Отиди на
Форум "Наука"

Помощ за разпознаване на монета...


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

имам нужда от помощ за разпознаване на монета. (ако изобщо е монета?)

Снимките са с възможно най-голяма резолюция.

http://i223.photobucket.com/albums/dd275/s.../Picture004.jpg

http://i223.photobucket.com/albums/dd275/s.../Picture003.jpg

Не се интересувам от стойността на монетата. Просто ми е интересно от кога/къде е.

Благодаря Предварително!

П.С. Диаметър - около 25мм

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По предната страна на монетата (тази с "М"):

-Има кръст между раменете на "М"-то в горната част;

-И се вижда нещо като останки от "..on" в долната част;

Това ме насочва към:

http://www.romancoins.info/Byzantines.html#justinus1

вижте Follis и от следващите периоди, монетите с "М"... O_o

което обаче чак ми се струва смешно... не е възможно да съм намерил нещо толкова старо...

Мнения, някой?

=D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител

И така Със сигурност Фолис, Византия М= 40 нумии. Император Анастасии (491-527), нз то4на година и монетен двор, най-вероятно Константинопол?. Няма Нумизматична стойност

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
По предната страна на монетата (тази с "М"):

-Има кръст между раменете на "М"-то в горната част;

-И се вижда нещо като останки от "..on" в долната част;

Това ме насочва към:

http://www.romancoins.info/Byzantines.html#justinus1

вижте Follis и от следващите периоди, монетите с "М"... O_o

което обаче чак ми се струва смешно... не е възможно да съм намерил нещо толкова старо...

Мнения, някой?

=D

Струва ми се, че не само си намерил нещо толкова старо, но докато си го намирал, си извършил деяния, описани в Наказателния кодекс на Република България. Пожелавам ти скоро да се запознаеш със специализираните звена на МВР и да ни радваш от рубриката на последна страница на "Труд". :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Харесва ми мисленето ти. Кажи му по добре да се предаде че докато е копаел картофи е намерил монетка по-евтина от съботен Труд - Ужасно пестъпление. Да не ти обяснявам кво тряа правим с тези койт продават екстази и трева - на бесилото или по добре разтрел.

П.С. Не ги защитавам, просто ми струва че има нещо сбъркано в мисленето ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Харесва ми мисленето ти. Кажи му по добре да се предаде че докато е копаел картофи е намерил монетка по-евтина от съботен Труд - Ужасно пестъпление. Да не ти обяснявам кво тряа правим с тези койт продават екстази и трева - на бесилото или по добре разтрел.

П.С. Не ги защитавам, просто ми струва че има нещо сбъркано в мисленето ти.

Мда, така е, свестните у нас счита за луди, както е казал един известен българин... Сбъркани сте тези, дето рушите миналото, продавате го на парче и си мислите, че ще го отнесете със себе си в отвъдното.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отново, братле. Нито купувам, нито продавам. Занимавах се преди време единствено с личната си колекция, но но я продадох и подарих поради липса на време.

Една стотинка е с диаметър 15-16 мм. Как ще ивдиш разликите който си посочил ако не ползва6 лупа, а качеството е пруф минт?

Не ми се продължават безсмислени спорове. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...
  • Потребител

здравейте ,някой би ли ми казал каква е тази монета не се занимавам с тия работи просто я намерих и бих искал ако може някой да ми помогне ,благодаря предварително.

IMG_20190511_231422708.jpg

IMG_20190511_231532916.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бронзова римска провинциална монета на Юлия Домна 193-217 сл.н.е. отсечена в Пауталия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте!

Може ли някой да ми каже какво представлява това на снимката, печат ли е, медалион, монета... Сребърно е.

Благодаря Ви предварително!

IMG_20190512_164333.jpg

IMG_20190512_164342.jpg

Редактирано от dog16
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Испански колониален сребърен реал. Сечени са в Богота, Потоси, Картахена и Лима в периода от 1651 до 1773 г. 

Нещо подобно:

https://es.m.wikipedia.org/wiki/Archivo:17th_Century_Spanish_Treasure_Silver_8_Reales_Cob_Coin.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител
  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте! Имам някаква сечена монета. Интересува ме каква е и каква и нейната стойност. Диаметърът и е 2 см. Задната страна е плоска. Благодаря !IMG_20201214_154210.thumb.jpg.7408011772401cc4232b09b356a515f2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не е монета, а плакет. Изображението прилича на Д.Благоев.

Стойността не може да се изрази в парични знаци. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Защото идеалите на партията майка са безценни. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...