Отиди на
Форум "Наука"

Първите Български пари


Recommended Posts

Това е отвратителна манипулация, защото българите са секли пари още в средновековието и античността! :book::vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защо да е манипулация, там казва, че преди освобождението българите нямали пари. Не засяга средновековието.

Кои са данните за пари през античността?

Link to comment
Share on other sites

Защо да е манипулация, там казва, че преди освобождението българите нямали пари. Не засяга средновековието.

Кои са данните за пари през античността?

Да си чувал, че нашите прадеди траките са секли пари още в античността?!? Авитохол - Кан Ишка (от древния български род Дуло) също е сякъл пари и то златни! Волжките българи, които са държали цялата търговия Изток-Запад и Север-Юг са секли сребърни монети, с много интересни старобългарски символи по тях! :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, Докторе, не се хващай за думата, ясно е за какво става въпрос. Връзката ни с древните българи е само романтика.

Аз пък специално ще обърна внимание на споменаването на княз Дондуков-Корсаков в текста. Колко са българите, които знаят, че точно това е човекът, който поставя основите на българската държава? Включително и на Съединението - седалището му е било в Пловдив и след решенията на Берлинския конгрес той всъщност създава структури, чиято цел да е обединението с Княжеството в бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Е, Докторе, не се хващай за думата, ясно е за какво става въпрос. Връзката ни с древните българи е само романтика.

Какво точно искаш да ми внушиш - че съм се появил от нищото в някоя лаборатория на извънземните ли или че бащата на нацията е Ленин?!?..... :tooth: За мен тези неща не са романтиа , а реалност - това че съществуваме на белия свят го доказва (с тая нагласа на съзнанието не искам да ти обяснявам за родът ми който идва още от 5 век, а може да бъде проследен и пр. Хр.; просто няма да го разбереш!)!...... :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да си чувал, че нашите прадеди траките са секли пари още в античността?!? Авитохол - Кан Ишка (от древния български род Дуло) също е сякъл пари и то златни! Волжките българи, които са държали цялата търговия Изток-Запад и Север-Юг са секли сребърни монети, с много интересни старобългарски символи по тях! :vertag:

Дай фото?

Link to comment
Share on other sites

Дай фото?

И това ще стане, но засега умишлено го забавям, за да не объркаме нещата в една друга тема! :vertag::good:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...