Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 часа, scaner said:

Това ми прилича на някакви конвулсии. Два дена ги събират тея ракети за един залп.

Сега със сигурност Украйна ще получи ракети ATACMS. И трябва да се запасяваме с още пуканки :)

Едно мнение от интернет:

"Теперь все понятно и по мосту. Для ВСУ его подрыв в данный момент рановат, не сложилась пока ситуация. Это сделали те, кого называют ясстребами, подсуетились для создания прецедента. На фронтах жопа, с мобилизацией жопа, в экономике жопа, куда бедному диктатору податься? Дорога одна — нагнетать страх на своих и чужих, делать свирепую морду в телевизоре и при этом не знать когда и откуда появится писдец и как он будет выглядеть. В душе сплошная чернота, ночные кошмары, в короткие минуты забытья видятся то Каддафи с черенком в заднице, то Хусейн, с высунутым языком висящий на веревке. 

Не хотул бы я быть Путиным сегодня. 

А Украина выстоит."

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 4 минути, Пандора said:

За съжаление много хора предсказват ядрен удар.

Мисля, че на Путин не му стиска чак толкова. Това не се вписва в хулиганската среда, в която е израсъл и е усвоил иширетите, които сега прилага.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Мисля, че на Путин не му стиска чак толкова. Това не се вписва в хулиганската среда, в която е израсъл и е усвоил иширетите, които сега прилага.

Спомни си какво каза Байдън преди няколко дена?  Не го подценявайте Путин.. След като Ким може да прави по 1 тест на ракета дневно,  Путин може още утре да направи 5 теста над Северния полюс или в  някъде в Тихия океан.  Спомена за цар-бомба още им държи на американци и европейци.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Mirolub said:

Ако се окаже че украинците са способни да правят саботаж на Южен Поток, то има ли нужда да се питаме кой е гръмнал северния поток?   Пъзела се нарежда.

Хахаха, украинската атомна подводница в Черно море много бързо се скрила и не са я забелязали :)

Не ви ли писна от безпочвени фантазии? Ами ако се окаже, че Баба Яга нещо си, то какво?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Хахаха, украинската атомна подводница в Черно море много бързо се скрила и не са я забелязали :)

Не ви ли писна от безпочвени фантазии? Ами ако се окаже, че Баба Яга нещо си, то какво?

Баба Яга доста пакости свърши напоследък, не мислите ли ? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, scaner said:

Мисля, че на Путин не му стиска чак толкова. Това не се вписва в хулиганската среда, в която е израсъл и е усвоил иширетите, които сега прилага.

Да се надяваме.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, Mirolub said:

Тая работа с взрива на Керченския мост почва да заприличва на голям автогол. Стратегическия замисъл беше добър, особено ако бяха успели да го направят както трябва с пълното разрушаване на арката. Но сега се започна "съдния ден", деня на разгневените Путин и Медведев.   Някак си ми се струва че новомобилизираните 300 000 няма да идат в Донецк под Химарсите, а може да решат да минат за по-напряко през Киев.. Тия бомбардировки едва ли са току така.  Харков вече без ток.  Метрото дето уж беше голямо укритие без ток става нещо като катакомбите на Мариупол.  Отделно че и Батката от север и той взе да стяга редиците и дори прехвърля танковете на юг.. много напечено почва да става ..  Не ми харесва тая работа.

Ако се опитат да минат през Киев, ще бъдат пречукани, освен по-разумните, които ще се предадат. Руската армия няма капацитета и уменията да презвеме Киев, може единствено да го сравни със земята при ядрен удар. Не се знае обаче дали Украйна вече не разполага с отбранително въоръжение, което да прихване евентуално изстреляни руски ядрени глави и ако не да попречи да се взривят, то поне да ги отклони от целта, съответно взривът да се осъществи на съвсем друго място.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Mirolub said:

Спомни си какво каза Байдън преди няколко дена?  Не го подценявайте Путин.. След като Ким може да прави по 1 тест на ракета дневно,  Путин може още утре да направи 5 теста над Северния полюс или в  някъде в Тихия океан.  Спомена за цар-бомба още им държи на американци и европейци.

Както казваше моят бивш шеф навремето, палеца под трамвая си слагам, че Путин няма да се вкара в ситуация, изходът от която не може да прогнозира и контролира. А използването на ядреното оръжие е такава ситуация, и той е предупреден какво го очаква. Изчерпа си страшилките, и сега почва да приказва глупости.

Ако сбърка да направи такава демонстрация, стой та гледай реакцията на Китай каква ще е. И Путин го знае това.

Преди 2 минути, Mirolub said:

Баба Яга доста пакости свърши напоследък, не мислите ли ? 

Защо тогава обвинявате украинците за щяло и нещяло?

Конспирологичното мислене е вредно :)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз обаче, колкото и да не ми се иска, все повече си задавам въпроса какви наистина ще са последиците от ядрен удар. Научните теории в общи линии са ядрена зима или че това е мит, а всъщност последиците ще са локални. Вече ми се струва трудно да се надяваме да се разминем без ядрен удар, остава ни да се надяваме, че теорията на Голицин и Сейгън за ядрената зима е един мит, който не би бил първият, идващ от тях двамата, особено от втория. Дано греша, но съм по-склонен да мисля, че в скоро време наистина Путин ще прибегне до ядрен удар.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Излезе речта на Путин пред СБ на РФ. Днешните действия били само за предупреждение.

Следващите действия щели да бъдат според действията и заплахите, насочени срещу Русия.

Излиза че това е еднократна акция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, scaner said:

Както казваше моят бивш шеф навремето, палеца под трамвая си слагам, че Путин няма да се вкара в ситуация, изходът от която не може да прогнозира и контролира. А използването на ядреното оръжие е такава ситуация, и той е предупреден какво го очаква. Изчерпа си страшилките, и сега почва да приказва глупости.

Ако сбърка да направи такава демонстрация, стой та гледай реакцията на Китай каква ще е. 

Дано си прав, но се съмнявам. Помним изявлението му, че свят без Русия няма смисъл да съществува. Само че по-дълбокият му контекст е, че свят без Русия, осъществила доктрината на Третия Рим, няма смисъл да съществува. Така че след няколко месеца, когато най-вероятно украинците ще са си върнали по-голямата част от окупираните територии, което вече ще е индикатор за невъзможността да се реализира тази архаична панславистка имперска доктрина, на Путин всякакви задръжки може да му паднат, нямайки какво да губи.

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Логистиката на противника за транспортиране на военна техника се срива. Те се опитват да прехвърлят оръжие от Мариупол и Бердянск. Има масово движение на конвои, евакуиращи се от Крим през Мелитопол. Единственият път за евакуация е в посока Бердянск...Семействата на сътрудници  се отвеждат от Мелитопол през Бердянск и Мариупол към Русия.

https://t.me/ivan_fedorov_melitopol/672

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Mirolub said:

Излезе речта на Путин пред СБ на РФ. Днешните действия били само за предупреждение.

Следващите действия щели да бъдат според действията и заплахите, насочени срещу Русия.

Излиза че това е еднократна акция.

Едноратна акция е, Русия няма ресурси за повече. То и за тая акция два дена събираха ракети отвсякъде.

Ако Русия имаше ресурси, отдавна щеше да ги илюстрира чрез военни успехи, а не поражения. Съпостави последните му речи с действителността - приказки за сплашване, и само толкова.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май няма да има призиви за мирни преговори с Русия:

Мир продолжает отвечать на акты российского терроризма: по сообщению Елисейского дворца, Макрон в телефонном разговоре с Зеленским подтвердил свою полную поддержку Украины и выразил готовность Франции увеличить помощь Украине, включая военную технику.

Представитель правительства Германии заявил, что канцлер Олаф Шольц также заверил Зеленского в поддержке во время телефонного разговора, и отметил, что частичная мобилизация России была ошибкой, при этом решительно осудив сегодняшние нападения.

В Великобритании министр безопасности Том Тугендхат назвал удары по украинским городам «военными преступлениями», а министр иностранных дел Джеймс Клеверли назвал их «неприемлемыми».

«Удар российских ракет по гражданским районам Украины неприемлем», — заявил министр иностранных дел. «Это демонстрация Путиным слабости, а не силы».
 

Чакаме ATACMS!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, scaner said:

Имаш някакви аргументи против?

Аз не мога да имам или нямам аргументи, мога да дам такива за това какво имам в хладилника или банката. Общоизвестен факт е, че Русия е на първо или първите места по ресурси, а като въоръжение има предостатъчно. Това, че поради някакви вътрешни и личностно путински причини то не се използва е друг въпрос, но това се променя за няколко дни.

Преди 8 минути, skorpion1980 said:

Има предвид готова висококачествена военна продукция, а не суровини за износ.

Най- висококачествената военна продукция е патронът, защото от него загиват вероятно 90% от убитите, а след него е обикновения снаряд, струващ 400-500$. Както виждаме висококачествената продукция е такава няколко дни или седмици, докато не й хванат цаката. Всичко това обаче работи и може да убива, когато се използва от войника, а Русия ги има в изобилие. Дори при пълно украинско превъзходство, което е минимум 3:1, руската армия се справя задоволително, а веднъж започнала да мобилизира тя няма да спре, просто това ще стане постоянен процес и съотношението през пролетта ще е в полза на Русия, ако до тогава запада не е натиснал да се подпише мирен договор.

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Май няма да има призиви за мирни преговори с Русия:

Мир продолжает отвечать на акты российского терроризма: по сообщению Елисейского дворца, Макрон в телефонном разговоре с Зеленским подтвердил свою полную поддержку Украины и выразил готовность Франции увеличить помощь Украине, включая военную технику.

Представитель правительства Германии заявил, что канцлер Олаф Шольц также заверил Зеленского в поддержке во время телефонного разговора, и отметил, что частичная мобилизация России была ошибкой, при этом решительно осудив сегодняшние нападения.

В Великобритании министр безопасности Том Тугендхат назвал удары по украинским городам «военными преступлениями», а министр иностранных дел Джеймс Клеверли назвал их «неприемлемыми».

«Удар российских ракет по гражданским районам Украины неприемлем», — заявил министр иностранных дел. «Это демонстрация Путиным слабости, а не силы».
 

Чакаме ATACMS!

Ха дано! Единствената опасност за Русия е онова кремълско говедо да не постъпи като всички сатрапи в руската история и да седне да подписва договори.

Редактирано от Петър_Пейчев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

Аз не мога да имам или нямам аргументи, мога да дам такива за това какво имам в хладилника или банката. Общоизвестен факт е, че Русия е на първо или първите места по ресурси, а като въоръжение има предостатъчно. Това, че поради някакви вътрешни и личностно путински причини то не се използва е друг въпрос, но това се променя за няколко дни.

Тогава за какво спориш?

Преди 5 минути, Петър_Пейчев said:

Ха дано! Единствената опасност за Русия е онова кремълско говедо да не постъпи като всички сатрапи в руската история и да седне да подписва договори.

И без да подписва договори ще го гътнат. Първо няма с кой, и второ - няма време. Уже не рукопожатным.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, scaner said:

Тогава за какво спориш?

Нали многократно сме засягали темата с функционалната грамотност? Едно е да имаш пари и да не даваш на децата да ги харчат, друго е да нямаш и дори те да искат да няма какво да им дадеш.

 

Преди 4 минути, scaner said:

И без да подписва договори ще го гътнат. Първо няма с кой, и второ - няма време. Уже не рукопожатным.

Всички се надяваме на това, но едва ли САЩ, Запада и Украйна ще поемат този риск, та трябва да разчитаме само на Вагнер и опълченците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ракетният удар се оказва не твърде ефективен. От 84 изстреляни ракети свлени са 44. Голяма част от останалите са паднали в паркове и градини, по асфалта на улиците. Руските сайтове броят 10-14  попадения по електроцентрали или трансформатори.


Зеленский публикует фото последствий массированного обстрела Украины.

По данным Нацполиции погибло 10 человек, около 60 – получили ранения по всей Украине.

https://t.me/stranaua/68817   (снимките са в линка)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Петър_Пейчев said:

Нали многократно сме засягали темата с функционалната грамотност? Едно е да имаш пари и да не даваш на децата да ги харчат, друго е да нямаш и дори те да искат да няма какво да им дадеш.

Ти остави функционалната грамотност, а опитай да отговориш на по-простият въпрос - ти за какво спориш?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Петър_Пейчев said:

Аз не мога да имам или нямам аргументи, мога да дам такива за това какво имам в хладилника или банката. Общоизвестен факт е, че Русия е на първо или първите места по ресурси, а като въоръжение има предостатъчно. Това, че поради някакви вътрешни и личностно путински причини то не се използва е друг въпрос, но това се променя за няколко дни.

Най- висококачествената военна продукция е патронът, защото от него загиват вероятно 90% от убитите, а след него е обикновения снаряд, струващ 400-500$. Както виждаме висококачествената продукция е такава няколко дни или седмици, докато не й хванат цаката. Всичко това обаче работи и може да убива, когато се използва от войника, а Русия ги има в изобилие. Дори при пълно украинско превъзходство, което е минимум 3:1, руската армия се справя задоволително, а веднъж започнала да мобилизира тя няма да спре, просто това ще стане постоянен процес и съотношението през пролетта ще е в полза на Русия, ако до тогава запада не 

Пишеш глупости относно съотношението на силите и се вижда, че разсъждаваш сякаш се води война от първата половина на 20 век. Справяха се в първите седмици, когато украинската армия не беше достатъчно въоръжена, оттам нататък нищо освен сериозни загуби. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Демография войны | Как путин убивает Россию и её экономику?

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:56 ИСТОРИЯ ДЕМОГРАФИИ РОССИИ

03:30 ПОЧЕМУ ГОСУДАРСТВУ НУЖЕН ЧЕЛОВЕК?

06:21 КАК РЕШАЮТ ПРОБЛЕМУ В МИРЕ?

08:32 ЖАЛКИЕ ДЕЙСТВИЯ ПУТИНА

11:29 ВЛИЯНИЕ ВОЙНЫ

15:16 ЧТО НАС ЖДЁТ?

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...