Отиди на
Форум "Наука"

Американската глупост


Recommended Posts

  • Администратор

Американeц се самоуби публично в форум на български фенсайт

21-годишен американски гражданин с инициали М.С. направи публично самоубийство в Интернет форума на най-големия в световен мащаб фенсайт на видеоиграта Metal Gear Solid, научи Dnes.bg от българската компания, която е създала и модерира сайта.

Според думите на младежа, напрегнатото всекидневие, семейните проблеми и липсата на пари, го накарали да погълне голямо количество различни медикаменти. За да е по-сигурен в резултата, момчето решило да пие и антифриз.

В специална тема във форума М.С. се сбогувал с онлайн приятелите си и в продължение на няколко часа писал какво чувства вследствие на натравянето и какви са последиците от това. За съжаление, никой не взел думите му насериозно.

В следващите няколко дни момчето не се появило онлайн на местата, които обикновено е посещавало. След издирване по IP адреса чрез Интернет доставчик, се установило, че става въпрос за действително самоубийство. М.С. е починал в болница още на следващия ден, след като публично разказал във форума действията си.

В момента уебсайтът www.metalgearsolid.org е свален от правителствена агенция в САЩ във връзка с разследването по случая. Варненската рекламна агенция Макс Ефект, които са създателите на страницата, и собственикът Павел Симеонов, уверяват, че страницата ще бъде активирана до броени дни.

Случаят обаче отново извади наяве нашумелия в САЩ въпрос за насилието във видеоигрите и влиянието им върху подрастващите.

Екипът на www.lafche.net чиито дизайн е изготвен от "Max Effect" научи директно от самият Боян Георгиев (Собственик на фирмата), че екипи на Нова телевизия, БНР, Дарик Радио. в. Труд и други електрони медии вече са били при него в офиса за интервю по случая. Очаквайте повече информация в информационните емиси на повечето медии.

Източник: www.lafche.net

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Откачил американец, не се учудвам, ама изобщо....нищо чудно, че в тяхната среда израстват немалко психопати-убийци....абе за кви безумни случаи съм чувал...примерно от една тийнеджърка, която учи в Ню Йорк, че правят изследвания след всяка лятна ваканция на учениците и ако установят, че са пушили примерно ги пращат във вариант на изправителни домове, едва ли не...ше ме извинявате, ама е пълно малоумие...по тая логика трябва почти всички учиници от гимназиите да ги пратим тука в такива заведения....признавам си, че в гимназията съм пушил, но пък съм бил с отличен успех....така че тва не е много във връзка с целия учебен процес, според мен. Друг съвсем реален случай : неква чехиня отива в САЩ в некъв хипермаркет с малкото си дете, което направило на един щандовете големи бели, накрая като влязла в колата си, паркирана на паркинга, тя не издържала и му зашлевила плесница....обаче една от охранителките видяла това чрез една от камерите на поратала това, па викнала полиция, пък и отнели детото, май я арестували, наложило се посредством посолството на Чехия да си върне детето жената.....тва просто е ужасяваща мекошавост, примесена с глупост....

Ааа кво ще кажете за закона им, според който един преподавател няма право да седи със студентка/и в едно помещение със затворена врата или пък да се пошегува с нещо с нея/тях, щото могат да го пратят в затвора за полова дискриминация и не знам си кви глупости....съгласен съм, че има дърти развратници и откаченяци из университите навсякъде, ама е прекалено, съгласете се.....мисля си, че трудно бих с свикнал с подобни, безсмислени за мен, неща, ако отида да живея там.... :icon_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е кво да им обсъждам на тъпите американци? Толкова са зле, че няма накъде повече. И всеки ден го препотвърждават с подобни изцепки. Оня пък нямал пари, бил напрегнат и т.н. та взел, че се самоубил. Ако и българите бяхме толкова тъпи та да разсъждаваме така 80% от населението трябваше да се самоубият. Да не говорим, че в САЩ и кенефи да чистиш пак ще имаш добро заплащане. Немога да разбера от кво се оплакват.

Но щом искаш да ги обсъждаме добре. Кажи кое първо да оплюя. :P:):bash:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

не бе тоя случай, за който Батори написа просто за поред път препотвърди една моя теория, че да взимаш дори възпитателната плесница за домашно насилие е прекалено.....де да знам, не мога да кажа тъпо, щото за да разсъждават законодателите и самото население така сигурно има неква основатална причина, но е безсмислено напрактика, щото се стига до друга крайтност, което не е хубаво, щото крайностите, както знаете не са също никак хубави....не че искам да направим темата плювалник по американците за Уорлорд :P:) , ама се учудих просто, че не ви е направил впечатление...всъщност не впечатление, понеже и мен не ме впечатли, но е айде да го наречеме "странен" случая....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами и според мен е прекалено това. Там например неможеш да наречеш един негър "негър", защото веднага ще те осъди за тежка морална обида и расова дискриминация. Другото което не ми харесва е, че получаваш правото да употребяваш алкохол (включително и бира), чак когато навършиш 21 години и от тогава се водиш за пълнолетен. Което значи, че ако живеех по техните закони щях да съм изпил първата си бира само преди няколко месеца! А за мен това е направо нечовешко! :):drinks_cheers:

Също така има и куп глупави забрани от сорта на това, че според законите на някои щати нямаш право да влизаш в тях или да ги напускаш заедно с жена, която не е твоята собствена. А също така неженените мъже плащат на държавата доста солен ергенски данък. Въобще сред американското законодателство е пълно с такива тъпизми.

С оглед на всичко това може ли да се каже, че Америка е страната на свободата??? Тя по-скоро е страната където престъпниците са на свобода.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Извинявам се, че нямах възможноста да вляза днес във форума!

  Ами и според мен е прекалено това. Там например неможеш да наречеш един негър "негър", защото веднага ще те осъди за тежка морална обида и расова дискриминация. Другото което не ми харесва е, че получаваш правото да употребяваш алкохол (включително и бира), чак когато навършиш 21 години и от тогава се водиш за пълнолетен. Което значи, че ако живеех по техните закони щях да съм изпил първата си бира само преди няколко месеца! А за мен това е направо нечовешко!

Негрите живеят отделно от белите и даже им плащат на някои да не работят!

Децата им учат в държавни учелища, а белите в частни, ако някое няма пари да отиде на частно училище учи с черните.

Ако минеш случайно (не е препоръчително) през гетото веднага ще те заобиколят негърчетата и ще започнат да те дърпат и бутат, а ти направиш ли му нещо излиза цялата мала и ако не те съди бая бой ще издеш.

неква чехиня отива в САЩ в некъв хипермаркет с малкото си дете, което направило на един щандовете големи бели, накрая като влязла в колата си, паркирана на паркинга, тя не издържала и му зашлевила плесница....обаче една от охранителките видяла това чрез една от камерите на поратала това, па викнала полиция, пък и отнели детото, май я арестували,

И аз съм чувал подобна история...в българия има правило, че ако не си ял бой поне веднъж нестава човек от теб :whistling:

Бе онез направо са оливат...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Също така има и куп глупави забрани от сорта на това, че според законите на някои щати нямаш право да влизаш в тях или да ги напускаш заедно с жена, която не е твоята собствена. А също така неженените мъже плащат на държавата доста солен ергенски данък. Въобще сред американското законодателство е пълно с такива тъпизми.

Тва за напускането с друга жена не съм го чувал(звучи като внекоя арабска страна, е**ти), а иначе за ергенския данък го знам от Парабеллум от Бойна слава...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе положението с негърските гета е трагично. САЩ са отделили досега над 300 милиарда долара за интеграция на негрите към тяхното общество и пак нищо не става!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Абе положението с негърските гета е трагично. САЩ са отделили досега над 300 милиарда долара за интеграция на негрите към тяхното общество и пак нищо не става!

Ей на тва аз му викам- да хвърлиш пари за тоя, къде клати дърветата....възможно е интеграция по принцип, според мен, ама не по този сладникъв начин.... :117:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

dumblaws.com - вижте дали още работи и след това просто няма какво да си говорим за "страната на смелите и свободните"... Хората там може и да са богати и какво ли не, но според мен определено не са свободни. Извинявай, ама как можеш да казваш, че живееш в най-свободната страна, а в същото време навсякъде да си следен, а полицията (или ФБР) да гледа какви книги си взимал от библиотеката. Е, това ако не е като "Големия брат" на Оруел, те па на! Още малко и ще започнат да ги следят и в тоалетната! И ето и един подобен пример за параноята на американците - отива едно българско семейство на гости на техни приятели (българи-емигранти) в Щатите. Прекарват си хубаво и по едно време излизат на двора с дигитална камера, за да се заснемат за спомен. И веднага някой от съседите се обажда в полицията, че има странни субекти в съседния двор, полицията идва и хората са имали късмет, че домакина държал висок пост в градската администрация, та не им създавали дълго проблеми! Абе, луди хора...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Американски спортен отбор сепчелил награда. По време на игра зрител си купил хот дог и сега го продава по eBay като спортна реликва.

До момента наддаването е стигнало до US $10,069.69

Ето линк да се обедите сами: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...item=5659617304

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що бе като има купувач, човекът е прагматичен и явно с търговоски нюх.....има явно ненормални фенове на морските тялени от Сиатъл или кви беха там....нима няма тука в България фенове на Левски или ЦСКА примерно, който пари биха дали да подушат мръсните гащи на некой играч от отбора....а пък и в крайна сметка може от и-бай да са решили нещо да се избазикат....не съм разглеждал обстойно линка, който даде......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребители

Що се отнася до самоубийството на американеца не се учудвам. Но то не е продиктувано само от неговите проблеми в семейството. Телевизията и компютърните игри до такава степен променят твоето мислене, че ти в един момент се питаш това ти ли си или не. По-рано като даваха убийство или някои друго тежко престъпление по новините, аз се ядосвах и съчуствах на жертвите. Но прекалено голямата информация свързана с тежки престапление ме пречупи, т.е. притръпнах. В един момент обръщам каналите и съобщават тук убили един, там убили друг и на мен това вече не ми рлави впечатление.

Когато бях дете аз проболедувала коварна болест и поради това страданията на хората не са ми чужди. Но след като един-два пъти злоупотребиха с моето състрадание вече започнах да се съмнявам във всеки, който ми поиска парични помощи. Особено ако ги просят. Вече нямам доверие. Трябва да видя медицинските картони и да се уверя, но и те могат да се фалшифицират. Препатили преного българите вече трудно се доверяват.

А сега на въпроса за интеграцията негрите. Проблема ни е до болка познат. Само дето в България ромите са повече от нас българите. Признавам, че те са добри музиканти. Но това е една малка група. По-голямата част от циганите са мързеливи и живеят на наш гръб. Преди време отидох и подадох молба за енергийни помощи, но първия път ме върнаха. Отидох месец по-късно и направо ми отказаха. Тогава така се ядосах, че е имах голямото желание да чапардосам дядката, който отговаряше за моя район. При двете си посещения ме пита да ли съм ходила в чужбина, а аз не съм излизала. Но въпреки това този въпрос ми беше задаван няколко пъти в проодължение на една-две минути, след всеки мой отговор. Трябваше да излъжа, може би тогава нещата щяха да стоят другояче. Повечето, които чакаха там бяха цигани. Аз съм сигурна, че повечето от тези цигани са излизали извън България, но понеже са цигани са им отпуснали помощи.

Преди време пътувах с влак. Там една от моите спътнички, като изслуша и моите неволи директно ми каза " теб не те мисля и ти ще напуснеш България ".. Ситуацията е такава, че дискриминацията на българите от собственото им правителство ги кара да търсят препитание навън. Там те се сблъскват с други обичаи и нрави непонятни или най-малкото странни за нас.

Това е в общи линии моето скромно мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

За жалост всички малко или много сме минали през този път, а тези които още не има време...

Единствения пък е навън там ние ще можем да живеем нормален живот, но както обичам да казвам "Всеки както се уреди..."

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

@emilia_n най болното е, че малко българи го осъзнават. Повечето не им пука за циганите, но след време ще стане обратното, защото те започват да нарастват, а кадрите от България заминават в чужбина. Неможе да се търпи тази цигания и дескреминация към собствената ни нация.

Да видим на нас колко ни е дълбока чашата и кога ще прелее и да си хванем шапката... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
21-годишен американски гражданин с инициали М.С. направи публично самоубийство в Интернет форума... Според думите на младежа, напрегнатото всекидневие, семейните проблеми и липсата на пари, го накарали да погълне голямо количество различни медикаменти. За да е по-сигурен в резултата, момчето решило да пие и антифриз...В специална тема във форума М.С. се сбогувал с онлайн приятелите си и в продължение на няколко часа писал какво чувства вследствие на натравянето и какви са последиците от това....

Горкото момче, трябва да му е било толкова тежко! Мир на душата му..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Проблемът е по-скоро следния.. ДА ГОРКОТО МОМЧЕ, мир на праха му и дано не стават такива неща с хората изобщо - било е толкова самотно, че единствено във форума е имал с кого да сподели - това значи майка, баща, учители, съученици, всичко е било кьопаво..целия му живот. Не винаги самоубиеца е луд! Но когато няма кой да му подаде ръка на изпадналия в дупка човек често става така. Моя съученичка се самоуби, когато бях в 10 клас! В България. УЧеничка от сравнително реномирано столично училище. Защото баща й я биеше, майка й не хаеше а я беше срам да разкаже на нас - съучениците си, че не може да избяга от кошмарен затворен кръг на семеен тормоз, от който понякога я спасявали само баба й и дядо й но видиш ли те хорицата не могат да се бъркат на бащата (явно ги е било страх от него). Тя разказа всичко в писмо, изля си душата и прекъсна живота си, защото страхът и болката очевидно са напирали..Беше водила и дневник, който потресе дори полицията, която разследваше "УБИЙСТВО" по молба на бащата, който се оказа, че е бил не прекия но истинския убиец. Тя беше пълна отличничка, беше добър приятел, беше душата на компанията - ведър и усмихнът човек, който е таял в себе си всички проблеми само защото обществото ни е бъгаво и е СРАМНО да си кажеш че баща ти те пребива за петица или просто защото така е решил! Беше толкова енергична, ведра, усмихната и красива че до ден днешен не мога да повярвал как е мъкнела този тежък товар върху себе си. Тя един ден си тръгна от училище - същата весела, засмяна, получила поредната шестица, целунала поредното гадже...и скочи от 8ия етаж..отиде си завинаги.Тя имаше много обожатели, беше популярна, имаше приятели и пак е била самотна в болката си. Хвърли се от 8ия етаж а съучениците ми носиха ковчега й - бяхме на по 15-16 години. Плакахме защото я обичахме и плакахме защото удара беше ужасен - беше ни страх КАКЪВ Е АДЖЕБА ТОЗИ ГАДЕН ЖИВОТ И КАК ЩЕ Го живеем....Това ме научи на следното - никога не обсъждай чуждата болка така все едно не може да стане твоя! Понякога човек наистина няма накъде да бяга а нещо наистина зло и болезнено го гони нанякъде и той просто скача от 8мия етаж или се напива с хапчета. Не е виновен интернет, не са виновни игрите...просто така сме се отграничили един от друг че понякога не забелязваме че този, който се вози в автобуса до нас НАИСТИНА Е ЖИВ ДИШАЩ ЧОВЕК, че приятеля ни е чувствителен както сме чувствителни ние и че да споделяш болката Е ЧОВЕЧНО а не да съдиш предалия се и падналия...

За всичко изказано по-горе за чернокожите - първо няма никакво място за сравнение с циганите, африканците са представители на една древна, уникална култура, които Америка е превърнала в роби, смачкала е, отнела им е всички човешки права в продължение на няколко столетия. Въпреки това те са основния генератор на култура в Америка - черната музика, рапът, джазът, смъкнатите дрехи (а откъде ли идва модата да си с широките дрехи на господаря от малък)... Гетата са такива защото Америка все още дискриминира афроамериканците - те сами си викат NIGGA за да осмеят това лицемерие, проблемите им са много по-различни от тези на българските роми, защото в лицемерие е по-трудно да се живее отколкото при ясен конфликт и сблъсък. Познавам много чернокожи и африканци и американци, те са прекрасни хора и са много талантливи, любознателни и добронамерени, понякога до наивност. Това че се допуска да растат в мизерия не е защото не са интегрирани - ама че глупост, а защото все още са под пресата на идеала за американска мечта - къща, кола, двор с басейн, 3 деца, куче ...важното е да си бял и да са ти бели съседите.

Освен това искам да кажа, че чернокожите са невероятно красиви хора, силни, изявяват се в спорта, изкуствата, науките! Нашите роми нямат никакви цели. Чернокожите американци имат ЕДНА ЦЕЛ - да се измъкнат от гетото...и много често го правят а ние ги гледаме на състезания, олимпиади и по MTV и на НОБЕЛОВИТЕ НАГРАДИ дори!

В темата са засегнати основни проблеми на обществото - това общество, което все мрънка срещу интернет и компютърните игри съставено от майки, които не знаят кой клас са децата им и които обвиняват една от най-великите PS2 игри примерно (гореспомената) за това че детето й не е в ред. Когато обаче баща му го налага с колана, или когато обаче тя пие поредната чаша алкохолен концентрат или води любовника си в къщи не се замисля изобщо..това би ли могло да е причина да се бъгне едно дете?? Или когато стои по цял ден на самотек както децата на българските майки, докато те пият кафе с някого си и се преструват на заети и единственото внимание, което обръщат на детето си е "НАПИСА ЛИ СИ ДОМАШНОТО А? Я СИ ДАЙ БЕЛЕЖНИКА!" - децата не са машини за отлични бележници, всяко едно от тях е една уникална чувствителна, ранима Вселена...докато всеки потенциален или настоящ родител не схване това тези деца ще се превръщат в бъгави възрастни, които ще отглеждат все по-бъгави деца и така нататък!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпреки че темата е старичка , искам да кажа някой неща (така де и без това сте почнали да плюете , няма се цепим )

1. Шамаросването е нещо напълно нормално . Като малък пресичах улиците без изобщо да се оглеждам , майка ми все ми повтаряше , да не го правя , но ефект нямаше . Едит път за малко да ме сгази кола и майка ми ме нашамароса . От тогава дори да няма коли , но е червено , не пресичам :biggrin: Също така веднъж бях сложил канела(или ванилия) в солта , и цяла седмица всичко миришеше на вкусен сладкиш (риба, пържоли , кюфтета, кебабчета ВСИЧКО ) баща ми като разбра че съм аз , ме нашамароса . Повече не съм правил никакви пакости :biggrin:

Но това не е защото имам детски шок , или защото изпитвам ужас ,че някой ще ме бие . Просто знам , че не е редно :whistling:

2. Когато баща ми и майка ми заминаха за С.А.Щ. при едни приятели , мен не ме взеха , защото нямаше да ни дадат виза . Веднуж се разхождали пеша по улица в кварталче и разглеждали къщите , в един момент дошла полиция , повикана от някакъв дядо . Завели ги в очастъка и всеки ги подозирал - Как така ще се рахожда пеша , като си имат кола ?!? Пуснали ги , защото нямали пряко обвинение .

3.

Ню Йорк, че правят изследвания след всяка лятна ваканция на учениците и ако установят, че са пушили примерно ги пращат във вариант на изправителни домове, едва ли не...

:head_hurts_kr: Аз нямаше да излизам от изправителни домове .

Това е пълно малоумие. Аз пуша цигари по партита , на седмица поне по веднъж си пуша от ниргеле . Месечно поне веднъж се събуждам с махмурлук (след почти всеки купон у някой приятел или у нас) , освен това съм взимал кокаин и марихуана (не съм наркоман , просто като се съберем всеки взима , носи и нещо подобно ) . Но това не ми пречи единствените ми оценки различни от 6 да бъдат по Химия - 3-ка и по Биология - 5-ца . Не ми пречи на ден по няколко пъти да тичам през борисовата градина . Както и не ми пречи да съм 4-ти на олимпиадата по Математика и на тази по Информатика . Някой неща са да се забавлява човек и не пречат на други !

Дебилщина , после защо американския нород бил тъп ? Ами как няма да е ? Мама и тате са на бензиностанцията , но изкарват осморно повече от български чиновник , да не говорим за учител или лекар . Това му е и неговата мечта , да е на бензиностанцията . Мама и Тате не могат да си шамаросат детето и да го научат на нещо , защото ще им отнемат правата върху детето , ще ги съдят , уволнят от всички работи . А детето ще го пратят в изправителен дом за да се отърве от стреса след шамара. Същото пак ще го вкарат в такъв дом , защото е пиинало бира . Е как няма да са тъпи ? И аз бих се самоубил ако живея там . Да съм сред дечица , които под забавление разбират парти с чипс и водичка . А под къмпинг на открито- седиме , ядеме плюскаме в градинката до нас (да не много далеч че туко виж отслабнал ) и си тръгваме .

P.S. Наздраве и си обичайте родината :drinks_cheers:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Потребители

Темата може и да е старичка, но за съжаление е още актуална. Трябва повече да се пише за проблемите. Само така ще могат те-проблемите да се разрешат.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...