Отиди на
Форум "Наука"

Путин в България


Recommended Posts

Снощи научих от доц. Добринка Райнова (СУ "Св. Климен Охридски"), че в книгата на Константин Иречек за историята на България е споменато, че през 19 век (вероятно след руско-турската Освободителна война) , фамилията Путини се изселва от България в Русия! Това е доста интересен факт и може да има сериозно отражение в геополитиката и бъдещите взаимоотношения между двете страни! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

"Вие, русите, ни избавихте от турците, благодарим ви за това, но кой ще ни спаси сега от вас, русите?"

НБ Антим І

Дори не подозираш колко истина се съдържа в този цитат, но американските чифути в момента вършат много по-големи поразии срещу България! Нашата позиция на българи и патриоти е да си знаем интереса и да балансираме политически между Великите сили извличайки изгода за България от това!..... :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То Русия си е Русия и Америка си е Америка, ами ние, ние......

ПП

То хубаво го писал Иречек, ами дали го е разбрал Владимир Владимирович ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Снощи научих от доц. Добринка Райнова (СУ "Св. Климен Охридски"), че в книгата на Константин Иречек за историята на България е споменато, че през 19 век (вероятно след руско-турската Освободителна война) , фамилията Путини се изселва от България в Русия! Това е доста интересен факт и може да има сериозно отражение в геополитиката и бъдещите взаимоотношения между двете страни! :post-70473-1124971712:
Дока, а ся обясни логически как един цитат от книга на Иречек може да накара Руската Федерация да ни клекне в поза удобна за "преговаряне" :biggrin: ?

Путин е една пионка на конци.

А конците му се дърпат от оръжейното и енергийното лоби. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Дока, а ся обясни логически как един цитат от книга на Иречек може да накара Руската Федерация да ни клекне в поза удобна за "преговаряне" :biggrin: ?

Путин е една пионка на конци.

А конците му се дърпат от оръжейното и енергийното лоби. :whistling:

Абе отдавна съм ти казал, че тия работи са тънки за разбиране, трябва "чувствително ухо" за да ги долови човек!....... :post-70473-1124971712::biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Абе отдавна съм ти казал, че тия работи са тънки за разбиране, трябва "чувствително ухо" за да ги долови човек!....... :post-70473-1124971712::biggrin:
Така е, когато липсват логически аргументи и обосновка идва ред на тънкия усет и гадаенето по кристална сфера :post-70473-1124971712:
Link to comment
Share on other sites

Така е, когато липсват логически аргументи и обосновка идва ред на тънкия усет и гадаенето по кристална сфера :post-70473-1124971712:

Ти пък се съмнявай и в сянката си! Всеки си има мнение по дадени въпроси, да видим обаче къде е позитивното!?!.... :whistling::post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

тези направо ми скриха топката- толкова бързо взеха решение за "Южен поток", но те руснаците добре си правят сметките искат всячески да изпреварят "Набуко" и ще го направят докато е ЕС се офлянкват. Смятам, че България ще има полза от скючените споразумения и ще бъде добре за Бг икономиката. Друг е въпроса, че кранчето за газта най вероятно ще е в Сърбия...абе ние да построим Белене, че както се повишава потреблението на ток на Балканския полуостров ще имаме възможност да сме енергиен център

Link to comment
Share on other sites

тези направо ми скриха топката- толкова бързо взеха решение за "Южен поток", но те руснаците добре си правят сметките искат всячески да изпреварят "Набуко" и ще го направят докато е ЕС се офлянкват. Смятам, че България ще има полза от скючените споразумения и ще бъде добре за Бг икономиката. Друг е въпроса, че кранчето за газта най вероятно ще е в Сърбия...абе ние да построим Белене, че както се повишава потреблението на ток на Балканския полуостров ще имаме възможност да сме енергиен център

Това му обяснявам на Валсодар, че геополитиката е тънка работа и не е лъжица за всяка уста!.... :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това му обяснявам на Валсодар, че геополитиката е тънка работа и не е лъжица за всяка уста!.... :post-70473-1124971712:
Дока, задължен съм ти че показа на хората какво значи голо политиканстване.

Зададох ти един прост въпрос.

На който се очакваше простичък отговор.

Не ти бе по силите да отговориш, просто зашото тезата ти за произхода на фамилията на Путин и отражението й върху геополитическите амбиции на Руската Федерация, си бе голо политиканстване от твоя страна.

А и Путин нагледно доказа чия ръка го храни с договорите за които ходатайства чрез присъствието си у нас.

Сега очаквам да науча че и Медведев и Рем Вяхирев също са с българки корени, за да се успокоя окончателно на тена Енергийна независимост на България :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Дока, задължен съм ти че показа на хората какво значи голо политиканстване.

Зададох ти един прост въпрос.

На който се очакваше простичък отговор.

Не ти бе по силите да отговориш, просто зашото тезата ти за произхода на фамилията на Путин и отражението й върху геополитическите амбиции на Руската Федерация, си бе голо политиканстване от твоя страна.

А и Путин нагледно доказа чия ръка го храни с договорите за които ходатайства чрез присъствието си у нас.

Сега очаквам да науча че и Медведев и Рем Вяхирев също са с българки корени, за да се успокоя окончателно на тена Енергийна независимост на България :biggrin:

Ами ако си имахме собствени находища на нефт и газ щяхме да сме по-независими! Между другото на наша територия са открити енергоизточници от споменатите и то големи, но са на голяма дълбочина - 8000 м. (намират се в Добруджа и в шелфа на Черно море). Открити са доколкото знам по снимки от космоса. Проблемът е че България няма такава техника да разработи находищата; подобна техника имат само Русия и САЩ в момента, и може би Китай. Те си траят, по разбираеми причини, но не знам по какви причини си траят нашите управляващи, може би някой им плаща за да си траят по въпроса?!? Нали виждаме какво стана и с АЕЦ "Белене" - още не е тръгнал проекта и се бави умишлено в полза на Румъния! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами ако си имахме собствени находища на нефт и газ щяхме да сме по-независими! Между другото на наша територия са открити енергоизточници от споменатите и то големи, но са на голяма дълбочина - 8000 м. (намират се в Добруджа и в шелфа на Черно море). Открити са доколкото знам по снимки от космоса. Проблемът е че България няма такава техника да разработи находищата; подобна техника имат само Русия и САЩ в момента, и може би Китай. Те си траят, по разбираеми причини, но не знам по какви причини си траят нашите управляващи, може би някой им плаща за да си траят по въпроса?!? Нали виждаме какво стана и с АЕЦ "Белене" - още не е тръгнал проекта и се бави умишлено в полза на Румъния! :post-70473-1124971712:
За АЕЦ Козлодуй, голямата му секира дойде от френските интерси и инвестиции в АЕЦ "Черна Вода" и от пишман природозащитниците в България. Добре вдигнат шум, с малко пари на ръка тук и там и... сами си ударихме секирата за 20 години напред.

За това че имаме находища на природен газ е ясно отдавна, интересното е от шелфа ни нефт дали ще излезе и колко , ама да не бъдем много алчни.

В интерес на истината, погледнато в переспектива за България ще е добре да не бърза да си изчерпва потенциалните енергоизточници, отчитайки прогнозите за рязък световен спад в петролните добиви до 2015 година.

Засега е добре, че държим кранчето и на "Южен Поток" и на "Набуко", стига от лакомия някой да не ни ги завре дет слънце не огрява :)

Големия източник на проблеми в локален план на Балканите се очертава да е статута на Косово, интерсно ми е каква точно програма за реакция е приел сръбския парламент ( засекретена е ).

Там вече ще е големия цирк м/у САЩ, ЕС и Русия. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

залежите в доброджа са големи наистина, но са от въглища, а забавянето на Белене ми се струва не беше свързано с румънския проект, а по-скоро закриването на двата блока на Козлодуй е в тази насока и то е приплетено с интереси на страни членки на ЕС, а сега скоросно се подписа споразумението за Белене точно защото руснаците трябва да отвърнат на удара и общо взето вече водят с един ход: Южен поток

мое мнение, може и да греша

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

valsodar, с теб почти едновременно сме писали та малко съм повторил май това онова- няма лошо на едно мнение сме :animatedwink:

да и аз мисля, че статута на Косово ще се окаже изключително ключов момент и губещ май ще е САЩ, ЕС мълчи и се чуди какво да прави ( точно защото много страни много интереси и различни виждания ). Косово рано или късно ще се отдели, руснаците ще си направят огромните хранилища за газ в Сърбия ( тя ще държи кранчето на цяла Европа, така или иначе в близко бъдеще се очаква вносът на газ от Русия за ЕС да нарастне до 70% от целия внос на газ ) те и затова толкова бързат да приключат преговорите... изобщо чакат ни интересни събития и дано този път да се ориентираме правилно

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В Добруджа действително има огромен ресурс на въглища, и проблема е не само голямата дълбочина, но и естеството на почвите над въглищата, земята е като гъба и просмуква водата от горните пластове, така че минните галерии постоянно биха се срутвали. Нефт също има край Плевен и при Шабла, но отдавна не се експлоатира. Това под шелфа доколкото знам е природен газ мигриращ в подземните кухини, още е слабо проучен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде стига с конспирациите, с разни тези...Добре,ясно е ,че има интереси,но кой няма? Ясно е че има план, но коя себеуважаваща се държава няма? да, използват ни,но зависи и ние как ще им дадем да ни използват ,нали.Те поне не ни карат да пращаме на смърт вониците си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Айде стига с конспирациите, с разни тези...Добре,ясно е ,че има интереси,но кой няма? Ясно е че има план, но коя себеуважаваща се държава няма? да, използват ни,но зависи и ние как ще им дадем да ни използват ,нали...
Именно - имала била Русия имперски интереси у нас - ами че нали е империя - какви други интереси да има, освен имперски - наша работа не е да се дървим на големите империи, а да направим тъй, щото да извлечем максимална полза за себе си от имперските им интереси.
Link to comment
Share on other sites

Пак не сте обърнали внимание - говоря не за въглища, а за НЕФТ в Добруджа! До колкото ми е известно това е общо находище - огромно петролно поле общо с това на Румъния, само че "дъното на котела", т.е. по-голямата част е у нас! Май и това е проблема, защото ако започнем да изпомпваме нефта в Добруджа - ще секна добива в Румъния; отново геополитика! Има май някаква тайна договорка между Русия и Румъния по този въпрос в ущърб на България, ама ще кажете: "Докторе пак ни залъгваш с разни конспирации"! От мен да го знаете - всичко в геополитиката става задкулисно и е конспирация, защото всичко е въпрос на икономически и други интереси! :vertag: По отношение на преговорите между Русия и Сърбия за петролопроводите и газа имам някаква вътрешна информация, която най-общо се свежда до следното: Русия е казала, ще ви дадем енергоизточниците, но ние ще ги контролираме изцяло! Ако откажете, ние ще оттеглим своята подкрепа във ваша полза в политически план (намек за ситуацията в Косово)! Условията са били ултимативни и по системата как "кокошката и прасето правели комбина", когато решили да правят шницели, кокошката казала:"От мене яйцето, от тебе пържолата"!!!.... :help::tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не виждам нищо ново и ненормално в това ,което става.Ако бях президент на Русия щях да постъпя така.Не виждам никъде конспирация, защото тези неща са известни на всички.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...