Отиди на
Форум "Наука"

BG-Science екскурзиика


Warlord

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Хм тази година май ще започнат чак през лятото, при Перперикон би трябвало да има още много работа. :hmmm:

Bathory: Отделих тези мнения от темата Abritus.

Нека тук да се обсъжда тази "мечта" :whistling:

Редактирано от Bathory
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
:lightbulb: Мале представете си да си направим една BG-Science екскурзиика до някой подобен обект :head_hurts_kr: Ще бъде нещо суперрр яко, но трябва добра организация и пари :hmmm: което е най голямата пречка (поне за нас :( )
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако организирате - казвайте, щото и на мен ми се иска нещо подобно! А пък имам една позната, която ходеше на разкопките на амфитеатъра в София, но лично аз малко късно се сетих. А също така може и тази година също да има почистване на старите столици Плиска и Преслав...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами мисля, че не е чак толкова неосъществимо. По принцип има работа за общи работници при разкопките, за което и се заплаща. Така, че може и да се уреди нещо и да се организираме. Но аз досега не съм участвал в разкопки и незнам как стоят нещата. Може би Сириеца ще каже какви са възможностите. Защото лятото ако сме свободни за няколко дена ще е много хубаво ако организираме нещо подобно.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз съм 100% навид ще питам (не, че имам кого), ще се помъча да пусна някви връски и да се запозная повече с цялата тази работа и както каза Warlord - Сириеца ще каже по добре...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Не че искам да ви развалям хатъра, хора, ама аз наистина не си падам по археологически разкопки...

И що така? :icon_rolleyes:

Ако ще ходим всичко ще ходим, а и ти си от екипа задължен си :P

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Що така бе Византиец? Иначе и при Царевец в Търново маи се пражят още разкопки...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи на разкопки наистина има места за работници,които се заплащат,но има две пречки - 1Трябва да се подаде молба,мисля - поне при мен беше така.2 Тези места обикновенно (не казвам винаги) са за безработни ,с цел да припечелят нещо...така че трябва да се обмисли :read:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Доколкото знам заплащането е скромно, а работата е доста хамалска, освен ако не си на специализация там или не работиш в екип с археолози.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Доколкото знам заплащането е скромно, а работата е доста хамалска, освен ако не си на специализация там или не работиш в екип с археолози.

Не е задължително да отидем като работници може просто да отидем да погледаме малко ама трябва да има някои който да знае, че ще ходим...В смисъл да ни допуснат там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не е задължително да отидем като работници може просто да отидем да погледаме малко ама трябва да има някои който да знае, че ще ходим...В смисъл да ни допуснат там.

Ако ше е така, аз предлагам да отидеме в Мелник и само да гледаме от верандата на некоя механа(те там са повече от къщите), да си пиеме и да даваме експертно мнение за работата на работниците :vertag::P:P:whistling: ....малко соц метод, ама ми се нрави. :w00t::whistling::punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Що ве какво правят там? Ама това наистина не е лоша идея :laugh::good: Но много съм навит някаде на истински разкопки да погледам току виш намерили някой златно съкровище в наше пресъствие :P

(Единия го взима и бяга :icon_rolleyes::w00t::laugh: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Що ве какво правят там? Ама това наистина не е лоша идея :laugh:  :good:  Но много съм навит някаде на истински разкопки да погледам току виш намерили някой златно съкровище в наше пресъствие :P

(Единия го взима и бяга  :icon_rolleyes:  :w00t:  :laugh:  )

По принцип разкопават, дококолкото ззнам една старасредновековна църква....но аз го предложих, заради виното и механите....ако намериме съкровище, ще има къде да го ополозотвориме...ше пием само Уорлорд и аз :P:P

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Еми аз съм твърдо за... макар, че в Мелник виното е доста прехвалено, казвали са ми, че по нищо не се различавало от купешкото в София (поне по-евтиното в мелнишките механи). А и край Мелник няма обекти, освен ако не открием някой неизвестен досега :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

То от археоложка експедиция ще се превърне в среща "кой колко вино ще изпие?”

Дайте малко по сериозно! Аз съм много навит да отидем някъде, а дали това ще е в Плиска или Велико Търново няма значение и на двете не съм ходил. Да отидем, ако не на археоложки обект то поне на някои исторически.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е на исторически винаги може. Аз например съм на половин час с рейса от Националния исторически музей в Бояна, така че, който е от София може да се разберем да отидем до там - има много какво да се види.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
То от археоложка експедиция ще се превърне в среща "кой колко вино ще изпие?”

Е, шегувам се просто, де, стига...истината е даже, че всъщност аз не пия много :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Което естествено не пречи това да ни е страничното занимание нали? :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Еми аз съм твърдо за... макар, че в Мелник виното е доста прехвалено, казвали са ми, че по нищо не се различавало от купешкото в София (поне по-евтиното в мелнишките механи). А и край Мелник няма обекти, освен ако не открием някой неизвестен досега :w00t:

Най-доброто мелнишко е от Кордопуловата къща....ама айде да не говориме за тва, че админите ше ме бия вече....иначе има обекти....все пак това е бил важен център в региона....до началото на ХХ век Мелникон е бил населин почти напълно с гърци, а с попадането му в наши ръце сме ги изгонили :vertag: Разправят даже, че гръцкия крал бил готов да замени за Мелникон Кавала...но има обекти даже мисля тва последното лято чух, че от класическата гимназията е имало едно или две седмично копане в неква стара средновековна църква....така че има, кво да се копае, по принцип, ама аз не съм фен на подобна идея, както вече казах...просто не обичам разкопки....обичам да обикалям музеи и да гледам строго и експертно експонатите :P :blink: :book::117:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

ОК ае елате на наша територия като обичаш да ходиш в мозеи във Военно историческия музей във Варна. Има какво да се види. А за лятото много ми се иска да отида някаде ако не на разкопки то поне да някой исторически обект/музеи. Но всичко зависи от финансовата възможност ;) а засега е доста под нивото за ходене кадето и да било :(

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прочетох нещо за Мелник.Там е скъпичко,но пък има разработван проект на средновековна крепост в района .Имах съученици, работещи там и казаха,че обектът е добър .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребители

Не съм съгласна по въпроса с мелнишкото вино. Пила съм домашно мелнишко вино и мога да кажа, че е доста силно и тешко. То трябва да се пие или по малко, или разредено. Защото само една малка чаша може да ви размъти главите.

По въпроса за археологическите разкопки, такива се правят и в Търново, и край Варна. Ако решите да ходите преди 22.09 в Велико Търново нека това да е през седмицата. Защото всеки четвъртък входа за Царевец и другите музеи в старата столица е свободен. Другото, което можете да видите в Търново тази година на 22.09 е отварянето на църквата " Св. 40 мъченици ". Мисля, че знаете коя е тя и няма нужда да обяснявавам какво е значението на този паметник за нашата история.

Освен това от няколко години край Варна се правят разкопки. Има останки от средновековен манастир. Проф. Казимир Попконстантинов водеше миналата година разкопките. Според него манастира датира между 9-11 век. :good: : ;) book: :vertag:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...