фронта). Дори опитите им за удари по фронтовата линия са в стил началото на Виетнамската война. Втората операция Linebacker е на светлинни години от пуцането  с НУРС на пределна дистанция или мятането на чугунки. Та няма по-лесна задача от това да блокират руските летяла. Даже на командването и най-вече пилотите на ВКС ще им е по-добре.

Американците се съобразяват с руското ЯО, не с напълно аналоговата съветска армия на ниво 1960 г. А забелязваш ли как американците постепенно ескалират помощта си за Украйна, след като от руска страна имаше само празни заплахи. 

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Втори след княза said:

Глава ДНР Пушилин: Ситуация в Красном Лимане остается тяжелой, наши подразделения выдерживают натиск, подкрепление подтягивается

Това е много остаряло вече :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...