Отиди на
Форум "Наука"

Какво има на картинката


fixxxsers

Recommended Posts

  • Потребител

Интересно,някакви насоки,които да ни дадеш-това на принципа на асоциациите ли е,или някакъв по-различен метод? :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами аз лично нищо не мога да видя. Като е на книжка се получава, но и преди бях пробвал със снимките в интернет, ама нищо не можах да различа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами аз лично нищо не мога да видя. Като е на книжка се получава, но и преди бях пробвал със снимките в интернет, ама нищо не можах да различа.

И аз така....Ако реша да прилагам принципа на свободните асоциации,горе-долу въображението ми "вижда" следните неща:

1) Свежа зеленина,поразително напомняща ми на канабис,някой от тези,които берат в момента нещо се е "поупоил" и си е правил пилета от листовете на тетрадката,която е натъпкал в задния си джоб,понеже си пада леко поет,и вдъхновението го сваря кажи-речи навсякъде :smokeing::whistling:

2)Втората ме връща нааааада в детските ми години,когато в мазето вкъщи имахме колекция от плетени кошници,висящи от тавана,веднъж даже една малка змия се беше установила там за временно местожителство :biggrin:

3) на третата не знам защо виждам редици ,пъплещи отвесно мравки :head_hurts_kr:

4) изгорена от жегите реколта канабис,и няколко напушеняци сред лехите,изпускащи кълбета дим синхронизирано :biggrin::biggrin:

5) като примижам,или се взирам по-втренчено,различавам редици стилизирано форми на листа ,мого красиви и извити...

6) кръгове от хвърлен камък в плувен басейн :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

добро чувсто за хумор :bleh:

ок това са 3Д стереограми - някъде в тяхната дълбочина има разни фигурки ( триизмерни ), човек трябва да се вгледа в тях, и то така че все едно гледаш през тях, а погледа ти се фокусира на 20-30 см в тяхната дълбочина. Един номер - гледате малко над монитора, като си избирате някаква точка на около 30-40 см разтояние зад монитора, след това бавно си смъквате погледа към самата картинка, като не променяте фокусното разтояние и така се вглеждате, постепенно трябва да изплуват образите.

На първата трябва да видите два жерава. Успех. Чакам обаче за другите какво ще кажете. Вихронравъ, ти и така виждаш доста интересни неща :crazy:

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мерси,ама днес май-попрекалих с четенето от монитора,и в момента не виждам по-далеч от носа си,защото очите ми сълзят,кихам на равни интервали през 2 минути и "въображение","концентрация" в момента са думи-табу :Oo::eek_yello::eek:

Утре пак ще опитам,дано пък видя нещо по-съществено от етикета на водка "Marijuana",понеже образа на листото канабис ми излиза всеки път пред очите,като видя първата картинка,понеже преди работех като барман и ме побъркаха с тая гадна водка да си я поръчват,та сега чак подсъзнателно ме тормози :drinks_drunk::shocking:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

на 6 не е бухал или птица, иначе браво :clap:

вихър, не се тормози, остави за утре, като спазваш указанията ми :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Епа я не моем нищо да видим :) Жив плет с два вида книжни птички, наредени равномерно. Останалото си е растение, килим, мозайка, покритие с някакви концентрични сини шарки. Проббвах и както fixxxsers е казал, ама тутакси ме заобля главата и се отказах. Не е за шопи тая сложна работа :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е лесно, особено ако не знаеш как точно да гледаш. Видиш ли ги обаче веднъж вече знаеш принципа, и като че ли виждаш някакво друго измерение... интересно е. Така човек се замисля колко скрити (може би ) неща има около нас и колко малко всъщност ние виждаме.

Не се съсредоточавайте в една точка, а в цялата картина и се взирате в дълбочина.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Въпреки подсказката нищо не можах да видя. Добре че някой не ме гледа, иначе ще ме вземе за пиян. Може да се дължи от разположението на монитора ми. Иначе би трябвало да се получи и като увеличени и като намалени - в книжките ги имаше увеличени, а в Паралели май бяха сложили няколко в умален вид и се получаваше.

Но беше много забавно когато се завъртяха за първи път, защото беше целия курс и се въртяха из цялата зала - и мине се не мине, някой почва - виждам, виждам... :crazy: Много забавно ... едните твърдят, че са видели зайче или конче, а другите са скептично настроени. :laughing1:

Иначе да поясня какво да се очаква. В случая образът се получава на база на стериоефекта. Това дето се вижда е със същия цвят като фона, но изпъква благодарение на релефа - като образа на монетите - той е с цвета на фона, но се отличава като релефа. Образно казано все едно играчка сложена на дивата, която е изработена от съща материя, от която е и дамаската му. Аз днес се мъча да използвам същия ефект, но с обратна насока, за да маскирам вентилационните тръби на аспиратора - боядисвам ги с боята, с която е намазана и стената. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тъй,тъй,тъй....Снощи,преди да си легна се загледах за последно в картинките,вложих почти целия ми наличен ресурс от твърдоглав (вихроглав),магарешки инат и изпаднах в самозабвение,пулейки се срещу-зад-отвъд-през монитора,и ако не беше случайния ,предпоследен за тази вечер напън на вече заглъхващата серия от кихания,та да се отмести погледа ми към цифричките в долния ляв ъгъл на компа,срамежливо показващи 2:37,английка часова зона,може би щях да откарам така до сутринта.,т.е -до късна утрин.....

Резултат : Сини кръгове под очите и запушен нос-1000 точки

Разкрити картини в картинките -0 точки

:wacko::boxed::annoyed:

Днес опитах пак.Резултат от визуализация+концентрация+жокерите на Фикс = отново листа от канабис :head_hurts_kr:

Решение на проблема : записан час при психиатър......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И аз реших да се взра в тези снимки. Първото нещо, което ми направи впечатление, че в №1,2 и 5 има решетка.

След дълго взиране открих, че на първата снимка има 2 реда хартиени птици тип оригами.

На втората снимка установих няколко човешки фигури.

Третата загадка многа ми заприлича на моделите на атомните структури, които ни показваха в часовете по химия. Като се вгледах по-внимателно се оказа, че това не са атмнани труктори, а хора и птици.

На четвъртата освен хора виждам и коне.

На петата освен бухал виждам и няколко букви.

На последната снимка виждам насекоми, но се колебая между мравки и щурци. Може и скакалци.

Това е от мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Продължавате да ме радвате :banana: Айнщайн беше казъл, че въображението е по- важно от знанието.

Голямо мое постижение ще бъде ако мога да обесня това как да се види триизмерността, ама...

не ми се смейте

903545_orig.jpg

ето тук съм очертал къде точно е образа ( ама мнооого трудно се чертае така като ти е примрежен погледа ) и не е бухал, а ангелче с ореолче.

Така значи може да се вгледате в жабката от подписа ми и то така, че някак си да си съберете очите и да започните да виждате картинката раздвоена и така предвижвате погледа си към картинката като си запазвате фокуса такъв. Не е нужно да се уголемяват картинките в реален размер. Пробвайте с обази последната, че е най- лесна май и не на тази дето съм я разчартал, че там ще се разсейвате от чертите.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Тези за далтонизма ги виждам, такива ми показваха преди много време на военната комисия и на изпита за книжка. Но гръмнете ме, ако виждам нещо на другите. Шопа си е шоп.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

ООо страхотно!!! От доста време не бях гледала стереограми.

1. Две птици с дълги шии (приличат на щрауси) с релеф на планина зад тях и слънце горе в ляво

2. Надписът 3D

3. Усмихнато лице

4. Две свързани спирали

5. Надпис ASO, а зад него фона е издут

6. Ангел с ореол, в ръцете си държи книга

Преди ги имаше по книжарниците като картички с обяснение на гърба как да се "видят". Точно този начин е изложен и тук по-горе, но за себе си открих друг:

Долепям нос в листа/монитора и погледа ще,не ще, се разфокусира. Така, без да сменям фокуса се отдалечавам бавно и картината се вижда. В началото ми беше трудно, но сега мога да движа поглед през картината и да мигам без да променям фокуса.

Усилието си струва!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Втората поредица също не са лоши, но някои от тях са същите, както и в 2D

1. Летяща фигура с неизяснен пол, крила и вдигната дясна (моя лява) ръка с изпънат пръст.

2. Три зайчета в кръг, с гръб едно към друго

3. Две билярдни топки до ръба на масата, до дясната има щека

4. Кутия с капак, който е отворен и завъртян радиално.

5. Същите животни, но в 3D

Дай още..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оооо, благодаря!

1. вдлъбнато кълбо на вдлъбнат фон

2. ангорски къдрав шарен заек

3. не харесвам розовото и сърцата, но.. прилича на цвете (или пет чинии една в друга) , обаче центъра ми разби фокуса от всякъде :Oo:

4. същото, но в 3d

5. пясъчна спирална галактика, като периферните части дори не са свързани, а центъра е само загатнат от две части - страхотно!

6. ТОВА Е МНОГО ЯКО! ЦЕНТЪРА СЕ ВИЖДА ПО ДВА РАЗЛИЧНИ НАЧИНА!!! Един път е кълбо, а друг път са някакви островърхи неща(като връх на копие) с топче в средата. най-интересното е обаче, че първото го видях само 2 пъти, а острите - много по-често. до сега не ми се беше случвало! мислех си, че само променяш фокуса и това е. или ми е дошла повече бирата?..

7. същата фигура като белите и прозрачните, повдигната в кръста :biggrin:

8. двубой на два сърпа

9. шарени халки за масова хипарска сватба, но ако са продължени до долу (до фона) приличат на различни по височина комини, което си е вече екокатастрофа

10. шест топки от любимият ми сладолед Рафаело

Поздрави!

Макар че, по това време, по-скоро: "Наздраве"!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...