Отиди на
Форум "Наука"

Чели ли сте Конституцията?


Чели ли сте Конституцията?  

12 потребители са гласували

  1. 1. Чели ли сте Конституцията?

    • Да.
      5
    • Да, но не помня нищо от нея...
      1
    • Не.
      5
    • Не,но скоро мисля да я прочета...
      1


Recommended Posts

  • 2 месеца по късно...
  • Администратор

Всеки един трябва да е прочел конституцията, а и не само нея...

Държавен вестник също обявява промени и се счита, че всеки трябва и ги знае...по закон, но там вече...става доста специализирано според мен...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тцъ не съм я чела...и за какво да чета нещо, чиито правила ежесекундно се нарушават в България?!? Все едно като я прочета ще мога да се позовавам на нея да защитавам правата си срещу някоя мутра или политик перач на пари с много пари??

Някаква си книжка е конституцията, при това скучна и неефективна... И колкото и серизно и нормативно, колкото и тежко да звучи "Конституция на Република България" за мен тя е просто едно неинтересно четиво, чието съдържание никому не прави впечатление...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За съжаление Основните ни закони след Търновската конституция са от типа на формалните конституции - конституция на хартия, а в страната действа друга, фактическа.

Една Конституция действа, когато гражданите си отстояват правата по нея. Щом хората оставят политиците да им нарушават правата, то Конституцията вече е умряла. Конституциите са ограничения наложени от народа на управниците и една Конституция действа не благодарение на политиците, а благодарение на гражданите на държавата.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Аз тези дни съм на едно обучение по конституционно право, организирано от Института за правни науки към БАН. Признавам, Конституцията не съм я чел, но от лекциите, които ни представиха днес, разбрах големия си пропуск - като цяло коментираха се доста казуси от реалния живот (примерно анти/дискриминацията на ромите, гей-движението и т.н.). Беше интересно!

Подариха ни по един екземпляр от Конституцията - смятам да я прочета!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз тези дни съм на едно обучение по конституционно право, организирано от Института за правни науки към БАН. Признавам, Конституцията не съм я чел, но от лекциите, които ни представиха днес, разбрах големия си пропуск - като цяло коментираха се доста казуси от реалния живот (примерно анти/дискриминацията на ромите, гей-движението и т.н.). Беше интересно!

Подариха ни по един екземпляр от Конституцията - смятам да я прочета!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...