Отиди на
Форум "Наука"

Всеки, който има въпрос, да пише тук!


Beki

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

търся опитен химик с подходяща материална база, за приготвянето на специфично вещество. Въпросното вещество не е нищо незаконно, нито участва в производство на каквито и да било опасни или забранени субстанции, като наркотици, взривни вещества и прочие. Синтезирането му в домашни условия би било твърде нерентабилно с оглед закупуване на стъклария, апаратура, реактиви и какво ли още не. Все пак предпочитам да се доверя на квалифицирани професионалисти.

Услугата, разбира се, се заплаща.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 763
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Здравейте,

търся опитен химик с подходяща материална база, за приготвянето на специфично вещество. Въпросното вещество не е нищо незаконно, нито участва в производство на каквито и да било опасни или забранени субстанции, като наркотици, взривни вещества и прочие. Синтезирането му в домашни условия би било твърде нерентабилно с оглед закупуване на стъклария, апаратура, реактиви и какво ли още не. Все пак предпочитам да се доверя на квалифицирани професионалисти.

Услугата, разбира се, се заплаща.

остава да кажеш и какво е веществото, че да може всеки да си прецени дали му е по силите или не.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

@ fantom4e

Питаш защото искаш да помогнеш или изразяваш общото мнение? Прилича ми като да е второто, макар да ми се иска да е първото.

В духа на добрия тон в интернет пространството ще внеса някои уточнения, като например, че за синтезирането му са необходими толуен, оксалил хлорид, трихлорфенол и други, както и известно количество стъклария и оборудване. От скромния си (и минал) опит като химик си мисля, че ще е потребна лаборатория, макар да е напълно възможно да се случи и в някой гараж а-ла лабораторията на Декстър. Същността на субстанцията, както и размер на заплащането ще уточнявам само на лс.

Редактирано от Bunz
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

@Joro-01

Ще те разочаровам, но нигде в процеса не участва нито азотна, нито каквато и да било друга киселина.

@fantom4e

Всеки си има собствено мнение и изразяването на общото такова, обикновено, е дело на хора, които бъбрят твърде много и вършат твърде малко. ;)

Ако си сериозен/а имаш време, възможност и най-вече желание обади се на skype: bunz_bg.

Ангажимента е сериозен, както и заплащането.

Благодаря на отзовалите се.

Редактирано от Bunz
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте,

търся опитен химик с подходяща материална база, за приготвянето на специфично вещество. Въпросното вещество не е нищо незаконно, нито участва в производство на каквито и да било опасни или забранени субстанции, като наркотици, взривни вещества и прочие. Синтезирането му в домашни условия би било твърде нерентабилно с оглед закупуване на стъклария, апаратура, реактиви и какво ли още не. Все пак предпочитам да се доверя на квалифицирани професионалисти.

Услугата, разбира се, се заплаща.

Случая е разрешен, благодаря на отзовалите се.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор
  • Глобален Модератор
  • Потребител

Здравейте, имам проблем с малко задачи, ако може да ми кажете от къде да тръгна, да ме насочите ще съм ви благодарен.

1.В какво хибридно състояние са въглеродните атоми в молекулите на бензена и на метилбензена?Какви изводи могат да се направят от това за валентните ъгли между о-връзките и за пространсвения строеж на молекулите на бензена и метилбензена?

2.Определете хибридното състояние и степените на окисление на всички въглеродни атоми в молекулите на 1-бутена и 1-бутина...

Трябват ми за довечера по възможност, благодаря предварително. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По принцип тук домашни не пишем. Е аз мога да направя изключение, ако са достатъчно интересни, но тези дето даваш са елементарни. Мисля си, че ти трябват само 5 мин. да прочетеш за хибридизация за да ги решиш. Е стига да знаеш къде е учебника и къде точно да търсиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виждам, че не решавате задачи, но много търся начин на решаване на една, която много ме затруднява. Ако някой може нека ми помогне, предварително благодаря!

Какво количество вода трябва да се прибави към 15% разтвор на NaOH, за да се получи 500cm3 8% разтвор с плътност 1,09g/cm3?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нищо и няма на задачата.

Нали не си мислиш, че всяка задача трябва да бъде

задавана в такъв вид, че да улеснява максимално

този, който я решава. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е така Ангеле, стехиометрията не е фундаментален клон на химията, но определено е нужна в процеса на овладяване на науката. Нека да не изпадаме в крайности. Задачата може да е примерно дадена за домашно, за подготовка, за олимпиада в малките класове. Няма начин да научиш простото тройно правило без подобни задачи. А по нататък почват да се смятат добиви и т.н. От простичкото до по-сложното друг начин нЕма, а не винаги можеш да измислиш задачи свързани изцяло с практиката. Освен това задачата може да не е от учебник, а от зборник за подготовка, които няма много в областта на химията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

angelmr, много точно! По този въпрос съм се зъбил на даскалите, но никога не съм намирал точните думи да ги закова! И си получавах засуканата двойка, въпреки правилното логическо решение. :vertag:

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен ми беше нбужен половин час за да схвана каква точно е уловката в условието и какво точно се иска за да бъде решена задачата.

За човек с опит, задачата е лесна. Учудвам се, че ти е трябвало толкова време за да ти стане ясно как да я решиш.

За какво ще подготви тази задача евентуалния бъдещ химик?

Със сигурност - да може да мисли.Именно една такава "усложнена" задача ясно ще покаже кой може да мисли.

Такава задачи могат да се използват като тест в този смисъл.

А моженето не се учи с помнене на формули.

Няма как да не се съглася с това. Абсолютно вярно!

Работата е там, че задачите по химия, свързани с лабораторна работа са само част от задачите по химия.

Полезно е да се знаят и формули, защото няма нужда всеки път да се откриват колелото и топлата вода.

Като казвам знаят, нямам предвид да са назубрени. Назубрени формули работа не вършат. Като говорим за

приложна химия, има много по-интересни задачи от лабораторните.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, не съм учител по химия. Честно казано, вече не ми е интересно да коментирам по темата.

Имайки предвид казаното от теб, вероятно на въпросните лаборантки никак не им е лесно. Ако

са твои подчинени, разбира се ...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Какво количество вода трябва да се прибави към 15% разтвор на NaOH, за да се получи 500cm3 8% разтвор с плътност 1,09g/cm3?

Според мен в същността си тази задача е математическа. Ако се зададе плътността, вместо да се търси в справочници, нищо химическо не остава.

Такива задачи за проценти се учат по математика в шести и седми клас и за да се различават, условията се усложняват допълнително.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен в същността си тази задача е математическа. Ако се зададе плътността, вместо да се търси в справочници, нищо химическо не остава.

Такива задачи за проценти се учат по математика в шести и седми клас и за да се различават, условията се усложняват допълнително.

Това е доста интересно! Много ми се иска да ми дадеш една примерна задача по химия,

за която не може да се каже, че е по-скоро математическа. Имам предвид задача, в която

количествено се опредяля нещо.Да не е от вида, ако А реагира с В, какво ще се получи?

Редактирано от Moon_Watcher
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То е ясно, че където има количества ще се използва математика, но целта на една задача е да се покажат и развиват умения, свързани с конкретна наука. От дидактическа гледна точка едни задачи са свързани с усвояване на математиката, други с усвояване на природни науки - химия, физика.

Конкретната задача показва и развива математически умения и знания. От същия тип са задачите за движение, които се усложнени математически и са свързани със знания по математика, а не по физика (ако изключим s=v.t). Могат да се добавят и задачите за работа и за лихва в математиката, които също почти на са свързани с икономика и финанси.

Ето една химическа задача, която не е по-скоро математическа:

http://bggp.net/viewtopic.1230.html

защото за решаването и основно са необходими знания от химията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте, съфорумници.

Понеделник имам контролна работа по ХИМИЯ а аз за съжаление изобщо не чаткам задачите

Ще съм Ви много благодарен ако ми решите следните :

ЗАДАЧА 1. Определете степента на окисление на всеки атом на химичните елементи в означените примери на прости в-ва, йони и химични съединения. Където е необходимо използвайте структурни формули.

NaNO3, CaS, CO, Br2 , Fe(OH)CI2, CH4, NaOH

ЗАДАЧА 2. Определете вида на химичната връзка в следните съединения:

NaCI, CI2, P2O5, CsCI, CaO

-----------------------------------------------------------------

E, това беше. Благодаря Ви предварително. Пожелавам ви лекa вечер. :)

Поздрави.

Редактирано от koleto
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще съм Ви много благодарен ако ми решите следните...

Почивен ден е.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте, за направата на един разтворител са ми нужни няколко компонента, а именно

Isophorone

Mek-Methyl ethyl ketone

MIBk-Methyl isobutyl ketone

Xylene

Cyclohexanone

Някой има ли идея от къде мога да ги набавя, при проверките ми при фирмите, които се занимават с търговия на химически вещества открих почти всички, но Isophorone - никъде. Ще съм много благодарен ако някой ми помогне с информация. Също и ако имат някакви заместители.

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...