Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 6 часа, Mirolub said:

Кръвта на Русия бавно, но сигурно изтича.

Ами кой им е виновен на руснаците като са толкова глупави. Защо почват война, която не могат
да спечелят.

Нали се сещаш, че всичко ще приключи за един ден ако Путин издаде заповед за отстъпление.

Само че той не иска. Той иска кръвта на Русия да изтича и прави мобилизация вместо да се
махне от Украйна. Пък после лошият и коварен Запад му е виновен.

Западът ли обяви мобилизацията? И Западът ли заповядва на руската армия да воюва?
Хайде стига с тъпите руски опорки.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 22 часа, новорегистриран3 said:

Значи да игнорираме всичките исторически факти, които ясно показват, че независимо дали се държавата се казва Русия, Украйна или СССР, интересът към Балканите, по-специално България, е постоянен и е продиктуван от географията, само защото "е в миналото"... Сори, ама никой не може да пренапише географията и още по-малко да я игнорира.

Не бе, питах те за конкретни примери. Наизуст всеки може.

Имало било българско малцинство в Украйна, значи Украйна имала голямо влияние върху България. Що за логика? Може би тогава България има голямо влияние върху Турция или Румъния върху Унгария? А не е ли точно обратното и не е ли наш проблем, че не можем да се възползваме, понеже нямаме никаква политика и стратегия по този въпрос? Същата работа като със С. Македония, а и не само. Все другите ни виновни, унищожавали българското наследство, дискриминирали българския бизнес. Абе въобще, световен заговор срещу българщината. Виенската школа, Ватикана, илюминатите, а сега и Киев.

Смешно е всичко това. Затова и получаваш Светльо Киевски. И той е оказал влияние върху България. С думи прости, съсипал ни е. Ей ти на - история. Киев помни. Можем повторить.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, deaf said:

И пак,и пак...! Оказа се,че Зеленски никъде не е призовавал Запада да нанесе превантивен ядрен удар! Казал е само "превантивен удар". Ядрен е добавка на кремълските пропагандатори.

И гледай как нас*аха от едно безобидно изказване на Зеленски. А сега си представи, че наистина каже нещо в ядрена посока. :)

Така трябва с тези уроди. То много лесно ежедневно да заплашваш с ядрено оръжие и да правиш сметки за колко секунди щели да стигнат ракетите до Лондон и Париж, когато никой не ти отговаря по никакъв начин. Отпор трябва срещу такива. Малко да пуснат в гащите.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Втори след княза said:

Его призыв нанести упреждающий ядерный удар по России ...

Пак не си разбрал. Зеленски е призовал Русия да бъде ударена ... но не е казвал с ядрено оръжие.
Като четеш пропаганда, поне чети официалните руски източници:
https://ria.ru/20221007/zelenskiy-1822112236.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, scaner said:

Кой го подлъга че ще му падне лесна плячка, или само се беше заслепило?

Само, разбира се. От 2014-та се подиграват на украинците и разправят, че ВСУ са едва ли не сбирщина алкохолици и хомлеси, с които шепа опълченци-миньори си прави, каквото си иска. Аз си спомням тогава какъв смях беше, когато Украйна започна мобилизация - същият шок като при руснаците в момента. Само че от тогава минаха осем години, всичките доброволни батальони и други подобни измъчени структури отдавна са част от единна система под шапката на армията и тази система работи - с трудности, но работи. Но в Русия осем години продължиха с безумната пропаганда за тъпите укри и смешната им армия и дори и до днес продължават да пишат в официалните си сводки за някакви измислени "националистически батальони", явно визирайки добробатите от преди осем години. Сиреч, застинали са във времето и пропагандата им се обърна срещу тях и то до такава степен, че явно дори и службите повярваха в нея.

А най-смешното е, че дори и в момента продължават в същия дух. ВСУ унищожено, в момента се воюва срещу полски, румънски, британски и не знам си още какви наемници. Хвърляли всички резерви в настъпления, засипвали всичко с трупове и аха-аха и силите им ще свършват, всеки момент ще издъхнат, ще останат без резерви и вече ги почваме. И тези безумия се говорят не само от Конашенков или от пропагандоните. Те явно фигурират дори в сводките на разузнаването по места. Гледай какво става тука - воюват, видиш ли, срещу SAS:

https://t.me/zvizdecmanhustu/216

Вы не поверите, но во ВНУТРЕННИХ развед-сведениях российской армии относительно ситуации "на Купянском направлении" фигурируют данные о том, что...

"...в лесных массивах северо-восточнее и севернее украинского плацдарма (имеется в виду наш Купянский плацдарм - авт.) оперируют диверсионно-разведывательные группы противника, состоящие из иностранных наёмников - военнослужащих польского спецподразделения "Гром" и британского полка САС. ." (с)

я не преувеличиваю и не шучу...
так и пишут в своих документах...


Это до какого дна упало оперативное управление войсками в русской армии, если они занимаются ложью и пропагандой по отношению к собственным командирам во внутренней служебной документации...?

p.s. А и още нещо. Лъгаха, лъгаха осем години, че никакви руски войски нямало 2014-2015 г. и че "народното опълчение" само се справяло с украинската армия. И явно накрая си повярваха сами, че наистина така е било. Само че вече излязоха стотици некролози, в които еди кой си "герой расии" още 2014-та бил по служба в Донбас. Даже Ходаковски най-после си призна, че 2014-та са го поставили под командването на ЗВО ли беше или на ЦВО. Кого лъжат, ако не себе си? И да - накрая именно себе си и излъгаха.

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 7
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Втори след княза said:

Его призыв нанести упреждающий ядерный удар по России стал продолжением стремления Украины обладать ядерным оружием, отметил глава комиссии Единой России по международному сотрудничеству.

Както виждаш, и този ти кумир безобразно лъже. До кога ще го следваш? Толкова ли е трудно да мислиш самостоятелно по наличната информация?

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Може и да не съм разбрал. Което съм разбрал е, че го е казал и има видеозапис за това. Как после са го преправили с букви е работа на лекарите му и цяла кохорта.

Значи вече и на руските източници не вярваш.
Само така, все по-дълбоко в конспирациите. 🤣

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, sir said:

А най-смешното е, че дори и в момента продължават в същия дух. ВСУ унищожено, в момента се воюва срещу полски, румънски, британски и не знам си още какви наемници. Хвърляли всички резерви в настъпления, засипвали всичко с трупове и аха-аха и силите им ще свършват, всеки момент ще издъхнат, ще останат без резерви и вече ги почваме. И тези безумия се говорят не само от Конашенков или от пропагандоните. Те явно фигурират дори в сводките на разузнаването по места. Гледай какво става тука - воюват, видиш ли, срещу SAS:

Обикалям периодично няколко руски канала. И това което ми прави впечатление - всичката пара в свирката, патос до небето, призиви "всичко за фронта, всичко за победата", "или ще победим агресора или ще умрем", непрекъснато се докладва за огромни загуби при украинците, едва ли не след като спрели да бягат и се обърнали с лице към фронта, попиляли всички части на ВСУ... Това изглежда им е възпитавано с десетилетия, те не могат да мислят вече разумно, ако няма с кого да се борят и побеждават, светогледът им не работи без виновни за агресия срещу тях...

Всичко започва да ми прилича на някакъв старовремски водевил, почнал бавно и тържествено, и все повече хаосът и безумието го завладява, и всичко това като някакъв водовъртеж, ускоряващ темпа си. До кога може да е така, не знам...

Александър Невзоров в последното си видео характеризира много саркастично масовите бягства на руснаците - "организованное контраотступление" :)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, scaner said:

призиви "всичко за фронта, всичко за победата", "или ще победим агресора или ще умрем",

А най-забавното е, че никой от тези, които най-силно бучат, не е на фронта и няма никакво намерение да ходи там. Дават всичко за победата, но от дивана. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Петър_Пейчев said:

Украинската армия обстрелва Донецк от 8 години и особено интензивно през последните месеци, а доказателства са публикувани във всички възможни места и това са снимки и видеокадри на последиците от стотици взривове и десетки убити.

Напълно безсмислено е да се убеждава някой в нещо, което не иска да види. Укрите ще обстрелват и убиват рускоезичните, но така или иначе ще платят цената, както е ставало без изключение в цялата им история.

Жертвите за 2021 бяха около 100 човека.

Link to comment
Share on other sites

Преди 22 минути, vandu said:

Жертвите за 2021 бяха около 100 човека.

А колко трябваше да са за да се задейства някой? Как се постъпва с хора които казват на цял свят: Ние няма да се съобразяваме с международните договори и ООН, ще убиваме когото си искаме?

Ние правим истерии за Македония, че двайсет лумпени отишли да врещят "българи татари" и не им даваме да влязат в ЕС, а може би Русия трябваше да настоява Украйна да влезе в НАТО и ЕС и да плати снарядите с които са убили тези 100 човека?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Петър_Пейчев said:

Ние няма да се съобразяваме с международните договори и ООН, ще убиваме когото си искаме?

Не направиха ли точно това руснаците в Чечня ??

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И още нещо да добавя към по-горното си мнение. Руснаците постоянно говорят за някакви грандиозни оръжейни доставки за Украйна и как едва ли не вече НАТО е директно във войната. Същите глупости, които слушаме тук от разни "натовски" генерали и техните застъпници.

А какво именно са доставили от НАТО на Украйна?

Нито един западен самолет или хеликоптер. Впрочем, дори и до днес не е съвсем ясно дали някой изобщо е пратил съветски самолети на Украйна или само някакви резервни части (като македонските "самолети").

Нито един западен танк. Извън Полша никой не е пратил и нищо съществено като количества стари съветски танкове.

Нито едно западно БМП. Само ограничени количества (около 200 по Орикс) древни БМП-1 и негови варианти.

Никакви ракети и въобще оръжия с голям обсег. И досега най-далекобойните украински оръжия са Точка-У и разни китайски дронове, които си купуват от али експрес.

И, впрочем, и до ден-днешен нито една западна ПВО/ПРО система (не броим тук армейското ПВО) - обещаните ще пристигнат някой хубав ден.

Дори елементарни неща от типа на камиони и разни хъмвита не им доставят в някакви смислени количества.

А почти всичко това е техника, необходима за офанзивни действия. За какво "накачване" с оръжия иде реч изобщо? И тук впрочем и Пентагонът да не ми се хвали как те били планирали харковската офанзива. Американската армия никога не би си и помислила дори да тръгне в настъпление при подобни ограничения откъм налична техника, а да не говорим пък за настъпление срещу руснаците.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, scaner said:

Не се ли сложи само това животно на жертвеника? И след като се сложи, за какво са всичките тези вайкания?

Щото много ритат....

Link to comment
Share on other sites

Преди 18 минути, sir said:

И още нещо да добавя към по-горното си мнение. Руснаците постоянно говорят за някакви грандиозни оръжейни доставки за Украйна и как едва ли не вече НАТО е директно във войната. Същите глупости, които слушаме тук от разни "натовски" генерали и техните застъпници.

А какво именно са доставили от НАТО на Украйна?

Нито един западен самолет или хеликоптер. Впрочем, дори и до днес не е съвсем ясно дали някой изобщо е пратил съветски самолети на Украйна или само някакви резервни части (като македонските "самолети").

Нито един западен танк. Извън Полша никой не е пратил и нищо съществено като количества стари съветски танкове.

Нито едно западно БМП. Само ограничени количества (около 200 по Орикс) древни БМП-1 и негови варианти.

Никакви ракети и въобще оръжия с голям обсег. И досега най-далекобойните украински оръжия са Точка-У и разни китайски дронове, които си купуват от али експрес.

И, впрочем, и до ден-днешен нито една западна ПВО/ПРО система (не броим тук армейското ПВО) - обещаните ще пристигнат някой хубав ден.

Дори елементарни неща от типа на камиони и разни хъмвита не им доставят в някакви смислени количества.

А почти всичко това е техника, необходима за офанзивни действия. За какво "накачване" с оръжия иде реч изобщо? И тук впрочем и Пентагонът да не ми се хвали как те били планирали харковската офанзива. Американската армия никога не би си и помислила дори да тръгне в настъпление при подобни ограничения откъм налична техника, а да не говорим пък за настъпление срещу руснаците.

Ако трябва да сме точни: около 300 танка, неустановено количество бронетранспортьори от няколко страни, вероятно 500-600, последните снимки са на унищожени са турски, около 60 хиляди противотанкови средства, различни артилерийски и ракетни системи от няколко държави, САЩ, Франция, Германия, вероятно 150-200 бр. само от най-модерните, със старите съветски 500-600, противосамолетни средства 2000-3000 хиляди, стотици бойни дронове, а не приспособени китайски, цялото космическо и АУАКС разузнаване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, sir said:

Нито един западен самолет или хеликоптер. Впрочем, дори и до днес не е съвсем ясно дали някой изобщо е пратил съветски самолети на Украйна

полски изстребители Миг и щурмови Су но тези количества не могат да доведат до нищо друго освен до нови човешки загуби в личен състав на ВВС на ВСУ. Превъзходството във въздуха е тотално. 

Някои стари твои твърдения ще оспоря с твърдението че руснаците по мое мнение воюват "не по взрослому" и все си го карат по "военная опреция" "по принуждение к мир". Което са пълни глупости от тяхна страна. Почнаха война със стратегическа инициатива и имаха два пъти по-малко войска от тази на противника. Политически разчети във войната. Водят до ненужни жертви сред военни и цивилни. Като че не са чували за оперативно изкуство, а още преди два месеца Зе и ко се жалваха че руснаците имат тридесеткратно превъзходство в  авиация танкове и артилерия... Всичките доставки на Антируската коалиция не могат да нивелират руското превъзходство... Ако руснаците се вземат най-сетне във тази война във ръце то какво следва?

Например аз на мястото на Русия бих отправи нота на колективния запад:

1 Русия е в състояни ена война с Украйна и всяка доставка на оръжия ще се приема като непосредствен акт на военна агресия срещу Русия и ще бъде унищожавана незабавно с появяването си на украинска територия. Средствата за контрол над това си ги има...

2 Русия с нота заявява за това че ще приема като акт на открита агресия представянето на данни от спътниковите разузнавателни системи на трути страни и спътниците на страните представили информация ще бъдат унищожени...

3 Войната се води съгласно оперативното изкуство с подавяне на командните и комуникационните центрове на противника. Министерство на отбараната, генерален щаб главнокомандващ ВС на ВСУ, телевизия радио, телефони, спътникови връзки и спътници комуникационни, електроцентрали, мостове, пътища железни пътища, корабоплаване...

4 И прочия...

Те затова казвам "не по взрослому воюет товарищ Путин" навремето спорихме по-повод признателноста ни към руснаците за трети март. Та споменах че единственото което харесвам във Пути е способноста му да демонстрира "железни топки" щото никакъв гросмайстер на политическият шахмат не е. Та прочие мисля че вече не само му са омекнали топките но и меча явно е от меко  олово...

Както и да е, оставам на позициите си...

Всъщност не те провокирам по стара привичка се разговарям откровенно със "старите муцуни" от форума...

Бъди жив и здрав!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Capitainofmarine said:

полски изстребители Миг и щурмови Су но тези количества не могат да доведат до нищо друго освен до нови човешки загуби в личен състав на ВВС на ВСУ. Превъзходството във въздуха е тотално.

Мигове по известните ми данни няма пратени. Но това не е толкова важно. Ставаше въпрос главно за натовска техника. Виждам, че нямаш забележки по въпроса.

Що се отнася до въздушното превъзходство - писах и преди. То е такова едно превъзходство, че ВКС практически не летят отвъд линията на фронта. Ако след близо осем месеца война и това не е станало ясно, то не виждам особен смисъл от дискусия по темата.

Преди 24 минути, Capitainofmarine said:

Например аз на мястото на Русия бих отправи нота на колективния запад:

1 Русия е в състояни ена война с Украйна и всяка доставка на оръжия ще се приема като непосредствен акт на военна агресия срещу Русия и ще бъде унищожавана незабавно с появяването си на украинска територия. Средствата за контрол над това си ги има...

2 Русия с нота заявява за това че ще приема като акт на открита агресия представянето на данни от спътниковите разузнавателни системи на трути страни и спътниците на страните представили информация ще бъдат унищожени...

3 Войната се води съгласно оперативното изкуство с подавяне на командните и комуникационните центрове на противника. Министерство на отбараната, генерален щаб главнокомандващ ВС на ВСУ, телевизия радио, телефони, спътникови връзки и спътници комуникационни, електроцентрали, мостове, пътища железни пътища, корабоплаване...

4 И прочия...

Ами да отправи нота, кой им пречи?

А и кому е нужна някаква си нота, щом като уж средствата ги имало? Аз твърдя, че средства няма или хайде - крайно ограничени са. А и унищожаването на нещо си по територията на държава като Украйна не зависи само от наличието на "средства". Нужна е разведка, при това много мощна. А дори и тогава не е сигурно, че нещо може да бъде унищожено - територията на Украйна е твърде голяма, това не ти е Грузия или Чечня. Така става то да унищожаваш всичко едва ли не в лайв режим на подобна територия.

Унищожаване на спътници на държави-членки на НАТО автоматично = война с НАТО. Какво им пречи? Нали това искат или май вече не го искат? :)

Въобще, аз също не искам да провокирам или да влизам в излишни спорове, затова само ще кажа, че според мен и ти, за съжаление, си паднал жертва на пропагандата, за която писах по-горе. Смехотворните укри срещу огромната, безаналогова мощ на ВСРФ. Осем месеца бе, кептън. Колко още е необходимо, за да започнат да воюват "по взрослому"?

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украинские военнослужащие освободили от российских солдат уже семь населенных пунктов Луганской области. Деокупацию еще одного в пятницу, 7 октября, подтвердил глава Луганской ОВА Сергей Гайдай в Telegram.

"Деокупация Луганщины: Освобождено уже СЕМЬ населенных пунктов", – написал он.

В прикрепленном видео Гайдай объяснил, что власть пока пытаются не называть эти населенные пункты из-за того, что после признания Украиной их освобождения захватчики могут существенно усилить обстрелы этих территорий.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Войната ще я спечели Украйна, колкото и на путиноидите да не им харесва. Проблемът на феновете на Путин, като това важи повече за България отколкото за Русия, е че го имат за някакво висше същество, за почти бог, за безгрешен, за идеален, за новия Христос. Когато той поръча убийство като това на Политковская точно преди 16 години за рождения си ден, това за феновете му е високоморална постъпка и наказание за предател. Ако техен роднина или приятел не го харесва и бъде убит, те и на това ще се радват, защото идва от него и всяко негово решение или действие трябва да се приема изцяло безкритично и безусловно като високоморално и човешко. Накрая обаче Путин няма да има къде да се скрие след като загуби войната и тогава феновете му у нас ще плачат повече, отколкото ако почине техен близък.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, sir said:

Осем месеца бе, кептън. Колко още е необходимо, за да започнат да воюват "по взрослому"?

Не знам! Честно го казвам! Умом расии не понять! Но вземат ли се за войната "по взрослому"... Излиза че така им е изгодно, защо, на кого, не мога да си представя. Всъщност може и да се опитват на "крилете" от "неспулучливата" война да си проведат някакви си техни реформи "панацея" за държавата за руснаците за росияните и прочие... Де да можеш да надзърна в няколко глави... Но в едно съм убеден колкото повече ги бият толкова повече "крепчают".

Колкото до пропагандата не никога не съм си правил илюзии. Всъщност съм наясно че съвременната руска армия започна да става едва след 2014 година и все още в голямата си си част си остава на съветски устави техника и прочее. Но за сметка на това по отношение на воденето на войната едва в началото на 90-те на миналият век американците си промениха бойните устави и дозряха до съгласувани бойни действия а иначе все си говореха за въдушно-наземни операции... 

Та прочее колкото до ракетно снарядният глад и прочее. Не знам не вярвам. Примерно старият завод 385 работи, това е валова продукция и не на патрони на артелирийски боеприпаси. Доколкото имам представа той може сам да поддържа войната в Украйна... Става въпрос за 120мм 122мм  125 мм 152мм и РСЗО Град...

Колкото до ракетие нямам представа как е там, примерно зная защо се отказаха от точка У - не искат да са зависими от Павлодар. Пък и е много устаряла...

МеХе боепирапсите им не знам как е, но едва ли е различно, патронните заводи които поддържаха малките и средни калибри на артилерията има ги също как и колко работят там нямама контакти.

Логистиката им куца тя винаги им е била слабото място с нея само някак си се справят по времето на активният Сталин... 

Ще се върна пак на войната по-взрослому, мисля че е в резултат на някаква ментална реакция на руското военно-политическо ръководство... Инъче не мога да си представя как настъпва масирано украинска войска подкрепенас някакво количество дори и да е хомеопатично от танкове и бронирани машини и да не я засипят елементарно с град...

В края на краищата поживем увидим! Но РФ никакъв край на войната освен с капитулация на Украйна не би ги устроил, иначе настъпва децентрализация и разпад. Те така покрай войната по-малко успяха да създадат центробежна инерция на росияните не знам бил ли си в руски форуми, чак ми е ставало страшно...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Например аз на мястото на Русия бих отправи нота на колективния запад:

1 Русия е в състояни ена война с Украйна и всяка доставка на оръжия ще се приема като непосредствен акт на военна агресия срещу Русия и ще бъде унищожавана незабавно с появяването си на украинска територия. Средствата за контрол над това си ги има...

2 Русия с нота заявява за това че ще приема като акт на открита агресия представянето на данни от спътниковите разузнавателни системи на трути страни и спътниците на страните представили информация ще бъдат унищожени...

3 Войната се води съгласно оперативното изкуство с подавяне на командните и комуникационните центрове на противника. Министерство на отбараната, генерален щаб главнокомандващ ВС на ВСУ, телевизия радио, телефони, спътникови връзки и спътници комуникационни, електроцентрали, мостове, пътища железни пътища, корабоплаване...

 

1. С какво ?

Ако имаха ракети нямаше да оставят войската им да мре на фронта, а да ги ползват.

Днес пак две ракети не са поразили целта си.

2. Дали имат технологична възможност да го направят ? Силно се съмнявам.Преди месеци имаше такива заплахи и така си останаха.

 

ПП:Как ли се свалят всички спътници на старлинк ?

Редактирано от vandu
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Capitainofmarine said:

Излиза че така им е изгодно, защо, на кого, не мога да си представя.

А възможно ли е, че на руснаците просто толкова са им способностите (силиците)? Има ли такъв вариант? :ag:

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное в вечерней сводке украинского Генштаба:

1. Россияне ведут наступление на Бахмутском и Авдеевском направлениях. ВСУ отбили атаки атаки в районах населенных пунктов Выемка, Бахмутское, Красная Гора, Бахмут, Майорск, Андреевка, Первомайское, Веселое, Каменка, Победа, Невельское, Новомихайловка и Терновые Поды.

2. На других направления войска РФ пытаются удержать захваченные территории, сосредотачивая усилия на попытках срыва активных действий ВСУ.

3. В течение суток россияне нанесли 2 ракетных и 5 авиационных ударов, совершили более 10 обстрелов из РСЗО. Пострадали более 10 населенных пунктов, среди них – Редкодуб, Гуляйполе, Новоандреевка, Запорожье, Николаев, Славгород.

Для ударов по Запорожью и Николаеву они использовали 4 беспилотных летательных аппарата иранского производства Shahed-136.

4. Авиация ВСУ нанесла 11 ударов. ПВО сбила два БпЛА и два вертолета россиян.

--------

Оперативная информация по состоянию на 18.00 07.10.2022 по российскому вторжению

▪️В течение суток оккупанты нанесли 2 ракетных и 5 авиационных ударов, совершили более 10 обстрелов из РСЗО.

▪️От вражеских ударов пострадали более 10 населенных пунктов. Среди них – Редкодуб, Гуляйпольское, Новоандреевка, Запорожье, Николаев, Славгород.

▪️Подразделения Сил обороны Украины отразили атаки врага в районах населенных пунктов Выимка, Бахмутское, Красная Гора, Бахмут, Майорск, Андреевка, Первомайское, Веселое, Каменка, Победа, Невельское, Новомихайловка и Терновые Поды.

▪️Авиация Сил обороны в течение суток нанесла 11 ударов. Подтверждено поражение 8 мест сосредоточения вооружения и военной техники, а также 3 ЗРК противника. Кроме того, подразделения ПВО сбили два БПЛА и два вертолета врага.

▪️Ракетные войска и артиллерия за сутки поразили один район сосредоточения живой силы, вооружения и военной техники, понтонную переправу и комплекс РЭБ.

------

Зеленский за превентивный удар по РФ, Байден и "Армагеддон", "зрада" по Нобелевской премии. Итоги 226-го дня

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...