Отиди на
Форум "Наука"

Намерих нещо интересно...


Recommended Posts

  • Потребител

Писах в няколко други форума - но само простотии ми отговориха, та искам да питам и тук

Преди два дни попаднах на нещо много интересно и загадъчно ...

разгледайте снимките дала съм линк

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258448

Не ми се вярва този камък да е естествен

гледахме го и го обсъждахме с познати и според нас е възможно да е нещо като тапа с която може да е заяпушено иманеееееее ... :) обаче за да се разбие трябват поне килограм взрив или багер :)

ако има някой който е виждал подобно ... може да остави координати да измислим нещо

разкрил се е при свличане на половин метър под терена е - отчупило се е парче от скалата която го е покривала ...

ако е тапа наистина сигурно има и някакъв чалъм на затваряне ... не мога да гадая защото ми се случва за първи път

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Определено това не е естествено образувание. Какво има над него, някаква постройка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Определено това не е естествено образувание. Какво има над него, някаква постройка?

няма нищо

преди време се е срутило огромно парче скала интересното е че горната им част - поне тази която навремето е била отгоре е равна и гладка като ... като бетонна плоча но постройки няма

този кръгъл камък се е намирал на половин метър под тази горна равна част - незнам с какво е бил покрит няма следи явно доста отдавна е станало това

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Има доста детаилни снимки, но липсват панорамни за да се види къде точно се намира това чудо. Прилича ми нещо като пещера или скална ниша.

гледахме го и го обсъждахме с познати и според нас е възможно да е нещо като тапа с която може да е заяпушено иманеееееее ... обаче за да се разбие трябват поне килограм взрив или багер

Ами виж сега, ако това не е имането на някой председател на ТКЗС много ме съмнява да има нещо там. Защото никой няма да си затапи имането тъй, че във време когато няма багери и взривове да не може да го извади. Освен ако не е бил прозорлив благодетел, който да е искал да обогати човек от бъдещето. Пък ако е председател на ТКЗС - те са с по-особенно виждане за имане - може да е скрил не злато, а събраните съчинения на Т. Живков, партийната си книжка и няколко мотики като послание към бъдещите поколения. :biggrin:

може да остави координати да измислим нещо

Абе гледайте да не измислите нещо с динамит, че после ще имаме в новините: "Група иманяри загинала при взривяването на скала. Не са открили нищо".

А и природата си прави понякога странни шеги - я в Белоградчишката крепост какви скални фигури има. Пък и побитите камъни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Пък ако е председател на ТКЗС - те са с по-особенно виждане за имане - може да е скрил не злато, а събраните съчинения на Т. Живков, партийната си книжка и няколко мотики като послание към бъдещите поколения. :biggrin:

Хахахахах:):):):):):))))))))))))))))))) Браво!

:coolthumb::clap3::clap: :clap: :biggrin:

ПП

Може да е някоя каменна топка от катапулт попаднала там, или пък някаква игра на водата, ако е имало преди това река или пещера там. Интересно е, във всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

помислих си да е от катапулт наистина :) но не пасва като идея точно полусфера да стърчи и то здрава

снимките не са въртяни - ъгъла на снимане е различан - правени са с телефон

а дефакто самата природа го е извъртяла при падането - като е било на мястото си е тполусферата е гледала право нагоре

а галахат замисли се според мен защо им е бил багер ?

това може би има чалъм на отваряне нещо като резба или чопче за този който го е затворил не е било трудно да го отваря ...

а за хоросана .. това което прилича на замазка е по здраво от бетон - как са имали такъв хоросан ?

да няма панорамни снимки - но си представете парче скала голямо колкото четири автомобила откъснало се и пропаднало 10 метра при падането му се е откъртил единия ъгъл и точно в този ъгъл се намира това топче на половин метър под това което е било горна част ... и тази горна част е идеално равна около 4 квадратни метра до нея има още няколко такива свлечени парчета големи и те са една идеално равна страна гладка като път асвалтов нов :) ама не като Софийските :) та идея си нямам дали е било нещо и какво е било но е любопитно много

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен си е напълно естествено образувание. Не разбирам много, ама ми прилича на вулканична скала. Не вярвам в иманета.Поне керамика излиза ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Убеден съм, че това си е напълно естествено образувание. Дали скалата е от вулканичен произход или е варовиково отлагане и в двата случая може да се получи такова нещо. Из цял свят има всякакви чудни скални образувания.

424185912_b2f6ebd446.jpgcrthrs.jpg

bolivia_106.jpg

282363883_590016a114.jpg

ето нещо подобно

DSC00840.JPG

това също

218806444_c356beb7f0.jpg?v=0

дори и тези са напълно естествени

plages_048.jpg

Разбирам каква е тръпката, когато си мислиш, че си открил нещо необяснимо, нещо загадачно, но най-често нещата не стоят така... за съжаление...може би.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето малко скални образувания и от мен...

post-471-1214733066.jpg

post-471-1214733071_thumb.jpg

post-471-1214733077_thumb.jpg

post-471-1214733083_thumb.jpg

post-471-1214733092_thumb.jpg

post-471-1214733100_thumb.jpg

post-471-1214733110_thumb.jpg

post-471-1214733118_thumb.jpg

post-471-1214733126_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...