Отиди на
Форум "Наука"

Подходящи за подарък исторически книжки на Древните Цивилизации


Recommended Posts

  • Потребител

Издателство Хермес , беше пуснало 8 малки книжки за : Индиянците , Инките , Викингите , Ацтеките , Римляните , Китайците , Египтяните и Гърците (няма го само Траките за жалост :( ) Със около 35 странички всяка м формат малко по голям от малките тетрадки . Обаче са с стилни корици , вътре е приятен текста , има картинки , шаренко е , а цената е скромна - 4 лв (всъщност 3,99 :biggrin: ) :117: Ако искате да подарите на някой хубав подарък те са идеални . Но ако човек се онтересува от Гърците примерно , не му подярявайте книжката за гърците , защото ще му е непотребна ! Но примерно аз както не знаех много за инките , сега ми стана интересно и си я зачетох :)

b0727.jpg

b0726.jpg

b0614.jpg

b0613.jpg

b0408.jpg

b0342.jpg

b0350.jpg

b0352.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Също така , още едни много интересни книжки са поредицата на Божидар Димитров :

Седемте Дверни Цивилизации в България - само нея съм чел и ми беше интересна

Българската християнска цивилизация и българските манастири

Войните на България за национално обединение - днеска смятам да си я взема , казват и че тя била интересна

10-те лъжи на македонизма - :biggrin:

Истинската история на Освобождението 1860-1878 - чувал съм да казват за нея , че има интересни разсъждения

12 мита в българската история

Разказ за историята на България

Светослав Тертер - Цар на българите (1300-1321)

Разорението на тракийските българи през 1913 г

Българите - първите европейци

Българите и Александър Македонски

Има и два пътеводителя :

Български старини в Македония - пътеводител

Златоград - пътеводител

ТОВА СА МУ ТРИНАДЕСЕТТЕ КНИЖКИ , на мен лично са ми интересни . Дизайна е много добър издател - ИК "Фондация Ком" (знам , че 90% от вас до сега не са я чували , но общо взето питайте за Б. Димитров по книжарниците , и аз не я бях чувал ) Те са по скъпички някой са по 10 лв , други по 20 лв !

Ето ви линк към издателството и да видите дизайна на книжките : http://knigibg.com/search.php?author_id=12...=author_id=1243

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...