Отиди на
Форум "Наука"

Бездомните кучета


Как да постъпим с бездомните кучета?  

35 потребители са гласували

  1. 1. Евтаназия или кастрация?

    • Евтаназия
      23
    • Кастрация
      8
    • Нито едно от двете, трябва да се търси трето безболезнено решение
      4


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Може би... Белене, Болшевик... :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 105
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Не можем нищо да направим а медийните скандали за ухапани хора и тения го активират май... КАкто нали се сещате, психопатите се активират от разни такива събития...

Аналогията с психопат е най-малкото неуместна. Дали бездомните песове предизвикват същото умиление у хората, дето в 4-5 часа сутринта трябва да идат на работа минавайки през район, дето се мотаят глутница кучета?

Някои не можели да ги приберат, защото имали алергии, малки деца.... А дали пък няма и хоре дето са с алергии и малки деца и им се налага да прескачат по улиците бездомни песове? Драгите природозащитници си намират оправдание за да не приберат у дома си куче, което да го обезпаразитяват и ваксинират, но с охота предоставят своите съграждани да се провират между мърляви, бълхясали и бесни кучета.

Въпросът не е в надприказването. Както стана ясно някои приказват, а други действат - едни прибират кучета, други ги тровят. Но като говорим за живот и смърт, не трябва да забравяме, че става дума не само за живота и смъртта на кучетата, а и на хората, които трябва да оцеляват покрай множащите се глутници. Струва ми се, че проблемът с бездомните песове нямаше да го има ако всеки отявлен "природозащитник" прибереше по 1-2 бездомни кучета. Не се съмнявам, че има оправдание да не го направи, както и този дето трови кучета има оправдание да го прави. На мястото на прибраните може да дойдат други, но и на прибраните живота не е вечен, тъй че благодетелите им ще може да си вземат други. Все пак трябва да се търси компромис между тези, дето са против избиването на кучетата и тези, дето искат да вървят спокойно по улиците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ще бъда дълга и обстоятелствена. Обръщам се едновременно към всички, които приемат за нормално тоталното избиване на кучетата в България като решение на проблема..

В момента съм афектирана от много неща, но този проблем винаги ми е бил на дневен ред и винаги съм се опитвала да го мисля трезво. Явно обаче други не могат! ЗА това се ядосах на фона на това, което ми се случва да виждам всеки ден по улиците (а то не е как кучета малтретират хора, а как хора малтретират кучета)

някой ходил ли е в Турция наскоро - не ставайте смешни! Популацията им от бездомни кучета е напълно възстановена независимо от това, че са ги "изселили" хуманно, което е равнозначно на евтаназия в случая - премахнати са от мястото, където пречат и какво!? Да не би това да е помогнало!

Много се дразня от факт, че хора, които се пишат интелигентни и здравомислещи примерно одобряват отровителството по площадки и улици, където растат децата им! Както и не се възмущават от труповете на умрелите животни толкова, колкото от живите кучета? Това какво е? Извращение и страх? Да кажа ли, че мозъците ви са промити от прекаленото доверие в медиите или да отида още по-далече и да твърдя, че ви липсва цивилизованост.

По-горе бе казано следното безумно изявление:

Аз предпочитам всички помияри да бъдат изтребени отколкото един човек да пострада.

Каква е тази глупост - хуманно отношение към животни? Животните имат ли нужда от токчета, парфюми и ботуши до колената? Защо към животните, които не ядем - кучета и котки сме хуманни, а в същото време ядем пилета и свине, които ги колят най-нехуманно в кланицата? Защо има 500 лева глоба за убийство на животно, а никой не дава обезщетение за изоставена съпруга?

Звездичко, Хуманното отношение е свързано с ценности, които явно са ти чужди. Съмнявам се изобщо някой да те е учил на тях. Най-малкото уважение към живота, който е зависим от нас. И отговорност към него! Хората са причина кучетата да съществуват като вид! Хората са онези, които създават среда за размножаването им! Хората са онези, които си изкарват бъгавите комплекси върху техните тела и хората са онези, които са по-силните и по-можещите! Уж нали е така?! След като носим отговорността за тези животи трябва да постъпваме отговорно - не може да се махне с лека ръка и безпощадна смъртна присъда! Въпроса ти за съпругата и животното ми показва, че си напълно отпаднал от принципите на съвременното цивилизовано общество и отношението му както към животните, така и към хората. Онези, които брутално убиват животни с аргесия, за отмъщение или от страх са абсолютно със същата сила способни да убият човек. Туй ако не ти е ясно осъзнай се! За разлика от селянина или коляча в кланницата те отиват и отнемат нечий живот от омраза и привнасяйки му вина, че нещо им пречи. Това е ненормално особено по отношение на животно, за което в крайна сметка отговорност носят хора. Ще ти дам пример с Ушка, която лаеше за да си пази бебетата,преди да я отведем. Съседа ми от шестия етаж(има куче ловно, помощник в трепането на дивеч) я замери с камък въпреки, че бяхме оставили ОГРОМНА ОБЯВА, че кучето ще бъде преместено точно след 1 ден и да не го закачат. Една жена му направи забележка и му обясни че животинчето си пази дечицата - много хуманно действие, пази си ги, за разлика от много "съпруги", които оставят новородените си бебета на гледачка и хукват по дискотеки и чук шанс! след забележката тоя психопат налетя да я бие!? Буквално й скочи - на самотна жена на възраст.. Голям мъж - какво защитава? Въздушното си пространство срещу лай? Тъй като кучката не нападаше, само предупредително лаеше около децата си!

Онзи който напада беззащитна майка, независимо дали е куче или човек е изрод и както виждам е способен да нападне и човек.

В София е пълно с такива изроди. Те убиват животни защото са с ниско самочувствие, ядосани на всичко и агресивни, те за това и малтретират собствените си кучета и после се питам защо ги правят агресивни?!?!

Не ми сравнявай домашните животни за храна с кучетата. Кучето е помощник на човека, пазач, компаньон и винаги изпълнява своята функция - лае и защитава стопанина си и семейството си, които счита за глутница! За това докъде ще стигне в защитата и агресията си то е зависимо от хората.. В пълна степен! Не ме интересува ти какво предпочиташ. Убийството на животно без основателна причина - за храна или за прекратяване на мъките му е действие на което дори най-примитивните племена в Африка са неспособни.. Но много българи в момента се молят за това лол?? Вие какви сте? Комплексите и злобата ви дотам ли се простира, че да не можете да мислите!

Аналогията с психопат е най-малкото неуместна. Дали бездомните песове предизвикват същото умиление у хората, дето в 4-5 часа сутринта трябва да идат на работа минавайки през район, дето се мотаят глутница кучета?

Някои не можели да ги приберат, защото имали алергии, малки деца.... А дали пък няма и хоре дето са с алергии и малки деца и им се налага да прескачат по улиците бездомни песове? Драгите природозащитници си намират оправдание за да не приберат у дома си куче, което да го обезпаразитяват и ваксинират, но с охота предоставят своите съграждани да се провират между мърляви, бълхясали и бесни кучета.

- Напълно е уместна. Аз съм минавала покрай вкякакви глутници кучета. Дори съм спасявала котка от група от 5 развилнели се огромни куча. Интересното е, че досега не ми се е случило да ме "разкъсат", даже напротив. При сблъсъка с котката така им викнах (както викам и на моето куче) че се разбягаха на три страни - рязко, уверено и без никакъв страх или агресия лол! Дали ако бях запищяла нямаше да отнеса някой зъб...кой знае :bigwink: Никой не обучава хората на отношение към животните за това се раждат такива бъгави психопати, които тайно слагат стрихнин по детските площадки и се крият от съседите си на сутринта, защото децата са открили огромна купчина вече замирисали животински тела! Това ако го одобряваш и оправдаваш значи слизаш на една нога с ненормалника..

Вече сме част от ЕС - нито едно зверско отношение на природата няма да ни се размине без санкции. Включително и отношението на българите към бездомните животни. Вече отдавна в Германия и Австрия са ни заклеймили като варвари, които дерат кучета на живо...

Проблемът с бездомните кучета може да се реши само и единствено с кастрационно редуциране на популацията и огромни глоби, наказания и дори затвор (за терористите отровители, които засягат и дивата природа и градската екосистема) за онези, които изхвърлят, малтретират, убиват за удоволствие или "отмъщение"(че лаело е основната причина) животни - свои или бездомни! Агресивни, болни и застрашаващи хората кучета съответно трябва да се евтаназират. Но кой ще прецени кои са такива? Пак ли отвратителните касапи от типа на Зоомилосърдие???? А дали ще ги евтаназират или ще си сложат кинтите за консумативи в джоба и няма пак да ги пребиват с лопати за срам пред целия свят, а от кожите да искарат още пари...

И после медиите пак да ви замажат очите, докато цял свят ни се присмива

Гаджето ми е виетнамец. Той твърди - никой няма право да тормози, трови, бие и убива зварски потенциалната ми храна! Това влошавало качеството й :post-20645-1121105496: Явно поради това никой не си бие прасето(не го изхвърля и на улицата) или козата с прът, не го връзва с вериги и не го оставя гладно (последното особено много влошава качеството)

Може би трябва да започнем да гледаме на кучетата като на потенциална храна, за да се научим от един полувиетнамец на цивилизовано отношение?

Много лоша карма сме натрупали с това отношение, състояние и тези убийства - тя ще ни се върне по един или друг начин. И ще страдаме всички българи само заради няколко комплексирани, нецивилизовани, прости и без всякаква етична култура хора!

На никой не пожелавам да се загуби в планината или да го затрупа лавина или свлачище... Тогава ще трябва да разчита на кучета.. На същите онези същества, които предпочита всичките да бъдат изтребени, за да живеел той. И когато ако това се случи види мощтната, добронамерена муцуна на верния приятел на човека да отравя енергично затрупалия го сняг ще разбере защо не трябва да се правят компромиси с тези безценни животи!? После ако види колко време спасителните кучета тъжат за това че не са открили всички живи ще схване, че хуманното отношение на човека към кучето, не може да се сравни с кучешкото отношение към човека. Съжалявам ама между кучетата, които спасяват живот и пумиярите разлика няма - всичките действат от силни инкстикти да сътрудничат на своята група.

Бездомните кучета са същите кучета, оставени в средата на хората, но без каквото и да е собствено място и права, ние сме ги поставили там. Ние трябва да ги спасим от положението и то така, че да им благодарим за това, че когато сме били голи, бъгави, нещастни същества с по едно камъче в ръка не са ни избили жестоко до крак само щото не им е харесвала физиономията им,мърлявата им козинка и гласа им! Защото повечето хора за това искат да ги избият!

Останалото е популизъм, чрез който ви замазват очите, докато парите за решаване на проблема се харчат от някого на някое чужбинско плажче! Пумиярите както ги наричате са кръстоски на различни породи, те са прекрасни животни и ако бъдат кастрирани и наблюдавани всичките, обезпаразитявани и съответно ако се прекрати изхвърлянето на нови кучета - което зависи не само от закон и система но и от отношението на хората, то тогава проблемът ще се реши постепенно.

Надявам се на следващото поколение да му се повръща от мисълта да нарани животно без причина! Надявам се следващото поколение да осъзнава какво означава отговорно отношение към живота и каква е разликата между хищника (да убива за храна) и психопата убиец(да убива просто, защото не е решил личните си проблеми)

Надявам се в бъдеще хората да станат едни нормални хищници..

:head_hurts_kr: Не ми се иска да споменавам, че един родолюбив кучемразец(явно, който е готов да убие куче на всяка цена) преди години застреля от прозореца си с пушка едно бездомно кученце (дребничко, хилаво, никому нищо не сторило) на по-малко от метър от майка ми и от моите кучета? Той не е ли психопат? И защо съседите му го скриха кой е? Защо съседите на тровещите със стрихнин ги крият кои са?

ЩОТО СА БЪГАВИ ПРОСТАЦИ И ДОКАТО ОСТАНАТ ТАКИВА НОРМАЛНИТЕ ХОРА ЩЕ БЯГАМЕ ОТ БЪЛГАРИЯ...защото все повече и повече се уверявам, че сред такива хора аз дори кучетата си не бива да отглеждам, камо ли децата си!

П.П. Галахад - имам три кучета. Преди година пак имах три, но едното умря на 19 години. Сега си попълних бройката ммм? Може би обаче трябваше да са 4 или 5? Защото като гледам онези, които искат да се грижат отговорно за животните имат от по 2 нагоре, а други взимат кокер шпаниол, чак му татуират езика и после го напъждат в най-големия студ безнаказано, дори се крият за да не им поискам паспорта и здравната книжка?! Аз ли съм тази, която да обере тяхната отговорност? Според мен трябва да се провят тестове на хората преди изобщо да им се позволи да вземат куче! Защото има хора, които не заслужават тази чест! Ами онзи дето е изхвърлил немска овчарка, научена да сяда, да върви редом, да дава лапа, да сяда, ляга!? И преди туй и е счупил ухото от бой? Не ми говори за тия, които искаме да имаме кучета - ние нямаме бездънни замъци и земи, за да можем да огреем навсякъде. Обикновено живеем в малки, панелни апартаменти! Очевидно е, че по-добрия вариант за мен е да си изкарам по едно медицинско на кучетата и да си ги отведа в наистина цивилизована държава, където ще мога да спя спокойно!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Anahronia,честна дума,пълниш ми душата :iloveyou::coolthumb:

Само че,нека ти обърна внимание върху факта,че си хабиш енергията да убеждаваш уважаемата общественост що е то хуманност.Няколкоко постинга на разумни хора в тоз форум остават висящи във въздуха (не коментирам себе си,аз в повечето случаи съм твърде емоционална,за да мина за разумна).Обърни внимание,че след всеки свестен коментар,следва дивашкото изказване от рода на "Аз предпочитам всички помияри да бъдат изтребени отколкото един човек да пострада.","Викнете мен,аз ще ги изтребя" и прочее,и то все от "интилегентни" хора,прочели сума си ти книги,знаещи,можещи,само дето анкетата коментира ЕВТАНАЗИЯ,КАСТРАЦИЯ,или ТРЕТИ ПОДХОД,никъде не се говори за изтребление.Някои думи имат огромна тежест,не смятате ли?

Въпросът очевидно касае психологическата нагласа на човешкия вид като цяло,не само на българина.Казах маллко по-горе-човекът престава да бъде хумаен,в момента в който се изплаши,че вече не е върховния хищник.Пази си територията.Но е много хитър,разбира се-нали е разумната раса.Знае как да манипулира и да настрои и другите индивиди да му сътрудничат-дава примери с пострадала детска градина например.Кого си мислим,че ще убедим,като се палим толкова ти,аз и други хора?Остава само да апелираме и да търсим съмишленици,които да ни помогнат да оправим бъкиите на същите тези хора,които се имат за толкова върховни,че да решават кой да живее,и кой да умре.За съжаление си,права за мястото за живеене-не можем да приберем всички бездомни животни,колкото и да ни се иска.И трябва да действаме бързо,че не се знае,откъде ще се затича ентусиазиран доброволец с голяма пушка и малко мъжко достойнство в гащите да гърми и трепе заключени В КЛЕТКА животни,понеже тия от кучкарниците,които проявяват хуманност били слабохарактерни!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Еми значи съм права, Звездичко - не съм те обидила, просто съм ти казала истината в очите. Няма какво да се ядосваш - такъв си си и такъв ще си останеш.

Проблема е нерешим поради липсата на воля и мисъл в главите на хора подобни на теб.

Ти си агресивен.

Ти си невъзпитан.

И най-лошото убиец си, потенциален или реален, на кучета или на хора все тая - способен си да отнемаш живот не при самозащита или за храна, а защото някой ти пречи на ландшафта.

За това престани да се излагаш.

Тук подкрепа няма да намериш, защото аз съм от "лудите еколози", които ще работят за още по-тежки санкции за тормоз над животно!

И това ще стане, защото ти, тъмен, агресивен, балкански субекте, вече живееш в Европа!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Фирми източвали пари от бездомни кучета

Райко Байчев

http://www.class.bg/

Фирми в страната масово симулират дейност и допускат произвол в кастрацията и евтаназията на бездомните кучета, съобщиха вчера 23 неправителствени организации за защита на животните. Според тях общините не контролират достатъчно тази дейност, а на места даже я стимулират. НПО-та са изпратили сигнали до прокуратурата и до Европейската комисия, в която подробно са описали нарушенията.

Нарушенията

През април 2006-а столично предприятие с парите на софийски данъкоплатци залавя кучета от община Елин Пелин. Същите са кастрирани още през 2004 г. по програма, изпълнена съвместно между общината и две неправителствени организации. Общинското предприятие обаче отново ги „кастрира“ на хартия и пак ги пуска на територията на Столична община.

Двойно плащане

Предприятията в страната масово действали по следната схема: хващали малки кучета на по месец-два, които все още не могат да дадат поколение, и ги кастрирали. „Прави се, защото за времето, което се отделя за залавянето на голямо куче, може да се хванат 10 малки, а за всяко едно малко куче се плаща на ловеца и ветеринаря, който го кастрира“, обясни председателят Аксиния Боснева. „Така малките кучета се кастрират, а техните майки и лели раждат на съседната улица“, добави тя.

Далавери между концесионера и общината

За далавери между концесионера и общината съобщи Грета Коновска, представител на сдружение Германо-българска помощ за животните във Велико Търново. Концесионерът, който работи там (фирма „Пролет“, която е подразделение на фирма „Титан“), имал сключен договор с общината за 15 години. Фирмата получавала по около 50 000 лева на година. Коновска добави, че концесионерът е отчел близо 70 000 лв. усвоени за дейност от април 2007 до януари 2008, за около 1000 кучета във Велико Търново и селата около града. „За тях обаче не са представени никакви фактури, не е представен и договор между фирмата и общината. Отчетен е само броят на кучетата и сумата“, съобщи Коновска. „Срещу нарушенията на фирма „Пролет“ има вече 4 граждански подписки. Кметът обаче ги намира като неоснователни“, каза още Коновска.

„В Габрово пък кучетата масово вместо да се кастрират, се евтанизират“, казаха защитници на животните от града. Това е против новия закон за защита на животните, който препоръчва кастрация на кучетата и връщането им по районите. „Кастрирай и върни“ е практика, която от години се провежда в цяла Европа с цел контрол над популацията, коментираха експерти за „Класа“. Когато кучетата се евтанизират, това не намалява броя им – напротив, понякога се стига до свръхпопулация, твърдят специалистите.

По повод нарушенията организациите за защита на животните са изпратили отворено писмо да кметовете и общинските съвети на Ардино, Велико Търново, Дряново, Казанлък, Перник, Пловдив и София, както и до министъра на земеделието и продоволствието Нихат Кабил.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Има ли някой от Бургас, който би се включил в организация за защита на бездомните животни, тяхното благополучие и задомяване?

Всички идеи и помощта на всеки човек са от изключителна важност!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

С какво точно ще се занимава организацията и как ще се случва това задомяване и благополучие. Иначе със сигурност ще има съмишленици, но дали отново всичко няма да остане само добра идея?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
С какво точно ще се занимава организацията и как ще се случва това задомяване и благополучие. Иначе със сигурност ще има съмишленици, но дали отново всичко няма да остане само добра идея?

Надявам се да не остане само добра идея, защото зад нея стоят вложени много неща...., но все пак за това са нужни доста хора и инициативи! А като че ли, в днешният динамичен свят са много малко тези, които не искат да "разбутат" своето спокойствие и дори бих казала летаргия! Това, за което се борим е задомяване на животинките извън страната. Всеки ще признае, че българинът не е от тези осиновяващи безстопанствени животни..., макар да няма разлика в тяхната любов! В основата на това начинание стои и популяризирането на проблема, образователната дейност, целяща възпитание на подрастващите в хуманност и отговорност, което в частност е към животните, но смятам, че това може да се приложи за живота като цяло!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Днес - бездомно коте, утре - кученце, вдруги ден - дете или старец...

Въпрос на икономически възможности.

Важно е да има желание и да се започне отнякъде. И най-дългият път започва с първата крачка.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Това, за което се борим е задомяване на животинките извън страната.

Не ли по-добре да почнете с намиране на дом за животните в страната? Мисля, че и тук има много бездомни котета, кученца и изобщо животинки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не ли по-добре да почнете с намиране на дом за животните в страната? Мисля, че и тук има много бездомни котета, кученца и изобщо животинки.

Аспадиант, уточнение - българските животинки ще идат в чужбина. Защото тука никой не иска да ги осинови. Такава мисля е идеята.

Изобщо съветвам авторите на идеята да се свържат по мейли с дружества и организации навънка и да започнат работа директно с тях. За съжаление не знам подобни координати. Може да започнете от София - немския кастрационен център, който кастрира безплатно кучета и котки и осигурява лечение... Там хората могат да ви дадат някакви координати на организации.

Ето два адреса където могат да ви дадат координати, за съжаление не знам мейли

Германо-българска помощ за бездомните животни - приют „Надежда”, кв. „Хладилника” 02/962 42 19

- Немски кастрационен център - Студентски град - ВМФ на ВЛТУ 02/962 17 67

Германските дружества отдавна прибират някои наши бездомни кучета, но те са толкова много, че само с осиновяване в чужбина няма да стане....

П.П. Всяка форма на състрадание, съпричастност и изобщо на алтруизъм е смислена. Няма значение към кого е насочена, тя е най-висшата форма на активност в природата. Питам се дали ако бях слагала своето състрадание на везни, когато гледам страдащо същество и да си мисля "дали не е по-редно да открия някое бездомно дете и да насоча усилията си към него" щеше да има смисъл изобщо от състрадаване? Имам 3 кучета, две от които съм осиновила бедстващи на улицата. Не съм мислила "о...я дай да почакам, може някой да ми разреши да осиновя бездомно дете..нищо че съм без работа и неомъжена и ...абе дай да не хвърлям усилия за тия кучета, това е нередно състрадание, нека мрат има толкова бездомни деца" (това би било не състрадание а извинение за липсата на състрадание, извинение на отказа от активност при вида на бедстващо същество, което според мен не само не е човечно, то не е природно)- не прибирам всяко куче от улицата, прибрах онези две, за които прецених че няма шанс да оцелеят - и никога няма да съжаля че го направих.

Редактирано от Р. Теодосиев
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Cъветвам авторите на идеята да се свържат по и-мейл с дружества и организации навън и да започнат работа директно с тях.

Може да се потърсят такива групи във Facebook, Twitter, Myspace...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Има ли някой от Бургас, който би се включил в организация за защита на бездомните животни, тяхното благополучие и задомяване?

Всички идеи и помощта на всеки човек са от изключителна важност!!!

С какво бих могла да помогна(извън Бургас)? Ако има начн,пишете подробностите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нека спрем с по- острите изказвания, моля.

Самата идея е добра и благородна разбира се, но дали ще се осъществи...Дано! Друг е въпроса, че често хора, които искат да се помогне на бездомни животни криво разбират как може да се осъществи това и погазват правата всъщност на хората. Аз наприер не искам там където играят деца да има и бездомни кучета, което всъщност за българските градинки и паркове е нормално явление. Просто ужас ме обзема като си представя какво нещо е например ехинококоза при едно малко дете ( виждал съм такова нещо- дано на никого, никога не се случва). Според мен това е една много, много трудна кауза, но това не бива да ви отказва. Има и нещо друго обаче, което трябва да е в основата на решаване на проблемите с бездомните животни. Много е просто всъщност, но защо няма желание да се направи не мога да си обясня. Просто трябва закона да се спазва, по- точно да има орган, който да го налага- всички собственици да са с регистрирани животни, водещи се на отчет, не всеки да може да си гледа животни- както си иска и където си иска, без да се съобразява с никого, все пак да гледаш животно в къщи е отговорност и към животинката и към околните. Всеки, който извежда кучето си на разходка да го прави на определени за това места и по съответните правила. Тези простички неща ще доведат до намаляване броя на "освобождаване" на домашни любимци и до намаляване на безконтролни контаткти с бездомни животни. От там нататък ще се мисли за приютите и техните функции.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравйте, на всички! Искрено се радвам на хората, които подкрепиха тази тема и всичко следващо от нея! За жалост, ме натъжава факта, че и тук, както във всеки форум има негативни нагласи! Каквото и да се изпише тук, основното е едно- всички ние сме виновни за това, че има бездомни животни! Никой не желае да се разхождат и развъждат безконтролно, нито природозащитните организации, нито дори хората, които ги пускат на улицата! Решението, разбира се варира, но линията, по която е добре да се движим се изчерпва с три думи- самосъзнание, чипиране и кастрация! Избиха се толкова животни и не се разбра, че решението е друго! Не мога да проумея, как след толкова много добри примери, ние не можем да се поучим! 70% от субсидиите предназначени за решаването на този проблем, потъват по пътя си към животните! На срещуположната страна измират хиляди животни, на които е отнето дори правото на безболезнена евтаназия!

Благодаря на всички предложили идеи и прегърнали това трудно начинание! На всички, които вместо мен, вложиха своята енергия, за да опровергаят страховете на други(заинатили се да приемат, че ние хората сме тези, строящите добрият свят)!

Макар и малка, искрицата надежда, че има все още българи осиновяващи бездомни животни, мъждука! Но силите ни сега, засега са насочени към осиновяванията в чужбина, защото там няма бездомни животни и нашите душици се радват на топъл дом, почти веднага след пристигането си! Докато тук..., това трудно се случва! Трудно се гради и доверие у хората, малко са тези вярващи на българи(иам в предвид чуждите организации и приюти)!

Надявам се заблудата, на много хора да се изясни! Ние природозащитниците също имаме своите ангажименти, деца и не се опитваме да запълним свободното си време, просто защото не ни е нужно! Напротив! Причината е само в това, че не можем да се примирим и търсим начини, това да се промени!

Ако имаше повече такива хора, вероятно проблема нямаше да е с такива граници!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Имам желанието да помогна,но макар да не искам да си намирам оправдания,живея извън страната.Но с удоволствие ще навия приятели за да помогнат.

Виждала съм как хората изхвърлят домашните си любимци на улицата,след което започват оплакванията за бездомни кучета и случайте за нападнати хора.

Причината винаги е била в нас,и така ще си остане.Трябва да се направи нещо,съгласна съм с автора на темата,нужно е не само да се оплакваме а и да действаме.

Това беше от мен.Надявам се този проблем да се реши,лично мен ще ме зарадва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз съм от Сливен,но имам желание да се вкл. в акция... :)

Можете да помагате в местният приют, да правите кампании за събиране на...кой каквото даде...за животните там! Можете също да разгласявате проблема и да обяснявате защо е важно да се кастрират животните...и най-вече да кастрирате животните във вашето около блоково пространство! Буквално по 0,20 ст ако вс. даде, това може мн. лесно да се осъществи! Тези животни ще станат по-спокойни и няма да раждат 2 пъти годишно...и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Здавейте ,искам да попитам наясно ли сте как бихме могли със семейството ми да създадем приют за всякакъв вид животни било то бездомни или вече нежелани .

Какви са условията за това .Би ли било осъществимо и към коя чуждестранна организация бихме могли да се обърнем за съдействие.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравейте, първо трябва да се обърнете към общината, там ще ви ориенират, какви наредби трябва да се спазват, каква документация ви трябва и най- добре съмместно да организирате всичко. У нас на чуждите организации се гледа като на някакви спасители, но и в Бг можем сами да си направим подобен приют. Има една подробност обаче, трябват пари, търпение ( бюрокрация голяма ) и голямо желание. Ако имате някакви по- конкретни въпроси и сериозно сте решели да правите нещо такова, питайте тук предполагам има хора запознати, а и аз самия бях управител известно време на приют за бездомни животни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Здавейте ,искам да попитам наясно ли сте как бихме могли със семейството ми да създадем приют за всякакъв вид животни било то бездомни или вече нежелани .

Какви са условията за това .Би ли било осъществимо и към коя чуждестранна организация бихме могли да се обърнем за съдействие.

Просто си осиновявате животинките и ги регистрирайте. Едва ли някой би направил проблем. Трябва да спазите закона за защита на животните по отношение на пространството на всяко животинче, диетата му и ветеринарно-зедицинските грижи по него. Обърнете се към, която и да е организация. Не е задължително да е чуждестранна. В интернет има много такива. Частния приют е нещо съвсем осъществимо. Един вид безплатен хотел за кучета. Виж ако нямате пари и имате нужда от финансиране...тогава е много, много, много трудно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ами основния проблем са парите и за това сее съмнениявам много че би могло да се осъществи без чужда помощ сега ще тъгна по пътечките и ще видя какво ще излезе а Вашия опит като управител на такова заведение на какво Ви научи какви бяха проблемите и какво плюсове и минуси имаше

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...