Отиди на
Форум "Наука"

Коя част от астрономията Ви е най-интересна?


Какво Ви е интересно?  

14 потребители са гласували

  1. 1. За какво бихте искали да научите повече?

    • Космически полети, изстрелвания, пилотирани и безпилотни мисии.
      5
    • Астрофизика, за устройството и свойствата на слънцето, звездите и галактиките.
      7
    • Астрометрия, за начините, по които се получава информация за космическите тела, техниките и методите на истинските астрономи.
      4
    • Слънчевата система, планетите (включително маките) и техните спътници, кометите и метеорите.
      8
    • Любителска астрономия и астрофотография, това което сами може да видите на небето и как да го заснемете.
      2
    • История на астрономията, митове за съзездията и историите на личностите допринесли за развитието и.
      3


Recommended Posts

  • Потребител

Забелязвам, че в Астрономическият раздел на форума се говори основно за космически полети и изследвания, но това е много малка част от тази област на интереса, просто това са новините сега. Какво бихте искали да срещате повече в раздела?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си призная съм лаик. Интересна ми е науката и нейната история. Преди време си купих и телескоп - което не ме прави астроном де ;) Интересувам се и за начините за заснемане на космически обекти, от аномалиите противоречащи на съвременните виждания, от открития и нови теории. Всяка тема тук я чета, но не смея да напиша нищо защото знанията ми за астрономията за съжаление все още са ми малко ... така че каквото и да добавите тук ще се радвам...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Роботизираното изследване, заедно с всичко покрай него: изстрелване на ракетата, контрол и операции с космическия апарат, облитания, еърокепчър...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен най-интересна ми е астрофизиката. Аз не съм много навътре в нещата и не мога да кажа, че много разбирам, но това за сега най-много ми привлича интереса. За в бъдеще може би повече ще започна да се интересувам от космически мисии, но ние за сега все още изследваме само Слънчевата система, а тя не е обект на моето внимание и любопитство. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
но ние за сега все още изследваме само Слънчевата система, а тя не е обект на моето внимание и любопитство. :)

Напротив, всичките орбитални телескопи и по-голямата част от наземните са предназначени за изследване на дълбините на Вселената.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съгласен съм със Spirit, но ве пак освен Пайниър 11, Вояджър 1 и Вояджър 2, нямаме "много" мисии извън Сл. система. Все още (за съжаляние) не ни е по силите да пращаме сонди далеч, а све пак с тях може да се научи доста повече от телескопите.

Колкото до запитването на мен ми се иска да научавам повече за Астрофизиката и Астрометрия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Супер, има интерес към астрофизиката, като имам време ще напиша нещо като статиика, като ще продължаваме да се стремим да сме на вълната на новините.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На мен ми е интересна историята на астрономията като наука, биографиите на видни астрономи, планетариумите и обсерваториите - вчера, днес и утре, любителската астрономия (фотозаснемане, нощни наблюдения), програми като известната "Seti @ home", астрофизиката и астрохимията, радиотелескопите... Имената на звездите, съзвездията, мъглявините, както и историята на имената... Българския принос... такива неща...

Тъй като съм възпитаник на НАОП в Смолян, милея за смолянския планетариум. Виждам се с някои от служителите там по време на посещения или на техни гостувания на панаира на образованието в Пловдив.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На мен са ми най-интересни подробностите за самите космически тела, ако могат да бъдат разгледани така както географията разглежда Земята.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...