Отиди на
Форум "Наука"

Българските наемници


Recommended Posts

  • Потребител

Темата е ясна.Става дума за бълагри ,участвали в други армии и умираще под друг флаг ,но с една идея.Повод за тази тема е досещането ми,че например 19 българи са участвали в национал-освободителното движение на Сирия срещу Османската империя и по-късно срщу Франция през 1916 г. Включват се в Чуждестранният легион на Франция ,но се присъединяват към сирийците в битката при Мейселун ,където 20 000 сирийци се бият за свободата си.Всички са избити(само 20 души оцеляват) и българите са едни от тях. Не знам много за случая,никой и не се е захващал да го разгледа.Знам само ,че са погребани в долината на битката и мястото до днес е познато,като "Долината на 19-те българи" ,където местното население ги почита,като герои умряли за тяхната кауза.

В темата ми се иска да ми дадете инфо за повече такива случаи на българи ,включили се в битки на други народи...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Е това го чувам за пръв път,ще помогна с каквото мога.

За съжаление тва дето исках да го постна са го изтрили,ама няма страшно преди време византиеца ми го свали така че ще си поиграя в бъдеще да го напиша.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Най-много българи е имало на служба в руската армия. Някъде бях чел, че са били над 15 хиляди(не съм сигурен), като голяма част били българи емигрирали в Бесарабия, другата революционери повлияни от руската политика спрямо България, отишли да учат във военни училища.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Днес говорих с една учителка и тя ми каза ,че след освобождението ни от турско робство ДЕСЕТ дружини българи са участвали (в сегашната ЮАР) на страната на въстаналите БУРИ или нещо подобно се казваха местните жители от БЯЛАТА РАСА????

Да не забравиме , че и Левски казваше - когато освободиме България ,ЩЕ ида в Русия??? Кво смятате , дали не е говорил за ВЛОЖКИТЕ БЪЛГАРИ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Той е казал, че ще продължи борбата докато не освободи всички балкански народи, за Русия - незнам, съмнявам се и да е знаел за волжските българи.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Днес говорих с една учителка и тя ми каза ,че след освобождението ни от турско робство ДЕСЕТ дружини българи са участвали (в сегашната ЮАР) на страната на въстаналите БУРИ или нещо подобно се казваха местните жители от БЯЛАТА РАСА????

Това го каза снощи Росен Петров в Шоуто на Слави.

Което беше наистина интересно...на въпроса защо са помагали на бурите срещу Англичаните Росен Петров отговори, че българите след Априлското въстание се въсхищавали на тяхния борчески дух и искали да освободят и този народ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това го каза снощи Росен Петров в Шоуто на Слави.

Което беше наистина интересно...на въпроса защо са помагали на бурите срещу Англичаните Росен Петров отговори, че българите след Априлското въстание се въсхищавали на тяхния борчески дух и искали да освободят и този народ.

Готин прав си , тя ме попита дали гледам Слави .След моя отрицателен отговор ми спомена за този факт.-

Колкото до Левски , наистина неговото желание е било да ходи в Русия!!!

М/у другото , направи ми впечатление НЯКОЛКО факта от преди освобождението 1878 г.

Първо близо 90 % начело с Левски са били МАСОНИ

Второ ОСНОВНИЯТ двигател за съвременен превод на БИБЛИЯТА по това време от П.Р.Славейков и други наши БУДИТЕЛИ т.е. давали пари за този превод и отпечатването МУ са били АМЕРИКАНСКИТЕ МЕСИОНЕРИ.

Трето ,не забравайте ,че баща на Джон Атанасов е бил спасен от семейна месионерска американска двойка от Свищов и бил осиновен , и отведен в Америка и т.н.

Заради базите нещо не МОЕМ да ги гледкам американците - но това е МОЙ проблем не ангажирвам никой с него!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Абе кво да ти кажа, нямай вера на книги от сорта на "Левски и масонската ложа". По-добре погледни в днешно време тази организация какви пари дава за пропагнда и най-важното - въобще не й се връзвай! ;)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...