Отиди на
Форум "Наука"

Как да изкарам злато от земята... без да копая


Albert*Einstein

Recommended Posts

  • Потребител

Да предположим, че имам място, в което е добивано злато, но сега хората са се отказали и мястото е зарязано.

Има ли начин чрез някакви електрически облъчвания на земята (както се изкарват червей в тор, поне така го показват по Дискавъри) да изкарам златни късчета на по-горен пласт, откъдето с по-малко копаене да го извадя :)

Ако някой може да ми каже някакъв метод ще съм много благодарен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен това е напълно невъзможно. Първо червеите са живи организми, а и второ те са на много малка дълбочина в почвата. Златото е метал и няма начин с електрически облъчвания или пък с нещо друго като магнит да го привлечеш от там, където се намира. А и ако имаше такъв начин за добиване на злато сега щеше да се прилага и златодобивът да е много по-лесен. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребители

Вероятно подобна технология, дори и ако съществува ще е толкова енерго емка, че ще е поне 10 пъти по-евтино да се изкопае механично.

Освен това, сигурен ли си, че съществува такова животно като златни късчета. Самородното злато е твърде рядко срещано явление. По-често се срещат златна жила, златоносен пясък или пък златото е сплав в друг метал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята беше, с помощта на апарата да се открие местоположението на златото, дефакто златото е във формата на златна жила. След като бъде открита е много лесно чрез механични способи да се "изрови"...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...