Отиди на
Форум "Наука"

C20H42-парафин


Recommended Posts

  • Потребител

пичове ,искам да разбера какво ще се получи при реакцията на C20H42+N2O или

парафин+диазотен оксид при температура >700 С.Имах намерението да задам въпроса в един руски сайт ,но вече има български .

Така 4е искам да питам какво ще бъде молекулното тегло на газовете при тази реакция .

Става въпрос за хибриден ракетен двигател :парафин+диазотен оксид

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е състава на парафина: С18Н38 - С35Н72. Ако може да ви помогне с нещо все пак. :book:

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ето какво намерих за парафина в google .

Chemically, paraffin is a mixture of high-molecular-weight alkanes, i.e., saturated hydrocarbons with the general formula CnH2n+2, where n is an integer between 22 and 27.

Warlord ,благодаря за помоща .Нещата пасват .

Сега остана само някой ако може да сметне реакцията .

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Сега остана само някой ако може да сметне реакцията .

Мисля, че утре удруги ден ще имаш отговора. :good:

(надявам се няма да те подведа) :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж ,cracking ,аз не бързам .Освен тия изчисления ,ми трябва още практически материал .Във формата на клапани за високо налягане примерно .Нищо стойностно не се научава бързо и лесно :)

Ако не те затруднява пусни ми тука и на4ина на изчисляване.Или на майла,ама все пак тука ще е по-добре .

e-mail :astala@dir.bg

Благодаря на всички за отзивчивостта .

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Това не те ли устройва???

;)

C20H42= 282 g/mol

N2O=44g/mol

П.С.

Аз няма да мога да ти отговоря. Но помолих crazyd4 и се надявах, той да ти даде задоволителен отговор. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 месеца по късно...
  • Потребител

Мога да ти напиша реакцията ако искаш но немога да знам при 700 градуса какво ще се получи. Това трябва да се търси някъде в специализирана литература си мисля.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Молът е една от седемте основни единици на международната система единици и постулира точен брой частици (атоми, йони, молекули или различни субчастици) известнен като число на Авогадро (приблизително равно на 6,023×1023). Ако се знае типа на частиците, един мол от тях ще се отъждестви с единствено възможно число, което е и моларна маса. Тъй като при вземането на един мол количество частици от природата, изотопният състав ще бъде аналогичен на природния, моларната маса ще се явява като средна характеристика с отчитане на разпространението на изотопите на изграждащите елементи в природата. Ако се взема конкретен изотопен състав, това се отбелязва.

В химията, измерението на моларната маса се изразява с единицата g.mol-1 от практически съображения, въпреки, че според Международната система единици би трябвало да се използва kg.mol-1. Във физиката моларната маса обикновенно се изразява в kg.kmol-1.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...