Отиди на
Форум "Наука"

Апарат превръща солената вода в енергия


КГ125

Recommended Posts

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Еми както виждаш е оповестено и то в доста сайтове, но още не е влязло в действие (имам предвид да започне глобално да се добива енергия така). Може би това откритие ще стане много по-известно като влезе в действие. А това мисля че няма да стане много скоро. :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Всъщност си прав ,не се замислих мн ,просто първоначално ми дойде на ум ,че не може да не са го обявили по новините :)

Наистина е жалко, че не казват такива неща по новините. Но те предпочитат да съобщават кой е загинал в автомобилна катастрофа след като е бил яко почерпен! :!!!: :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дам ,напоследък новините само се опитат де се правят ,че мн важни неща показват ,като изредят как х човека са умрели . Дажи при прогнозата за времето "И еди-кой-си ураган още бушува еди-къде-си в Виетнам, при тези бедствия всяка година загиват стотици виетнамци" ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
Дам ,напоследък новините само се опитат де се правят ,че мн важни неща показват ,като изредят как х човека са умрели . Дажи при прогнозата за времето "И еди-кой-си ураган още бушува еди-къде-си в Виетнам, при тези бедствия всяка година загиват стотици виетнамци" ...

Това с ураганите не е проблем само на виетнамците и на хората, които са засегнати. Така написано звучи - "Кво ми пука за тия от другия край на света, нали аз съм си добре" Наистина е жалко, че говорят цяла сутрин за изборите отпредие месец, а за науката нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето и пак поредните глуспоти от света на физиката.. Браво на човека който го е открил, наистина е открил нещо.. Нищо лошо към него... Но какво печели с това откритие, с този уред.. Никаде не пише колко енергия използва този апарат, че да може да извлича определената енергия от солената вода.. НЕ се ли замисляте малко.. То ако апарата използваше по-малко енергия от тази която възпроизвежда от водата то тогава ще трябва да е направил перпетомобиле... но уви за съжаление не е така... Та и каква е ползата от тази машина... Вкарваш 1KJ енергия и вадиш 1J... Според мен нищо особено....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това с ураганите не е проблем само на виетнамците и на хората, които са засегнати. Така написано звучи - "Кво ми пука за тия от другия край на света, нали аз съм си добре" Наистина е жалко, че говорят цяла сутрин за изборите отпредие месец, а за науката нищо.

Добре ,но мястото да се каже "Прогноза за времето" ли е според теб ,аз това имах в предвид ,че тея работи са важни ама те ги обърнаха на евтини сензации ,с които да шокират народа . А за изборите е ясно ,че ще говорят ,нали им се плаща . Науката не печели зрители ,не е тук мястото за темата,но наскоро разбрах ,че 3% от живеещите в България са вишисти (далеч не 3% от българите да подчертая) .

А колефф ,чети бе пич

Ако експериментите потвърдят, че апаратът на Канзиус е енергийно изгоден (получаваната от него енергия трябва да превишава енергията, необходима за генерирането на радиовълните) и може да се използва за задвижване на тежка техника, като например автомобилите, пред енергийния отрасъл се откриват нови перспективи.
Щом в момента се остановява и ти нямаш отговора няма какво да критикуваш ,а изчакай резултатите ,пък токувиж се греем на вода след някоя година :biggrin:
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...