Отиди на
Форум "Наука"

Морски ШАХ


Recommended Posts

  • Потребител

Супер си е игричката....хванах му цаката, как да преметна компютъра и винаги печеля...ако някой иска да ми пише ЛС и да му споделя:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тц тц тц страшен си. Аз пък още от малък дотолкова съм се осъвършенствал в морския шах, че ги знам наизуст всичките комбинации и мога да завърша или равен или да победя. :coolthumb:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

... а знаете ли, че даже стигнах до там, че да го играя без да гледам в квадратчетата - само ми казват къде е карал противника, аз казвам къде карам аз и помня всичко. :bash:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
... а знаете ли, че даже стигнах до там, че да го играя без да гледам в квадратчетата - само ми казват къде е карал противника, аз казвам къде карам аз и помня всичко. :bash:

Ееееееееее Изхвърляш се, братче :P

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Има хора, които четат списание и едновременно играят ШАХ само като им казват къде са фигурите и той казва къде да местят и по този начин бие противника си не му е нужно да гледа дъската…

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не тия вече са абсолютни олигофрени, аз говоря за морския шах все пак - там има 9 полета само, не е трудно да помниш къде си карал и къде противника.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители
Не тия вече са абсолютни олигофрени

Почти всички професионални шахматисти го могат това. Преди време си спомням двама съученика, които си изиграха една партия така.

Междо другото, относно играта - аз направих безуспешен опит да падна от компютъра, но безуспешно :lightbulb:.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

Абе аз я знам тази игра като "Бикове и Крави" , и аз знам всички атаки , защити , дори и някой контра-атаки .

Обаче доколкото знам Морски Шах е една игра подобна на шаха обаче на поле 10х10 ( 10 кватрадчета хоризонтално ,10 квадратчета вертикално) за всеки играч, и полето е разделено на две страни ,( т.е. 2 полета по 10х10 ) и всеки си слага корабите като има

4 Малки - които заемат по 1 квадратче

3 По-големи - които заемат по 2 квадрадчета

2 Още по-големи - които заемат по 3 квадратчета

1 Най-голям - който заема 4 квадрата

И всеки играч има право по една ракета към противниковата страна на ход , ако оцели получава още един ход , и така докато потопи някой от корабите на противника . А ако не уцели става ход на противника който също стреля .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители
Морски Шах е една игра

Да има такава игра, но тя не е подобна на шаха. Освен това "корабчетата" си имат имена:

1 - подводница

2 - крайцер

3 - миноносец

4 - торпильор

Междо другото "торпильор" не е правилно да е най-голям, защото бързия преглед ви Интернет ми показа, че е "означава малък кораб носител на мини (торпеда демек)".

Преди време бях играл на една flash игра, която също беше морски шах, но така и не научих правилата. Интересното беше, че според игратат ти имаш право на различен брой удари, при следващия ход - използваше се някакво специално точкуване. Така (тъй като играех разсеяно) все падах от компютъра и от 20 игри спечелих 4-5.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...