Отиди на
Форум "Наука"

Нова националистическа партия в България


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Нова националистическа партия учреди вчера в София инициативен комитет от интелектуалци и военни. Формацията се нарича Обединение на българските националисти "Целокупна България" и ще се бори държавата да стане "духовна обединителка на българската нация и опора на българите по света". Шеф на инициативния комитет е проф. д-р Григор Велев. Водещ на учредителното събрание беше министърът на отбраната в кабинета на Димитър Попов - генерал Йордан Мутафчиев. Бившият премиер Попов също дойде като гост.

Учредители на новата партия станаха 640 души. "Целокупна България" ще пробва силите си още на президентските избори през есента със свой кандидат. Националистите са "за" членството в Евросъюза и НАТО.

Те се определиха като "модерни, градивни" националисти, докато хората от "Атака" били "агресивни националисти". Формацията настоява за ревизия на Ньойския договор от 1919 г., защото според тях Сърбия е завзела "безпардонно" Западните покрайнини след разпадането на Югославия. В програмата им е предвидено професионалната армия да е 55 000 души и жените да ходят в казармата за 3 месеца.

вестик "Труд"

Аз познавам лично професор Велев още от времето когато бях активист на неправителствени националистически организации и се радвам на тази инициатива. Тези професори и военни създадоха една нова националистическа партия, доста по-цивилизована за разлика от диваците от "Атака" и с доста по-ясна и осъществима програма. Крайно време беше българският национализъм да започне своето възраждане - ще видим как ще се развият нещата.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Ще влязат в парламента ли?

Сърбия да не е взела някой от нашите земи след разпадането на Югославия и ние нищо не сме направили? :post-20645-1121105496:

Добре ще име се отрази 3 месеца и на жените казарма :P

И аз се надявам най сетне да стане нещо добро в нашето правителство ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Възможно е да наберат инерция до следващите избори за правителство и да влязат.

Това с казармата за жените е напълно безмислено, незнам защо са си го поставили като цел.

Сърбия да не е взела някой от нашите земи след разпадането на Югославия и ние нищо не сме направили?

Не, не - Западните покрайнини са ни отнети по Ньойския договор (1919 г.), но според него те са предадени на Кралството на сърби, хървати и словенци или още Югославия. През 2002 г. мисля беше сложен край на тази държава и тя беше преименувана в ъв федеративна република Сърбия и Черна гора. Тоест от тогава Югославия вече не е юридически субект на международното право и тези територии не принадлежат на Сърбия и Черна гора. Така, че преговорите за промяна на статута на Западните покрайнини трябва да се водят с всички наследници на Югославия - Сърби, хървати и словенци и ако последните две подкрепят нашите искания срещу един глас (сръбския) би следвало или да ни ги върнат или там да бъде установена съвместна власт.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Има време ще ги видим след четери години освен ако не се избере тяхен президент ;)

Аз самата казарма я смятам за абсурдна, а за жените да не говорим казах го като шега :P , но това е друга тема.

Тогава да се преразгледат наистина тези неща и дано и ние да хванем нещо :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По какво съдиш за това си убеждение?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трудно ми е да коментирам вече такива "мъзвишени" партии.Стана много модерно да си направиш партия,още повече да е националистическа.Изумен съм :Oo:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз пък все пак съм доволен, че национализма започва да се разраства и да навлиза и във властта, крайно време беше да се прояви тази реакция у българите. Друг е въпроса, че някои злоупотребяват с национализма и го използват един вид като пазарна ниша и средство за добиране до самата власт (Атака).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

В краткия си житейски път установих, че това което е казал народа е винаги с причина...

А съм чувал да казва: Със стари к...и нов бардак не става! :))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Има нещо такова - и двамата имате право.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Смятам,че националистическите движения не трябва да се превръщат в партии,защото винаги се опорочава идеята.Лошото е,че тези движения винаги стават партии...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Приказка за стълбата"...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много назад се върнаха във времето тези генерали... Ньойски договори, 3 месеца за жени в казармата... вярват ли си, че с тия обещания някой ще гласува за тях?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това с жените и казармата наистина е пълна глупост - незнам за какво са го казали. Но за западните покрайнини съм твърдо "за". Още повече, че въобще не се иска ревизия на Ньойския договор - те са присъдени по този договор на държава, която вече не съществува, така че защо да не настояваме, че трябва да ни ги върнат. Имаме основание от юридическа гледна точка за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако се прокара въпроса за западните покрайнини, ще трябва да дойде времето и за земите на българите в Беломорска Тракия и Македония и дълга на Турция по тази част... Но все пак кой ще ни подкрепи в такива искания, нито една държава не действа против интересите си...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ако не заявиш открито, че искаш от някой да ти върне нещо, което ти е отнел, той никога няма да го направи. Защо трябва вечно да се мълчи по тези въпроси? Да пазим мирните си отношения със съседите? Лесно е тези, които са се нагрухтели като свини за твоя сметка да говорят за мир след това. Не трябва да ни спира и това, че няма да имаме голяма подкрепа от вън за това начинание, ние просто трябва да имаме национална доктрина, стратегия и интереси, които твърдо да се отстояват, независимо до каква степен са осъществими.

Специално за Западните покрайнини въпроса стои така - по Ньойския договор те са дадени на Кралството на сърби, хървати и словенци (Югославия), след разпадането на тази държава отговорността над тези територии би трябвало да се поеме от нейните наследници - Сърбия, Хърватско и Словения. Като при нашето искане трябва да се вземат в предвид и трите гласа. Сърбите ще кажат "не", но словенците и особено хърватите, които винаги са ги мразели най-вероятно ще кажат "да" - 2:1 в наша полза.

Дълга на Турция към българите от Одринска Тракия изчисляван по днешните стандарти възлиза на около 10 милиарда $. Те са обявили официално, че ще го изплатят, но не са казали кога и протакването може да си продължи вечно. Както можете да се досетите от наша страна не се прави нищо по този въпрос - не се настоява за преговори за уреждане на проблема. А кой да го поиска ако не ние?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Ние трябва, но момента не е особено подходящ, и без Европа ни е свалила гащите и готви камшиците да ни вкарва в "правия път". Не че съм много доволен от цялата история с приемането ни, но щом сме се хванали за хорото, трябва да го изиграем до край. Пък и имай предвид, че за да се осъществи възвръщането на земите ни, трябва да се създаде цяла структура във властта, която да се занимава именно с този въпрос- лобита, интеграционни програми, икономически планове и още 1 000 000 неща. Сещаш се че такова усилие не е по силите на държавата, защо, пак знаеш. Ние ще си ги поискаме, добре, но така само ще подготвим съседките и те ще имат повече време от нас да се подготвят за отпор. Просто сега не е момента за повдигането на този въпрос, още повече от националисти като тези.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Е, като ще имаме националистичеста програма е по-добре тя да има идеи, които да смята да пробва конкретно, отколкото само да хленчи срещу циганите като "Атака". Ми Волен и Кпака да бяха дали поне толкова българчета, колкото НВ и цирица Маргарита :wub: , е не да се вайка, че циганите станали много. Ми ще станат, като той и Капка само се гледат.

Западните покрайнини могат и да не ни ги върнат, ама защо да не пробваме. Пък ако трябва после ще изчакаме за ЕС 3-4г. Нека натиснат сърбите на ни ги върнат, пък после да отложат с някоя година приемането ни. То и за двете толкова сме чакали, че някоя друга година - бял кахър.

Пък за жените в казармата. Хубаво, давайте.

Ами то не може и двете - хем жените да не служат :kisss2: , хем и гейовете да не служат :kiss1: . Да не говорим, че сега си е чиста дискриминация на полов признак - едните служат, другите не. :cop:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Е, като ще имаме националистичеста програма е по-добре тя да има идеи, които да смята да пробва конкретно, отколкото само да хленчи срещу циганите като "Атака". Ми Волен и Кпака да бяха дали поне толкова българчета, колкото НВ и цирица Маргарита :wub: , е не да се вайка, че циганите станали много. Ми ще станат, като той и Капка само се гледат.

Западните покрайнини могат и да не ни ги върнат, ама защо да не пробваме. Пък ако трябва после ще изчакаме за ЕС 3-4г. Нека натиснат сърбите на ни ги върнат, пък после да отложат с някоя година приемането ни. То и за двете толкова сме чакали, че някоя друга година - бял кахър.

Пък за жените в казармата. Хубаво, давайте. 

Ами то не може и двете - хем жените да не служат :kisss2: , хем и гейовете да не служат  :kiss1: . Да не говорим, че сега си е чиста дискриминация на полов признак - едните служат, другите не. :cop:

Ами ние вече си имахме един пич с програма, не беше националист, ама ни оправи за 800 дни. Никой няма да наруши мира на Балканите, още повече сега, когато ние ставаме граница на Европа с арабския свят. Въпросът е да имаш адекватна програма, която да не ни направи като Иран, където служат и жените. Пък и тия хора, генерали, добре, ама са от ония "червени" генерали, които по времето на Брежнев може да са били актуални, но сега не е така. Самият факт, че са се представили като "генерали" говори за личностните им качества и по- точно за огромното им его, с такива хора дипломация не може да се прави, щото те не разбират смисъла на доста по- простата дума "разговор".

Ако ще е националистическа партия, да представи програма за развитите на България без да я превръща в милитаризирана държава, без нейното влизане в Европа, защото това е съюз на силните, а България не е такава и е ясно кой ще бъде наведен. Нещата са толкова много тук.

Още нещо искам да добавя, в тази държава всичко диктува и е нагласено, видяхме какво стана като се появи Волен, как ДПС успя да стане важна съставна част от коалицията днес. Виждаме какво става покрай влизането в Европа и как ни заливат с информация, а като изключим звука от телевизора нещата изглеждат съвсем други... който и да дойде на власт, той ще има определена цел, служеща не на народа за жалост.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ами ние вече си имахме един пич с програма, не беше националист, ама ни оправи за 800 дни.
То и той нямаше програма. Затова ми беше доста чудно, че се намериха хора да гласуват за Волен. На първия му се вързаха на номера, ама като видяха какво стана, защо пак се хванаха на същата въдица.

Още нещо искам да добавя, в тази държава всичко диктува и е нагласено, видяхме какво стана като се появи Волен, как ДПС успя да стане важна съставна част от коалицията днес.

Ами лесно успя. ДПС се договори с ДПС. НДСВ се опита да прави опозиция, при което "Атака" веднага деблокира нужния брой гласове (или по терминологията на атакаджии - изгони като предатели :Oo: ) за правителството на Станишев и царя омекна. Както се казва всеки си има тойно оръжие - амариканците си имат Стелт, БСП си има Стела. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...