Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 минути, sir said:

Ала-бала е това с "ядрения влак". Просто вече гребе и от техниката на РВСН (стратегическите ракетни войски).

То и повечето хора си мислеха, че американските предупреждения за нападение срещу Украйна са "ала-бала"... И така до 24.02.2022... 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 4 минути, новорегистриран3 said:

То и повечето хора си мислеха, че американските предупреждения за нападение срещу Украйна са "ала-бала"... И така до 24.02.2022... 

Аз не казвам, че няма ядрена заплаха. Казвам, че техника вече се влачи отвсякъде. ВСУ вече имат и пленници от РВСН. Но не такива, които са били там да подготвят ядрени удари, а в ролята на най-обикновена пехота. Та и тук така. Дошъл е редът на железарията на РВСН. Нема друго.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, новорегистриран3 said:

Официално обявен от украинците за руски пропагандист... Кой би си помислил, че Кац е на хранилка към Кремъл... 

Тука вече национализмът на украинците почва да прелива:

Каца внесли в этот список после его заявления о том, что «российская оппозиция никому ничего не должна, особенно украинцам».

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, новорегистриран3 said:

Официално обявен от украинците за руски пропагандист... Кой би си помислил, че Кац е на хранилка към Кремъл... 😏 

Кац ми прави впечатление на руснак, който милее за страната си, но също така
много добре разбира тя къде се намира в момента.

Съгласявам се, че украинците са се престарали в случая.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, sir said:

Аз не казвам, че няма ядрена заплаха. Казвам, че техника вече се влачи отвсякъде. ВСУ вече имат и пленници от РВСН. Но не такива, които са били там да подготвят ядрени удари, а в ролята на най-обикновена пехота. Та и тук така. Дошъл е редът на железарията на РВСН. Нема друго.

Аз искрено се надявам да няма ядрена заплаха. Но... все пак става въпрос за Русия... която е тръгнала да унищожава стария световен ред и да създава нов. В такъв случай, за обитателя на Кремъл, всякакви средства и жертви са допустими... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, scaner said:

Тука вече национализмът на украинците почва да прелива:

Каца внесли в этот список после его заявления о том, что «российская оппозиция никому ничего не должна, особенно украинцам».

 

 

Преди 2 минути, gmladenov said:

Кац ми прави впечатление на руснак, който милее за страната си, но също така
много добре разбира тя къде се намира в момента.

Съгласявам се, че украинците са се престарали в случая.

Не съм съгласен с вас. Кац и дружката му Варламов са на хранилка към Кремъл и са захлебили за десетилетия напред. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, sir said:

Ала-бала е това с "ядрения влак".

А дано, но Путин играе вабанк и въобще не е изключено да направи някоя глупост.
Загуба в Украйна и без това ще е неговата смъртна присъда, така че той какво губи
ако пусне бомбата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този сайт олекна още когато вкара в същия списък Хенри Кисинджър: 

Киссинджер Генри / Kissinger Henry / Kissindzher Genri

Участие в информационной спецоперации россии (страна-агрессор и террорист) против Украины. Распространение нарративов российско-фашистской пропаганды и шантажа - https://myrotvorets.center/criminal/kissindzher-genri/

Мен ако питат, такива изцепки наливат масло  в руската мелница и обслужват руската пропаганда.  Да не се окаже накрая, че точно Миротворец са били проект на руските служби?

 

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, новорегистриран3 said:

Кац Максим Евгеньевич

https://myrotvorets.center/criminal/kac-maksim-evgenevich/

Официално обявен от украинците за руски пропагандист... Кой би си помислил, че Кац е на хранилка към Кремъл... 😏 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, новорегистриран3 said:

Кац Максим Евгеньевич

https://myrotvorets.center/criminal/kac-maksim-evgenevich/

Официално обявен от украинците за руски пропагандист... Кой би си помислил, че Кац е на хранилка към Кремъл... 😏 

Ама разбира се. Ако не си 100% с украйнската пропаганда си против тая кочина, ДЛЪЖЕН СИ да ги подкрепяш на 100% иначе си враг и не си достатъчно "woke". Че иначе няма от каде да цоцат парички ...

Елънчо го нападнаха по същия начин за едно мнение в една посрана платформа. Украйнска му работа....

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Втори след княза said:

Каква обаче е вероятността по Украйна да бъде нанесен ядрен удар? Практически нулева.

Моли се да е така, защото ако Путин пусне бомбата, вие русоробите ще чистите радиацията.
На вас нали нищо не ви става от руска радиация ... самая гуманная в мире. 🤣

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Моли се да е така, защото ако Путин пусне бомбата, вие русоробите ще чистите радиацията.
На вас нали нищо не ви става от руска радиация ... самая гуманная в мире. 🤣

Радиацията не ходи по чугунените глави. 😅

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поступают новости об освобождении следующих н/п в Херсонской области, кроме уже написанного выше:

— Малая Александровка;
— Новодмитровка;
— Новопетровка;
— Блакитне;
— Новониколаевка;
— Нововоскресенское;
— Костырка;
— Веремеевка;
— Черешневе;

https://t.me/box_of_pandora/23212

В Снигирёвке Николаевской области вырисовывается жест доброй воли.

https://t.me/box_of_pandora/23221

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Мобилизацията, референдумите и ядрените ракети – как ще реагира НАТО

автор: worldissue

Референдумите не предизвикаха толкова бурна западна реакция, колкото новината, че в Русия се провежда мобилизация (дори тя да покрива само около 1% от целия мобилизационен ресурс на страната). Решението на Кремъл предизвика такова раздвижване, че в деня на обявяването му западните пропагандисти не знаеха как да реагират.

Западните спонсори на Зеленски има за какво да се притесняват. Мобилизация (била тя частична, скрита или някаква друга) ще позволи на руското командване да концентрира допълнителни ресурси и да реши един от основните си проблеми – дефицита на жива сила. В момента руските войски в Украйна не надхвърлят 100-150 хил. души, което силно ограничава възможностите им да настъпват и да контролират вече завзетите територии, да не говорим, че много от подразделенията воюват вече седми месец подред без ротация и почивка. Харковския успех на украинците се случи благодарение на сериозното им числено превъзходство и непрекъснатия поток западно въоръжение, което принуди малобройните руски подразделения да се изтеглят, за да не бъдат унищожени. Също така украинските войски с помощта на натрупаните за няколко месеца резерви могат да атакуват едновременно в няколко посоки и свободно да местят цели бригади от един участък на друг в зависимост от замисъла на командването. Ако руските сили се изравнят количествено с украинците, то Киев ще се лиши от главното си преимущество и вече няма да може да създава числен превес където си пожелае и да настъпва успешно.

Зеленски в момента разчита именно на числеността на войските си и ги кара да настъпват постоянно, без да се съобразява с цената (само на харковския фронт украинските загуби са в предела 5-10 000 убити, което косвено се потвърждава и от някои западни репортажи). Режимът в Киев се стреми да завземе максимално количество територии преди руските резерви да пристигнат на фронта (това би трябвало да се случи след около два месеца) и да променят съотношението на силите. Да, украинската армия в момента настъпва на няколко направления, което създава сериозни проблеми на руското командване, но тези успехи ще си останат локални и няма да преобърнат хода на войната. Зеленски постига пирова победа, тъй като завоеванията му са с цената на огромен брой убити и ранени войници. В Одеса и Николаев в момента няма достатъчно кръв за преливане, а болниците в цялата страна са препълнени с ранени украински войници. Впрочем, тази информация не стига до масовия украински зрител, а вместо това постоянно го хранят с победоносни новини и обещания, че скоро украинския вермахт ще е в Донецк и Крим. Пък и на Зеленски на всяка цена са нужни военни успехи, за да укрепи властта си и да отвлече вниманието на народа от тежката социално-икономическа обстановка в страната, така че няма значение колко кръв ще пролее украинската армия. Пушечно месо в Украйна има още много.  

При всички случаи, както и да завърши сегашното украинско настъпление, Донецк и Крим са непостижими мечти за украинското командване. Зеленски знае предела на военните си възможности, затова активно се опитва да действа на медийния фронт и да сее смут в руското общество в надеждата да го накара то само да разруши страната си чрез масови вълнения и преврат (подобно на това, което се случи в самата Украйна през 2014-а година).

Изобщо идеята Русия да бъде разрушена отвътре не е нова и не принадлежи на украинския клоун-президент, а на неговите западни спонсори. В момента наблюдаваме как американците и европейските им съюзници се опитват да сменят тактиката си. Ако преди залагаха на либералната прозападна руска опозиция начело с Навални или пък на дворцов преврат срещу Путин (и двата сценария се провалиха), то сега западните стратези избраха друг подход – провокирането на етнически и религиозни конфликти на територията на Руската федерация с цел разчленяването на страната на отделни малки княжества, които лесно да бъдат управлявани отвън. Именно това се крие зад призивите Русия да бъде „деколонизирана”, които започнаха да се чуват достатъчно често в последно време.

Наред с референдумите и мобилизацията в западните медии много активно спекулират и с ядрената тема, по-точно вероятността Русия да използва ядрено оръжие в Украйна. Кремъл ясно обозначава позицията си по този въпрос и заявява, че ще използва ядрени ракети само за самоотбрана и в случай, че бъде застрашена непосредствено сигурността на страната, например ако НАТО някой ден реши да нахлуе на руска територия. И не Путин заплашва с ядрени бомби всеки ден, а западните медии, които спекулират с темата. При това тези спекулации целят да изплашат не украинците, а европейците. Каква обаче е вероятността по Украйна да бъде нанесен ядрен удар? Практически нулева. Първо, че подобен ход би имал твърде лоши репутационни последици за Русия, а чисто военния резултат би бил недостатъчен. Второ, това би дало шанс на Вашингтон да ескалира още повече и да усили военните провокации срещу руската територия. Трето, за какви ядрени удари говорим при положение, че руските военни даже не пипат украинската инфраструктура? Мостовете и жп линиите са цели и украинците спокойно се снабдяват с оръжие от чужбина. В страната има ток, вода, интернет и мобилна връзка, тъй като руското командване специално не нанася удари по тях. Военните не стрелят, тъй като в Кремъл още не са взели политическо решение за това. Кога и дали подобно решение ще бъде взето никой не може да каже (освен Путин). Така че и ядрени бомби няма как да чакаме. Повече трябва да се боим от провокация на някой от украинските ядрени обекти (по примера на Запорожската АЕЦ), която да бъде използвана като повод за обвинение срещу Русия и нова ескалация от страна на Вашингтон.

Що се отнася до настъплението на украинците в Херсонска и Харковска област, което в момента кара руските войски да оставят част от териториите си, за да не бъдат обкръжени, то това ще си остане поредната спечелена битка, но до спечелването на войната още е много далеч. Украинците настъпват там, където руските сили са прекалено малко или не са създадени нормални отбранителни линии. Всички тези успехи ще свършат, когато до фронта стигнат руските мобилизирани части. През това време украинския вермахт най-вероятно ще превземе част от Херсонска област и/или остатъка от Харковска област, което ще бъде превърнато в шумна медийна победа (българските медии също ще се постараят). Но тъй като тези завоевания включват територии, които Русия вече официално смята за свои, то след време те ще бъдат отвоювани обратно от руските войски (най-вероятно в началото на следващата година).

Междувременно Зеленски днес подписа указ, с който сам си забрани да преговаря с Путин. Тук няма нищо удивително, тъй като даденото решение просто показва, че Вашингтон искат войната да продължава максимално дълго (даже не е задължително Украйна да я спечели) и никакви мирни преговори няма да има. Това обаче означава също и че окончанието на украинския конфликт и условията по него Путин ще обсъжда не със Зеленски, а с някой друг.              

Необективен, едностранчив, без действителна опора в някакви доказателства за ситацията "на терен". С две думи, този материал е ПЪЛЕН НОНСЕНС! Или, ако искаш изцяло по български да го напиша: пълна тъпота! 

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разпространяват едни картинки от тази вечер. Над няколко града в Русия - Белгород, Омск и не знам си още къде. За феновете на ядреното дрънкане - казват, поредната вундервафла Пересвет. Аз не мога да преценя. Оставям на експертите:

FeQOX--XwAAFboM?format=jpg&name=small

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Atom said:

Този сайт олекна още когато вкара в същия списък Хенри Кисинджър: 

Киссинджер Генри / Kissinger Henry / Kissindzher Genri

Участие в информационной спецоперации россии (страна-агрессор и террорист) против Украины. Распространение нарративов российско-фашистской пропаганды и шантажа - https://myrotvorets.center/criminal/kissindzher-genri/

Мен ако питат, такива изцепки наливат масло  в руската мелница и обслужват руската пропаганда.  Да не се окаже накрая, че точно Миротворец са били проект на руските служби?

 

Кисинджър ретранслираше едно към едно опорките на Москва дори още от преди 24.02. Все едно слушам Лавров или Песков. Или някой от тв-пропагандоните.

Или и те не са проблемни? Просто изпълняват заповеди?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, sir said:

Разпространяват едни картинки от тази вечер. Над няколко града в Русия - Белгород, Омск и не знам си още къде. За феновете на ядреното дрънкане - казват, поредната вундервафла Пересвет. Аз не мога да преценя. Оставям на експертите:

FeQOX--XwAAFboM?format=jpg&name=small

Светлини стълбове, естествен феномен. Пресвет е лазер за прихващане на малки до средни дрони. Колко дрона седят директно нагоре? Айде стига с пропагандата за дебили...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Absurde said:

Светлини стълбове, естествен феномен. Пресвет е лазер за прихващане на малки до средни дрони. Колко дрона седят директно нагоре? Айде стига с пропагандата за дебили...

Пускам го, за да могат експертите да си кажат мнението. Благодаря за твоето такова! Но аз прочетох и други. Някакви системи за нещо свързано с облаците. Сканер да каже.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Пускам го, за да могат експертите да си кажат мнението. Благодаря за твоето такова! Но аз прочетох и други. Някакви системи за нещо свързано с облаците. Сканер да каже.

Scaner е експерт по "Някакви системи за нещо свързано с облаците." ? 🤣

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

 

Сериозно? Колко хора мислиш че разбират маджарския? Единственно можеш да си преведеш заглавието на клипа. Ама колко лед очакваш в началото на Октомври?
bill murray GIF

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...