Отиди на
Форум "Наука"

Военната служба в България


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Какво ви е отношението към наборната военна служба, на която подлежат всички мъже над 18 години в България? Въпрос на дълг и чест ли е за вас да служите и защитавате родината или го възприемате като безмислена загуба на време?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А в случай на война, какво?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Много ясно,предаваме се веднага.

Като гледам нихилизма сред младежта приемането им в армията само ще навреди.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вина за това има и сегашното състояние на казармата и армията ни, не е като едно време.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всички одъртяваме, какво общо има това?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не бе просто ми прозвуча старанно това, което си написал.....иначе фФРужин е прав - ако на днешната младеж- примерно на такива като мене разчита държавата отсега я отпишете.....така или иначе идеята за професионална армия, според мене е по-добра...пък и много по-приложима, що се отнася до съвременният начин на мислене на хората, както вече споманехме...защото на всички, мисля, е ясно, че ако избухне война голяма част от балгарския народ ще избяга в чужбина, нали...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Не бе просто ми прозвуча старанно това, което си написал

Да, сега схванах намека ти. Не е нужно да съм бил в казармата преди 20-30 години, за да знам какво е било нивото в нея тогава и какво е сега.

Нашата държава не е в състояние да поддържа голяма професионална армия, за това в случай на война неминуемо ще трябва да се прибегне до мобилизация и на запаса, който все пак трябва да е минал през някаква подготовка за това.

Другия варянт е да се осланяме на защита от страна на НАТО, но на мен някакси не ми харесва тази алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Абсолютно безсмислена загуба на време.....

Това и аз щях да го напиша ама викам да не ме нападнете..... :whistling:

Както каза Фружин директно се предаваме....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами май няма какво повече да кажа тогава...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Що бе толокоз ли си голем военолюбец....само не ми казвай, че си съгласен с оня изкуфял дъртак Петко Йотов, който заяви публично по телевизията, че мъж, който не е бил в казармата, не бил мъж, а п*тка.....само да кажа, че не това да споделяш 6/9/12 месеца по всяка вероятност с некой тъп като ръб неандерталец, с който не мога да си кажа две приказки (или в моя случай още по-зле с некой смърдящ циганин, щото съм роден в Карлово, а пък там става все по-пълно с такива елементи.....българите или се спотайват- я с више, я нагурбет или пък просто работят като професионални войници там...и предимно остават "малцинствата" на редовна военна служба- само личното ми впечатление....)....та не това ме прави мъж....има хиляди по-хубави начини да дакажеш, че си мъж, примерно като задоволиш една жена :P:P:P, нещо което се съмнявам, че той може да направи....но да не се отклонявам.... :P

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Когато бях малък много исках много исках да уча във военно училище исках да съм войник, но с времето осъзнах какво е положението в държавата ни, но нямаше какво да направя. Направо исках да съм роден в Америка и там да отида във военно училище. Но сега пораснах помъдрях и разбрах, че това не си струва и няма смисъл да си губя живота за кауза, която не е моя. И сега споделям това мнение и смятам, че казармата не е никак добро място за хора като нас.

Разправяха ни двама наши познати (по някаква случайност и те близнаци :P ), че когато са служили (миналата година) е било пълно с цигани и е нямало с никой да си кажеш една свястна приказка. И ако е това да станеш мъж малко ме съмнява. По скоро не се развиваш никак и то някакви 6/9/12 месеца. ;) Не не ме устройва това по никакъв начин. Ако е така както го дават по филмите дисциплина навсякъде, голямо натрупване на военен опит с всякакви оръжия и машини тогава може да се съглася, но в това окаяно положение в България няма смисъл.

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, порази ме това, че не бихте защитавали родината (според вашите отговори), а веднага бихте се предали на врага. Аз не съм войнолюбец, но в случай на война никой не може да ми отнеме свещеното право да се бия и умра за родината!

Зарежи я военната служба - много ясно, че не е никакъв измерител за мъжество, особено пък в днешно време.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Днес случайно стана въпрос за военната служба в училище и даскала по физическо заяви твърдо, че сегашната такава е пълна загуба на време. Преди в училищата е имало задължително подобно обучение. Повече са държали на физическата подготовка на подрастващите, а сега даже и това физическо е да мини номера.

Първо много се съмнявам да има война. Но да предположим в никакъв случей не бих искал да отида на фронта. Ще умра и за какво? За кого? А и ще се изправя срещу подготвена обучена редовна армия ;) Ще стане точно, както в "Коса (Hear)" на края, ако сте го гледали. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...