Отиди на
Форум "Наука"

Анна Каренина(Лев Толстой)


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте на тези,които са чели този роман. Искам да ви попитам за мнението ви. Харесва ли ви и мислите ли,че историята е прекалено депресираща или ви е завладяла по определен начин? Какво ви хареса и какво-не? Нрави ли ви се стилът на писане на Толстой? Одобрявате ли постъпката на Анна? Бихте ли прочели отново романа? След като отговорите и аз ще си изкажа мнението,за да не влияя сега ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Какво ви хареса

Ана Каренина: "Всички щастливи семейства си приличат, но всяко нещастно семейство е нещастно по своему." ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Здравейте! На 14 съм и съм чела само Анна Каренина. Наскоро реших да оставя тинейджърските книги и да се захвана с класиката - Толстой, Достоевски и т.н, а пък и за да докажа на мама че мога да чета такива книги. :biggrin: Както и да е извинявам се, че се отклонявам от темата, но някои би ли ми казал 5-те книги на Толстой, защото наскоро в една тема четох за тези 5 книги, а не знам кои са ;) . и ако може още нещо да попитам кои са добрите писатели писатели, които са написали нещо стойностно. Ако може пишете ми съобщение...мерси :) .

Редактирано от Б.Богданов
Постът беше написан на латиница.
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ако се научиш да пишеш на кирилица, на драго сърце ще ти препоръчаме литература. Макар че различните хора харесват различни книги:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

zdraveite!na 14 sum i sum 4ela samo anna karenina.naskoro re6ih da ostavq tiineidjurskite knigi i da se zahvana s klasikata-tolstoi,dostoevski i t.n, a puk i za da dokaja na mama 4e moga da 4eta takiva knigi. :biggrin: kakto i da e izvcinqvam se, 4e se otklonqvam ot temata,no nqkoi bi li mi kazal 5-te knigi na tolstoi, za6toto naskoro v edna tema 4etoh za tezi 5 knigi, a ne znam koi sa ;) . i ako moje o6te ne6to da popitam koi sa dobrite pisateli pisateli, koito sa napisali ne6to stoinostno.ako moje pi6ete mi suob6tenie...mersi :) .

Не са на Толстой, на Достоевски са :)

"Юноша", "Идиот", "Братя Карамазови", "Престъпление и наказание", "Бесове"

Това е много сериозна литература, обаче! Чети я с нужната задълбоченост :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Демек остави си я за след 10 години ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е, не, но след 5-6 пак ги прочети :)

А инак ако наистина харесваш класиката, не знам защо само руската, но можеш да прочетеш "Война и мир".

пп

И все пак приятно е да види човек младежта да се интересува от тия неща :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Писах му на детето едно ЛС с книжки. Най-вече разказите на Чехов и Гогол са за тая възраст, струва ми се.

Браво, впрочем. Наистина похвален интерес.

И кирилицата ще се появи по някое време :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тургенев също става. И аз съм за "Война и мир" - има и интрижка, балове, лавсторита - изобщо става и за по-ранна възраст :).

Редактирано от Kuna
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хеееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееей широк панорамен изглед. От лявата страна една фигура бяга в снега.

-Юфка Юфковиииииииииииииииииииииииииич!

От дясната страна бяга друга фигура в снега.

-Калииииииинкаааааааа Гулобаваяяяяяяяяяя!

В гората вълците вият. Ауууууууууууууууууууууууууу!

Балалайкаааааааа.

СВЕД ПОЛОВИН ЧАС.

От лявата страна една фигура бяга в снега.

-Юфка Юфковиииииииииииииииииииииииииич!

От дясната страна бяга друга фигура в снега.

-Калииииииинкаааааааа Гулобаваяяяяяяяяяя!

В гората вълците вият. Ауууууууууууууууууууууууууу!

Балалайкаааааааа.

След час два.

От лявата страна една фигура бяга в снега.

-Юфка Юфковиииииииииииииииииииииииииич!

От дясната страна не бяга друга фигура в снега.

А вълците. Хррррр. ням-ням. хррррррр, ням-ням.

Балалайкаааааааа.

http://www.youtube.com/watch?v=QHYEKQBJ83E

:w00t: :w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Скуби, тая заран май си почнал с уникум и си минал на форминт после :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...