Отиди на
Форум "Наука"

Църквата на Летящото Макаронено Чудовище


Recommended Posts

  • Потребител

Това имах впредвид и аз, мисля.И като казах,че темата е станала малоумна, имах именно това впредвид - в началото имаше потенциал,след това се измести и стана на нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 54
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Зачетох се по темата,забелязах и остроумните словестни престрелки,и в един момент загубих ориентация къде точно съм попаднала,докато не погледнах малко по-нагоре,и ХОП-ми това било раздел "Религии" ! :maniac: Нищо чудно,викам си,че ще се изпотрепят още малко за защита на позицията си,подкрепа на егото ,прикриване на разни комплекси и т.н-за всичко си има обяснение.Като човек,който се интересува от духовни практики и разни подобни ала-бала,мога да кажа,че при все това хич не минавам за религиозна,и то не защото ми липсва вяра,напротив-вярвам в един куп неща,в други ми се ще да вярвам,в трети вярвам само за момента,докато имам нужда,в четвърти ми се налага да повярвам,защото съответната ситуация е такава,въобще-вяра не ми липсва.Вяра трябва да има,иначе човек верно е изгубен,само дето хората пропускат тоз момент,в който може би,изборът да повярваш наи-вече в себе си е най-важно от всичко.Ако хората вярваха в себе си,нямаше да ги има такива като Хитлер да им промива мозъците,или да допуснат проливането на толкова кръв по религиозни причини.Против съм въвеждането на религии,които карат хората да израстват като лицемери и страхливци "Бъди добър,че ще отидеш в Рая,иначе....!",чудя се,света може би щеше да е по-добро място за живеене,ако хората правеха нещата заради самите неща,а не заради ползата от нещото...Пък и,от друга страна-толкова по-лесно е да прехвърлиш отговорността върху религията,когато се издъниш,заради собствените си грешки и мозъкът ти отиде на ваканция,щото така или иначе свещените книги винаги имат готов отговор за всичко,за какво ни е да си развиваме сивите клетки допълнително?!?

И не мога да разбера,прави се системно забележка на г-н Куртенков,Травъл и Маргарет,че нарушавали добрия тон,но май никой не направи забележка за ОГРОМНИТЕ букви и броя на удивителните знаци в постовете на някои други хора,като Тонката,например,които постове,ако бяха озвучени,възмущението и праведния гняв щеше да се стовари върху нас,малоумните,под формата на свръх високи децибели :boxed::bottom::banned::116: ,което май не влиза в правилника на форума :hmmm:

Правило № 5:

5. Да не пише за по-голяма убедителност постове само с главни букви, което според “етикета” се счита за “викане”. Допуска се смислов акцент на определени части от текст под формата на думи с големи букви или bold шрифт.

Първо: Добре дошла във форума! :bigwink:

Второ: За хиляден път ще го кажа и втози форум: Пиша с големи букви, когато поставям акцент върху написаното от мен. Понеже ползвам десетопръстната система на писане - ПО-ЛЕСНО ДА АКЦЕНТИРАМ ЧРЕЗ "shift+alt", защото съм го автоматизирала дългогодишно, отколкото да се връщам след като напиша нещо, за да го болдна, подчертая....... :bigwink:

Трето: За хиляден път пак: НЕ Е РЕДНО ВЪОБЩЕ ДА ИМА опция "КРЕЩЕНЕ" В ЕДИН ФОРУМ!

Четвърто: Кого съм нарекла "малоумен/и" тук в темата или във форума? /понеже го споменаваш като мое отношение към ... опоненти/?

Нямам желание да се изкарвам мъченик, но ИСКАМ ДА РАЗЯСНЯ все пак, че проявих голямо търпение по отношение на:

- цялата тази тема е създадена с цел подигравка с религията -

Хайде, опитай се да ми докажеш, че Летящото Макаронено Чудовище не съществува!....Обяснете ми, моля ви, с какво пастафарианството е по-нелогично, по-невярно, по-неморално, по-..., изобщо - с една дума - по-лошо от християнството, от исляма, от юдаизма, от eковегетомонотеизма, култът към Ктхулу, изобщо - от която и да е религия?.

т.е. "дали ще говориш за вяра в Бог или за Летящото...Чуводище или... вълшебната пантофка е все едно - ЕДНАКВО АБСУРДНО, НЕЛОГИЧНО И ГЛУПОВА Е!" - изключителна ТОЛЕРАНТОСТ бих казала, изключителна добронамереност, изключително човеколюбие, изключително уважение от страна на отрицателите на религията, нали така?!

Беше казано още и:

-

кой от двамата е лъжецът - Матей или Лука?)

Премълчах, когато:

че едни типове, дето се дърпат за брадите заради свещоливници и мекичарници искат да се намърдат в българското училище?

И

но откъде неграмотните отчета да го знаят това?

И

виж субсидиите за православните скотове в...

И

и алчните отчета искат да се включат в цоцането -

И

вашата параноидна религия няма място в училищата.
.

И

Ако пренесете предразсъдъците и параноята си върху..

Какво от цитираното тук Е СПОРЕД ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА?

И срещу всичко това КАК ПЪК ТОЧНО моя един-единствен постинг ИЗЛЕЗЕ БЪЛВАЩ агресия - бихте ли ме цитирали точно С КАКВО ОБИДИХ НЯКОЙ И НАРУШИХ ЛИЧНОТО МУ ДОСТОЙНСТВО В МОЯ ПОСТИНГ! Замерих някой с ГОЛЕМИ БУКВИ? :head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако можех да предположа,че някой верно взима толкоз насериозно тази тема,щях да се въздържа да пиша и аз-не че написах кой знае какво,даже май по-добре беше въобще да не пиша,но станалото естанало.Не сне отмятам, от това,което съм казала,да изключение на това,че подчертах твоето име,за което не съм права,види се с просто око,че май съм недочела като хората.Сега,не тръгвам да се оправдавам,просто мисля че подобни теми не са осонбено здравословни,приемат се твърде лично,и специално тук не виждам особено висок процент на научност.Дори вече предложих на Сириън да я заключи,защото май потенциалът,за който говори се е изпарил отдавна.Усетих общия тон на всички,които викаха тук (да,съгласна съм ,че твойто може и да не е викане),и се издразних,защото поначало не съм особено религиозна,за което никой не ми е крив и мястото ми не е в тази част на форума и проявих пристрастие,въпреки че разбирам много добре за какво му е на г-н Куртенков да поства туй чудо,разбирам и религиозните хора.

Не съм обърнала внимание,че това за малоумните не е твое изказване,но вече бях започнала да пиша.Обикновено след такива спорове се смея здравата най-вече на себе си,че се връзвам за подобни неща :bigwink:

Като верен последовател на Традицията "Пратчет",може би трябваше да се кръстя Вихронрав,та да имам и аз оправдание що се бъркам на хората в мирогледа :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • Глобален Модератор

Признаха Църквата на... спагетеното чудовище


Според нея раят е вулкан, бълващ бира, населен със стриптийзьорки
 

Признаха Църквата на... спагетеното чудовище

Холандия официално призна за религия майтапчийското вероизповедание Църквата на летящото спагетено чудовище, в която паството ходи с гевгир за макарони на главата, пише в."Метро".

Главното божество в този култ е Летящото спагетено чудовище, а изповядващите религията наричат себе си пастафарианци.

Църквата, официално призната в Северна Америка, се заражда там и е основана от Боби Хендерсън през 2005 година.

Според майтапчийските й канони раят представлява вулкан, бълващ бира, населен със стриптийзьорки. Адът изглежда приблизително по същия начин, но бирата е изветряла, а стриптийзьорките носят венерически болести.

Пародийната религия бе плод на реакцията на атеистите, които протестираха срещу решението на властите в щата Канзас да разрешат преподаването на теории за божественото сътворение в обществените училища.

Според пастафарианците създател на цялата вселена не бил Бог, а Летящото спагетено чудовище. Вярващите твърдят, че носенето на гевгир е равносилно на правото на мюсюлманските жени да носят хиджаб и на индуистите да носят чалми.

Поради тази причина те се снимат в официални документи, като шофьорски книжки, с цедка за макарони на главата.

http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2016/01/29/priznaha-cyrkvata-na-spagetenoto-chudovishte.291282
 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...