Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, Mirolub said:

След като Американските структури не са в много по-завидно положение, то какво да кажем за руските ?

САЩ и Русия изобщо не могат да се сравняват. САЩ са САЩ със или без Тръмп, Байдън и т.н.  Страната има президент, конгрес, конституция, съдебна система и още един куп други институции.   Русия няма нищо подобно.  РФ е Путинланд:  "есть  Путин - есть Россия, нет Путина - нет России".  Това е толкава набито в главите на руснаците  (както на простолюдието така и на елита), че всички го възприемат като 100% истина.  Без Путин те сами няма да  вярват, че Русия може да оцелее в сегашния си вид.     

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 5 минути, Atom said:

САЩ и Русия изобщо не могат да се сравняват. САЩ са САЩ със или без Тръмп, Байдън и т.н.  Страната има президент, конгрес, конституция, съдебна система и още един куп други институции.   Русия няма нищо подобно.  РФ е Путинланд:  "есть  Путин - есть Россия, нет Путина - нет России".  Това е толкава набито в главите на руснаците  (както на простолюдието така и на елита), че всички го възприемат като 100% истина.  Без Путин те сами няма да  вярват, че Русия може да оцелее в сегашния си вид.     

Хубавото е че без значение в какво вярваш, най-вероятно ще доживееш да го видиш резулата - Русия без Путин. (освен ако не си на 90+ или не видим изгрева от север посред нощ) 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Mirolub said:

Цялата световна система и ред в момента се клати, та дрънка.. Дано хора като Мъск се погрижат по с време, та да няма нужда тия дето си заминават за отвъдното в стил Брежнев да решават съдбата на нашите деца и внуци...

Имам съмнението, че съдбата ни, наскоро още в нашият живот, ще почне да се влошава или по-точно коренно да се променя...Бангладеш например 4/5 ще остане завинаги под вода и с него рядом редица крайморски градове. Тези тълпи от хора ще тръгнат на някъде. Това ще дестабилизира не само европа ами и световният ред. Ще се зачестят и загрубеят ураганите, и то не само в америка ами и другаде. От тези зветкавични бури които помитат селата все повече и повече ще има....

  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, gmladenov said:

Ако не си забелязал, никой в Русия не пита народа. 🙄

Уви, така е. Изразът "Не сме народ, а мърша" става все по-подходящ за употреба в Путинска Русия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, Шпага said:

Уви, така е. Изразът "Не сме народ, а мърша" става все по-подходящ за употреба в Путинска Русия.

Ето малко наблюдения от маркиз де Кьостин върху руското висше общество от преди две столетия, които са актуални и днес:

Де Кюстин, 1838:

Чем больше я узнаю Россию, тем больше понимаю, отчего император запрещает русским путешествовать и затрудняет иностранцам доступ в Россию. Российские политические порядки не выдержали бы и двадцати лет свободных сношений между Россией и Европой. Не верьте хвастливым речам русских; они принимают богатство за элегантность, роскошь — за светскость, страх и благочиние — за основания общества. По их понятиям, быть цивилизованным — значит быть покорным; … несмотря на все их старания казаться прекрасно воспитанными, несмотря на получаемое ими поверхностное образование и их раннюю и глубокую развращенность, несмотря на их превосходную практическую сметку, русские еще не могут считаться людьми цивилизованными. Это татары в военном строю — и не более. Их цивилизация — одна видимость; на деле же они безнадежно отстали от нас и, когда представится случай, жестоко отомстят нам за наше превосходство.

  • Харесва ми! 6
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Избрани цитати от съкровищницата с глупости! 🤣

Преди 9 часа, Mirolub said:

Преди година се носеха слухове за тежката болест на Путин?   Нещо май не познаха .. Путин продължава да си е жив и здрав и май ще надживее мнозина..

 Ти се аргументираш с някакви слухове?Нима трябва да коментираме какво каза една баба на пазара? 

Преди 9 часа, Mirolub said:

Путин все повече заприличва на самия Байдън - тоест говорител, човек дето да изкаже крайно решение, продукт на колективна воля.. Путин става все по-слабоват и все повече почва да доверява решения на хора близки до него..

С интернет простотията преживя невиждан в историята ренесанс.

Значи Байдън е слаб, защото се вслушва в съветниците си. Над 1000  think tank в които има учени, професори бивши военни и политици дават мнения и препоръки към комисията в белия дом. Секретаря запознава президента с някои от тях.

Докато Путин е пич, мачо който язди орел и мечка на снимките. Той е корав, силен и не се съобразява в решенията си с никого.

На тия с две мозъчни клетки им харесват авторитарните личности. Те неистово искат ред и силен цар, който ще убие  врага. За това носят цветя на паметника на Сталин.

 

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 10 часа, Mirolub said:

 

Преди година се носеха слухове за тежката болест на Путин?   Нещо май не познаха .. Путин продължава да си е жив и здрав и май ще надживее мнозина. 

Проблема е че както е тръгнало ще надживее самата Русия....

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

07:45 Всю ночь от российских ударов страдали три района Днепропетровщины - Никопольский, Синельниковский и Криворожский. Враг бил "Градами", "Ураганами", "Торнадо-С" и тяжелой артиллерией. Предварительно обошлось без пострадавших.

07:26 Утром силы ПВО сбили три дрона-камикадзе Shahed-136 над Одесщиной, которыми россияне атаковали регион. Также пять беспилотников сбили над Николаевщиной.

07:12 Глава Пентагона Ллойд Остин и глава Объединенного комитета начальников штабов Марк Милли в Брюсселе примут участие в министерской встрече НАТО и в шестом заседании группы формата "Рамштайн". Мероприятия пройдут 12-13 октября. Одна из тем обсуждения - война РФ против Украины и координация вооружения для нашей страны.

https://apostrophe.ua/news/politics/2022-10-11/novyie-udaryi-rossiyan-po-ukraine-i-kontrnastuplenie-vsu-onlayn-voynyi-11-oktyabrya/281443

605770404ae57261f4a0983eb2611adc.png

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Главное из утренней сводки Генштаба:

1. За минувшие сутки россияне нанесли 61 ракетный и 32 авиационных удара, совершили около 92 обстрелов из реактивных систем залпового огня.

Обычно количество пусков крылатых ракет колеблется в районе 5-10, авиационных ударов - 10-15.

Украина сбила 46 крылатых ракет и 27 беспилотных летательных аппаратов.

2. В результате массированного ракетного удара за минувшие сутки пострадала инфраструктура более 30 населенных пунктов. Это Киев, Львов, Ровно, Житомир, Тернополь, Хмельницкий, Ивано-Франковск, Винница, Прилуки, Нежин, Конотоп, Харьков, Кременчуг, Днепр, Кривой Рог, Запорожье, Николаев, Одесса.

3. Признаков формирования наступательных группировок на территории Беларуси и передвижений войск не наблюдается.

Это первая официальная реакция на заявления Лукашенко, которые многие сочли как намек на скорую войну с Украиной.

4. Атаки россиян отражены в районах населенных пунктов Бахмут, Бахмутское, Майорск, Соледар и Первомайское.

-------

Данные Генштаба на утро 11 октября:

❗За предыдущие сутки оккупанты нанесли 61 ракетный и 32 авиаудара, совершили около 92 обстрелов из РСЗО.

❗В результате массированного ракетного удара пострадала инфраструктура более 30 населенных пунктов.

❗73 воздушные цели были уничтожены подразделениями ПВО Украины по разным направлениям, из них - 46 крылатых ракет и 27 БПЛА.

❗За минувшие сутки подразделения Сил обороны Украины отразили атаки оккупантов в районах населенных пунктов Бахмут, Бахмутское, Майорск, Соледар и Первомайское.

❗Авиация Сил обороны за прошедшие сутки нанесла 6 ударов. Подтверждено поражение 4 мест сосредоточения вооружения и техники, а также 2 ЗРК противника.

❗Подразделения ПВО уничтожили вражеский самолет Су-25.

❗Ракетные войска и артиллерия за прошлые сутки поразили пункт управления, четыре района сосредоточения живой силы, вооружения и техники, один ЗРК С-300 противника и один склад с боеприпасами.

-------

Генштаб: признаков формирования наступательных группировок на территории Беларуси и передвижения войск по состоянию на 06.00 11 октября не наблюдается.

На Волынском и Полесском направлениях обстановка без существенных изменений.

«Сегодня на границе с Беларусью очень важно сохранять бдительность. А постоянная отработка соответствующих мер направлена на обеспечение надлежащего уровня защиты как гражданских, так и военных объектов от возможных террористических угроз. Военнослужащие тренируются в условиях, максимально приближенных к реальным», – подчеркнул генерал-лейтенант Сергей Наев, который провел учения на северных границах Украины.

------

ISW, 10 октября

▪️Путин заявил, что ракетные удары были нанесены в ответ на взрыв на мосту через Керченский пролив, отчасти чтобы выслужиться перед «сторонниками войны».
▪️По-прежнему маловероятно, что российские и белорусские войска атакуют Украину с территории Беларуси.
▪️По состоянию на 10 октября ВСУ, вероятно, освободили более 200 кв. км. территории на западе Луганской области.
▪️Силы РФ продолжали безуспешные попытки вернуть недавно утраченные территории на северо-западе Херсонщины, одновременно укрепляя близлежащие позиции потрепанными или спешно мобилизованными частями.
▪️Силы РФ продолжали атаковать в Донецкой области.
▪️Оккупационные администрации создают условия для переселения до 40 000 жителей Херсонщины в оккупированный Крым и РФ.
▪️РФ не может обеспечить мобилизованных из-за многолетнего воровства контрактниками и командирами.
--------

Путин будет подниматься по "лестнице эскалации" постепенно и осторожно, а не переходить к более радикальным мерам, таким как применение ядерного оружия.

Такой вывод американский "Институт изучения войны" делает после заявлений российского президента. Путин, напомним, сказал, что ракетную атаку на Украину повторят, если снова произойдут "теракты" на российской территории или в Крыму.

Также "Институт" считает маловероятным, что российские и белорусские силы атакуют Украину с севера - несмотря на заявление Лукашенко о развертывании региональной группировки войск Союзного государства.

"Российский компонент любых формирований РГВ в Беларуси, скорее всего, будет состоять из мобилизованных или призывников низкой готовности, которые, вероятно, не будут представлять значительной военной угрозы для Украины", - говорится в отчете организации.

При этом, по ее мнению, Кремль может попытаться использовать дополнительные российские силы в Беларуси, чтобы зафиксировать украинские силы возле Киева и предотвратить их передислокацию для участия в контрнаступлении.

-----

Свежая сводка британской разведки посвящена кадровым перестановкам в военном руководстве РФ.

"8 октября 2022 года министерство обороны России объявило о назначении генерала Сергея Суровикина главнокомандующим Объединенной группировкой войск, проводящей "специальную военную операцию" в Украине. Ранее Суровикин командовал воздушно-космическими силами России, а совсем недавно - Южной группировкой войск в Украине", - пишет разведка.

Из этого разведка Британии делает следующие выводы:

1. России на протяжении войны не хватало единого командующего, наделенного достаточными полномочиями.

2. Возможно, генерал Александр Дворников, вероятно, занимавший эту должность в период с апреля по август 2022 года, не мог эффективно контролировать разрозненные и конкурирующие между собой группировки войск.

3. Назначение Суровикина, похоже, демонстрирует попытки российского силового блока повысить эффективность боевых действий, но ему, вероятно, придется состязаться с различными группами влияния в российском минобороны, у которого слишком мало ресурсов для достижения поставленных перед ним политических целей в Украине.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

🇷🇺🇺🇦🤙 Зона ответственности "ЧВК Вагнера" в Донбассе значительно расширилась

Недавно Борис Рожин (https://t.me/boris_rozhin) сообщал об отправке около 1 тыс. "музыкантов" в район Лисичанско-Северодонецкой агломерации. 

Военкорам ФАН стало известно об отправке новых отрядов "Вагнера" на этот участок, где они встали на линию обороны большой протяженности и затормозили контрнаступление ВСУ. 

В то же время, "ЧВК Вагнер" продолжает наступление в сторону Бахмута, и уже вошли на территорию его южных пригородов — Опытного и Иванграда.

 

вагнерimage.png

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
 
©️Tetiana Stanieva

"Скъпи мои сънародници, братя българи, вие ме познавате като българка от Бесарабия. Някой - много отдавна, някой от 24, като започнах да разказвам за войната в моята Украйна, където съм родена и живея.

Вие винаги и навсякъде говорите за вашето уважение и любов към бесарабските българи. Обичате да идвате до нас на гости! Всеки политик ни използва като коз в предизборната си надпревара, защото има нужда от електората. Наближава Денят на бесарабските българи, който ще бъде отбелязан и в България, на места дори много патетично. Ще ни се възхищавате като на маймуните в цирка: „Вижте как могат! Те говорят нашия език! Разбират ни! О, маймунчета, браво, чудесни сте!"
Чувствам се през цялото време като онази маймуна, която трябва да показва и расказва каквото ви харесва и ви забавлява. Но аз ще казвам истината, която изгаря на някои от вас очите.

Сега си представете, че бях ранен от съсед с пистолет. В буквалния смисъл на думата. Всичката съм в кръв. Той е силен, голям, богат. Той започна бой с мен, разруши къщата ми и биеше детето ми, защото не исках да говоря неговия език, защото не исках да бъда приятел с него, защото исках да остана себе си, в къщата си и аз не исках да му дам своя харман.

И тъй, аз изтичам при вас, братя, които толкова се кълняхте в любовта си, стоя пред вас в кръв и моля: „Дайте ми оръжие да се браня, той всяка вечер идва да ме убива и заплашва да запали цялата улица, да отровите всички кладенци, от които пиете, и да спре газопровода, от който се отоплявате.

Не ви моля да ме защитите, да се обедините с мен в борбата срещу звяра, защото разбирам, че вие и той делите парцел земя извън селото, а също така делите парите за общата реколта. Всичко, което моля, е, дайте ми оръжие, аз ще направя всичко сама. Ще спра врага за всички вас."

И вие, представете си, в отговор казвате: ние ти съчувстваме много, дръж се! Но ти всъщност си виновна сама, дразниш го с красивата си градина, той е прав да те бие, и детето ти. Той ги възпитава. Силна ръка! Както и да е, той казва, че ти сама си подпалила къщата. Красиво, между другото, изгаря! И сама си се плюснала. Сприй да викаш, толкова добре ни беше, когато ни забавлява. Разбираш ли, писна ни от виковете ти! Вижте колко проблеми имаме заради това, че защитаваш градината си. Вече да си я дала на съседа и щяхме да продължим да жънем с него. Това не е нашата война. Не ни вкарвай.

А аз продължавам да стоя пред вас окървавена с молба поне за съчувствие...и раната не ме боли тъй силно, колкото вашите думи…

Ето как изглежда войната в Украйна и молбата ни от бесарабските българи към вас, българи!

И ако утре умра от оръжието на съседа, вие ще бъдете виновни, мили мои братя.

Фото на още един бесарабски българин Олександр Барон, който е също наранен от вашите думи."
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Започна се кошмаренето- ден-2, продължение на вчерашния ден-1.

Ладожката ТЕЦ вече е извън строя,  Запорожие, Киев..   ЖП станция Шепетовка ..    и др.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, kirasirrav said:

Добре де, сега излиза че бесарабските българи са всъщност украинци, и руснаците са нападнали Бесарабия и избиват нашите там?

Ако искат помощ и съчувствие, да си събират багажа и да се връщат в България. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, kirasirrav said:

Добре де, сега излиза че бесарабските българи са всъщност украинци, и руснаците са нападнали Бесарабия и избиват нашите там?

Не, бесарабските българи са лоялни украински граждани, като 90 % от тях са на страната на Украйна и срещу Русия в тази война!

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, kirasirrav said:

Добре де, сега излиза че бесарабските българи са всъщност украинци, и руснаците са нападнали Бесарабия и избиват нашите там?

Те са лоялни украински граждани.

Това го публикувах, за да се види как изглежда от вън нашето русофилско управление, което не иска да помага на Украйна с нищо, освен със съчувствие.

А руснаците освен че избиват нашите там, избиват и своите (източните области са основно рускоговорящи) с ужасяваща сила... Има много интервюта с хора от там, които се определят като руснаци, но не желаят да живеят под руско управление. Путин и сие са неспособни да уловят тази разлика...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, това да. Но все пак ситуацията там не ми се вижда проста. Руснаците че ги вършат тези идиотщини, вършат ги...и нападнаха първи. Ама и украинците не са пример за подражание - колко хора са нарочили за предатели или примерно с някакъв друг мотив, и ги репресират, а нашите в Бесарабия ги мобилизират и ги пращат на фронта...незнам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Mirolub said:

Започна се кошмаренето- ден-2, продължение на вчерашния ден-1.

Ладожката ТЕЦ вече е извън строя,  Запорожие, Киев..   ЖП станция Шепетовка ..    и др.

Това с Ладожская ТЕЦ все още са мечти на някои руски канали. Там са попаднали два ирански безпилотника, колко поражение могат да направят?  Всичките приказки са, че ако я разрушат, то може да се създаде дефицит.  Днешният обстрел говори за издишащите възможности на Русия да ползва ракети. Свършват, просто свършват, и вече са отворили неприкосновеният запас (НЗ). Докато вчера пуснаха 84 ракети, днес са насъбрали едва 20. И при тов нито една военна цел не е поразена, само граждански. Така войната няма как да спечелят, само ще създадат повече ненавист към себе си.


Россия продолжила ракетную атаку на Украину, значительно снизив интенсивность

Во вторник российские военные продолжили атаку Украины с использованием ракет и дронов-камикадзе. Известно о нескольких взрывах на земле, часть ракет была сбита украинской системой ПВО в воздухе. Первые данные свидетельствуют о том, что Россия значительно снизила интенсивность обстрелов по сравнению с понедельником. Это, вероятно, подтверждает информацию об истощении запасов высокоточного оружия.

Детали: Ночью Россия обстреляла Запорожье. По данным Киева, было выпущено 12 ракет С-300, пострадали жилые дома, автосалон, больница и учебное заведение. Известно об одном погибшем.

▪️Позднее два дрона-камикадзе Shahed-136 атаковали Ладыжскую ТЭЦ в Винницкой области. Как пишет пророссийский телеграм-канал «Рыбарь», Ладыжская ТЭЦ питает юго-запад страны. Из-за ее поражения на этом участке энергосети может быть создан дефицит электроэнергии.

▪️В украинских телеграм-каналах публикуют видео взрыва в Одесской области.

▪️Взрывы также в небе над Киевской, Одесской, Днепропетровской и Хмельницкой областями: сработала ПВО. По данным главы Киевской военной администрации Алексея Кулебы, над Киевом были сбиты две ракеты. Над Хмельницкой областью сбили дрон-камикадзе.

▪️По данным украинских телеграм-каналов, в 07:48 был пуск ракет Х-101 со стратегических бомбардировщиков Ту-95МС в районе Каспийского моря. Сообщалось также о пусках ракет «Калибр». Позднее глава Николаевской области Виталий Ким сообщил о пуске еще 10 ракет. По данным «Униан», 10 ракет были запущены из района Каспийского моря, еще 10 — из Саратова.

▪️Воздушная тревога в Украине объявлена на протяжении всего дня на всей территории Украины.

Контекст: Снижение интенсивности обстрелов может подтверждать оценки западных экспертов о том, что запасы высокоточного оружия России истощены. Во вторник об этом в частности собирается заявить глава Центра правительственной связи Великобритании (GCHQ) Джереми Флеминг. Его речь заранее получили журналисты «Би-би-си». Как считают в GCHQ, несмотря на массированные ракетные обстрелы украинской территории, боеприпасы у российских военных заканчиваются, а решения российского президента Владимира Путина оказались ошибочными.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, kirasirrav said:

Е, това да. Но все пак ситуацията там не ми се вижда проста. Руснаците че ги вършат тези идиотщини, вършат ги...и нападнаха първи. Ама и украинците не са пример за подражание - колко хора са нарочили за предатели или примерно с някакъв друг мотив, и ги репресират, а нашите в Бесарабия ги мобилизират и ги пращат на фронта...незнам.

За съжаление на война винаги е така. Ние сме благодарни примерно на румънците, че се включват решително за падането на Плевен през декември 1877, но това оправдава ли насилието и грабежите, които извършват румънските войници в турската махала в града?! Някои цинично биха казали, че това е причината за пълното обезтурчаване на Плевен и румънците са ни направили услуга, но не е за хвалене. Така и днес украинците имат немалко действия, които не са за хвалене, но така е на война - и агресорът, и жертвата вършат престъпления, къде умишлено, къде от глупост, къде заради грешно подадена информация, за жалост това е войната. Обаче не украинците, а руснаците започнаха първи още преди 8 години.

  • Харесва ми! 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето допълнителен анализ за руските възможности използвани вчера:

 

От того, что я сейчас напишу многим легче не станет, но для понимания ситуации, а именно, того в насколько загнанном положении находится наш враг - надо.

Итак. Х-101, Х-55, КР "Калибр", РСЗО "Торнадо-С", ЗРК С-300, Shahed-136...

Всё это было использовано сегодня по Украине.

Ничего не смущает? Верно, дичайшая солянка из всего того, что прилетело.

Например, по Украине было выпущено 14 КР "Калибр", при том, что одновременный залп всей группировки Черноморской флотилии рф более 30 ракет.

Почему было выпущено только 14, а не все? Почему этих пусков не последовало позже?

Аналогично и в отношении остальной номенклатуры ракет. Создаётся впечатление, что они собрали всё по сусекам и направили на Украину. Впечатление или факт?

24 февраля россия нанесла за сутки по территории Украины более 160 ракетных ударов крылатыми и баллистическими ракетами. В последующие дни интенсивность была не меньше. А сегодняшний обещанный Апокалипсис сложно назвать таковым.

Но факт в том, что россия, устраивая сейчас пляски на погибших, лишь показала то, что она использует для устрашения украинцев то, что у неё осталось на 8-й месяц войны. Она не показала мощь и силу, а своё отчаяние и загнанность.

https://t.me/zloyodessit/17177

-----

А това е спекулация, макар и вероятна:


Российская армия вскрыла неприкосновенный запас ракет - эксперт

Дать такую команду мог генерал Сергей Суровикин, считает Роман Свитан.

"Они понимают, что полностью проигрывают войну, а проигрыш в войне - это развал России. Им сейчас  НЗ как таковой уже не нужен. Если они проиграют, то его хоть выброси потом", - объяснил Свитан.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другото да добавим, че с действията си Путин унижи маса руски спортисти, които сега не са допускани до големи състезания. Дори в спорта, в който руснаците исторически са номер 1, визирам хокея на лед, както е тръгнало ще трябва да се изкачват от най-долните дивизии, след като бяха изхвърлени от топдивизията заради войната в Украйна. Ако така продължат нещата, Русия ще пропусне и кавлификациите в много спортове за ОИ в Париж, като тогава дори войната да е свършила, ще отидат със символична за възможностите им делегация и всичко това заради безумния архаичен панславистки империализъм на Путин. Всъщност надявам се елитните известни руски спортисти в един момент да застанат срещу него. Убеден съм, че за всеки от тях е по-важно да печели титли от големи първенства, отколкото дали тази или онази територия ще бъде част от Русия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украина под обстрелом | Как воруют в российской армии | Бессмысленность ОДКБ | Европейские санкции

00:00 ВСТУПЛЕНИЕ

00:26 ОБСТРЕЛЫ УКРАИНЫ

07:57 ЛУКАШЕНКО И НАПАДЕНИЕ НА БЕЛАРУСЬ

09:27 НОВЫЙ КОМАНДИР

11:38 ВОРОВСТВО В АРМИИ

16:33 ОДКБ

19:26 САНКЦИИ ЕВРОСОЮЗА

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:
 
©️Tetiana Stanieva

"Скъпи мои сънародници, братя българи, вие ме познавате като българка от Бесарабия. Някой - много отдавна, някой от 24, като започнах да разказвам за войната в моята Украйна, където съм родена и живея.

Вие винаги и навсякъде говорите за вашето уважение и любов към бесарабските българи. Обичате да идвате до нас на гости! Всеки политик ни използва като коз в предизборната си надпревара, защото има нужда от електората. Наближава Денят на бесарабските българи, който ще бъде отбелязан и в България, на места дори много патетично. Ще ни се възхищавате като на маймуните в цирка: „Вижте как могат! Те говорят нашия език! Разбират ни! О, маймунчета, браво, чудесни сте!"
Чувствам се през цялото време като онази маймуна, която трябва да показва и расказва каквото ви харесва и ви забавлява. Но аз ще казвам истината, която изгаря на някои от вас очите.

Сега си представете, че бях ранен от съсед с пистолет. В буквалния смисъл на думата. Всичката съм в кръв. Той е силен, голям, богат. Той започна бой с мен, разруши къщата ми и биеше детето ми, защото не исках да говоря неговия език, защото не исках да бъда приятел с него, защото исках да остана себе си, в къщата си и аз не исках да му дам своя харман.

И тъй, аз изтичам при вас, братя, които толкова се кълняхте в любовта си, стоя пред вас в кръв и моля: „Дайте ми оръжие да се браня, той всяка вечер идва да ме убива и заплашва да запали цялата улица, да отровите всички кладенци, от които пиете, и да спре газопровода, от който се отоплявате.

Не ви моля да ме защитите, да се обедините с мен в борбата срещу звяра, защото разбирам, че вие и той делите парцел земя извън селото, а също така делите парите за общата реколта. Всичко, което моля, е, дайте ми оръжие, аз ще направя всичко сама. Ще спра врага за всички вас."

И вие, представете си, в отговор казвате: ние ти съчувстваме много, дръж се! Но ти всъщност си виновна сама, дразниш го с красивата си градина, той е прав да те бие, и детето ти. Той ги възпитава. Силна ръка! Както и да е, той казва, че ти сама си подпалила къщата. Красиво, между другото, изгаря! И сама си се плюснала. Сприй да викаш, толкова добре ни беше, когато ни забавлява. Разбираш ли, писна ни от виковете ти! Вижте колко проблеми имаме заради това, че защитаваш градината си. Вече да си я дала на съседа и щяхме да продължим да жънем с него. Това не е нашата война. Не ни вкарвай.

А аз продължавам да стоя пред вас окървавена с молба поне за съчувствие...и раната не ме боли тъй силно, колкото вашите думи…

Ето как изглежда войната в Украйна и молбата ни от бесарабските българи към вас, българи!

И ако утре умра от оръжието на съседа, вие ще бъдете виновни, мили мои братя.

Фото на още един бесарабски българин Олександр Барон, който е също наранен от вашите думи."

Какво тук значат воплите на реалните бесарабски българи, сравнени със загубата на митичните жертви Иван Мильов и Александр Николов...??? 🙂 

Путинофилите са всичко друго освен патриоти и българофили!!

Интересно е изследването на Левада Центр, официална руска социологическа агенция, все още незабранена от официалните власти?!

https://www.levada.ru/2022/09/29/konflikt-s-ukrainoj-sentyabr-2022-goda/

Редактирано от isav
  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, isav said:

Какво тук значат воплите на реалните бесарабски българи, сравнени със загубата на митичните жертви Иван Мильов и Александр Николов...??? 🙂 

Путинофилите са всичко друго освен патриоти и българофили!!

Интересно е изследването на Левада Центр, официална руска социологическа агенция, все още незабранена от официалните влати?!

https://www.levada.ru/2022/09/29/konflikt-s-ukrainoj-sentyabr-2022-goda/

Путинофилите са твърде чугунени глави. За тях Путин е светец, даже новият Христос, спасителят на света от империята на злото САЩ (не че американците са ангели, но това е друга тема), всичко, което прави и говори трябва да се приема безкритично и безрезервно, а най-добре да ни обяви война, за да ни окупира и да ни освободи по тяхната логика. Когато Русия загуби войната, а той почине без значение при какви обстоятелства, те ще бъдат в траур и ще го демонстрират публично. 

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...