Отиди на
Форум "Наука"

Интернет портал на КНДР


Recommended Posts

  • Потребител

Изумително! Попаднах случайно на него днес, докато търсех некви маршове и стари песни......има версия на няколко езика...наистина невероятно, при положение, че съм чувал, че обикновеното население няма достъп до такива екстри като интернет....

http://www.kcckp.net/ru/ - това е руската версия.....

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аха разбрах, че е Корея и сигурно южна, но какво е КНДР и какво е толкова странно? Не съм много запознат ще ме светнеш ли :post-20645-1121105496::Oo:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Византиец, нали знаеш, че това е само един вид демонстрация и реклама. Би трябвало да ти е ясно какво е реалното положение в тази държава.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Аха разбрах, че е Корея и сигурно южна, но какво е КНДР и какво е толкова странно? Не съм много запознат ще ме светнеш ли :post-20645-1121105496::Oo:

Става въпрос за Северната Корея. Южната е цивилизована и високо развита държава, докато в Севера властва една особено извратена и изродена форма на радикален комунистически милитаризъм.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Става въпрос за Северната Корея. Южната е цивилизована и високо развита държава, докато в Севера властва една особено извратена и изродена форма на радикален комунистически милитаризъм.

Аха е аз съм останал с впечатление, че южна Корея е комунизма.

Тъкмо темата е в политика я кажете малко повече за управата в тази част на Корея ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Тъкмо темата е в политика я кажете малко повече за управата в тази част на Корея ;)

Еми с две думи: върл комунизъм.....такъв няма никъде другаде....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ще спомена само някои общи факти, за да добиеш представа какво е положението там.

- 10 години задължителна военна служба за всички!

- съвсем наскоро въведоха отово парите (пар. ед. - северно корейски вон), до преди това храната се раздаваше с купони, а само два пъти в годината им се раздаваха дрехи (абсолютно еднакви за всички), сега е уж малко по-добре.

- търговията по принцип е забранена, но все пак оставят нелегално да работят някои пазари, за да не измре от глад населението.

- в библиотеките няма никаква друга литература освен речи на Ким Чен Ир и на баща му.

Такива неща...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
http://www.enlight.ru/camera/dprk/ - разгледайте този линк.....

След преглеждането на някой неща от този линк оставам с впечатление, че въобще не живеят лошо. Дори напротив може би и по добре в някой утношения ;) Но не съм запознат вие ще кажете :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Просто сайта е правен със снимки от най-красивите места на дадената държава.....такива има и България и то не малко, както се досещаш, но това не значи, че сме вързали, нали....макар че като разгледаш некой туристически гайд на чужд език за България, можеш да останеш с друго впечатление....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бреех! И Северна Корея ли си има портал....Еми балканското в мен напира да изкаже по върл коментар,ама няма да е възпитано :good: това,разбира се е чиста реклама ,която е безпочвена,защото всички знаем какво е в С.Корея. Нз това опит ли е за отваряне към света,или ... :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Докато Ким Чен Ир е жив и неговият режим властва там страната няма да види никакво отваряне към света.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Не само докато той е жив.И след това ще е така,защото вече поколения са възпитавани в дадените ценности и наследникът на Ир ще е същият.Е,разбира се САЩ може за пореден път да внесат мир по света...но не мисля,че ще имат късмет.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Колкото по-доведен до крайност и по-продължителен е такъв режим, толкова по-трудно и понякога невъзможно е възстановяването. Пораженията в психологията на хората са огромни и единственото, което може би ще помогне на Изток е прочутата азиатска дисциплина.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
След преглеждането на някой неща от този линк оставам с впечатление, че въобще не живеят лошо. Дори напротив може би и по добре в някой утношения ;)  Но не съм запознат вие ще кажете  :post-20645-1121105496:

Въобще не се хващай на такива източници на информация. В комунистическите режими всяка информация, която се публикува се контролира, манипулира, обработва и много често измисля, за да се представят нещата каквито не са. Цели иституции и мозъци работят за това.

Особено се скъсват да хвалят, че животът при тях на "трудещите се" е много добър и има страшни предимства пред този в свободните страни, защото държавата се грижи за всичко.

Това е една от най-големите лъжи не само на 20 век, когато се появява, но и изобщо в историята.

Всъщност, в такива режими, особено когато не са смегчени, както беше у нас, например, а са крайни, както е там, хората са лишени от всичко, вкл. и от лична свобода.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Въобще не се хващай на такива източници на информация. В комунистическите режими всяка информация, която се публикува се контролира, манипулира, обработва и много често измисля, за да се представят нещата каквито не са. Цели иституции и мозъци работят за това.

Особено се скъсват да хвалят, че животът при тях на "трудещите се" е много добър и има страшни предимства пред този в свободните страни, защото държавата се грижи за всичко.

Това е една от най-големите лъжи не само на 20 век, когато се появява,  но и изобщо в историята.

Всъщност, в такива режими, особено когато не са смегчени, както беше у нас, например, а са крайни, както е там, хората са лишени от всичко, вкл. и от лична свобода.

Най вероятно е така за съжаление :)

От толкова много урганизации за човешките права и т.н. никой ли не поглежда на там към комунистическите държави или и те са безсилни?

Това ми напомня на една история на Шкумбата. Пита един генерал вече през "демокрацията" "Защо не ме хванахте" (Да не казвам "убихте") и той отговаря "защото с твоите касети показвахме на света , че в България има свобода на словото" ;):whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Taka е. Разбира се, трябва да се прави разлика между отделните държави - у нас, в Плша, в Чехия, Унгария, ГДР, не беше точно така. Хората имаха определени възможности, но и много ограничения. В крайните режими- СССР до 1953-та, почти само ограничения.

Организациите за човешки права са безсилни срещу такива режими, а и самите тези организации не са особено читави и често злоупотребяват и имат други цели. Когато някой каже нещо за такъв режим, той веднага казва: "Гнусна капиталистическа пропаганда!" Това го казва обаче навън, неговите хора нищо не чуват. Или нищо не казва. Ако стане особено напечено в някой вестник вътрешен се появява нещо като: "Напоследък зачестиха злонамерените нападки срещу нашия светъл строй" .. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

На мен малко ми е странно как може в подобен развит свят да съществува подобен режим. Каква име е външната политика? Айде Китай няма друг начин да се процедира с толкова много народ, е може и да има, но явно това са сметнали за най добре.

Приказвах с човек, който е ходим в Северна Корея и разправя, че в библиотека намерила Христо Ботев :) т.е. има доста богата база от книги, но произведения от автори подобни от Ницше няма начин да се намерят :laugh:

Особеното, което е направило голямо впечатление е, че хората там са усмихнати. Много радостни, макар че наистина не знаят навън как е те са усмихнати. Децата всички облечени по един начин, но всички радостни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То там е съмнително въобще свободният контакт на чужденците с местните доколко е обективен. Като си тръгне чужденеца и дойдат да те питат защо не си се усмихвал.... :w00t:

Режими като този съществуват поради това, че единствената му сухопътна граница е с Китай /той доскоро мязаше на тях, но отдавна вече не е и може би някой ден и те плавно ще преминат към неговата фаза/ и поради това, че режимът е много строг. До степен, каквато тук не можем да си представим. Една илюстрация е сталиновия СССР - паспортите на всички селяни се пазят при кмета. Напускане на колхоза - с разрешение.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...