Отиди на
Форум "Наука"

Кое е това заболяване?


Anck_Sun_Amun

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте!Попаднах на този клип.Абсолютно съм сигурна,че е някакъв синдром.Може ли някой да ми каже как се казва и в какво с изразява.

http://www.vbox7.com/play:81dfed24

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Здравейте!Попаднах на този клип.Абсолютно съм сигурна,че е някакъв синдром.Може ли някой да ми каже как се казва и в какво с изразява.

http://www.vbox7.com/play:81dfed24

Хм...Веднага когато го видях се сетих, че в училище учихме за нещо подобно, че се раждат подобни хора с ненормална физика. Подобно е гигантизам и джуджетата. Може и нещо друго да влияе, цигари, алкохол при бременност, а и радиацията ражда изроди. Кой знае, аз не съм лекар и нямам представа, но това ми идва на ум... :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проблема е,че предаване за това заболяване даваха по zone reality.Чертите на лицето,устройството на черепа и т.н. са аболютно типични за него,но му забравих името.И сега ме е ад. :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Какво точно казаха за това? Стана ми интересно от въпроса Ви. Как се разболява човек, има ли лек и много ли са хората забуляли от този синдром ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е генетично заболяване,мутиралия ген се предава в поколенията.Дадоха пример с жена,болна от него.Още при дядото имаше леки признаци,но болестта се беше появила с пълна сила при нея.Ушите са деформирани,долната челюст също,лицето изглежда като разтичаща се картина,която някой е ударил с мокра гъба.Не е научно описание,но е минало доста време и доста неща не помня.Не е лечимо,само се правят много пластични операции,за да могат да се хранят правилно.Явно не е често разпространено като синдром на Даун, но не съм сигурна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Синдромът на Даун (47 хромозоми, 2 копия на 21-ва хромозома) се характеризира с монголоидни черти на лицето, къси ръце, среден ръст и др. Много е кратко видеото и ако си беше открила и други части на тялото можеше да определеим с точност, но засега устата ме насочва към въпросния синдром. Но не съм много сигурен, защото не виждам изхвръкнал език.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е това,тъй като болните имат нормално умствено развитие и нямат чертите на лицето като тези на Даун.Много по-различни са.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Като разгледах в интернет за неправилното разположение на челюстта й, открих, че се нарича мендибуларен недоимък. За болестта нищо не знам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На тази жена един пластичен хирург само й трябва за да бъде като всички останали и ще се справя много по-добре от някои блондинки с ампутиран мозък. Тъй че по-горе, където сте употребили думата "изрод" изобщо знаете ли какво говорите...Тази жена е страдала цял живот заради такива думи...и такива реакции..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
На тази жена един пластичен хирург само й трябва за да бъде като всички останали и ще се справя много по-добре от някои блондинки с ампутиран мозък. Тъй че по-горе, където сте употребили думата "изрод" изобщо знаете ли какво говорите...Тази жена е страдала цял живот заради такива думи...и такива реакции..

Точно за това питам.Омръзна ми от идиотските коментари в сайта,където е качено видеото.За безмозъчните блондинки си права.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, добре, как да ги наричаме? Нима не са такива? Просто обществото не само има такова отношение, но и държание към тези хора. Държанието на обществото ги наранява, а не начина, по който ги наричат. Те са кретени и изроди и не може да се отрече, нито че блондинките с хиляди пластични операции имат ампутиран мозък, който вече е дегенерирал. ( :laugh: )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За мен те са болни хора,а не изроди.Докато ги приемаме за изроди,няма да можем да им помогнем да заживеят нормален живот.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Изрод е обидна дума. Тя означава - ти не си от нашия род буквално. Тя означава ти се ни човек. Детенцето показва нормален интелект, говори и комуникира, мисли, чувства - изобщо притежава всички характеристики на човека - нима човек се познава по изящни устни и уши? Това ли са основните характеристика на човешкото за да наречем "изрод" едно такова дете...Не.Това са човешки същества. Прочетох от ъплоадъра че това е детенце на 11 години!!! Още по-лошо е да се подиграват..на едно детенце на 11 години, което дори не е осъзнало още какво означава гадния живот.. Обаче така като разбрах че е на 11 считам че е възможно освен всичко друго да страда от прогерия...Това е много неприятен синдром и ако го има то няма да живее още много и никой не е застрахован от проявление на такова нещо. Никой независимо как живее. Всеки може да стане "изрод" в един момент. Стига да те полеят с киселина или да си попариш лицето, или да си нараниш крака и да ти го ампутират.. и тогава какво...??? Подигравките валидни ли ще са като изпостареете и станете изкуфели старци, които другите не смятат за хора..а как би ви боляло тогава защото ПАК ЩЕ СТЕ ЧОВЕШКИ СЪЩЕСТВА... Изобщо хората са го казали - "да не ти идва до главата".Но то идва, и то често и може да се случи на всеки. За това докато сте млади и гъвкави се научете да оценявате човешкото по други критерии!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мислех си за едно друго заболяване,но май е прогерия.Благодаря много.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да уточним някой неща...

а и радиацията ражда изроди..... :post-20645-1121105496:

Това го казах за самата радиация, а и ти самата, че всеки може да стане когато го полеят с киселина. Т.е. аз не съм обидил никой и никога не бих...уважавам всички хора и за мен са равни всички независимо от физическите си данни. ;)

Относно 11 годишното дете...за съжаление не намерих нищо в интернет. От видеото само се разчита името - Lizzje или Lizzle. Предполагам, че със сегашните технологии може ако не да се направи модел, то поне да се коригира една прилична част от лицето й и да бъде като нормален човек, но ще те трябва по-добре да се запознаем със случая, за да коментираме по-подробно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

При прогерията имаме прогресивно стареене в ранна възраст, т.е. детето ще умре от старост преди да достигне до зрялост.. Ако е прогерия. Прилича на прогерия, видоизмененията на челюстта и прочие може просто да са усилени от болестта, иначе подобни видоизменения се коригират в ранна възраст. Та искам да кажа думата"изрод" по-добре да я употребяваме за нещастници, които убиват, изнасилват и нараняват другите - те не са представители на човешкия род...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

не е прогерия разбира се

това е Тричър- Колинс синдром - мутация на гена TCOF1 в пета хромозома, характеризира се с деформации в лицевата част

и разбира се, че е обида да се наричат такива хора изроди, кретени и тем подобни, защото всеки знае, че тези думички в обществения живот са натоварени с доста отрицателен смисъл

и още нещо, защо свързвате интелекта с цвета на косата, това е също толкова глупаво... или някой може да докаже обратното

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Когато се говори за "блондинки" никой няма пред вид естествено руси жени - става дума за празноглавите, недорасли жени, които освен перхидрола който си слагат по главата ( и внимават да не им прорастнат корените) нямат друго занимание. Блондинката е нарицателно за изрусена жена, когато се пускат вицове за нея-изрусена и интересуваща се именно от такива неща - устните й да са перфектни, косата сигнално руса а лакът възможно най-атрактивен. Та естествения й цвят може и зелен да е - но тя спада към групата тъпи патки или блондинки.Съответно повечето набедени за "блондинки" са брюнетки и русото не им отива, но те старателно го поддържат! Това не означава че всяка жена, която се грижи за външния си вид е тъпа. Нито че има връзка между перхидрола и затъпяването. но "блондинки" от тъпите съществуват и към тях спадат много жени с различен цвят на косата-това блондинка е по-скоро нарицателно за поведенческа характеристика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
не е прогерия разбира се
Деформацията води до това детето да изглежда старо, пък и явно освен деформация този синдром на Тричър Колинс води до много ниско тегло! Снимките на деца болни от прогерия не се различават особено...деформациите при тях просто възникват по-късно.. Колкото до проблема с устната кухина той е лечим, но травмите нанесени от хората върху душата на това детенце, набедено за изрод от мъничко никога няма да бъдат напълно изличени!
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
не е прогерия разбира се

това е Тричър- Колинс синдром - мутация на гена TCOF1 в пета хромозома, характеризира се с деформации в лицевата част

и разбира се, че е обида да се наричат такива хора изроди, кретени и тем подобни, защото всеки знае, че тези думички в обществения живот са натоварени с доста отрицателен смисъл

и още нещо, защо свързвате интелекта с цвета на косата, това е също толкова глупаво... или някой може да докаже обратното

Свалям ти шапка!Точно това търсех. :good: Да знаеш как се изпива на английски?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мерси много. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител
На тази жена един пластичен хирург само й трябва за да бъде като всички останали и ще се справя много по-добре от някои блондинки с ампутиран мозък. Тъй че по-горе, където сте употребили думата "изрод" изобщо знаете ли какво говорите...Тази жена е страдала цял живот заради такива думи...и такива реакции..

Нормално е, днешно време хората са безмилостни в това отношение. Не слагам всички под общ знаменател, но ако гледаме моите набори(не приятели, а набори просто) - 90 и 89, веднага щяха да започнат да казват какъв изрод е и тн...

Безмислостни са в това отношение. Имаше едно момиченце, леко грозновато от моето училище, е побъркаха я. И тя напусна съответно, но бива ли така?! Не, нали знаете, че всичко се връща един ден. Ще си плати всеки дето се подиграва на такива хора.

Послепис:

Админ, говоря принципно, не че вас посочвам сега. Говоря като цяло младежите ни.

Това би се оправило с пластичен хирург, но нали знаете, че пластичния хирург трябва да вземе много пара за това, какво става ако жената ги няма?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

СИНДРОМ НА ЕДУАРД

(ТРИЗОМИЯ 18)

1. Определение. Децата с този синдром вместо 2 имат 3 хромозоми 18.

2. Честота и етиология. Честотата на този синдром е м/у 1:8000 и 1: 10000 новородени, като в почти 100% от случаите се касае за свобдна тризомия, т.е. ненаследствената форма. Причината е неразделяне на 18 хромозоми по време на мейозата. Съотношението момичета: момчета е 5:1.

3. Клиника. Децата с този синдром имат характерен лицев дисморфизъм: триъгълно лице, малка долна челюст, голямо чело, малък нос, лошо моделирани и ниско разположени уши. Налице е често полидактилия и аномалии на вътрешните органи: сърце, бъбреци, централна нервна система (агенезия на корпус калозум). Има също така и тежко изоставане в психомоторното равитие.

4. Лечение и прогноза. Прогнозата на този синдром е лоша – 90% от децата умират до 1 год., а 100% до 3 год.

5. Генетичен риск. Тъй като ненаследствените форми са почти 100%, то риска за второ дете в сем. със синдром на Едуард е равен на популациония – 1:10000 новородени или 0,0001%.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

за едуард - така е, но в този случай не става дума за това

4. Лечение и прогноза. Прогнозата на този синдром е лоша – 90% от децата умират до 1 год., а 100% до 3 год.

както се вижда, момичето от клипа е доста над 3г.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...