Отиди на
Форум "Наука"

Форумна игра


Sham

Recommended Posts

  • Потребител

Разработвам една форумна игра ,действието се развива в епохата на кръстоносците.Повече инфо може да видите на сайта на форумната игра - emirskatavlast.forumsplace.com и въпросът ми е ,дали някой иска да се включи? Интересно ли ви се струва,след като видите сайта?

Засега трябват още двама души ,които да се запишат ,за да започне самата игра,след това може да се включват и други....

Кажете мнение за нея...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Заинтригуван съм, сега ще вляза да видя за какво става въпрос и ще си кажа мнението.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ОК, вече дадох заявка да поема управлението на Мосулския емират. Ще ми обясниш ли с няколко думи как точно ще протече играта (по какви правила), в смисъл нещо като ролева ли ще бъде, стратегия? Защото във форума пише само за подготовката, или ще го добавите като стартира самата игра?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще се добави ,след започването,за да знам със сигурност дали ще има такава игра.Е ти,като се регна - май ще има :good:

Играта е на оснавата на RPG и се играе ,чрез постове във форума.Само поръчването на армии и заповеди за поход се правят чрез мейл до админ-а в края на всяка игрова седмица,ако искате ест. Игровата седмица е от четири реални дни.

Въпреки,че е на рпг основи,тази игра е стратегия и крайната цел е оставането на две доминиращи сили в региона.След края на играта ,картата най-вероятно ще се разшири или в процес на игра.

Всеки поема държава,казва това в темата "Емири и Крале" и ще бъде добавен.Освен ,че може да владее дадена страна ,играчът може да стане длъжностно лице в заета държава-да кажем във византия,която има владетел вече ,но може да иска да приеме някой на длъжност в управлението.

Най-важното е играчът да има мейл и игрово име :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Идеално, а преди малко забелязах, че беше пусната заявка и за Иконийския султанат. Така, че вече има достатъчен брой участници за да се започне играта. Само трябва да кажеш кога. А ти между другото няма ли да играеш с някоя държава или ще бъдеш Game-Master?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз предпочитам да не взимам държава ,защото смятам ,че няма да ечестно.Ще пускам събития по картата,ще се грижа да не скучаете - например малки отряди от алани,нормани и т.н. Аз що-годе ще ви развеселявам,когато не се избивате :smokeing::vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хаха, точно така, предусещам, че ще е забавно! Дай ги насам аланите и норманите :dwarf:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сървърът на forumsplace.com се спира временно тези дни ,обикновенно вечер -за профилактика.Така,че да имаш предвид.Но повечето пъти е за малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Какво стана Syrian? Проектът май го мъчи някакъв мощен запек! Другите да не се отказаха вече?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Оф супер ,ама супер много съм нервен!!!!!!!!!!!!! Играта не е спряла ,но бойната система не мога да я предоставя .Супер гадно положение.Всичко е готово без тая бойна система - пък и одвен ти няма друг сериозен ,може би Belizarius. Вече ми писва - правя нещо и на никой не му дреме.Но играта ще стане и това е!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Оф супер ,ама супер много съм нервен!!!!!!!!!!!!! Играта не е спряла ,но бойната система не мога да я предоставя .Супер гадно положение.Всичко е готово без тая бойна система - пък и одвен ти няма друг сериозен ,може би Belizarius. Вече ми писва - правя нещо и на никой не му дреме.Но играта ще стане и това е!

Всичко е много хубаво и много ми се преигра, но нямам никакво време за това.

Много добре те разбирам какво ти е да искаш да направиш нещо хубаво и стоиностно и на никои да не му пука....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако ти трябва някаква помощ в разработката на бойната система, кажи. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Еми искам да направя система ,която да не е тежка и да може играчите да си изчисляват силите.Става въпрос за това как да се провеждат битките - като се сблъскат две армии ,кой ще е по-силен.Опитвам RPG елементи и някакви системи,но всичко е много сложно,а аз искам на всички да им е приятно.

Всичко останало за играта е готово и искам в края на този месец да започне.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предлагам до края на месеца,който се интересува да предложи бойна система за водене на битки.Ще отчета всяко предложение и ще стане уникално.Надявам се да помогнете. :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Прати ми на ЛС резюме на досегашните ти разработки и основата на която искаш да се определят правилата за водене на битка. Или ако искаш може направо тук в темата да го обсъждаме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По-добре тук да се обсъжда.Пък и окончателното решение за бойна система и ти няма да го знаеш ,защото си играч. Аз ще взема идеите ти,свързани с други и малко хибридче :smokeing: Та...досега смятам да се вкарват показателите на единиците в системата за изчисления.Но трябва да стане реално - да се включват показателите на единиците,но и други неща да имат принос -като военната стратегия ,например...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Влязах във форума прочетох това онова, но не можах да разбера точно каква система за изчисление ти трябва...Ще може ли да се уточниш малко по подробно, за да разбера замисала и съответно да мога да ти помогна.

Под Fire Fox не се чете кирилицата във форума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кирилицата мисл,че се оправя от менютата в браузъра...

А иначе представи си ,че имаш армия и играеш с дадена страна.Искаш да проведеш сражение с някой друг играч и за целта правиш армията.Целта ти е да победиш своя противник...и тук идва сложното - как да се провежда битаката ( не как- то ще е във форум) ,кое да се изчислява.Ти трябва да си изчислиш колко е силна войската ти.Аз вече съм направил разните статистики на бойните единици,но как тези статистики да влияят на изхода на битката?...

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да от браузара....

До колкото разбрах...примерно има 100 коника срещу 500 рицаря. 1 коник прави 5 поражение и има 20 кръв, а 1 рицар прави 2 поражение и има 8 крав....и сега се смята 100х5=500 поражение и 100х20=2000 кръв това е за кониците, а рицарите имат 1000 поражение и 4000 кръв като се смята по същия начин и сега само съотношението между:

500/1000 и 2000/4000

сега трябва да се преценят процентите....при колко процента колко войска се губи и колко остава...за сега това ми идва на ум утре ще го доразвия...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е по-лесната част, въпроса е как стратегията и тактиката да влияят на изхода на битката. Ще имаш ли възможност да подреждаш войските си в определен боен ред, ще имаш ли възможност по време на самата битка да правиш маневри с части от войската, да въвеждаш резерв, да насочваш ударите към определена част от противниковите войски, да можеш да се оттегляш ако решиш, че губиш битката, да прилагаш засади и др. такива. С това обаче ще се усложнят нещата, ако искаш да е по-просто може да отберем само част от това и да го систематизираме по някакъв начин така, че бързо и лесно да се изчислява.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А какво ще кажете да има определени бойни построения на войската,които да бъдат изредени във форума или пък в писмата ,които ще пращам всеки игрови месец да има възможни построения ( боен строй) и играчите да си избират построението на войската и съответно да има значение това.

Е няма да може да се ръководи самата битка,но в мейл всеки може да ми каже в битката какво смята да направи.Т.е. войската ще има боен ред,всеки един ред ще има своите предимства и слабости ,а точките на самите единици ще имат своите заслуги.Плюс това да има дначение както в реалността и мястото на битката.

ПРИМЕР : Вие имате 50 000 души.От тях 25 000 са конница, 10 000 пехота 5 000 стрелци и още някакви единици ( примерно) .Избирате боен ред (от тези ,които ще има) и ми съобщавате кой ред сте избрали и как мислите да се движат войските по време на битката.Нещо от рода - по време на битката конниците да заобиколят и да нападнат ,стрелците да стрелят еди кога си и т.н. Тогава в битка ще имат предимство по-силните показатели на бойните единици.

Става ли така ,според Вас?

Ако не сте разбрали нещо питайте ,но до четвъртък вечерта трябва да съм сложил бойни редове и система.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбира се - още сега ще ги сложа ,поне първоначалните бойни редове.

Аз ще заминавам ,живот и здраве и до петък ще съм раздал мейли до играчите с инфо за войската им.Предполагам ,че няма веднага да се правят битки,така че дотогава ще е разработено всичко.

Правилата са готови,само отделните елементи ще се изпипат и enjoy :good:

ПП В играта може да се включват още доста хора :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разпратил съм писма на тези,които са в българия и могат да играят .Няма да ме има 10 дни от 1 април.Какво се прави ,просто да се разиграва, а ако пращате мейли - ще ги гледам след това,освен ,ако не мога да влизам от чужбина

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...