Отиди на
Форум "Наука"

,,Не фактите са най важни,, или Сталин и историята


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Преди време един макидонстващ каза в спор с Б.Д. ,,Не фактите са най важни,, мислех 4е това е прозрение на македонците докато не про4етох ,,Утопията на власт,, за СССР.

Ето малка подборка от книгата

Сталин заявява ,,Само ,,архивни плъхове,, , ,,безнадежни бурократи,, могат да се занимават с търсене на аргументи, факти. Най важна е правилната постановка.,,Каганови4 под4ертава 4е при изу4аването на историята е необходимо да се ползва като клу4 ,,гъвкавата ленинска тактика,,-не е важно кой какво е направил или не-фактите и документите трябва да бъдат интерпретираниот гледна то4ка на текущия момент.Карл Радек ,, Не историците ,специалистите,а партийното ръководство в лицето на др. Сталин трябва да пише историята.,,

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Когато става въпрос за пропаганда и промиване на мозъци - да. Първо решаваме каква е историческата истина и след това започваме да я доказваме. От това и нашата история е доста пострадала. Не толкова от преднамерени погрешни изводи и заключения насочващи проучванията в грешна насока, колкото от фалшифициране и унищожаване на документи и находки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми, кво да кажа, Фружине, както самият ти се изразяваш много сполучливо- некои хора не позволяват фактите да им развалят хубавата статия- мисля, че тва е есенцията на въпроса, по който си хуснал темата....

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Точно и затова старите истории и др. книги имат под смисъл и ти натякват за партията и др. подобни неща. Лично аз не съм много запознат със самия кумунизъм, но това което е ставало в България въобще не е хубаво. Колко книги имам в къщи от него време и все някаде из между редовете се намира изречение за партията или възхваляване на СССР. Как партията ще пишат историята а един историк ще преподава измислици :hmmm::mad:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...