Отиди на
Форум "Наука"

Алкохолизъм


Recommended Posts

  • Потребител

Алва, не се стягай, човекът просто се шегува. :)

Освен ако... не се шегува. :hmmm::laugh:

Пък и Азнавур, Едит Пиаф и Тойнби предразполагат към поглъщане на промишлени количества бира. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 93
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Алва, не се стягай, човекът просто се шегува. :)

Освен ако... не се шегува. :hmmm::laugh:

Пък и Азнавур, Едит Пиаф и Тойнби предразполагат към поглъщане на промишлени количества бира. :tooth:

Въобще не се шегувам, а твърдя с цялото си модераторско достоинство, че Алвата порка desperados като разпран!

Даже в момента го чувам как отваря една. :bigwink:

desperados.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва, не се стягай, човекът просто се шегува. :)

Освен ако... не се шегува. :hmmm::laugh:

Пък и Азнавур, Едит Пиаф и Тойнби предразполагат към поглъщане на промишлени количества бира. :tooth:

Не виждам връзка между поркането и цитираните от теб светила. Всъщност, няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въобще не се шегувам, а твърдя с цялото си модераторско достоинство, че Алвата порка desperados като разпран!

Даже в момента го чувам как отваря една. :bigwink:

desperados.gif

Това е клевета. Всъщност, ако трябва да те цитирам, крадецът вика дръжте крадеца. Виж сега, не ме обиждай, защото ще спра да публикувам теми, и форумът ще онемее и опустее, да не кажа, че ще се хартиса и бастиса, и ще осиротее без тойнби, без азнавур, ще си останете само с пиячката.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е клевета. Всъщност, ако трябва да те цитирам, крадецът вика дръжте крадеца. Виж сега, не ме обиждай, защото ще спра да публикувам теми, и форумът ще онемее и опустее, да не кажа, че ще се хартиса и бастиса, и ще осиротее без тойнби, без азнавур, ще си останете само с пиячката.

Извинявай, много, любезни. Ти си перлата на интелектуалността в нашия форум и аз горко се кая и обещавам, че никога няма да те подкачам на тема алкохол/алкохолизъм. В края на краищата, щом си се преборил веднъж с този порок, не върви да те изкушаваме пак, нали?

А най-простият начин да не изпадаш в греховни помисли за бутилката е да не четеш тук.;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Извинявай, много, любезни. Ти си перлата на интелектуалността в нашия форум и аз горко се кая и обещавам, че никога няма да те подкачам на тема алкохол/алкохолизъм

Надявам се, да не го казваш с ирония, защото не бива истината да се иронизира. Иначе ти прощавам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Любо, аз всъщност не можах да разбера, как точно алкохолът говори на "ушенцата". Не е ли чрез кислородният глад?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

В Австрия веднъж моя стар хор го викат на бис. Ние, вече леко зажаднели след близо два часа пеене, решаваме да си направим гаргара с публиката. Излизаме, десетина мъжове с черни ризи и гробовни физиономии и на два гласа плюс идеален исон изпяваме: "В казан си се пекла, по тръбичка текла..." на Черно фередже. Така де, то си е тропар, пък и от време на време се чува "Алилуя". Мутрите - каменни, изпълнението - адски сериозно, уважаемата публика - на крака.

По-късно вечерта, на хапка и пивка в местния ресторант (това става в Пулкау, Долна Австрия, с костница от ХІІ в., кисел местен гевюрцтраминер и невероятни манджички), един господин се обръща към едно от момчетата и, ухилен до ушите, казва на сносен български:

- Знаете ли, бил съм в България четири пъти, ходил съм и в Рилския манастир, много харесвам Борис Христов, но точно това песнопение не съм чувал, то навярно е някакво фолклорно влияние в църковния репертоар?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе много е активна тая тема, много се коментира, вдъхновява явно темата за алкохолизма, ей страшна работа е това пиенето. Че и прогрес на идеята има. Почна се от патологическата страна, а сега гледам бутилки тука се обменят. Браво браво, дерзайте момчета.

Ти пък вместо да почерпиш за рождения ден, махана намираш на хората. :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По отношение на баклофена (за които бях споменала по-горе) и като цяло за лечението на алкохолизма, препоръчвам тази книга: The End of My Addiction на Olivier Ameisen M.D.

eoma_scan.jpg

Кардиолог на който алкохола му вижда сметката в един момент и сам намира спасение и лечение на зависимостта си. Понеже аз и да говоря, едва ли някой ще ме вземе на сериозно, пък и от психологическа гледна точка, хората се доверяват много повече на лекари и хора със съотвената квалификация. :bigwink:

Това в случай, че все пак някой го интересува - със или без проблем с алкохола.

Иначе ние до 2023 можем да си седим и да си обсъждаме причините и следствията от алкохолизма, но не е само в това въпроса. Както всичко останало в живота, не е толкова важно до колко ще се обсъжда проблема - по-важното е, да се намери решение на проблема :bigwink:

Enjoy!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Не знам за тоя Грантс който показваш на картинките, обаче тоя който аз съм го пил е гаден, и то не съм пил 1-2 пъти. От друга страна Джак черен етикет и нагоре е ехееее, не пий сингъл барел, уж трябва да е по-добро ама не е, ромче хавана клуб, кубинският ром е по-добър от ямайският поне според мен, макар че зависи какво пиеш, от вискитата ми понасят бушмилс и онова, глен нещо си беше :), другите са ми гадни. Водка, джин, разните анасонови гадости не ми ги хвали, не мога да ги трая. Сега се сетих, някои брендита не са лоши - реми, курвоазие... Това за вредата от алкохола от мен :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Те Гленовете са много. Гленфидих, Гленливет, глен-това, глен-онова. Абе благо питие си е шотландско-ирландската ракия, пък и за всеки вкус се намира по някоя. От не най-добрите наскоро оцених Смъглър и Дъглас. Далеч не са върхът, но като за млад безперспективен учен - и толкова бива :) Смъглърчето всъщност си е направо прилично.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Потребител

Кофеинът вече е отречен при лечението на алкохолната интоксикация. Правят се банки с манитол и фурантрил, за да се форсира диурезата, а манитола директно намаля мазъчния оток. Причината за загубата на съзнание при алк.интоксикация е че алкохолът се намесва в цикъла на Кребс, в нервната клетка и води до натрупване на излишни количества пируват (пирогроздена киселина) която пък по пътя на осмозата предизвиква всмукване на вода. Водата се изкарва с манитола и препилия идва в съзнание. После вит.от групата "В", вит "С", ноотропил и пр.

Пичове не ви ли се е случвало след препиване, на сутринта да изпиете едно кафе - става ти още по-гадно! затова по-добре - солен айрян има много слабо прилика на действие с манитола. Друг заместител на манитола е обикновения глицерин който може да се вземе през устата, за изкл. на манитола който се вкарва само венозно.

--------------------

Консумацията на алкохол е тема с която много се злоупотребява в медиите. Обикновенното пиене няма нищо общо с алкохолизма. Българинът обича вечер да пийне със жена си 100 грама ракийка, или едно облаче, но това с нищо няма да му навреди, даже е и полезно за кръвообращението! Дори и да препиеш един път в седмицата с приятели, пак не е страшно и ли опасно.

Цироза не се развива само от алкохола. Вече е доказано че цироза развиват само хора които са носители на безсимптомните хепатити (В,С,и т.н.). Лошото е че човек може да боледува от тях безсимптомно и цирозата да е първата им проява, дори и да си трезвеник!

Алкохоликът е като наркомана, той не може да живее без алкохол и първата му работа като стане е да удари едно патронче, после на обед още едно и вечерта в кръчмата да се донареже като руснак в насипно състояние. Алкохоликът загубва интереса си към живота, към семейството си, деградира като личност и вегетира до всяка следваща доза.

Смятам че страни като Скандинавските, Великобритания, Ирландия, Полша, Русия имат много по-големи проблеми с алкохола и алкохолизма, отколкото българите.

Аз предпочитам домашната 50` ракия, сварена в личния "самогонный апарат". Махмурлук имам, ако надхвърля 400-500 грама примерно изпити на мохабет от 5-6 часа.

Има и друга зависимост, трябва да се пие бавно, с разредител, за предпочитане вода. Ако пиете със скорост 50 грама концентрат за час - никога няма да се напиете. Разбира се тази скорост е много бавна, но поне не повече от 100 грама за час!

И трети основен принцип - никога не смесвай питиетата, почнал си на ракия ири друг концентрат, карай с него до край, почнеш ли да мешаш с бири и вино - тежко ти се пише на сутринта "песента "Матилда" и "Сто гайди" в главата".:tooth:

Редактирано от Щекн Ичр
Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

... Консумацията на алкохол е тема с която много се злоупотребява в медиите. Обикновенното пиене няма нищо общо с алкохолизма. Българинът обича вечер да пийне със жена си 100 грама ракийка, или едно облаче, но това с нищо няма да му навреди, даже е и полезно за кръвообращението! Дори и да препиеш един път в седмицата с приятели, пак не е страшно и ли опасно...

:biggrin:

Нещо по темата за "безвредния" и "полезен" алкохол:

http://www.chudesa.net/%D0%BF%D0%B8%D1%8F%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B6/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Само за Скандинавия не съм особено съгласна - живяла съм там в продължение на няколко години и честно казано митовете за алкохолизма из тези земи си остават митове.

Масово скандинавците пият бира и то не всеки ден. И не държат особено много на твърд алкохол (може би финландците само).

Да не говорим, че изключително много се грижат за здравето си - активно спортуват, хранят се здравословно и т.н.

По-голяма грижа там им е депресията и самоубийствата, до която води. Особено в по-северните части на Скандинавия, където слънце не огрява.

Иначе руснаците, ирландците и бога ми - поляците! Сериозно трябва да се замислят върху алкохолните си навици.

Чувала съм (до колко е вярно не знам), че в Русия провеждали някакво състезание по надпиване с водка. Победителят принципно умира в токсикологията и може би вторият или третият "победител" печели титлата. Наградата е нещо от сорта на една каса с водка.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А вярно ли е, че тяхната ародна музика и тяхната чалга са свързани с различни стилове метал?

фолк метал

трол метал

батъл метал

викинг метал

пауър метал

блек метал

и така нататък....

Имам предвид групи от ранга на Турисас, Корпиклаани и мн. др.

А тук може да видите Забавни тениски с бира.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Ето малко инфо по темата за Алкохолната цироза:

Алкохолна цироза - развива се в 10%-20% от хората, които системно злоупотребяват с алкохол за период от десетки години. Необходимите дози за развитие на цироза варират строго индивидуално (обичайно са по-ниски при жени и по-високи при мъже). Алкохолът предизвиква увреждане на черния дроб като възпрепятства метаболизма на протеини, мазнини и въглехидрати. Пациентите също могат да страдат от алкохолен хепатит с треска, хепатомегалия (уголемяване на черния дроб), анорексия и жълтеница. Чернодробните ензими ASAT и ALAT са повишени над 300 IU/L, като съотношението ASAT:ALAT > 2 - стойност, която рядко се наблюдава при други чернодробни заболявания.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Имам един въпрос. Алкохолик ли е човек, който след препиване с бира се почва с бутилка (или две, ще видим…) джин още от ранни зори, вместо да направи обратното?

Link to comment
Share on other sites

Кое е обратното?

Право: Препиване с бира. На сутринта — джин.

Обратно: Препиване с джин. На сутринта — бира. (Оттам идва и изразът „Десета бира пия, ама нещо не изтрезнявам“.)

да почне с бира :)

Не може. Вече е почнал с джин.

Така почва

и така завършва?

http://www.youtube.com/watch?v=nZABImHVEpQ

:elvis::elvis::elvis:

Има доста прилики.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

по принцип добре е човек ако е седнал да се наквасва, да покачва алкохолният градус /демек от бира->джин->ракия/водка/уиски/, а не от високоалкохолни питиета да пада на нискоградусови такива. Туй не е точно алкохолизъм, а просто показва ниска култура на пиене.;)

Link to comment
Share on other sites

по принцип добре е човек ако е седнал да се наквасва, да покачва алкохолният градус /демек от бира->джин->ракия/водка/уиски/, а не от високоалкохолни питиета да пада на нискоградусови такива. Туй не е точно алкохолизъм, а просто показва ниска култура на пиене. ;)

Ама чакай сега! Никой не е седнал нищо (освен вероятността за сърдечен удар) да покачва. Просто едното касае вчера, а другото — днес. Тоест днешното се явява донякъде и клин. Аман от безпочвени обвиненийца! Наместо това обсъждайте темата „Алкохолизъм“.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

по принцип добре е човек ако е седнал да се наквасва, да покачва алкохолният градус /демек от бира->джин->ракия/водка/уиски/, а не от високоалкохолни питиета да пада на нискоградусови такива. Туй не е точно алкохолизъм, а просто показва ниска култура на пиене.

Познавам професионалисти, които след кратка дрямка последвала тежък запой с твърдо събуждайки се регенерират сетивността си със две-три халби студена бира и леки мезета на крак, последвана обезателно от безцелна половинчасова разходка, след което се преминава през култовата салата краставици с пресен копър и много оцет, като финал на регенератияният сеанс ....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...