Отиди на
Форум "Наука"

Tайната


Recommended Posts

  • Администратор

secret_book.jpg

http://thesecret.tv/ - официален сайт

http://imdb.com/title/tt0846789/

Изтегли Филма

Текстът по-долу е изваден от филма.

Законът за привличането

/или излиянията на един последовател на Законът, и негови колеги и ученици/

„Преди година животът ми се срина.Бях изтощена от работа,баща ми почина внезапно,а отношенията ми с хората бяха обтегнати.Тогава не подозирах, че отчаянието ми ще ми донесе най-големия дар.Бях надзърнала в една велика тайна.Започнах да проследявам тази тайна назад в историята.Не можех да повярвам колко хора са я знаели.Това са били най-великите исторически личности-Платон, Шекспир, Нютон, Юго, Бетовен,Линкълн, Емерсън, Едисон, Айнщайн.Исках да споделя Тайната с целия свят.Започнах да издирвам съвременници,които знаят тази тайна.И те започнаха да се появяват

един по един.Ако знаете Тайната, тя ще ви даде всичко, което искате -щастие, здраве и богатство.Можете да имате, правите или бъдете,каквото си пожелаете.”

Можем да имаме, каквото си изберем,независимо колко голямо е то.В каква къща искате да живеете?Искате ли да сте милионер?Какъв бизнес искате?Искате ли повече успех?Какво искате наистина?

Виждам много чудеса, които се случват в живота на хората -финансови чудеса, изцеление на тялото, психиката и отношенията.Всичко това се случва поради умение да се прилага Тайната.Това е великата тайна на живота."Тайната е отговорът на всичко, коетое било, е и ще бъде." Ралф Емерсън.Сега сигурно се чудите каква е тази тайна. Ще ви кажа как я разбирам аз.

Всички работим с една безкрайна сила.Всички се ръководим от едни и същи закони.Естествените закони на Вселената

са толкова прецизни,че можем да построим космически кораби, да пратим хора на Луната и да изчислим приземяването

с точност до част от секундата.Не ме интересува дали сте индиец,австралиец, новозеландец,дали сте от Стокхолм, Лондон,Торонто, Монреал или Ню Йорк -всички работим с една сила,един закон –ПРИВЛИЧАНЕТО.Тайната е законът за привличането. Всичко, което идва в живота ви,е привлечено от самите вас.Привличате го чрез образите в съзнанието си - онова, което мислите.Онова, което се случва в ума ви,вие го привличате към себе си.Мъдреците винаги са го знаели.

Още древните вавилонци са го знаели.Това е малка отбрана група хора.Защо според вас 1% от населението печели около 96% от общия доход?Мислите, че е случайност?Няма нищо случайно.Нещата са създадени такива.Те разбират нещо - разбират Тайната.А сега тя ще бъде разкрита и на вас.Най-лесният начин да си представязакона за привличането е да мисля за себе си като за един магнит.Знам, че магнитът привлича към себе си.Най-общо според закона за привличането подобното привлича подобно.Говорим на нивото на мисълта.Задачата ни като хора е да задържим мисълта какво искаме,

напълно да си изясним какво искаме и да задействаме един от най-великите закони на Вселената - привличането.Вие ставате това, за което мислите най-много, но също и го привличате..

Този принцип може да се обобщи в три прости думи:МИСЛИТЕ - СТАВАТ – НЕЩА. Повечето хора не разбират, че всяка

мисъл има честота и може да се измери.Ако непрестанно мислите нещо,ако си го представяте в съзнанието си -че имате чисто нова кола, пари, бизнес,намерили сте сродната си душа...Ако успеете да си го представите,вие постоянно излъчвате тази честота.Мислите изпращат магнетичен сигнал,привличащ аналога обратно към вас.Представете си живот в охолство

и ще го привлечете към себе си.Това действа винаги и при всекиго.Проблемът е, че повечето хора мислят за онова, което не искат,а после се чудят защо им се случва отново и отново.Законът за привличането не прави разлика дали възприемате нещо като добро или лошо, дали го искате или не.Той просто откликва на мислите ви.И ако сте се вторачили в дълговете си

и се чувствате ужасно, това е сигналът,който изпращате към Вселената."Чувствам се ужасно заради всичките си дългове."

-Това затвърждавате, това чувствате с цялото си същество и това и ще получите в още по-голямо количество.Затова, когато гледате нещо,което искате и казвате "да",активирате една мисъл.Законът за привличането откликва на тази мисъл

и ви носи онова, което й съответства.Но когато гледате нещо,което не искате и крещите "не",вие не го отблъсквате, а напротив -активирате мисълта какво не искате и сега законът за привличането ви осигурява точно това нещо.

Това е Вселена, основана напривличането. Всичко е свързано с него.Законът за привличането действа винаги,независимо дали вярвате в това, дали го разбирате или не - винаги действа.Може да си мислите за миналото,настоящето или бъдещето,но независимо дали си припомняте,наблюдавате или представяте,при този процес активирате мисъл и законът за привличането -най-могъщият закон на Вселената -откликва на мисълта ви.- Сътворението се случва непрестанно.Винаги, когато човек помисли за нещо или се е замислил дълбоко,той е в процес на сътворяване и от тези мисли ще се прояви нещо.Законът за привличането казва:"Ще ви дадем, каквото кажете."Ако се оплаквате от нещо лошо,

създавате още повече от лошото.

Имах ученик на име Робърт,който беше хомосексуалист.Беше се записал на онлайн курс при мен и общувахме чрез електронна поща.Той ми разказа за мрачната действителност на живота си.Всичките му колеги го тормозели.Бил в непрекъснат стрес от ужасното отношение към него.По улиците непрекъснато го нападали и унижавали.Искал да стане сценичен комик,но когато излязъл на сцената,го взели на подбив, че е гей.Целият му живот бил низ от нещастия и страдание,концентрирани около идеята, че го нападат, защото е хомосексуалист.Започнах да му обяснявам, че се концентрира върху онова, което не иска.Върнах му имейла, който ми изпрати и му казах да го прочете отново и сам да се увери, че пише само за неща, които не иска да му се случват.А когато мислиш за нещо с толкова гняв,го караш да се случва още по-бързо.Тогава започна да се концентрира върху неща, които иска с цялото си сърце.През следващите 6 до 8 седмици се случило истинско чудо. Всички негови колеги,които го бяха тормозили,или се преместили в друг отдел, или напуснали, или го оставили на мира и той започнал да обича работата си.По улиците вече никойне го нападал и унижавал -тези хора просто вече ги нямало там.На сцената го аплодирали на крака и никой не му се подигравал.Целият му живот се променил,защото престанал да мисли за онова,от което се страхува, не иска, избягва,и започнал да мисли какво иска.Когато имаме позитивна нагласа,привличаме положителни хора,обстоятелства и събития.Когато сме негативно настроени и сърдити,привличаме сърдити хора и негативни обстоятелства.Така привличате към себе си преобладаващата си мисъл,била тя осъзната или не.И в това е проблемът.Ако се вгледате в силата на ума и намерението в ежедневието ни,всичко е около нас. Трябва само да отворим очи и да погледнем.

Доказателствата за закона за привличането са около нас -който говори най-вече за болести,той ги има.Който говори предимно за благоденствие, той го има.Законът за привличането е навсякъде около вас, ако го разбирате.Той означава, че вие сте като магнит,който привлича мисли, хора,събития, начин на живот.Всичко от своя опит сте го привлекли по могъщия закон за привличането.Не ви говоря само от позицията на някакво мечтателно самозалъгване или въображаема умопобърканост.Говоря ви от гледна точка на едно по-дълбоко и основно разбиране.Квантовата физика всъщност започва да сочи точно това откритие.Тя казва, че не може да има Вселена без разум, който да навлезе в нея.Разумът на практика оформя онова, което възприема.Ако не го разбирате, това не означава,че трябва да го отхвърлите.Вероятно не разбирате

и електричеството.Никой дори не знае какво представлява електричеството.Но се възползвате от неговите облаги.А знаете ли как работи? Аз не знам.Обаче знам това - с електричество можете да сготвите вечеря на човек,а можете да сготвите и самия човек.Когато започнат да разбират голямата тайна,хората започват да се плашат от всички онези негативни мисли, които имат.

Трябва да сте наясно с две неща:Първо - вече научно е доказано,че утвърждаващата мисъл е стотици пъти по-мощна от отрицателната мисъл.Това веднага елиминира в някаква степен тревогата.Живеем в реалност, в която съществува един буфер от време. И това е хубаво.Не бихте искали да живеете в среда, в която мислите ви се проявяват веднага.Резултатът идва с известно закъснение и това наистина е нещо хубаво.И така, искате да осъзнавате мислите си, да ги подбирате внимателно и да се забавлявате, защото вие сте шедьовърът на собствения си живот,Вие сте Микеланджело на своя живот,извайваният Давид сте самите вие.И го правите чрез мислите си.

Лидерите от миналото,които са притежавали Тайната,искали да си запазят силата й,без да я споделят с другите.Затова държали хората в неведение за Тайната.Хората живеели във водовъртежа от работа вкъщи и от къщи на работа.И били безсилни, защото Тайната била пазена от едно отбрано малцинство.Живеем във Вселена,която си има закони.Според закона за гравитацията,ако паднете отвисоко,без значение дали сте добър или лош човек, ще се размажете на земята.Всичко около вас,включително и нещата, от които се оплаквате, сте привлекли вие.Ясно ми е, че това е нещо,което изобщо не ви харесва.Веднага ще кажете "Не съм привлякъл катастрофата, нито този клиент,не съм привлякъл дълговете си..."Изобщо, всичко, от което се оплаквате.Тук съм, за да ви го кажа в лицето:"Да, вие сте го привлекли."Това е една от най-трудните за възприемане идеи.Но щом я приемете, това ще преобрази живота ви, тя е част от Тайната.Повечето хора привличат несъзнателно.Мислим си, че нямаме контрол, мислите и чувствата ни са на автопилот и всичко ни се предоставя

автоматично.Когато го чуете за пръв път,си мислите:"И сега трябва да наблюдавам мислите си? Доста работа ме чака."В началото наистина ще изглежда така,но после започва забавната част.Никой не ви кара да наблюдавате мислите си. Това може да ви подлуди.Към вас прииждат толкова много мисли от всякакви посоки и за всякакви неща.Точно там се включва вашата емоционална напътстваща система.Вашите чувства, емоционалната ви напътстваща система ви помага да разберете какво мислите.И така - мислите ви пораждат чувствата ви.

Емоциите ни са изключителна дарба,която ни показва какво привличаме.От наша гледна точка емоциите са два вида - човек се чувства добре или зле.Наричате ги как ли не, но по същество всички негативни емоции,независимо дали ще ги наречете вина, гняв или раздразнение,са сходни като усещане -не се чувствате добре.Всички те са знаци, сочещи, че онова, което си мислите в момента,не е в синхрон с онова,което действително искате.Наречете го лоша честота или вибрация или както си поискате.Когато човек се чувства добре,изпитва надежда, щастие или любов,това приятно усещане, тази положителна емоция е знак, който ви казва,че онова, което си мислите сега,е в синхрон с онова, което желаете.Наистина е толкова просто.Ако се чудите какво привличате,запитайте се как се чувствате.Ако се чувствате добре,

продължавайте с това.Чувствата ни са обратна информация дали сме на прав път или сме се отклонили.Колкото по-добре се чувствате,толкова повече сте в синхрон.Колкото сте по-зле, толкова повече сте извън синхрон.В богатството на ежедневните си преживявания вие предлагате мисли, които буквално формулират бъдещите ви преживявания.По усещанията си можете да разпознаете дали онова, към което се придвижвате,ще ви достави удоволствие,когато стигнете там.

ТОВА, КОЕТО ЧУВСТВАТЕ,Е ИДЕАЛНО ОТРАЖЕНИЕ НА ОНОВА,КОЕТО Е В ПРОЦЕС НА СЪЗДАВАНЕ.

И получавате точно онова, което чувствате, а не толкова което мислите.Затова, ако човек се събуди в лошо настроение, това се развива в спирала.Както знаете, целият ден минава така.Хората нямат представа, че едно просто отклонение на емоциите им може да промени целия им ден и живот.Ако започнете деня си добре с онова усещане за щастие,ако не допуснете нещо да промени настроението ви,по закона за привличането ще привличате още хора, ситуации, обстоятелства,които да подхранват усещането за щастие.Добри дни, лоши дни, богатите стават по-богати, а бедните - по бедни...Всичко е свързано с преобладаващите чувства на тези хора.Можете веднага да започнете да се чувствате богат, преуспяващ,да почувствате любовта, която ви обкръжава, дори и да я няма.И тогава Вселената ще откликне на същността на душата ви,ще откликне на вътрешното ви чувство и ще го прояви, защото така се чувствате.Най-общо - това, върху което се съсредоточавате с мисъл и чувство,е онова, което привличате като преживяване, независимо дали го искате.

ТОВА, КОЕТО МИСЛИТЕ И ЧУВСТВАТЕ, ВИНАГИ СЪОТВЕТСТВА НА ОНОВА, КОЕТО СЕ ПРОЯВЯВА.

Всеки път. Без изключение.Трудно е да се преглътне,но започнем ли да го приемаме,резултатите са смайващи.Това означава, че каквото и да е направила мисълта с живота ви,то може да се поправи чрез промяна на осъзнатостта ви."Вие постепенно създавате своя собствена Вселена." Уинстън Чърчил.Наистина е много важно да се чувствате добре,защото така изпращате това чувство като сигнал към Вселената и то започва да привлича повече от себе си към вас.

Колкото по-добре се чувствате,толкова повече ще привличате нещата,които ви помагат да се чувствате добре и повдигат настроението ви все повече.Когато сте посърнали, можете да промените всичко ей така.Пуснете си хубава музика.Запейте - това ще промени настроението ви - или си представете нещо красиво.Представете си едно бебе…може би някое, което харесвате.Изхвърлете всичко от съзнанието си и оставете само тази мисъл.Гарантирам ви,че ще се почувствате добре.Този принцип е приложим и към домашния ви любимец например.Те са прекрасни, защото ви карат да се чувствате чудесно.Когато изпитвате любов към своя любимец,това състояние на любов ще внесе доброта в живота ви.Това е дар.Когато започнете да схващате и да направлявате мислите си според това как ви карат да се чувствате,когато започнете да виждате връзката между мислите и чувствата си и това, което се връща към вас,неусетно ще разберете, че вие сте творецът на собствената си реалност.А онези, които ви наблюдават, ще бъдат смаяни от прекрасния ви живот.

Откакто научих Тайната и започнах да я прилагам, животът ми стана вълшебен.Хората мечтаят за такъв живот,а за мен той е ежедневие.Живея в къща за 4.5 млн. долара,имам съпруга, за която бих умрял,почивал съм на най-прекрасните места в света,изкачил съм върхове, ходил съм на експедиции, на сафари...Всичко това се случи и продължава да се случва, защото знам да прилагам Тайната.Животът може да бъде феноменален и така и трябва да бъде.И ще бъде... когато започнете да използвате Тайната

Мнозина ме питат каква е тяхната задача в съзидателния процес и каква е задачата на Вселената.Нека разгледаме този въпрос.Да използваме една метафора. Сигурно сте чували за Аладин и неговата лампа.Аладин взема лампата, почиства я

и оттам се появява духът.Духът винаги казва едно и също:"Желанието ти е заповед за мен."Ако се върнем към произхода на историята...Сега мислим, че има три желания, но ако се върнем към произхода на историята,няма абсолютно никакво ограничение за желанията. Помислете над това.Сега да приложим тази метафора към живота ви.Аладин е този,който казва какво иска.От другата страна е Вселената,представена като Великия дух.Преданията го наричат как ли не -ангел-пазител, висшия ви аз...Сложете му, какъвто етикет ви харесва най-много.Но всички предания разказват,че има нещо по-голямо от нас.А духът винаги казва едно и също:"Желанието ти е заповед за мен."

Трябва да ви кажем, че съзидателният процес се състои от три етапа.Първи етап - трябва да ПОИСКАТЕ онова, което желаете.Не е нужно да го правите с думи.Вселената не чува вашите думи.Вселената откликва изцяло на вашите мисли.Какво желаете наистина?Седнете и го напишете на лист хартия.Напишете го в сегашно време.Можете да започнете с: "Толкова съм щастлив и благодарен, след като вече..."А после обяснете какъв искате да бъде животът ви във всеки един аспект.Това е наистина много забавно.Все едно Вселената е огромен каталог, от който си поръчвате:"Искам това преживяване, ето този продукт, искам и ето такъв човек..."Просто давате поръчката си на Вселената. НАИСТИНА е толкова лесно.Вторият етап е ОТГОВОР на онова, което сте поискали.Това не е ваша задача.Вселената ще я свърши вместо вас.Всички вселенски сили откликват на мислите, които сте задействали.”Желанието ти е заповед за мен.”И Вселената започва да се пренарежда,за да накара това да се случи.Повечето хора не си позволяваме да поискаме онова, което истински желаем,защото не виждаме как е възможно да се случи.Ако направите едно малко проучване,ще ви стане ясно,

че всеки, постигнал нещо, не е знаел как точно ще го направи.Знаел е само, че ще го направи.Не ви трябва да знаете как ще се получи, как ще се пренареди Вселената.Не знаете как - ще ви бъде показано.Ще привлечете начина.Тогава човек си мисли -"Явно нещо се е объркало..."Знам, че съм го поискал.Къде е то тогава?".Отговаряме: "Да, поискали сте,завършили сте първия етап."Вселената отговаря.Всеки път, без изключение.Но има още един трети етап,етапът на ПРИЕМАНЕТО.Това означава, че трябва да се синхронизирате с желанието си.Когато сте в синхрон с желанието си,се чувствате прекрасно.Точно това е ентусиазмът,радостта, признателността, страстта.Но когато изпитвате отчаяние,страх или гняв,това са ясни индикатори, че не сте в синхрон с онова, което сте поискали.Когато започнете да разбирате, че

начинът, по който се чувствате, е всичко и започнете да управлявате мислите си според чувствата, с които са свързани,

малко по малко ще откриете съответстващото чувство и когато станете едно с него, то вече трябва да се прояви в живота ви.Когато превърнете тази фантазия във факт,вече можете да градите по-големи и по-хубави фантазии и това, приятелю,

е съзидателният процес.

Изучаването и прилагането на закона за привличането означава да измислите как да генерирате чувствата, че имате нещото сега.Изпробвайте колата,идете на оглед в онази къща.Направете необходимото, за да създадете усещането, че го имате и го запомнете.Каквото и да направите, то ще ви помогне да го привлечете.Може да се събудите и вече да е там, да се е проявило.А може да получите идея какво действие трябва да предприемете.Ако си мислите "Може да постъпя така,

но не ми харесва", не сте на прав път.Понякога от вас ще се изискват действия,но ако са в синхрон с онова, което Вселената се опитва да ви достави,ще се чувствате радостни,жизнени, времето сякаш ще спре и ще можете да го правите цял ден.Вселената обича скоростта. Не отлагайте,не се двоумете, не се съмнявайте.Когато имате възможността, импулса

и вътрешния интуитивен порив,ДЕЙСТВАЙТЕ!Това е вашата задача и това е всичко, което се иска от вас.Ще привлечете всичко,което ви е нужно.Ако ви трябват пари, хора,някоя книга... ще ги привлечете.Трябва да внимавате към какво сте привлечени,защото, задържайки образите на нещата, които искате,вие ще ги привличате и ще бъдете привлечени от тях.

Това буквално влиза във физическата действителност с вас и чрез вас.И това е по закон!Можете да започнете от нулата.

И от нищото, от безизходицата ще се появи път.Представете си кола,която се движи в нощта.Фаровете осветяватсамо 30 до 60 метра напред.Можете да изминете така целия път от Калифорния до Ню Йорк,защото ви стига да виждате само следващите 60 метра.Ето така се разгръща животът пред нас.Ако имаме вяра, че следващите 60 метра ще се разгърнат пред нас,животът ви ще продължи да се разгръща и ще ви отведе до желаното място,защото сте го поискали."Изкачете първото стъпало с вяра.Не е нужно да виждате цялото стълбище.Просто изкачете първото стъпало."Д-р Мартин Лутър Кинг младши.

Другото, което се питат хората,е колко време е нужно.Колко време е нужно, за да получат колата, връзката или каквото е там.Не разполагам с правилник, в който да пише: 30 минути, 3 дни или 30 дни.Мисля, че всичко опира до това дали сте в синхрон със самата Вселена.Размерът няма никакво значение за Вселената.От научна гледна точка не е по-трудно да привлечем нещо, считано за огромно,в сравнение с нещо, което считаме за нищожно малко.Вселената осъществява всичко

без никакви усилия.Тревата не полага усилия,за да расте. Просто така е създадена.Всичко зависи от собствените ни представи, като казваме:"Това е голямо, ще отнеме време.Това е малко, давам му един час."Тези правила определяме самите ние.Вселената няма такива правила.Ако осигурите усещането,че го имате сега, тя ще откликне.На някои хора им е по-лесно да започнат с нещо малко. Чаша кафе например.Направете го свое намерение -да привлечете днес чаша кафе.

Задръжте образа как говорите със стар приятел, когото не сте виждали отдавна.По някакъв начин някой друг ще започне да говори за този човек.Този човек ще ви се обади по телефона или ще получите писмо от него.Хората са смаяни как си намирам място на паркингите.Правя го от първия момент,в който научих Тайната.Представям си свободно място,точно където искам да има.В 95% от случаите то е там и направо паркирам.В останалите 5% трябва да изчакам минута-две и мястото се освобождава.Правя го непрекъснато.Много хора се чувстват приковани или ограничени от обстоятелствата.Искам да подчертая -каквито и да са обстоятелствата,това е само настоящата ви реалност.А тя ще започне да се променя,когато започнете да използвате Тайната.Понякога се чувствате заседнали,защото си мислите едни и същи неща.Така получавате едни и същи резултати.Причината е, защото...Повечето хора предимно откликват мислено на онова, което наблюдават.Разбирате ли, ако гледате нещо,което е, мислите за него, каквото е.А щом мислите за него, каквото е, законът за привличането ви дава още от него.Ако го наблюдавате, каквото е,мислите за него, каквото е,и законът за привличането ви осигурява още от него.А ако само наблюдавате...Това май вече го минахме, нали?

Трябва да се научите да подхождате към нещата от различна гледна точка.Повечето хора гледат настоящото си състояние и си мислят: "Това съм аз."Това не сте вие.Това сте БИЛИ вие.Ако гледате състоянието си в момента -да речем, че нямате

много пари в сметката си или нямате връзката, която желаете,или не сте в добра здравословна форма.Това не сте вие, а остатъчният резултат от ваши минали мисли и действия.Така че ние живеем в този остатък от свои минали мисли и действия.Ако се самоопределяте според настоящото си състояние,вие се обричате да нямате нищо повече от това и в бъдеще."Всичко, което сме, е резултат от това, което сме помислили." Буда.Добре, какво можете да направите веднага, за да преобърнете живота си.Ще ви кажа две-три неща.

БЛАГОДАРНОСТ

Започнете със съставянето на списък с нещата, за които сте благодарни.Това променя енергията ви и започва да променя и мисленето ви.Преди това упражнение може да сте се фокусирали върху това, което нямате или върху своите оплаквания

и проблемите, които имате.Когато правите това упражнение,променяте посоката си,започвате да изпитвате благодарност за всичко, от което се чувствате добре.Благодарността е начинът да внесете още в живота си.Всеки мъж знае, че когато съпругата му го цени за дребните неща, които върши,той иска да прави нещо повече.Признателността притегля нещата,

тя привлича подкрепа.От години казвам, че за каквото помислим и благодарим, го получаваме.Това е заради чувството,

което трябва да имате.За мен това е много силно упражнение -сутрин да стана и да благодаря.После изброявам за какво съм благодарен, докато си мия зъбите и т.н.Това не е просто да мисля,докато машинално правя нещо друго,а изкарвам нещата тук и изпитвам чувството на благодарност.Започнете ли да се чувствате различно заради това, което вече имате,

ще започнете да привличате повече хубави неща, за които да сте благодарни,Ако си повтаряте: "Нямам желаната

кола, къща, съпруга, здраве..."Стоп! Назад! Това са все неща,които не желаете.Съсредоточете се върху това, което вече имате и за което сте благодарни.То може да е, че имате очи,за да гледате това,а може да са дрехите, които имате.Да, може би предпочитате нещо друго и много скоро може да го получите,ако се почувствате благодарни за онова, което имате.

Всеки е имал моменти, когато е смятал,че не му върви, че всичко отива на зле.

Имах проблеми в семейството и тогава си намерих едно камъче.Сигурно сте ме виждали да го нося.Намерих го и го сложих в джоба си.И си казах, че всеки път,когато докосна това камъче,ще помисля за нещо,за което съм благодарен.И така всяка сутрин го вземам от шкафчето и го слагам в джоба си и си припомням за какво съм благодарен.Вечер - какво правите -

изпразвате си джоба.И ето го отново.Имал съм какви ли не удивителни преживявания с него.Веднъж един приятел от Южна Африка го видя като го изтървах и ме попита:"Какво е това."Обясних му и той го нарече"камъче на благодарността".След две седмици получих писмо от него от Южна Африка.Пишеше: "Синът ми умира от рядка болест." Вид хепатит."Би ли ми изпратил три камъчета на благодарността?"А това беше обикновено камъче от улицата. Отвърнах "Разбира се."Трябваше да се погрижа камъчетата да са наистина специални.Отидох на реката, избрах му подходящи камъчета и му ги изпратих.Четири-пет месеца по-късно отново получих писмо от него:"Синът ми се подобрява и се справя чудесно."Продадохме над хиляда камъчета на благодарността по десет долара едното и дадохме парите за благотворителност.Много ти благодаря!"Затова, много е важно човек да има благодарна нагласа, както го наричам.Още нещо, което да направите сега,за да преобърнете живота си...Толкова е голямо, че не ми стигат думи да опиша каква сила ще има то за вас.

ВИЗУАЛИЗИРАНЕ

Взех процеса на визуализиране oт програмата "Аполо"и го внедрих през 80-те и 90-те години в Олимпийската програма.Бе наречен "Визуална моторна тренировка".КОГАТО ВИЗУАЛИЗИРАТЕ,ВИЕ МАТЕРИАЛИЗИРАТЕ.Умът има една интересна особеност.На олимпийски атлети поставихме прецизни биометрични сензори.Трябваше да проиграят ситуацията само мислено.Невероятно, но докато проиграваха състезанието в ума си,се задействаха същите мускули в същата последователност -сякаш наистина бягаха по пътеката.Как бе възможно това?Това е, защото умът не различава дали

извършвате нещо или само го премисляте.Мисля, че ако сте го постигнали в ума си, ще го постигнете и с тялото си.

Когато визуализирате, когато тази картина се върти в ума ви,концентрирайте се ВИНАГИ и САМО върху крайния резултат.

Ето един пример: Погледнете ръцете си.Наистина, направете го сега!Цветът на кожата, петънцата, вените,пръстените, дори изкуствените нокти...Запечатайте всички тези детайли,преди да затворите очи.А сега вижте как същите тези ръце

сграбчват волана на новата ви кола.Това е толкова реално холографско преживяване точно в този момент,че дори не изпитвате нужда да имате тази кола, защото сякаш вече я имате.Усещането е това, което създава привличане, а не само картината в ума.Много хора смятат, че е достатъчно да мислят позитивно и да визуализират.Но ако го правите, без да се чувствате радостен, щастлив или богат,не мисля, че можете да създадете силата на привличането.Ето тук Тайната преминава към действие.Създавате си усещането,че наистина сте в тази кола,а не само: "Как ми се иска да я имам"

или "Някой ден ще имам такава кола",защото това е съвсем определено усещане в сегашния момент,а не примерно след един час или в някакво мъгляво бъдеще.Ако имате усещането, че това ще стане в бъдеще, то ще си остане завинаги там.

Почувствайте радостта, щастието, колкото и смешно да изглежда в тихата ви стая.Направете го!Мнозина ще кажат:"Ама наистина ли трябва да го правя?"Колко силно е желанието ви за промяна?Това усещане и вътрешно виждане ще се превърне в отворена врата,през която Вселената ще започне да изразява своята сила."Не знам каква е тази сила. Знам само,че тя съществува." Александър Бел.Не е наша работа да мислим "как".Това "как" ще се появи вследствие от вярата ни в "това"."Как" е прерогатив на Вселената.Тя винаги знае най-краткия, бърз и хармоничен път между вас и мечтата ви.Ако се обърнете към Вселената,ще бъдете зашеметени от онова,което ще ви даде тя.Ето къде се случват вълшебствата и чудесата.Ще искате да го правите всеки ден,но никога не бива да е машинално.Най-важното в цялата Тайна е да се чувствате добре.Искате да сте окрилени от целия този процес,да сте възторжени, щастливи и в максимална хармония.

Единствената разлика между хората,които живеят по този начин,и хората, които не живеят магията на живота,

е че хората, живеещи магията на живота,са се приучили да живеят така,усвоили са този процес и магията ги следва на всяка крачка,защото помнят и го правят непрекъснато,а не като еднократно действие.Хората възприемат идеята, запалват се по нея и решават да променят живота си.Но когато резултатите се забавят, а СА точно на път да избият на повърхността,човек гледа повърхността отгоре и си казва "Не се получава!"И Вселената му отвръща:"Желанието ти е заповед за мен."И всичко се връща обратно.

Когато научих закона за привличането,ми се прииска да го изпробвам.През 1995 г. започнах да си правя "визуални табла".Там слагах неща, които исках да постигна или привлека -например кола, часовник,мечтания духовен партньор...

На визуалното табло слагах снимка на нещото, което исках.Всеки ден седях в офиса си гледах тези табла и визуализирах,

постигайки състояние,сякаш вече съм ги придобил.После трябваше да се преместя и отнесох всички мебели и вещи на склад.За пет години се местих три пъти и накрая стигнах до Калифорния.Купих къща и я обновявах една година.После си прибрах вещите от стария ми дом отпреди пет години.Една сутрин в 7:30 часа синът ми влезе в кабинета ми и един от кашоните, запечатани от пет години, стоеше до вратата.Той седна върху него и започна да го подритва. Помолих го:Престани, миличък, пречиш ми да работя.- Какво има в този кашон, тате?Това са моите визуални табла.- Какво е визуално табло?На тях залепвах картинки на нещата,които исках да постигна в живота си.Той не ме разбра, бе само на пет и половина и затова реших да му покажа.Когато отворих кашона и извадих оттам едно визуално табло,на него имаше снимка на къща, която бях визуализирал преди пет години.Най-много ме шокира, че живеех в тази къща, а не в някоя, подобна на нея.Бях купил къщата на мечтите си,бях я обновил и дори не го знаех.Бях толкова потресен,че се разплаках…най-после разбрах, че законът за привличането действа,най-после осъзнах силата на визуализирането,най-после разбрах всичко, което съм чел, работил, целия ми живот...Подейства и за моя дом. Купих къщата на мечтите ни, без дори да знам."Въображението е всичко.То е преглед на предстоящите атракции на живота." Алберт Айнщайн.Решете какво искате, повярвайте, че можете да го имате и го заслужавате,повярвайте, че е възможно за вас.А после затворете очи.Всеки ден по няколко минути визуализирайте това, което искате,изпитайте усещането,че вече го имате.А после се фокусирайте върху онова,за което вече сте благодарни,и наистина почувствайте радостта.После се върнете в ежедневието си и освободете всичко във Вселената,оставете на нея да намери начина да го прояви.Тайната ми донесе истинска трансформация.

Израснах в семейство с много отрицателно настроен баща.За него богатите хора бяха грабители и измамници.Израснах с такива насадени убеждения -че само лошите хора имат пари,"Парите не растат по дърветата", "Аз да не съм Рокфелер?" това му бе любимо.Израснах с представата, че животът е труден, че трябва да се бориш.Едва когато срещнах У. Клемънт Стоун,започнах да променям живота си."Щом нещо е мислимо, значи е постижимо." У. Клемънт Стоун.Стоун ми каза: "Искам да си поставиш толкова голяма цел,че ако я постигнеш,това да те зашемети.Тогава ще знаеш, че си я постигнал

заради това, на което съм те научил."По онова време печелех около 8 000 долара годишно.Исках целта ми да е нещо измеримо и затова казах:"Искам да спечеля 100 000 долара за една година."Нямах идеи как да го постигна,не виждах стратегии или възможности.Просто си казах:"Ще го заявя, ще повярвам,ще се държа, сякаш е истина, а после ще го освободя." Така и направих.Той ме научи всеки ден да затварям очи и да си представям целта си,все едно е постигната.

Направих си банкнота от 100 000 долара и я залепих на тавана и така това беше първото нещо,което виждах сутрин,за да ми напомня за намерението ми.А после затварях очи и си представях,че живея по стандарта на 100 000 долара годишно.

През следващите 30 дни не се случи нищо особено.Нямах гениални идеи, нито някой ми предложи повече пари.А после внезапно под душа ме споходи идея за 100 000 долара.Бях написал книга и си помислих,че ако продам 400 000 копия

по 25 цента, това са 100 000 долара.Книгата беше налице, но тази мисъл не ми беше хрумвала.

Една от тайните е:КОГАТО ИМАТЕ ВДЪХНОВЯВАЩА МИСЪЛ,ТРЯБВА ДА Й СЕ ДОВЕРИТЕ И ДА ДЕЙСТВАТЕ.

Не знаех как да го направя. Никога не бях продавал 400 000 копия.И тогава в супермаркета видях "Нешънъл инкуайърър".

Бях го виждал милиони пъти,без да му обърна внимание.А изведнъж изскочи на преден плани си помислих:"Ако читателите знаеха за книгата ми,със сигурност 400 000 щяха да я купят."След шест седмици имах лекция в Ню Йорк пред 600 учители.

При мен дойде една дама и каза: "Бих искала да ви интервюирам, ето визитка."Попитах: "За кого пишете?"На свободна практика съм, но работя основно за "Нешънъл инкуайърър".Тогава в главата ми зазвуча мелодията от "Зоната на здрача"...

Това нещо действаше.Статията излезе и продажбите на книгата ми се увеличиха.Идеята ми е, че привлякох в живота си

тези събития, включително тази жена,и... нека съкратя историята -През онази година не спечелих 100 000, а 92 327 долара.

Но ние не бяхме обезсърчени,а напротив - бяхме смаяни!Тогава жена ми каза "Щом се получи за 100 000, защо не опитаме с милион?"Отвърнах: "Защо не? Да опитаме."Издателят ми ми написа чек за първата книга "Пилешка супа за душата" и в подписа си нарисува усмивчица,защото това беше първият му чек за един милион долара.От собствен опит знам, понеже съм изпробвал Тайната дали действа.Да, наистина действа и оттогава живея по този начин.Представям си сега какво си мислят много хора...И то е: "Как мога да привлека повече пари в живота си?"…"Как да получа още от зеленото,повече богатство и благополучие?"…"Обичам работата си, но как да изплатя кредита си?"…"Съзнавайки, че има таван на парите,

които мога да заработя с труда си,как бих могъл да получа повече?"Възнамерете го! Това е едно от нещата,за които говорим от самото начало.Вашата задача е да обявите какво искате от каталога на Вселената.Ако парите са едно от тях,

кажете колко ви трябват.Аз искам... 25 000 долара неочакван доход в рамките на следващите 30 дни.Каквото и да е, трябва

да ви изглежда правдоподобно.Целта на повечето хора е да се отърват от дълговете си.Така ще останете вечно задлъжнели.Това, за което мислите,него ще привлечете.Няма значение дали мислите за отърваване от дълговете си -

щом мислите за дългове,привличате дългове.Оставете за малко дълговете си и се съсредоточете върху благополучието си.Много често хората ми казват:"Искам да удвоя дохода си догодина."А после виждате, че не правят,каквото трябва, за да го постигнат.Обръщат се и казват:"Не мога да си го позволя."Ами, добре, познайте какво -"Желанието ти е заповед за мен."

Докато се суетите и оплаквате,че нямате пари,докато се чувствате нещастни,защото нямате достатъчно пари,активирате в себе си мисъл,съвсем различна от желанието ви.Не можете да искате повече пари, а да се концентрирате върху недостига им.

Когато научих Тайната, всеки ден получавах купища сметки в пощата си.Замислих се как да обърна нещата.Според закона за привличането получаваш това, върху което се концентрираш.Затова взех едно банково извлечение,изтрих сумата на балансаи записах нова сума - толкова,колкото исках да имам в банката.Ами ако визуализирам как в пощата ми пристигат чекове?И си представих как в пощата ми пристигат купища чекове.В рамките само на месец нещата започнаха да се променят.Удивително е - днес по пощата получавам чекове.Е, получавам и по някоя сметка,но чековете са много повече.

Израснах с втълпяването, че парите се изкарват с тежък труд.Замених го с:"Парите идват с лекота и редовно."

В началото звучи като лъжа. Част от мозъка ви казва "Лъжеш, трудно е!"Така че известно време се получава нещо като игра на тенис.Що се отнася до създаване на богатство, то е настройка на ума.Всичко зависи от това как мислите.

80% от обучението ми на хора е промяна на начина им на мислене.Хората все ми казват:"Ти можеш, но аз - не."

Всеки човек е в състояние да промени вътрешния си диалог за парите.Много хора правят купища пари,но връзките им са пълен отврат.Между другото,това е технически термин.А това наистина не е добре.Човек може и да забогатее, но няма

гаранции, че ще е състоятелен.Не казвам, че парите не са част от състоянието, напротив. Но са само част.Познавам и много "духовни" хора,но те са вечно болни и бедни.Това също не е състоятелност.Животът е създаден, за да е изобилен

във всичките му аспекти.На Запад много хора стръвно преследват успеха.Искат големи къщи, преуспяващбизнес, всички тези неща.Но изследванията ми показаха,че да имате всичко товане гарантира онова,което наистина искате - щастие.

Ето кога идват всички онези външни неща.Те не идват, когато ги преследваш,за да получиш щастие. Обратното е.

Първо трябва да потърсите усещането за вътрешна радост и мир и едва тогава се появяват всички останали неща отвън.

За мен Тайната означава, че ние сме творци на собствената си вселена.Всяко наше желание да създадем нещо ще се прояви в живота ни.Затова е много важно какво пожелавате,какви са мислите, чувствата ви -защото те ще се проявят.

Веднъж бях в дома на един художествен директор на известен филмов продуцент.Във всеки ъгъл той имаше картини

на разголена жена в поза,сякаш казва:"Изобщо не те забелязвам.Казах му: "Мисля, че имате проблем с любовните си връзки."..”Какво, да не сте ясновидец?”- ”Не, но погледнете само -на седем места сте сложили картини с една и съща жена”.

”Харесвам ги, сам съм ги рисувал”.- ”Толкова по-зле.Та вие сте вложили в тях цялата си съзидателна енергия”.Този мъж изглежда прекрасно, обграден е с актриси, защото това е работата му.Но не може да създаде любовна връзка. Попитах го:

”Какво искате действително?”- ”Да се срещам с три жени седмично”.”Тогава се нарисувайте с три жени и закачете картините във всеки ъгъл”.След шест месеца го видях в Европа и попитах как върви любовният му живот.”Страхотно! Непрекъснато ми звънят и ме канят на срещи”.”Защото това е желанието ви”.- ”Срещам се с по три жени седмично.Избиват се за мен!”- ”Браво на вас!”…”Но ми се иска да се стабилизирам.Искам брак, искам любовна връзка”…”Ами, нарисувайте го тогава!”И така, той нарисува прекрасна романтична връзка.Година по-късно се ожени и е много щастлив.Това е, защото изказа друго желание.Той го бе желал от години,но това не се случваше.Желанието му не можеше да се прояви,защото външният му израз, неговият дом,се противопоставяше през цялото време.Ако имате това познание, трябва да започнете да си играете с него.В една връзка е много важно първо да изясните кой влиза в тази връзка.Не говоря за партньора ви.Имам предвид вас.

Как очаквате някой да се радва на компанията ви, щом сами не й се радвате?Тайната или законът за привличането е как да го привлечете в живота си.Трябва да сте пределно наясно по следния въпрос:Отнасяте ли се със себе си така, както искате другите да се отнасят с вас?Вие сте решението за себе си.Не очаквайте от другите да ви отдадат дължимото.Вместо това давайте повече на себе си,отделете специално време за това.Изпълнете си целите, за да можете да преливате и да се раздавате.

„Във връзките си очаквах от партньора си да ми покаже, че съм красива.Имах нужда той да ми покаже красотата ми, защото не се чувствах красива.Когато растях, моите героини бяха Ангелите на Чарли, Жената - чудо...Макар всички те да бяха прекрасни,никоя не изглеждаше като мен.Но едва когато спрях и заобичах Лиса -с пълни устни, закръглени бедра,какаова кожа, афроамериканка...тогава и останалият свят започна да обича Лиса.Във вас има нещо толкова прекрасно!Изучавам себе си от 44 години и направо ми идва да се цункам!Защото ще заобичате себе си.Нямам предвид самовлюбеност.

Говоря за здравословно уважение към себе си.А обичате ли себе си,обичате и другите.”

Хората понякога казват: "Колегите ми са с толкова негативна нагласа."Или: "Приятелят ми е вечно сърдит.";"Децата ми създават много грижи."Отвръщаме им: "Трябва да се ориентирате към най-доброто у хората около вас."Седнете и направете списък с положителните качества на хората, с които прекарвате времето си.Може да има човек, с когото сте имали ужасно преживяване или връзка.

Но в усамотението на мислите ви и с малко работа ще признаем,че когато се концентрирате върху онова, което харесвате най-много,за вас тези хора ще се превърнат предимно в това.И въпреки, че не можете да творите тяхната реалност,ако са в настроение или нагласа,които не съвпадат с вашето настроение и нагласа към тях,вие просто ще се разминавате с тях.

"Излизам с приятелки."Законът за привличането няма да ви събира на едно място,защото честотите ви не съвпадат.Ако знаехте потенциала си да се чувствате добре,не бихте поискали от никого да е различен, за да се чувствате добре.Ще се освободите от обременяващата невъзможност на нуждата да контролирате света,партньора си или детето си.

САМО ВИЕ СЪЗДАВАТЕ СВОЯТА РЕАЛНОСТ

Защото никой не може да мисли вместо вас, никой друг не може да го направи.Само и единствено вие.Важно е да осъзнаваме, че тялото ни е продукт на нашите мисли.Медицинската наука вече установява степента, в която мислите и емоциите ни определят физическата субстанция,структура и функция на тялото ни.В изкуството на изцелението е известен плацебо ефектът.Плацебо практически няма въздействие върху тялото - бучка захар например.Казвате на пациента, че

това е ефективно лекарство.Става така, че плацебо понякога е по-ефективно и от самото лекарство.Оказва се, че човешкият ум е най-важният фактор при излекуването,много по-важен от самото лекарство.Медицината не бива да се пренебрегва,всяка форма на лечение е важна.

Има само един течащ поток от благоденствие.Това е потокът на чистата положителна енергия.А Вселената изобилства от нея.Това е свят, основан на изключително изобилие от благоденствие.И когато оставяте този поток да тече свободно, се чувствате много добре.Ако го ограничавате, вече не се чувствате така добре.Има поток на доброта и благополучие,който оставяте да тече или не.И прекрасните ви емоции ви казват как се справяте -дали позволявате или се съпротивлявате на тази връзка.Сигурно познавате хора със смъртоносна болест.Какво е болестта - не-разположение,т.е. тяло, което не се чувства добре.Има хиляда различни диагнози и болести.Но те са просто слабо звено,резултат само от едно - стрес.

Поставете веригата или системата под силен натиск и някое звено се чупи.Физиологията ни създава болестите,за да ни информира,че не сме балансирани,не сме в състояние на любов и благодарност.За тялото знаците и симптомите не са нещо ужасно.Често задаваният въпрос е,когато човек има някаква болест в храма на своето тяло или някакъв дискомфорт в живота си,дали това може да се преобърне чрез силата на правилното мислене?Отговорът е ”категорично да.”

”На 23-ти ноември ми бе поставена диагноза рак на гърдата.С цялата си душа и сърце повярвах,че вече съм се излекувала.

През целия ден благодарях за изцелението си - отново и отново.Повярвах със сърцето си,че съм излекувана.Виждах се, сякаш ракът никога не е бил в тялото ми.Едно от нещата, които правех,беше да гледам комедии.Само това правех - смеех се.Не можехме да си позволим стрес в живота ми,защото знаехме, че стресът е пагубен,когато се опитваш да се излекуваш.От момента на диагнозата ми -23-ти ноември до пълното ми излекуване изминаха около три месеца.И то без никаква лъчева и хемотерапия.”

Ако се нараним, раната зараства.При бактериална инфекция се включва имунната система и ни изцелява.Самата имунна система е създадена, за да лекува.Болестта не може да живее в емоционално здраво тяло.Всяка секунда в тялото ви умират и се раждат милиони клетки.Някои части от тялото ни се подменят буквално всеки ден.На други части им трябват няколко месеца или години.Но в рамките на няколко години имаме чисто ново физическо тяло.Ако имате болест и се концентрирате и говорите за нея,ще създадете повече болестни клетки.Вижте себе си с тяло в перфектно здраве.Оставете лекаря да се занимава с болестта.Усещате ли разликата между това да имате болезнен артрит и да се страхувате и да имате болезнен артрит и да сте изпълнени с надежда?Разликата между страха и надеждата е разликата между боледуването и изцелението.

По-щастливите мисли водят до по-щастлива биохимия -едно по-щастливо и по-здраво тяло.Негативните мисли, стресът сериозно вредят на тялото и функционирането на мозъка.Защото именно мислите и емоциите ни непрестанно пренареждат,реорганизират и възстановяват тялото.Премахнете физиологичния стресс от тялото и то започва да прави онова,за което е създадено -то се самоизцелява!Виждал съм регенериране на бъбреци,напълно стопяване на рак,виждал съм подобрение на зрение и проглеждане...Винаги казвам, че неизлечимо,означава лечимо отвътре.Можете да промените живота си и да се излекувате.

”Историята ми започва на 10-ти март 1981 г.Никога не ще забравя този ден,защото той промени целия ми живот.Катастрофирах със самолет.Завърших в болницата изцяло парализиран.Гръбнакът ми бе натрошен със счупени първи и втори шийни прешлени.Гълтателният ми рефлекс бе унищожен и не можех да преглъщам.Диафрагмата ми бе съсипана и не можех да дишам.Можех единствено да мигам с очи.Според лекаря щях да вегетирам през остатъка от живота си и щях да мога само да мигам с очи.Така смятаха те, но за мен беше важно какво мисля аз..:"До Коледа ще изляза сам оттук."Представях си се отново като нормален човек как излизам от онази болница.В болницата можех да работя единствено с ума си.А успееш ли да впрегнеш ума си,можеш да оправиш отново всичко.Бях включен към респиратор и ми бе казано,че никога вече няма да дишам сам,защото диафрагмата ми е унищожена.Но едно гласче в мен непрестанно

ми повтаряше: "Дишай дълбоко!"Накрая махнаха респиратора и никой нямаше обяснение.Не можех да си позволя в ума ми

да влезе каквото и да е,което да ме отклони от целта и видението ми.А целта ми беше на Коледа да изляза от болницата на собствените си крака.Излязох от болницата на собствените си крака.Казваха, че това е невъзможно.Никога не ще забравя този ден.На хората, които страдат искам да кажа какво могат да направят в живота си.Ще го кажа с шест думи -

човек става това, за което мисли.”

Забелязали сме, че много хора живеят един твърде условен живот.Виждат прекрасни неща и казват"Да, искаме повече от това,ще го подкрепим със своята енергия, време и пари."А после виждат ужасни неща,които не искат да преживеят,нито искат други хора да преживяват.И си казват: "Трябва да направим нещо, за да се отървем от тези неща."Но не разбират, че съпротивлявайки се срещу нежеланото, го подсилват.В този свят има война срещу бедността,рака, бременността на малолетни,война срещу тероризма,срещу насилието...Цялата тази съпротива всъщност само подсилва същите тези неща, защото не можете да кажете "не" и да ги накарате да изчезнат.Когато крещите "не", законът за привличането ви го осигурява."Онова, на което човек се съпротивлява, устоява." Карл Юнг.Това е така, защото съпротивлявайки се на нещо, от което се чувствате зле,вие влагате силна емоция срещу това нещо и то полита към вас.Антивоенното движение създава повече война.Движението срещу наркотиците създава повече наркотици,защото се концентрираме върху това, което не искаме - наркотици.Хората казват "Защо да не се концентрираме върху истината?"Все едно казвате: "Щом хората са отдали вниманието си на нещо, което не желаят и което се е проявило,значи и аз трябва да го направя."Ще ви кажем, че не разбираме подобно основание.Майка Тереза го е казала прекрасно:"Няма да участвам в антивоенно движение.Ако организирате движение за мир,поканете ме."Тя е разбирала Тайната.Вижте какво е постигнала в света.Ако сте против войната,бъдете ЗА мира.Ако сте против глада, бъдете ЗА хората да имат изобилие от храна.Ако сте против даден политик,

бъдете ЗА опонента му.Често изборите се отклоняват в полза на онзи, срещу когото са хората,защото върху него се концентрира цялата енергия и внимание.Вие искате да се концентрирате върху каквото искате, а не каквото не искате.

Хубаво е да забелязвате,каквото не искате,защото контрастира с онова,което искате.Но колкото повече говорите и четете за това, което не искате,и казвате колко ужасно е то,създавате още повече от него.Често хората ми казват:"Джеймс, трябва да съм информиран."Може би трябва да сте информирани,но не и блокирани.Научете се да сте спокойни и да отвличате

вниманието си от това, което не искате и целия емоционален заряд около него и насочете вниманието си към това, което искате да изживеете.Когато вътрешният ви глас и видение станат по-дълбоки, ясни и силни от външните мнения,тогава сте станали господари на живота си.Не сте тук, за да направите света точно такъв, какъвто искате да бъде.Тук сте, за да сътворите света около себе си по свой избор,като позволите и светът, избран от другите, също да съществува.

Много често ме питат нещо,което сега сигурно се питате и вие.И то е: "Ако всички използват Тайната и третират Вселената като каталог,няма ли да го изчерпим?";"Няма ли всички да се юрнат и банката да фалира?".Прекрасното в Тайната е, че има повече от достатъчно за всички.В ума на човечеството се е загнездила една лъжа, която действа като вирус.Тази лъжа е, че няма достатъчно добро,има недостиг, ресурсите СА ограничени и няма достатъчно.Тази лъжа кара хората да живеят

в страх, алчност, скъперничество и тези отрицателни мисли се превръщат в техни преживявания.Светът е взел хапче,

предизвикващо кошмари.Истината е, че доброто е повече от достатъчно,има изобилие от творчески идеи,сила, любов, радост...Всичко това започва да преминава през едно съзнание,което е осъзнало безкрайната си същност.Всеки велик учител, живял на тази планета, ни е казал,че животът е създаден,за да е изобилен.И така, щом си помислим,че ресурсите намаляват,откриваме нови,с които да постигнем същото.Дори да смятаме, че има недостиг,то е защото не сме се открили взора си към всичко, което е около нас.Когато всички открият сърцата си за онова, което наистина искат,те не искат едни и същи неща.Точно в това е красотата -не всички искаме BMW-та,не всички искаме един и същи човек,същите преживявания, същите дрехи,не всички искаме...каквото се сетите.Има достатъчно за всички.Ако го повярвате, ако го видите и действате, то ще се прояви за вас.Това е истината.Оставете разнообразието на реалността ви да ви вълнува,избирайки от нея онези неща,които желаете.Щом видите нещо, което искате в преживяванията си, помислете за него,изпитайте усещането,влезте вътре в него.Говорете за него и го запишете,опишете го в сценарий,превърнете го в своя реалност,превръщайки се в негово съответствие.А щом видите неща, които не желаете в преживяванията си,не говорете за тях, не пишете за тях,

не участвайте в групи срещу тях,не се съпротивлявайте срещу тях.Постарайте се да ги игнорирате,да отвлечете вниманието си от тях,като го насочите към нещата,които наистина искате.

Повечето лидери от миналото са пропуснали една важна част от Тайната -увеличаване на силата й чрез споделянето й с другите.Живеем в най-хубавите исторически времена -за първи път имаме силата да се докоснем истински до познанието.

Когато се оглеждаме около себе си и дори гледаме телата си,виждаме само върха на айсберга.Помислете само -погледнете ръката си.Изглежда плътна, но всъщност не е.Ако я погледнете под подходящ микроскоп,ще я видите като вибрираща енергия.Всички тела са изградени от едно и също - ръката ви, океанът, звездите...Всичко е енергия.Нека ви обясня малко по-подробно.Имаме, разбира се, Вселената,нашата галактика, планетата ни,после индивиди с тела, системи

от органи, после идват клетките,после - молекулите, атомите,а после има...ЕНЕРГИЯ.Така че едно нещо може да се разгледа на много нива.Но...

ВСИЧКО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Е ЕНЕРГИЯ

Без значение в кой град живеете, в тялото ви има достатъчно енергия,за да осветява целия град в продължение на близо седмица.Повечето хора се самоопределят според това окончателно тяло.Но вие не сте това тяло. Дори под микроскоп вие сте енергийно поле.А ето какво знаем за енергията:Попитайте един квантов физик:"Какво създава света?".Ще ви отговори: енергията."Опишете ми енергията тогава."Тя не може да се създава или разрушава, винаги е била,тя е всичко, съществувало някога,преминава във форма,през форма и извън форма.Чудесно, а сега попитайте един теолог:

"Кое е създало Вселената?"Отговорът ще е: "Бог.";"Добре, опишете ми Бог."Той винаги е бил, не може да се създаде или унищожи,той е всичко, което е било и ще бъде,преминава във форма и извън форма.Виждате ли - същото описание,но просто с друга терминология.Така че ако се възприемате като един костюм от месо, помислете пак.Вие сте духовно същество,вие сте енергийно поле, действащо в по-голямо енергийно поле.Всички ние сме свързани,но просто не го виждаме.Не съществува "там навън" и "тук вътре".Във Вселената всичко е свързано,всичко е едно енергийно поле.Вие сте разклонения на една изходяща енергия.Вие сте тук в тези прекрасни тела,но те са ви отклонили от най-съществената част -кои сте в действителност.Вие сте изначална енергия, вие сте вечни същества, вие сте Божия сила.Вие сте онова, което наричате Бог.По библейски можем да кажем,че сме Божи образ и подобие.Можем да кажем, че сме начин Вселената да се самосъзнае.Ние сме безкрайно поле от разгръщащи се възможности.И всичко това ще е истина.Във всички големи предания се казва,че сте създадени по образ и подобие на съзидателния източник.Това означава, че имате божествения

потенциал и сила да сътворите света си.И това е точно така.Може би вече сте създали прекрасни и стойностни неща, а може да не сте.Помислете над този въпрос:Получените резултати искани ли са от вас и достойни ли са за вас?Ако не е така, дали сега не е моментът да промените нещата?Защото имате силата да го направите."Цялата сила идва отвътре и следователно е под нашия контрол." Робърт Колиър.

Много хора се възприемат като жертви и често изтъкват събития от миналото си -че са били малтретирани или са имали нездраво семейство...Но според психолозите 85% от семействата са нездрави.Така че се оказва,че не са толкова уникални.

Родителите ми бяха алкохолици,баща ми ме биеше, майка ми се разведе, когато бях шестгодишен...От 13 до 18-годишен

участвах в квартални банди.Катастрофирах много тежко с мотоциклет.Имаше момент, когато бях бездомник в Далас.Живях в нищета петнадесет години в Хюстън...Като дете имах проблем с усвояването на уроци и ме смятаха за невменяем.Казаха ми, че никога няма да чета и пиша, да общувам или да постигна нещо в живота си.В една или друга форма такава е историята на всички.И какво от това?Важното е какво ще направите СЕГА, какво избирате СЕГА.Може да се концентрирате върху миналото или върху това, което искате.Когато хората се съсредоточат върху това, което искат,онова, което не искат, отпада.Едното се разширява,а другото изчезва.Каним ви на едно място, където отдавате мисълта си умишлено,

направлявате мисълта си целенасочено,където сътворявате собствените си преживявания,защото сте управителят на собствената си мисъл.Хубавото в закона за привличането е,че можете да започнете, откъдето сте и да започнете да мислите,да мислите истински и да започнете да генерирате в себе си усещането за хармония и щастие и тогава законът ще започне да откликва.Започнете с едно ново убеждение, че във Вселената има повече от достатъчно,или че всичко се подрежда по най-добрия начин за вас,или че не остарявате,а се подмладявате.Можем да създадем нещата, както ги

искаме, чрез закона за привличането.И тогава можете да се освободите от наследствените си модели,от културните кодекси,от социалните норми и да докажете, че силата вътре във вас е по-голяма от тази на целия свят.Някои сега сигурно си мислите: "Много хубаво, но аз не мога да го направя."..Или: "Тя/той никога няма да допусне да го направя."..Или: "Нямам толкова пари,не съм толкова силен...".."Не съм това, не съм онова..."Всяко едно "Не съм" се проявява."Независимо дали мислите,че можете или не можете,и в двата случая сте прави."Хенри Форд.Има ли някакви ограничения?Абсолютно никакви.Ние сме неограничени същества.Нямаме таван на възможностите.Способностите, дарбите и силата на всеки един човек на тази планета са НЕОГРАНИЧЕНИ.В небето няма черна дъска,на която Бог да е записал вашата цел и мисия в живота. Трябва единствено да узнаете кой сте и защо сте тук, да създадете тази черна дъска.Първоначално, тя не съществуваи затова целта ви е тази,която сами назовете.Мисията ви е мисията,която си възложите сами.Животът ви ще бъде такъв,какъвто го създадетеи никой няма да ви съди сега или някога изобщо.Трябваха ми доста години,докато го разбера,защото израснах с идеята, че има нещо, което трябва да направя,и ако не го направя,Бог няма да е доволен от мен.

Това, което разбрах, бе че основната ми цел е да изживявам радост и започнах да правя само онова,което ми носеше радост.Имаме една поговорка, която казва:"Ако не е забавно, не го прави."Радостта, любовта, свободата,щастието, смехът - това е, което е.Ако ви доставя радост да медитирате с часове, направете го, за Бога!Ако да изядете сандвич със салам ви носи радост, направете го!Когато галя котката си или се разхождам сред природата, изживявам радост.Затова искам непрекъснато да постигам това състояние.Щом го направя, достатъчно е само да възнамеря какво искам и то се проявява.

Вътрешното щастие е горивото на успеха.Всичко, което ви кара да се чувствате добре, привлича още.Вие четете това сега и точно вие сте го привлекли в живота си.Вие избирате дали да го оползотворите,ако ви кара да се чувствате добре.Ако не се чувствате добре,сами знаете - оставете го.Намерете нещо приятно,което да резонира със сърцето ви."Последвайте блаженството си и Вселената ще ви отвори врати,там където преди е имало само стени." Джоузеф Кембъл.

Джоузеф Кембъл е казал:"Последвайте блаженството си."За нас това са най-добрите думи,изричани някога от човек.

Ако човек последва блаженството си,ще тръгне по пътя на изобилието и добруването във всички области.Насладете се с нас на живота,защото е феноменален!Той е едно прекрасно пътешествие!Ще живеете един различен живот в различна реалност.Хората ще ви гледат и ще питат:"Какво правиш по-различно от мен?"Единствената разлика ще е,че вие работите с Тайната.Тогава ще можете да правите,да имате и бъдете неща,които хората считат за невъзможни.

Сега действително се придвижваме към нова ера.В тази ера последната граница не е космосът, както казват в "Стар Трек",а ще бъде УМЪТ.Виждам бъдеще на безпределен потенциал и възможности.Знаете, че използваме максимум 5%

от потенциала на човешкия мозък..100% от човешкия потенциал е резултат от правилно образование.Представете си свят,в който хората използват пълния си умствен и емоционален потенциал.Ще можем да отидем навсякъде,да правим всичко, да постигнем всичко.Вижте себе си с доброто,за което копнеете.Казва ни го всяка религиозна книга,всяка велика философска книга,всеки велик лидер, всички божествени въплъщения, живели някога...Изучете великите мъдреци. Много

от тях ви представих вече.И знаете ли какво - всички те са разбирали едно нещо - Тайната.Сега и вие я разбирате.И колкото повече я използвате,толкова повече ще я разбирате.Може да чувствате, че щеше да ви е по-лесно, ако чувахте тези думи още в първия ден от преживяването ви на тази Земя.Ако говорехме с вас в първия ден от физическия ви живот,

бихме ви казали:"Добре дошли на планетата Земя!".."Няма нещо, което да не можете да бъдете, да направите или да имате.".."Вие сте един великолепен създател."…"Тук сте по силата на могъщата си власт и желание да бъдете тук."…"Дерзайте, вложете мисълта си в онова, което искате,привличайте преживявания, които да ви помогнат да решите какво искате,и щом вземете решение,отдайте мисълта си само на него."…През повечето си време ще събирате данни,

които да ви помогнат да решите какво точно искате,но истинската ви работа е да решите какво искате и после да се съсредоточите върху него,защото само така ще го привлечете.

Това е процесът на сътворяването.Вярвам, че сте велики,че във вас има нещо прекрасно.Независимо какво се е случило

с вас през живота ви,независимо за колко млади или стари се смятате,в момента, когато започнете да мислите правилно,

онази сила във вас, която е по-голяма от целия свят, ще започне да изплува.Тя ще превземе живота ви,ще ви нахрани, облече,ще ви напътства, закриля,ще поддържа самото ви съществуване,ако й позволите.Ето това го знам със сигурност.

ЧУВСТВАЙТЕ СЕ ДОБРЕ

Не сте длъжни да правите нищо,само това, което искате.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Гледал съм филма "Тайната", но не бих казал, че казват нещо ново. За американците може и да е много велико това "откритие", но учените теософи много отдавна са открили какво въздействие може да има силата на мисълта върху нашия свят. :post-70473-1124971712::lightbulb:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...
  • Потребител

Филмът съдържа противоречие още със заглавието- каква е тази тайна, която е пазена векове наред и изведнъж се появява на ДВД по целия свят след страхотна рекламна кампания? ПО-скоро филмът може да е резултат от целенасочена кампания за промиване на съзнанието (нещо, в което не вярвам, но все пак го считам за възможно). Кои са проблемните пунктове:

1. Появяват се "водещи учени", сред които са един "метафизик", двама философи, един физик, двама писатели и... една дузина хора, проповядващи позитивно мислене. От тях само авторът на "Пилешката супа" е по-известен.

2. Някои от твърденията са безумни, като това, че един човек може с енергията от тялото си да освети голям град за две седмици (???).

3. Авторът на "Пилешката супа" говори за това, че е достатъчна само положителната мисъл, за да може човек да забогатее. Да, но той е забогатял благодарение на това, че е написал книга и тя е намерила силен отзвук. Само мисълта не е достатъчна!

4. Под път и над път по време на целия филм виждаме как мечтаните кола, пари, къща, бижута попадат в ръцете ни (разбира се, ако живеем в някое хубаво американско градче). Аджеба, ако сомалийското дете с издуто коремче си мечтае за бижута и кола, дали ще ги има в ръцете си някога?

5. Дори и да приемем, че сомалийското дете някога ще сбъдне мечтите си, не е ли стряскащ дивият материализъм, стоящ в основата на филма? Бог е добрият вълшенбник, който ни раздава подаръци през целия ни живот?

6. И най-страшното- заявява ни се, че ние не сме "тук", за да спасим света, а да се грижим за собственото си щастие. Голям праз, че някой си там страдал! Та това, че той страда, е резултат от отрицателната му мисъл! Изнасиленото момиче е изнасилено, защото е мислело отрицателно, а изнасилвачът е успял благодарение на позитивизма си! Супер! Мислете положително, а другите...трябва да извършат нещо определено (18+) с "Пилешката супа за душата".

7. Противоречия са изтъкали целия филм- различните "водещи учени" говорят съвсем различни неща (не става ясно например дали мисълта действа бързо, или резултатът от нея е далеч в бъдещето- но ако е така, как така споменатият писател е забогатял за два месеца?)

С една дума- това не е филм, а поредната комерсиализация, която може само да направи разумният човек още по-скептичен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Но...

ВСИЧКО ВЪВ ВСЕЛЕНАТА Е ЕНЕРГИЯ

Това твърдение означава всъщност "всичко във Вселената е материя" :) Така, че Марсел, какво очакваш... това е материализъм по-сериозен и затвърден от онзи, който дори аз изповядвам!

Иначе няма да коментирам останалити мистификации като "камъчетата на благодарността"...уж всичко било до мисъл-действие пък ей ти на трябва тежък материален носител за благодарността...

Моля ако някой ще ми благодари с камъчета и по този начин ще изразява положително отношение към мен, нека те да са с голям карат, вече шлифовани и обковани в метал, за да е пълна благодарността ви!!!

И още - добре дошъл при нас, приятелю!!! :)))

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...