Отиди на
Форум "Наука"

30 г. "STAR WARS" - легендарния филм на 20в.


Recommended Posts

  • Потребител

Прекалено сериозното отношение към съдържанието на МВ само по себе си е несериозно. МВ трябва да е такова - наивно, инфантилно (не зловещо и дълбоко философско) и задължително да не могат да уцелват от раз въпреки супер оръжията си. Въобще не е важно какво се случва, а да се набляга на атмосферата и на дозите комични изненади измъкващи героите и от най-нелепите ситуации. Има го и искам още, и още и ще ходя да го гледам и на 70 ако си остане такова:))))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 часа, Last roman said:

 

 А като добавим младите звезди Дейзи Ридли и Джон Бойега, имаме един добре дошъл знак за прогрес в една много бяла и мъжка поредица.

 

 

За мен точно този "квотен" принцип е дразнещ, защото става едва ли не задължителен !  Така се започна в Уестърн -жанра , тема запазена за бели и червени. След това нахлуха чернокожите и жените и жанрът отиде в канала. ( Та накрая и гейове се подвизаваха)  Не че нежният пол няма място в Дивия запад, но като дама стил Клаудия Кардинале, а не като супер стрелец Ш. Стоун. Направо ми настръхват косите при следващ "тежък" епос за Древен Рим...сигурно 1/4 от Сената и 1/3 от висшите военни ще бъдат чернокожи. Загатна се в "Спартак-кръв и пясък" , всеки трети жител на Капуа беше негро. Сори  за ОТ, ако авторът сметне за необходимо да ми изтрие поста.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:))) Е, в Междузвездните Войни можехме спокойно да отчетем липсата и се изкефих, че вкараха и азиатците. При такава Галактика пренаселена от какви ли не муцуни не стоеше добре липсата на расите, представители на собствения ни биологичен вид. Някак си странно бе Джаби да си падат по бели танцьорки и да има намеци за сексуален микс между хора и чудовища, а да ги няма фактически съществуващите биологични видове...

Не, че веднага не отчетохме новата по(д)правка  сценария ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Следващата серия най-вероятно ще се казва "Индиана Джоунс и последната междузвездна война".

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моля, моля! Стига толкова Харисън Форд! (Следван от цяла шайка кисели старчета разиграващи холивудското БСП)

Простете, но когато Кайло Рен го ръгна изпитах облекчение и благодарност, че ни спестява следваща поява на спихнатата му, крива физиономия и бездарното екранно присъствие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Харисън Форд си е Харисън Форд. Участвал е в първия филм на Междузвездни войни, тъй че ако бяха решили можеше и до последния да участва. И си е заслужил парите, щото има име. Филм без Харисън Форд не е като филм с Харисън Форд. :)

Иначе новия филм си е супер. Гледайте и се забавлявайте, и не му мислете много. Някъде там в една далечна галактика историите от филма може и да се случват. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Джордж Лукас критикува новия Star Wars

Създателят на космическата сага "Междузвездни войни" Джордж Лукас призна в интервю за американския тв водещ Чарли Роуз, че е разочарован от седмия епизод.

По думите му, режисьорът Джей Джей Ейбрамс е заснел ретро филм, а самият той винаги се е стремил да направи нов, който да не прилича на предишните, съобщиха Асошиейтед прес и "Холивуд рипортър".

"При мен те бяха различни - различни планети, космически кораби и т.н", коментира Джордж Лукас. 

Той характеризира компанията "Уолт Дисни" като "бели робовладелци". 

"Всичките ми филми са като деца. Много ги обичам. Продадох ги, а с тях постъпиха като с роби: взеха и...", поясни Лукас, без да завърши фразата. 

Режисьорът отбеляза още, че компанията не е била заинтересована той да продължи работата над филмовата поредица. 

Джордж Лукас продаде компанията си "Лукасфилм" през 2012 година за 4,06 милиарда долара. Така една от най-легендарните поредици в историята на киното - "Междузвездни войни", стана собственост на "Уолт Дисни къмпани". 

Седмият епизод на космическата сага "Междузвездни войни: Силата се пробужда" излезе на 17-18 декември и вече е донесъл приходи от продажбата на билети в размер на повече от 1,2 млрд. долара, попадайки в десетката на най-касовите филми на всички времена само две седмици след появата си на екран. 

"Междузвездни войни: Силата се пробужда" получи предимно положителни отзиви от критиците, макар някои да упрекнаха сценаристите и режисьора, че сюжетът на седмия епизод много прилича на първия филм от поредицата "Междузвездни войни: Нова надежда" от 1977 година. 

http://smart.dir.bg/life/news/21354419/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, да...яд го е на Ейбрамс, че се сети да върне ретро рецептата. :baby:

Още малко и ще започнем да се чувстваме виновни, че ни хареса!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Щом бащата на войните се е произнесъл, мисля че няма какво повече да дискутираме за качеството но филма. Определено е машина за пари - добре измислена и направена. Но не предлага почти нищо ново, освен факта, че декласиран щурмовак негър-хигиенист е способен с малко ребъл помощ да унищожи най-модерното оръжие в Галактиката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм го гледал още филма. Направо ме е шубе да го гледам. Изглежда се очертава като поредното олицетворение на безумните времена, в които живеем.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

„Междузвездни войни: Силата се пробужда“ потопи „Титаник“ thumb640x320_Star-Wars-Force-Awakens-Pos

По всичко личи, че „Междузвездни войни: Силата се пробужда“ (Star Wars: The Force Awakens” не може да бъде спрян. Продължението на Сагата, което беше поверено на Джей Джей Ейбрамс, продължава с рекордните приходи. От Collider съобщават, че филмът официално задмина „Отмъстителите“ (The Avengers), за да се превърне в четвъртия най-касов филм в САЩ. Това класира „Силата се пробужда“ на около милион зад „Юрски свят“ (Jurassic World). Само за две седмици филмът на Ейбрамс събра 652 млн. долара в САЩ - достатъчно силно начало, което може да изстреля продължението на космическата опера дори до първата позиция.

Четвъртата позиция ще е краткотрайна. Още този уикенд „Силата се пробужда“ със сигурнсот ще изпревари приходите в САЩ от „Юрски свят“ (652.2 млн. долара) и „Титаник“ (658.6 млн. долара), за да се нареди на втора позиция – веднага след „Аватар“(Avatar), който държи първата позиция с 760.5 млн. долара. Ще успее ли Епизод VII да задмине лентата на Джеймс Камерън? Напълно възможно – историята за джедаи и ситове ще продължи да се върти в кината в САЩ още много време, в което може да натрупа нужните приходите за първата позиция на най-касов филм в САЩ.

В световен план нещата също изглеждат добре. Към момента „Силата се пробужда“ може да се похвали с приходи в размер 1.33 млрд. долара и осма позиция, задминавайки „Замръзналото кралство“ (Frozen). Следващите в списъка са „Хари Потър и Даровете на Смъртта: Втора част“ (1.34 млрд. долара) и „Отмъстителите: Ерата на Ултрон“ (1.4 млрд. долара). Можем да се обзаложим, че тези два филма няма да издържат дълго на сериозния интерес на публиката към Епизод VII. И тук, подобно на боксофиса в САЩ, лентата на Ейбрамс ще трябва да се справи с „Титаник“ (2.18 млрд. долара) и „Аватар“ (2.78 млрд. долара), които държат първите две места. В момента на трето място в световната класация е „Юрски свят“ с приходи в размер на 1.66 млрд. долара. Не трябва да забравяме, че „Силата се пробужда“ тепърва ще атакува кината в Китай, от където се очакват сериозни приходи.

http://hicomm.bg/news/ay-mejduzvezdni-vojni-silata-se-probujda-au-potopi-ay-titanik-au.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎30‎.‎12‎.‎2015 at 10:16, *abi* said:

Усещането за истинност благодарение на 3Д е невероятно!

Съгласен съм ! Ако ще се геда филма трябва да се гледа само 3 Д ! Красиви ефекти.

Доколкото си спомням първата часть - то биш третата с която почна филма гледах когато съм бил някъде 7 клас ?

Ако бяз и сега 7 клас и 7 серия щеше много да ми хареса. Жалко че вече не съм в 7 клас  :( !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз съм в 4-ти клас и нямам никакви проблеми с харесването дори на разкаяли се тъмнокожи щурмоваци.

А ако бях момче щях да хлътна по Рей до ушите. :baby::046:

Редактирано от *abi*
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, след като Джордж Лукас вече е хвърлил първия камък по еп. 7 да кажа и аз няколко лоши думи за филма.

Общо-взето прилича на среща на випуска, по-скоро на среща на актьорите от еп. 4 и още по-точно на тези от тях, които още са живи. През целият епизод търсиха Люк, а той се появи съвсем за кратко накрая и цялата му роля беше долу-горе като на подвижно храстче.

Като изключим, че подобно вече на много от новите филми е 3Д, то този епизод много се отличава от предишните епизоди ... по липсата на иновативност. Като цяло космическата сага гледаше да е в крачка с новите технологии ... поне до сега. Еп. 7 копира направения най-отдавна и с най-малко средства еп. 4, но дори в сравнение с него изглежда "икономичен вариант". Определено липсва мащабът на космическата сага - битки между космически крайцери, гонки между гигантски секвои, подводни градове, сражения между огромни армии.

Сценарият определено е без какъвто и да е смисъл, все едно е направен съвсем на бързо за някакъв банкет по случай годишнината от старта на филма. Излиза, че най-големият проблем на бунтовниците, а и на Първия ред е ... да намерят къде е Люк. А пък за това, къде е Люк има дори специално направена карта. Отделен е въпросът, че повечето герои се оказа, че не са си пили хапчетата - Кайло Рен основно троши монитори, Фин е с постравматичен стрес, генерал Хакс мяза на Хитлер с тежък пристъп, а Рей нервничи като разглезена пубертетка. 

Разбира се откъм сценарий нещата май се объркаха още с епизоди 1-3 откъм сценарии и там още започнаха да дублират епизоди 4-6. Но при епизоди 1-3 все пак успяха да съхранят емблематичната атрактивност на филма - внушителни дворци и заседателна зала на сената, база сред вулкан, подводен град ... А също така и друга запазена марка - лекия хумор разведряващ сагата.

Аз лично очаквах като развитие на новите епизоди, т.е. 1-3 и 7 по-скоро нещо такова:

епизод 1 - Възникване на империята

епизод 2 - Победата на империята

епизод 3 - Бунтът

и така логично стигаме до

епизод 4 - Нова надежда

епизод 5 - Империята отвръща на удара

епизод 6 - Завръщането на джедаите

епизод 7 - Ликвидиране на империята - в смисъл в еп. 6 императорът е убит и Вейдър умира, но остават другите генерали, без особени сили, но с голяма армия, срещу по-слабите бунтовници, но пък с джедаи. Даже може да се докарат до 10: 7 империята се прегрупира, 8 империята контраатакува, 9 бентовниците в настъпление, 10 краят на империята. 

s4052.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребители

Епизод 8 обещава да е още по-скапан и от епизод 7.

Обещават гей персонаж в "Междузведни войни"

Решението е доста странно, защото филмът по принцип е ориентиран към по-малки зрители, което ще рече, че тематиката за секса по начало е извън обектива на филма. Едно е да се включи в главните роли негър, защото в днешното общество къде повече, къде по-малко негри има навсякъде и в един доста пъстър откъм галактически видове филм си е нещо съвсем нормално да има такъв герой. Все пак децата виждат навсякъде негри и за тях е съвсем нормално да има такъв и във филма. Навлизането обаче в тънкостите на секса във филм, в който се разказва за една далечна галактика, какво е станало преди много години, което е аналог на нашето през 9 царства в 10 не е много удачно. Вярно, че носталгията по младините вкарва в киносалоните и доста зрители, които вече са отминали зрителската възраст в която са гледали за пръв път някой от епизодите на филма. Но все пак за едните е доста рано да умуват за сексуалната ориентация на героите, а другите са харесали поредицата именно защото не следва класическата формула на американския екшън-жанр - 35 минути бой, 15 минути секс и 45 минути баластра.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Много зле! Не очаквах чак толкова да не ми хареса. Сякаш беше по мотиви, а не някакво логично продължение. И може би най-разочарован от липсата на нещо ново, каквото и да е, но да е ново...

Аз ще очаквам следващия Mad Max, повече ми хареса!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бях в осми клас, когато излъчиха Междузвездни войни в кино Сердика. Не мога да кажа, че не ми хареса, но не ми и хареса.И тогава и сега мисля, че няма по-скучен сценарий писан някога.

Да не говорим за някои от куклите в първите части ... В Мъпет шоу са доста по-убедителни. 

 

Редактирано от Б.Богданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Очаквах силата освен да се събуди,да вземе и някой Оскар. Дори и в някоя второстепенна категория. Някоя от рода - "най-добър педикюр на втория помощник осветител". Вместо това тъпотията "Лудият Макс" обра всичко що можеше да се обере от тоя жанр, което уж принадлежеше на междузвездните.

Редактирано от rumcaiz
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Американците са царе по претопляне на манджи. Ако излезе нещо дето пуска долари, то то се претопля и препича докато пуска сок. Сега Дисни решиха да го претоплят. Аз реших този добър, наистина добър средношколски, филм, да не го консумирам притоплен от Дисни.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • 6 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Политическата коректност вдига меча си в "Междузвездни войни"

rogue one

Дж. Дж. Ейбрамс на няколко пъти беше казвал, че ще се опитат да наложат разнообразие в кастинга на новите филми от сагата. Разнообразие тук е кодовата думичка за по-малко бели хора.

Истерията срещу Тръмп и Запада, вдъхновена от крайнолеви активисти в САЩ, оцапа и новия филм от вселената на Star Wars, озаглавен „Rogue One: История от Междузвездни войни".

Дни преди премиерата на монументалното джънк-фууд забавление за 200 млн. долара, в интернет се разгърна скандал за политическите послания на филма.

Всичко започна от туитове на сценаристите на мегапродукцията Крис Вайц и Гари Уита, типични за политически коректния климат. Дни след победата на Доналд Тръмп на президентските избори в САЩ, Вайц написа - „Забележете, че Империята във филма е човешка организация, базирана на бялото превъзходство".

По-късно Уита допълни своя колега с думите - „Срещу която е изправена мултикултурна група, предвождана от смели жени".

Ето как Star Wars стана Social Justice Wars. Туитовете на двамата сценаристи, които после те изтриха, легитимира популярния наратив сред крайнолевите активисти, че белите хора - и най-вече белите мъже - са изконно зли носители на привилегия, а малцинствата са потиснати жертви, които винаги стоят от страната на доброто и справедливостта.

Разбира се, още в оригиналната трилогия Star Wars от 70-те години на миналия век Империята е силно вдъхновена от нацистите и Третия Райх, но сега сценаристите не говорят за нацисти, а за бяло превъзходство, което идеално съвпада с отровните доктрини на анти-белите идеолози и културното разделение след победата на Тръмп.

 

Нещо повече, двамата сценаристи на „Rogue One: История от Междузвездни войни" не се задоволиха само със слабо дегизирана атака срещу Доналд Тръмп и историята на Западната цивилизация. Те смениха профилните си снимки в социалните мрежи със символа на бунтовническия алианс от филма, но добавиха към тях по една безопасна игла.

Безопасната игла беше и символът на хилядите протестиращи срещу резултата от изборите в САЩ, които излязоха по улиците, блокираха пътища, палиха американски знамена и нападаха привърженици на The Donald. Това се превърна в символ на „съпротивата" срещу изборите.

Привържениците на Тръмп, сред които действително има и тясно профилирано малцинство от бели националисти, реагираха на посланията на сценаристите Уита и Вайц с призив за бойкот на филма. Шефът на студиото „Дисни" побърза да успокои обстановката като съобщи, че „Rogue One: История от Междузвездни войни" е развлечение за всички зрители и не съдържа никакви политически послания и позиции.

Само един поглед към официалния плакат обаче е достатъчен, за да се види, че филмът е ясна и ярка демонстрация на идеологията на прогресивното ляво, според която белите мъже трябва да бъдат представяни като злодеи, а представителите на малцинства задължително са промотирани и обрисувани като репресираните добряци.

Най-големият и важен образ на плаката е на мацката Фелисити Джоунс, която е основният герой на филма. Под нея са наредени изпълнителите на ролите на добрите бунтовници - някакъв расово неопределен робот, Диего Луна, който е мексиканец, чернокожият Форест Уитакър, китаецът Дони Йен, Янг Уен - още един китаец и Риз Ахмед, който има арабски произход. Eдинственият бял мъж с европейски корени e Бен Менделсон. Както вече се досещате, той играе злодея на филма и очевидно е лицето на репресивната бледолика диктатура, която потиска добрите малцинства.

618x346.jpg

Това е направено напълно нарочно. Човекът зад възраждането на вселената на Star Wars Дж. Дж. Ейбрамс на няколко пъти беше казвал, че ще се опитат да наложат разнообразие в кастинга на новите филми от сагата. Разнообразие тук е кодовата думичка за по-малко бели хора. Тук е моментът да си спомним и за абсурдния скандал с „прекалено белите „Оскари".

Вкарването на „политиките на идентичността" в тъканта на един масов развлекателен продукт като „Rogue One: История от Междузвездни войни" демонстрира крайната степен на левичарско идеологизиране на Холивуд.

За тях светът е видян като територия, в която отделни групи враждуват на етнически принцип, където белите мъже са господстващо и злонамерено мнозинство, а всички други колективи трябва да се обединят срещу тях. Тези хора търсят предразсъдъци навсякъде и интерпретират буквално всичко през изопачения ракурс на расовата, сексуална и религиозна идентичност. Индивидуализмът и меритокрацията са пратени по дяволите.

Мазохизмът на либералните елити в Западния свят засели и „междузвездните войни". Това, което те не осъзнават е, че именно в лабораторните условия, създадени от тях, се раждат и захранват силите на реакцията, олицетворени към момента от един „много, много, много лош" оранжев милиардер.

http://www.webcafe.bg/filmcafe/kino/id_767299901_Politicheskata_korektnost_vdiga_mecha_si_v_Mejduzvezdni_voyni

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе, щом в Rogue one ще участва и Дони Йен, който е тренирал не куп, а - цяла планина - бойни изкуства, филмът обещава да предложи на зрителите си много здрав търкал. Ама - много здрав! Биткаджийските сцени ще изтикат на заден план всичките политически коректни и некоректни внушения. Истинското внушение (както - и внушението на всички филми с участието на този актьор!) е: ако тренирате някакво бойно изкуство, тренирайте го много усърдно! 

Тренирал е много усилено следните: тай чи, таекуондо, у-шу, джудо, бразилско джиу джицу (това е твърде различно от японското джу джуцу), бокс, кик бокс, муай тай, винг чун, борба - свободен стил. Има опит и в т.н. паркур - преодоляване на пространства с препятствия в градска среда.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то аз ако искам екшън търкал, ще си пусна някоя компютърна игра от поредицата :) 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...