Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Хмммм, не е само в главата! Има си процеси и химия. Не става въпрос само и за воля. Просто не стоят така нещата. Конгломерат (не е точно, но нека така да се изразя) е :). Защо пушиш? Отговори на тоз въпрос за да....ти е мирна главата ;). Защо не ги отказваш - това ....тоже ;).

Това за волята и мисленето.

А сега за химията, зависи от дозата. Ще махнем плутония и атомните табакери ;) (прости ми Историк). Никотина е причината, но не само той! Това е алкалоид, силно отровен! Ако го ядеш де :). Или пиеш. Ако имаш такава зависимост е по-лесно. Лепенки инжекции, фалшиви цигари. Има ги в аптеките. Това имам предвид под "не само в главата". Т.е. ако е само химическа, става ...по-лесно.

Сега пак за ВОЛЯТА! Ами добре! След като не пушиш заради химията (зависимост?) или заради модата (много жени, а и доста мъже (в миналото де, ама и сега) са пропушвали именно заради модата)! Е доста лесно.

Аз заклет пушач, издържам полети даже за 4-5 часа. Не ползвам Аерофлот (там се пуши, да знаете :)). Не използвам електрона цигара, чета, пиша, разглеждам, даже обяснявам (контурите например). Изнервя ме само чакането преди полета ;). Но го понясям....без цигара....въпрос на воля ;)!

Много по трудно ми е да спра бирата ;). Знаете ли колко е вредна :)? Колко плутоний има (че хмела, както и тютюна извлича от земята не само плутоний, а доста и други ....отрови)?

Хмммммммммм.......... Добре тогава :). Стори ми се интересен дебата - плутония и бирата. Сега,обаче трябва да измислите нещо за Мартинито,за който не пие бира:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз съм пушач. И ми харесва да пуша. Ще продължа да пуша докато мога ... Амин!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хмммммммммм.......... Добре тогава :). Стори ми се интересен дебата - плутония и бирата. Сега,обаче трябва да измислите нещо за Мартинито,за който не пие бира:)

По принцип всички растения извличат от почвата редица метали, между които е и плутония (ама в какви количества!), както и тежки метали като оловото (далеч по-вредно, защото е в много по-голямо количество). Вече друг е въпроса в каква степен, като тютюна ли, който извлича доста. Лозите също извличат, но не зная къде са в скалата. По тая причина и виното е "под ножа" ;). Виж концентратите не, щото има дестилация, а както знаем и оловото (по принцип тежките метали са доста отровни дори в минимални количества) и трансураните са тежки елементи. Така че ин рачия веритас ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук категорично не си прав! Има два вида токсичност. Дозозависимостта е само един аспект, като практически всички химикали имат някъква дозозависима токсичност. Проболема е е в цигарения дим се срещат компоненти които се акомулират и тяхната токсичност не е дозозависима. Това е имало някъкво количество цигари на ден които ако не ги надвишиш не е вредно е един безумен мит. Съгласен съм че цигарите далеч не са единстевния фактор застрашаващ здравето ни, но определено са важен фактор и не трябва да се пренебрегват.

Някъде да съм писал, че зависи САМО от дозата? Ясно е, че има много отрови и в-ва които се натрупват, но такива има не само в цигарите. Както и никога не съм казал, че има някакво безвредно количество цигари, които да се изпушват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбирам и едва ли някога бих разбрал пушачите...Какво му е хубавото на това да смърдиш отвратително,да се тровиш и междувременно да причиняваш същото и на околните.Допълнително пък и сега направиха цигарите по 5-10 лева..Плащаш си за да си гнусен и противен...WTF ?!

Редактирано от bolthead
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз също не разбирам много неща, някои се опитвам да разбера, други приемам без да се опитвам (или мъча) :). Пак повтарям не стои въпроса за "тровенето" на околните! Тук се изяснихме нали. Ако вляза в заведение дето не се пуши - няма да пуша или няма да влизам, но няма да почна да мрънкам - тук аджеба що не се пуши, ама една цигарка само и т.н. Ако непушач влезе в заведение за пушачи, очаквам от него същото!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

* * *

Плащаш си за да си гнусен и противен...WTF ?!

Отивам да изпушааа един фас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Отивам да изпушааа един фас.

Като го изпушиш, кажи дали сме разгадали загадката ти!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз съм "За" нобелова награда за този,който измисли как да се откажат цигарте без рецидивиране на зависимостта. Аз съм пушачка от около 7г. и също съм абсолютно наясно за вредата.

От една седмица се опитвам да ги откажа (за пръв път откакто пуша) и ми е адски трудно. Винаги съм си мислела,че е въпрос на воля,но се оказа не съвсем така.

Сега ми е много изнервено.Дали някой може да ми каже на какво се дължи този факт,или всичко е в главата?

Според моите житейски наблюдения, отказването на цигарите е възможно и е по-лесно, отколкото отказването от алкохола. Може и да е временно, но все е от полза. Според мен, основното при въздържането от това изкушение е да имаш някакъв силен мотив. Тази мотивация е индивидуална - за всеки може да е нещо различно, но не лекция за вредата от цигарите. Ето примери за такава мотивация: искаш да те хареса някой, който не пуши; спортуваш и държиш на някакви спортни постижения; поради някаква причина те обзема страх от болест, свързана с пушенето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според моите житейски наблюдения, отказването на цигарите е възможно и е по-лесно, отколкото отказването от алкохола. Може и да е временно, но все е от полза. Според мен, основното при въздържането от това изкушение е да имаш някакъв силен мотив. Тази мотивация е индивидуална - за всеки може да е нещо различно, но не лекция за вредата от цигарите. Ето примери за такава мотивация: искаш да те хареса някой, който не пуши; спортуваш и държиш на някакви спортни постижения; поради някаква причина те обзема страх от болест, свързана с пушенето.

Много точно!

Аз бях пушач от почти 17 години и никога нямах успех със отказването през този период. Това което ме отказа преди година и то окончателно е именно собствена мотивация. Не някакво насадено внушение за вреда (последните по-скоро създават обратен ефект).

Колкото до понятията гадост, воня и пр., - повярвайте, за пушачите такива неща няма. Затова те на свой ред не ви разбират :smokeing:

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

***

Колкото до понятията гадост, воня и пр., - повярвайте, за пушачите такива неща няма. Затова те на свой ред не ви разбират :smokeing:

.:.

Yeah, right! :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като цигарите са вредни, значи трябва да се унищожават. Да оставим пушачите да ги унищожават, а по край тях и себе си, че нещо много навалица станахме на земята :dry:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

...

Колкото до понятията гадост, воня и пр., - повярвайте, за пушачите такива неща няма. Затова те на свой ред не ви разбират :smokeing: ...

За мнозина мирисът на тютюн е приятен (зависи и от вида на тютюна), не случайно има табакови парфюми и одеколони. Но е факт, че многото пушене притъпява обонянието. Спомням си как мой познат, след като беше поотказал цигарите стоеше във възторг под едно цъфнало пролетно дърво, открил тънкия му аромат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Дорис е права. По-лесно е да откажеш пушенето от пиенето. Ето, аз например не пуша. Но биричката, а, не, мерси, не ми я пипайте.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Забелязала съм, че при пушенето, не е толкова до никотиновия глад, колкото (по-скоро) до оралния навик.

Навика да правиш нещо с ръката си, в съответната социална ситуация. Обърнете внимание, как не малко пушачи, ако са на маса, на която не се пуши, правят нещо с ръцете си. Било то сгъване на касовата бележка или нещо друго.

А иначе Гливеш е прав - алкохола се отказва много по-трудно от цигарите. Но алкохола си има и доста по-силна химична реакция в човешкия организъм. Особено, когато човек е подложен на стрес - нищо чудно, че не малко неврохирурзи развиват зависимост или към алкохола/морфина/фентанила или разни бензодиазепими, които действат на ЦНС.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Конвейерът на смъртта

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според моите житейски наблюдения, отказването на цигарите е възможно и е по-лесно, отколкото отказването от алкохола...

В същност, нещата са още по-страшни. Преди няколко години говорихме по тази тема с един приятел лекар, който се занимава именно с такива алкохолни зависимости. И е пушач човекът, но никой не е безгрешен. :biggrin:

Та той ми каза, че в медицината не познават такова понятие като "бивша алкохоличка". Жените по ред причини (обяснява ги, ама не запомних точно) не могат да се откажат от алкохола и в общи линии се броят на пръсти успешните откази. За него в това отношение алкохолът е много по-страшен дори като зависимост от цигарите. Но рекламите на алкохол с дини и без дини си вървят ли, вървят сякаш е нещо полезно като ГМО-та, например. Всичко е фалшива политика, конюнктура и бизнес, а от цигарите приходите са най-малки. Та за това тютюнът се оказа най-големия враг на човека от времето на коацерватната капка и се вдига такава неимоверна гюрултия, а всичко друго е даже полезно (сещам се за едната чашка вино, ама никой не казва, че в медицината новият стандарт е при 20 грама алкохол -концентрат на ден ти си вече алкохолик и следва да си броиш чашките "полезно" вино :smokeing: ).

И за да няма нездоразбрали - тютюнът е вреден, не трябва да се употребяват цигари на публични, закрити места. По това спор няма. Но наред с него още по-яростно трябва да се спре и употребата на алкохол, на "безвредната" и дори разрешена цигарка марихуана, на разрешената "лична доза" наркотични отрови в истинския смисъл на думата (особено синтетичните), на ГМО-та, на всякакви дейности, които замърсяват въздуха и убиват много повече хора и прочие и прочие. Тогава ще им повярвам, че наистина им дреме за здравето на обществото, а не е поредния малоумен цирк под благовиден предлог.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Вижте този сайт:

http://www.stopsmoki...registertab-tab

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това ми хареса. Така трябва да се продават цигарите!

post-471-092858900 1317306103_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В същност, нещата са още по-страшни. Преди няколко години говорихме по тази тема с един приятел лекар, който се занимава именно с такива алкохолни зависимости. И е пушач човекът, но никой не е безгрешен. :biggrin:

Та той ми каза, че в медицината не познават такова понятие като "бивша алкохоличка". Жените по ред причини (обяснява ги, ама не запомних точно) не могат да се откажат от алкохола и в общи линии се броят на пръсти успешните откази. За него в това отношение алкохолът е много по-страшен дори като зависимост от цигарите. Но рекламите на алкохол с дини и без дини си вървят ли, вървят сякаш е нещо полезно като ГМО-та, например. Всичко е фалшива политика, конюнктура и бизнес, а от цигарите приходите са най-малки. Та за това тютюнът се оказа най-големия враг на човека от времето на коацерватната капка и се вдига такава неимоверна гюрултия, а всичко друго е даже полезно (сещам се за едната чашка вино, ама никой не казва, че в медицината новият стандарт е при 20 грама алкохол -концентрат на ден ти си вече алкохолик и следва да си броиш чашките "полезно" вино :smokeing: ).

И за да няма нездоразбрали - тютюнът е вреден, не трябва да се употребяват цигари на публични, закрити места. По това спор няма. Но наред с него още по-яростно трябва да се спре и употребата на алкохол, на "безвредната" и дори разрешена цигарка марихуана, на разрешената "лична доза" наркотични отрови в истинския смисъл на думата (особено синтетичните), на ГМО-та, на всякакви дейности, които замърсяват въздуха и убиват много повече хора и прочие и прочие. Тогава ще им повярвам, че наистина им дреме за здравето на обществото, а не е поредния малоумен цирк под благовиден предлог.

Е, вече трябва да чакаме да дойде байчото със смешната шапчица и чекийката, значи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В Канада влязоха в сила нови изисквания за вида на цигарените кутии. Така еднотипните предупредителни надписи, въведени през 2000 г., са заменени с изображения, илюстриращи опасността от тютюнопушенето, и обяснение към тях.

Освен това на кутиите е изписана и гореща телефонна линия за консултиране на пушачите и получаване на информация за токсичните вещества, съдържащи се в цигарения дим.

Тези предупреждения трябва да заемат 75% от предната и задната част на цигарената кутия. Така фирменият дизайн на практика няма да се вижда.

Можете да видите изображенията тук:

http://www.dnes.bg/health/2011/09/30/po-dobre-gi-ostavete-inache-sledva-tova-18.130003

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вървят двама по улицата , пушач и непушач и минават край една голяма къща.

Непушачът към пушача:Ако не пушеше сега тази къща щеше да е твоя!

Пушачът го погледнал и казал:Ти като не пушиш твоя ли е?

Всичко е въпрос на информиран избор.

Та тъй...когато някой се загрижи за моето здраве , особено ако това е държавата , ставам много угрижен(днес забрана и репресии на пушенето , утре на пиенето , вдругиден ако вече не са ви поникнали крила и на ...)

Идеята здрав дух в здраво тяло и яко бачкане до 80-85 години и после 4-5 години пенсия , за да пълня нечии джобове (на тия загрижените) ми се вижда не много добра.

Между другото , ако пушите поне няма да хванете Алцхаймер.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...